برگزیده های پرشین تولز

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي

sergio7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
35
من برگ سبز گرفتم اعزامم شده برج 8 یعنی در اوج زمستون سگی اگر نتونم به عقب بیارمش یعنی برج 6 یا به جلو نزدیک پایان زمستون، بعد از گرفتن برگ سبز امکان انصراف از سربازی وجود داره؟ که بعدا طوری اقدام کنم که به زمستون نخورم؟

در مورد بعد از اعزام و در هنگام خدمت هم امکان انصراف وجود داره؟! از دانشگاه و هر چیز دیگری حتی از استخدام دائم هم میشه انصراف داد حالا از سربازی هم میشه انصراف داد ؟
معمولا فقط میشه به خاطر تحصیل خدمت رو متوقف کرد یه این که یه مساله خاصی به وجود بیاد وگرنه همینطوری نمیتونید انصراف بدید

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,681
یه نفر هست آموزشی شهر خودش بوده الان افتاده زاهدان اگه سر موقع نره چی میشه؟

shahin12

Registered User
لایک‌ها
141
یه نفر هست آموزشی شهر خودش بوده الان افتاده زاهدان اگه سر موقع نره چی میشه؟
به اضای هر روز غیبت سه روز اضاف میخورید. البته گاهی بازداشتگاه. برو برادر سر خدمتت تموم میشه

shahin12

Registered User
لایک‌ها
141
من برگ سبز گرفتم اعزامم شده برج 8 یعنی در اوج زمستون سگی اگر نتونم به عقب بیارمش یعنی برج 6 یا به جلو نزدیک پایان زمستون، بعد از گرفتن برگ سبز امکان انصراف از سربازی وجود داره؟ که بعدا طوری اقدام کنم که به زمستون نخورم؟

در مورد بعد از اعزام و در هنگام خدمت هم امکان انصراف وجود داره؟! از دانشگاه و هر چیز دیگری حتی از استخدام دائم هم میشه انصراف داد حالا از سربازی هم میشه انصراف داد ؟
برگ سبز خدمت رو ک گرفتی تنها راهش اینه چند روز قبل استعلاجی بشی ک در این صورت یک دوره شما را با تاخیر میفرسن.

بعد از اعزام شما یک سرباز وظیفه نظامی هستید و دانشگاه نیست ک بگید انصراف :دی هر چند زندانیتون نمیکنن تو پادگان میگن راه باز جاده دراز. اما اگه رفتی غیبت میخوری و اگر مثلا یکسال بعد هم بخوای دوباره بری خدمت شما رو میندازن همون جای قبلی.

SW-ZT

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به اضای هر روز غیبت سه روز اضاف میخورید. البته گاهی بازداشتگاه. برو برادر سر خدمتت تموم میشه
این جریان بازداشتگاه سربازی چیه؟! میشه کامل توزیح بدید چون بنظرم اگه اون چیزی باشه که فکر میکنم باید از رفتن منصرف بشم البته چند روز پیش برگ سبر گرفتم نمیدونم میشه انصراف داد یا نه

shahin12

Registered User
لایک‌ها
141
منظور بنده دقیقا نیروی زمینی ارتش بود که از نظر گستردگی و نفرات چندین برابر دیگر نیرو های دریایی و هوایی و پدافند هست وگر نه تنها جایی که واقعا کار عملیاتی می کنند پدافند ارتش (خاتم) هست که فکر کنم حتی یک دهم نیروی زمینی هم نفر نداشته باشد
چون خودم در مرز خدمت کردم در جریان اینکه نیروی زمینی هیچ ماموریتی نداره هستم حتی در برابر گروهک ها تنها و تنها **** وارد عمل می شود ارتش نهایتا از محیط پادگانی خودش دفاع می کند.
مرز شرقی را هم که دست ارتش بود و به شیوه ناجوانمردانه ای از نیروهای بدون آموزش سرباز بهره می گرفت گرفتند و دادند به ****
غرب هم که سال هاست دست **** است.
همان سرباز هایی هم که با ناو گروه ها به خارج (بعید می دانم هیچ سربازی را به خارج بفرستند) می فرستند(به فرض قبول سخن شما) مورد ظلم و ستم است چون سرباز لیسانس ماهی 84 هزار تومان حقوق می گیرد و آن نفر کادری حدود 20 برابر این سرباز که هم خلاف قانون است هم خلاف شرع.

هر چیزی که درباره معاف از رزم گفتم عین تجربیات 2 ساله بنده از یک پادگان چند هزار نفری در یک شهر مرزی بود حالا شما اگر دوست داری به فرضیات و عقلیات بسنده کن. دیگران هم چنین کنند!

وقتی نفر دیده ام که 1 ماه تحت بستری اعصاب و روان بوده باز اسلحه به دست نگهبانی می داده نمی توانم به فرضیات بسنده کنم.
جمله قصار« معاف از رزم یعنی معاف از جنگ! کو جنگ؟؟!!» استدلال عزیزان این است. حالا شما برو بگو در قانون فلان نوشته.
اون کسی ک اسلحه داده دست یک بیمار روانی خلاف کرده و تجربه خدمت کمی داشته و احتمالا تا حالا با موردهای خودکشی و سایر مشکلات تا حالا مواجه نبوده.
ولی همه جا هیچوقت ب معاف از رزم سلاح نمیدن مگر موارد خاص و خلافی ک شما گفتین
بحث اتقاقا قانونه و تجربه خدمت به چشم دیدم ک معاف از رزم فقط نظافت و کارای الکی و دفتری بودن.
اون شخصی هم که شما نام بردین احتمالا از قوانین خبر نداشته که نتونسته از خودش دفاع کنه

در مورد اون صحبت شما هم ارتش در تمام کشورها توی پادگان هستن و فقط عملیات های خارج از کشور علیه دشمن رو انجام میدن.

SW-ZT

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
نگهبانی دادن برای لیسانسه ها هم هست یا برای زیر لیسانس؟!

SW-ZT

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
این جریان بازداشتگاه سربازی چیه؟! میشه کامل توزیح بدید چون بنظرم اگه اون چیزی باشه که فکر میکنم باید از رفتن منصرف بشم البته چند روز پیش برگ سبر گرفتم نمیدونم میشه انصراف داد یا نه
up

SW-ZT

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
سربازی بازداشتگاه نداره . نهایت بهتون مرخصی نمیدن و بیشتر نگهبانی میدید
همه جا که میگن یه بازداشتگاه هم هست اونجا, فقط سوالم اینه که جریانش چیه؟ مثل کلانتری هست پرونده سازی و... هم داره ؟

Mofa041

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
از دوستان كسي آموزشي پدافند تبريز بوده؟
محيط و كادرياش چطورن؟
كسي هس ك اعزامي ٩٦/٣/١٩ پدافند تبريزباشه؟

shahin12

Registered User
لایک‌ها
141
همه جا که میگن یه بازداشتگاه هم هست اونجا, فقط سوالم اینه که جریانش چیه؟ مثل کلانتری هست پرونده سازی و... هم داره ؟
بله . هر پادگان و ستادی هم بازداشتگاه داره . نه پرونده سازی و انگشت نگاری و سو پیشینه نداره. منتها به ازای هر روز بازداشتی 3 روز اضاف مبخوری. نگهبان بازداشتگاه هم احتمالا هم خدمتیته دیگه. دستبند و اینچیزا نداره.
اینو بت گفتم چون احساس کردم از بازداشتگاه فوبیا و ترس داری. که بحق هم هست. اما میری خدمت میبینی ترست میریزه.

Mraeisi

Registered User
لایک‌ها
293
درست میگن هر پادگانی بازداشتگاه داره، جایی که ما خدمت میکردیم یه درمانگاه بود به اسم "درمانگاه سیدالشهدا **** چابهار" تبعیدگاهی بود برای خودش ، هر سربازی که از دستور مافوقش سرپیچی میکرد یا دعوا و خلاف میکرد منتقلش میکردند اونجا.
از بدشانسیم من هم افتادم اونجا، از ۷ صبح کارم شروع می شد تا ۲ ظهر ، دو ساعت استراحت ، ناهار . دوباره ساعت ۴ میومدم بالا تا ۱۱ شب .
کارمون خیلی سنگین بود.بومی هم بودم ۳۰ دقیقه تا خونه ام فاصله داشتم ولی فقط جمعه ها تعطیل بودم و میتونستم بیام خونه م.
با وجود اینکه ستوان سوم بودم و لیسانس it ولی بیشتر از همه کار میدادند به من. خلاصه بگم اونجا یه تبعیدگاه به معنای واقعی بود.
اگر نظافت بخشت رو انجام میدادی ولی افسرشب میومد کمی گرد و خاک میدید اضاف می نوشت یا دوباره یک نصفه شب از خواب بیدارت میکرد که بخشت رو نظافت کنی.
چپ و راست برای سربازهای بیچاره اضاف می نوشتند ، چندین نفر هم به دلایل مختلف مواد ، دزدی، دعوا،حمل گوشی لمسی، سرپیچی از دستور مافوق و.... رفتند دادگاه **** و بازداشتگاه.
و اما بازداشتگاه: سربازی رو که میخواستند ببرند بازداشتگاه، یه کادری با سرباز میومدند دنبالش با دستبند و وضعیت کاملا نظامی میبردند بازداشتگاه.
بازداشتگاه هم یه جایی با ۵ یا ۶ کیلومتر فاصله در یه پادگان جدا بود، یه اتاق تاریک با یه در و پنجره.
قبل از ورود به بازداشتگاه سر سرباز بدبخت رو هم کچل میکردند.
با هر بدبختی بود خدمتم دو هفته پیش تموم شد و این دوران رو هیچ وقت از ذهنم پاک نخواهد شد.
و این بود خلاصه ی خدمت در " درمانگاه **** سیدالشهدا چابهار"

فرستاده شده از SM-G920Fِ من با Tapatalk

shahin12

Registered User
لایک‌ها
141
دادگاه **** دیگه چیه؟! بازداشتگاه کم بود دادگاه **** هم اضافه شد!!
بابا این بنده خدا رو از خدمت نترسونید الکی.
ببین چی کرده باشی ببرنت دادگاه نظامی. اگه مواد داشته باشی یا توی گوشیت کلیپ های نامربوط باشه و یا مثلا با اسلحه کسی و تهدید کرده باشی میبرن دادگاه نظامی. وگرنه خبری نیست..
خدمت کردن سخته اما خودتو و رفیقات میتونید آسونش کنید. چون هزارتا نا ملایمتی میبینی . فقط خودتون با هم خوب باشید سریعتر میگدره این دو سال .

shahin12

Registered User
لایک‌ها
141
دادگاه **** دیگه چیه؟! بازداشتگاه کم بود دادگاه **** هم اضافه شد!!
ببین چی کرده باشی ببرنت دادگاه نظامی. اگه مواد داشته باشی یا توی گوشیت کلیپ های نامربوط باشه و یا مثلا با اسلحه کسی و تهدید کرده باشی میبرن دادگاه نظامی. وگرنه خبری نیست..
خدمت کردن سخته اما خودتو و رفیقات میتونید آسونش کنید. چون هزارتا نا ملایمتی میبینی . فقط خودتون با هم خوب باشید سریعتر میگدره این دو سال .

behnood_67

Registered User
لایک‌ها
518
بچه سوسولا نرن خدمت بهتره هم خودشون عذاب می بینن هم باعث تنبیه یه گروهان میشن و دشمن پیدا می کنن.طرف تختشو نمی تونست جمع کنه و آنکادر کنه یه رژه معمولی رو نمیفهمید اومده بود بلای گروهان شده بود.

SW-ZT

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
بچه سوسولا نرن خدمت بهتره هم خودشون عذاب می بینن هم باعث تنبیه یه گروهان میشن و دشمن پیدا می کنن.طرف تختشو نمی تونست جمع کنه و آنکادر کنه یه رژه معمولی رو نمیفهمید اومده بود بلای گروهان شده بود.
من فقط سوالم در مورد پرونده سازی و عواقب بازداشتگاه بود چون تا حالا با بازداشتگاه سربازی آشنا نبودم هنوز هم مطمئن نیستم, مگرنه ببین چه که نکردم برای معافی
https://forum.persiantools.com/threads/کجایند-مشتاقان-سربازی؟.867340/
https://forum.persiantools.com/threads/بحث-و-گفتگو-بین-وبمسترها.440895/page-8294#post-12179996

S H 4 H 4 i3

Registered User
لایک‌ها
1,357
سلام
تاریخ اعزام لیسانس چقدر طول میکشه از زمان ارسال دفترچه؟

بالا