برگزیده های پرشین تولز

آیا راهی برای اجرای فایل های اجرایی از طریق صفحه وب وجود داره؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
درود
آیا راهی هست که بشه یک فایل اجرایی ویندوزی را از طریق کدهای اچ.تی.ام.ال اجرا کرد؟

ممنون.

P R O

همکار باز نشسته
لایک‌ها
4,036
HTML که هرگز . یک زبان ساده ی مارک آپ بیش نیست!
البته با جاوا اسکریپت و ... هم نمیشه

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
برا چه کاری میخواین که فایل اجرا بشه ؟

hanijafari

Registered User
لایک‌ها
567
خیر نمیشه
برای چه کاری میخواید؟
بگید شاید روش دیگه ای پیشنهاد شد براتون

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
میخوام وقتی کاربر روی یک لینک کلیک می کنه، برنامه ی خاصی که از قبل به او داده ام اجرا بشه و مثلاً کاربر را وارد یکی از تالارهای گفتگوی اسکایپی بکنه.

hanijafari

Registered User
لایک‌ها
567
باید بیشتر توضیح بدید که چی میخواید تا بشه روشهای دیگر را برای جایگزینی بهتون اعلام کرد.
شما برنامه ویندوزی را نمیتونید در اینترنت اجرا کنید، اما کاری که میتونید بکنید اینه که برید و کد ای پی آی اسکایپ رو بگیرید و متناسب با خواسته خودتون از ای پی آی اون استفاده کنید و نیاز خودتون رو در اچ تی ام ال یا پی اچ پی مرتفع کنید.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
با تشکر از راهنمایی هایی که کردید
واقعیت اینه که چنین سوالی را یکی از دوستانم از من پرسید و قرار شد برای او بررسی کنم. می دانم که این کار را برای اجرای یک اسکریپت در اسکایپ نیاز دارد ولی دقیقاً نمی دانم می خواهد چکار کند. البته مطمئنم قصد تخریب یا اینطور چیزها در بین نیست. حالا یک سوال دیگر دارم. این دوستم می گفت فایل های HTML دیده که با آن می شده یک فایل را از روی کامپیوتر پاک کرد. آیا چنین چیزی امکان پذیر است؟

hanijafari

Registered User
لایک‌ها
567
حاجی سوالات مشکوک میزننا!!!
با اچ تی ام ال و پی اچ پی میشه ، اما باید رو لوکال اجراش کنی تا خاصیت اجرایی داشته باشه وگرنه فقط باز میشه. نمایش داده میشه اما اجرایی نیست کدهاش.
شایدهم بشه!!! عصر علم و تکنولوژی هست دیگه!!!!:confused:

Poets Of Fall

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
486
با کد پی اچ میشه یه فایل رو پاک کرد ولی اون فایل از خود سیستمی که کد رو داره اجرا میکنه پاک میشه نه از سیستم کسی که داره میبینه ( php کد سمت سرور هستش و هیچ کدی روی سیستم کلاینت اجرا نمیشه )
با اچ تی ام ال و جاوا اسکریپت هم این کار به دلیل مشکلات امنیتی غیر ممکنه ، به صورت تئوری شاید بتونید از activeX یا پلاگین های کروم استفاده کنید ولی اونها هم فقط روی مرورگر های خاص مثل IE قابل استفاده هستن ( و تازه نه به همین راحتی که کد رو اجرا کنید و فایل پاک بشه ! کلی بحث های امنیتی این وسط وجود داره که باید بررسی بشه ) و از نظر عملی کلا میشه گفت این کار شدنی نیست .

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
منون از راهنماییتون. می دونم که با php میشه چنین کارهایی کرد. من فقط از روی کنجکاوی پرسیدم که با HTML هم ممکن هست یا نه، چون این دوستم اصرار داشت که امکان پذیره ولی من تا به حال کد HTML با این عملکر ندیده ام. اگر بشه فایل اجرایی را از طریق HTML اجرا یا فایلی را از همین طریق روی کامپیوتر کلاینت حذف کرد باید همه ی ما موقع ورود به صفحات اینترنتی خیلی بیش از پیش مراقب باشیم ولی حالا که نمیشه اجرا کرد معنیش اینه که صفحات اینترنتی نمی تونند آسیبی به کامپیوتر ما برسونند مگه که چیزی را خودمان دانلود و نصب کنیم.

بالا