برگزیده های پرشین تولز

آیا شما درگیرجوش صورت بودین ؟ راسته میگن ...؟

آیا شما درگیرجوش صورت بودین ؟

• خیر

Votes: 20 31.3%
  • بله و با مصرف دارو خوب شد - در صورت تمایل در تاپیک دارو رو نام ببرید

Votes: 4 6.3%
  • بله و خودش در سن 25 سالگی خوب شد

Votes: 12 18.8%
  • بله و خودش در سن 26 سالگی خوب شد

Votes: 1 1.6%
  • بله و خودش در سن 27 سالگی خوب شد

Votes: 0 0.0%
  • بله و خودش در سن 28 سالگی خوب شد

Votes: 2 3.1%
  • بله و خودش در سن 29 سالگی خوب شد

• بله و خودش در سن 30 سالگی خوب شد

• بله ولی لامصب هنوز خوب نشده

Votes: 25 39.1%

• Total voters
    64

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,253
لطفا توی نظر سنجی شرکت کنید :general105:

لااله

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
من از ژل ضد جوش سینره استفاده کردم

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,253
4 ماهه روزی یک دونه مصرف میکنم تازه یک ماهه خوب شده اما پوستم شدیدا دو سه روزه پوسته پوسته شده قبلا روی دست هام پوسته پوسته شده بود الان دم عیدی کشیده روی صورتم جوش یا دونه های ریز به تعداد زیاد روی صورتم زده و قرمز شده ای خدا دم عیدی چه گرفتاری شدیم حتی پشت گوشهام هم پوسته ریز میکنه نمیدونم چرا یه دفعه اینجوری شد به نظر میاد باید قطعش کنم به نظر شما هفته ای دو تا راکوتان فایده ای داره ؟ هفته ای دوتاش کنم ؟

Hooman_H

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
4 ماهه روزی یک دونه مصرف میکنم تازه یک ماهه خوب شده اما پوستم شدیدا دو سه روزه پوسته پوسته شده قبلا روی دست هام پوسته پوسته شده بود الان دم عیدی کشیده روی صورتم جوش یا دونه های ریز به تعداد زیاد روی صورتم زده و قرمز شده ای خدا دم عیدی چه گرفتاری شدیم حتی پشت گوشهام هم پوسته ریز میکنه نمیدونم چرا یه دفعه اینجوری شد به نظر میاد باید قطعش کنم به نظر شما هفته ای دو تا راکوتان فایده ای داره ؟ هفته ای دوتاش کنم ؟

عزیز من مگه نقل و نباته که سر خود دوز دارو بالا پایین کنی ؟ شما که اینهمه پول قرص میدی, 40 تومن بده برو پیش یه متخصص پوست خوب. دکتر روحانی, یا نیلفروش زاده, یا کس دیگه. یکی از عوارض ایزوترتینوئین هم همین خشکی و پوسته ریزیه. حتی همون رش ( Rash ) شما هم به احتمال 90% جزو عوارض داروست و نوع جدیدی از جوش نیست که بهش مبتلا شدی, ولی بازم باید بری پیش متخصص برای بررسی. حداقل هم باید 6 ماه و در بعضی موارد با یک استاپ بین دو دوره تا 1 سال این دارو مصرف بشه.

عزیزانی هم که خیلی از عوارض ایزوترتینوئین می نالند, بدونن که عوارض آنتی بیوتیک ها در دراز مدت بدتر نباشه بهتر نیست. شما 2 سال مینوسیکلین بخور بعد برو سراغ کبد و کلیه هات تا بفهمی عارضه یعنی چی. بهم خوردن آنزیم های کبدی و بالا رفتن سطح چربی خون که از مهمترین عوارض ایزوترتینوئین هستند در اکثریت موارد با قطع دارو از بین میرن. وقتی شما آکنه شدیدی داری که به درمان های دیگه جواب نداده, مجبوری یا با آکنه سر کنی ( که غیر ممکنه چون آکنه شدید باعث نابودی اعتماد به نفس فرد و افسردگی میشه ) یا باید ایزوترتینوئین بخوری.

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,253
راکوتان روچ رو دارم مصرف میکنم و به ظاهرا عوارضش کمتره نسبت به هگزال
اون مشکل به خاطر قرار گرفتن شدید در آفتاب بود نباید میرفتم زیر آفتاب فروکش کرد

Roksy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام. آقا من کلا ماهی یه جوش میزدم. یه دکتر دیوونه بم راکوتان داد. البته هفته ای دوتا. الان حدود یک ماه و نیمه میخورم. جوشام چند برابر شده. به نظرتون دکتره مشکل روانی ای چیزی داشته؟؟؟؟

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,253
پیداش کردم
-----
یک سال راکوتان خوردم افاقه نکرد الان جوشا کم شده اما از اون طرف پوستم تیره شده جای جوشا میمونه و جوش هم زخم میشه و زخم هم تا حتی چند هفته میمونه بعد خوب میشه در واقع کم شد اما کیفیت جوشها بیشتر شد:general208:

راه جدیدی اختراع نشده ؟ دیگه با این سن و سال فکر میکردم جوشا دست از سرم بردارن:general208:

این صورت بی صاحاب خوب میشد خیلی مشکلات من حل میشد:general505:

new24-5

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
2,697
پیداش کردم
-----
یک سال راکوتان خوردم افاقه نکرد الان جوشا کم شده اما از اون طرف پوستم تیره شده جای جوشا میمونه و جوش هم زخم میشه و زخم هم تا حتی چند هفته میمونه بعد خوب میشه در واقع کم شد اما کیفیت جوشها بیشتر شد:general208:

راه جدیدی اختراع نشده ؟ دیگه با این سن و سال فکر میکردم جوشا دست از سرم بردارن:general208:

این صورت بی صاحاب خوب میشد خیلی مشکلات من حل میشد:general505:
پوستت نازک شده حتما که اینجوری میشه(کبود شدن جای جوش و نرفتن ردش) که منم شدم شخصا بعد راکوتان
یه مدتیه فکر میکنم تاثیر فعالیت بدنی روی میزان جوش زدن تاثیر داره. و همینطور کم خونی

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,253
پوستت نازک شده حتما که اینجوری میشه(کبود شدن جای جوش و نرفتن ردش) که منم شدم شخصا بعد راکوتان
یه مدتیه فکر میکنم تاثیر فعالیت بدنی روی میزان جوش زدن تاثیر داره. و همینطور کم خونی
اه تو هم راکوعان زدی و اینجوری شدی
دیگه تا الان باید خوب میشد یک ساله قطع کردم از تو چی جوری خوب شد (مشکل کبودی و ... منظور من)

new24-5

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
2,697
تابستون که خونه بودم و مشکل بیرون رفتن نداشتم پماد آزالئیک اسید میزدم روی قسمت های تیره شده که پوستو میسوزوند و پوست جدید جاش ترمیم میشد.
الان که کارو دانشگاه دارم سر میکنم همینجوری دیگه

طبیعی شده برام

بالا