برگزیده های پرشین تولز

ارتباط در دلفي با پورت USB

mamizadeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت دوستان
از دوستان عزيزم سوالي داشتم و آن اينكه
چگونه مي توان از طريق دلفي با پورت USB كار كرد (دستور دادن ويا دستور گرفتن)
input or output
رفرنسي در دستتان باشد و اگر بنده را لايق بدانيد آن را به من معرفي كنيد و يا اينكه طريقه كار كردن با ان را به من ياد دهيد.
با تشكر MM63

فایل های ضمیمه

• 41238_wallpaper280.jpg
    41238_wallpaper280.jpg
    8.9 KB · نمایش ها: 35

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
آقا ما که بلد نیستیم ولی هرکی خواست به سوال بالایی جواب بده یه لطفی کنه و یه توضیح کلی درمورد ارتباط با سخت افزارها بده مثلا سی دی رام

mamizadeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از djpeiman :
آقا ما که بلد نیستیم ولی هرکی خواست به سوال بالایی جواب بده یه لطفی کنه و یه توضیح کلی درمورد ارتباط با سخت افزارها بده مثلا سی دی رام

با سلام خدمت دوست گرامي
از اينكه اين دوست خود را لايق دانسته و جوابي به بنده داديد متشكرم و اما در مورد اينكه گفته بوديد يك توضيحي در مورد ارتباط با سخت افزار ها بدهيد بايد متذكر باشم كه سخت افزار هاي كامپوتري دو جنبه دارند (البته از نظر من)
1- سخت افزاري كه به منظور ارتباط با عالم خارج است .
2- سخت افزاري كه به منظور كار كردن با آن است و به منظور ارتباط با يك سخت افزار ديگر نيست.
البته شما دوستان بهتر مي دانيد ولي به عنوان يادآوري بايد متذكر باشم كه در مورد جنبه ي اول با پورت هايي از قبيل پورت موازي و سريال و يو اس پي مي توان كار هاي زيادي انجام داد مثلا مي توانيد با اين پورت ها يك دستگاه چاپ و يا ريسندگي و ... را تماما كنترل كنيد و يا بر عكس مي توانيد از اين به كامپيوتر دستور دهيد.
البته به نظر من بهترين قسمت در مورد برنامه نويسي اين قسمت است كه برنامه خود را طوري طرح ريزي كنيد كه قابل كار كردن با ديگر سخت افزارهاي برون كامپيوتري باشد.
ولي در مورد جنبه دوم بايد يادآوري كنم كه اين جنبه صرفا براي كارد كردن در درون كامپيوتر است مثلا يكي از اين سخت افزار ها سي پي يو است و يا ديگري سي دي رام است. كه در برنامه نويسي نيز طبق دستوراتي مي توان به آن ها دستو داد. كه خود بهر از من در مورد اين دستورات واقف هستيد.
ولي نه اگر سوال شما در مورد نحوه كار كردن سي دي رام باشد بايد خدمت دوست گرامي و والاي خود بگوييم كه وقت و مكان آن را ايجاب نمي كند كه در اين مورد به طور كامل با همديگر صحبت كنيم ولي به طور مختصر بگوييم كه سي دي رام با اين مكانيزم ساخته شده است كه :
سكتور بندي سي دي رام مانند هارد ديسك نيست يعني به صورت دايره اي نيست بلكه به صورت هلزوني است يعني به صورت دايره هاي مار پيچ.
و نحوه ي ذخيره سازي آن اين گونه است كه با سوخته شدن و سوخته نشدن اعداد صفر و يك توايد مي شود.
از اين كه مطلب كمي طولاني شد معذرت مي خواهم
در سايه ي مولايمان حضرت مهدي (عج) ان شاالله به مراتب علمي والايي برسيم.

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
مرسی ولی مثلا من بخوام بدون کمک گرفتن از ویندوز اطلاعات روی سی دی رام رو بخونم چه کار باید کنم

RinkSeven

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mamizadeh :
با سلام خدمت دوستان
input or output
رفرنسي در دستتان باشد و اگر بنده را لايق بدانيد آن را به من معرفي كنيد و يا اينكه طريقه كار كردن با ان را به من ياد دهيد.
با تشكر MM63
سلام
نمي دونم تونستي چيزي پيدا كني يا نه ولي من يادم مي ياد يه وقت هايي يه چيزي راجع به ارتباط با پورت ها
دانلود كرده بودم ولي براي ويژوال بيسيك 6
اگه خواستيد مي تونم براتون بزارم

mamizadeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از RinkSeven :
سلام
نمي دونم تونستي چيزي پيدا كني يا نه ولي من يادم مي ياد يه وقت هايي يه چيزي راجع به ارتباط با پورت ها
دانلود كرده بودم ولي براي ويژوال بيسيك 6
اگه خواستيد مي تونم براتون بزارم
با سلام آقا ممنون می شوم برایم ارسال کنی
[email protected]

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6

mamizadeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از littlerabbit :
با سلام خدمت دوست عزيزم

از معرفي اين سايت متشكرم.

ان شا الله به آن چه كه دوست داريد برسيد خيلي بدردم خورد .

درست است سواد آن چناني نداريم ولي جبران مي كنم.

در سايه ي الله موفق باشيد

mamizadeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آيا در مورد تست كردن اين پورت مونيتوري را سراغ داريد؟

(يعني برنامه اي كه آن را تست كند)

fsh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mamizadeh :
با سلام خدمت دوستان
input or output
با تشكر MM63

سلام دوست عزیز
در مورد USB باید بگم که این پورت رو باید به چشم دیگه ای بهش نگاه کرد و کار کردن با اون به این راحتیا مثل پورت کام نیست شما ابتدا باید یک درایور برای اون نصب کنید و سپس توسط API نویسی و استفاده از فایلهای کرنل ویندوز با اون ارتباط برقرار کنید که فکر نمی کنم کار یکی دو هفته باشه باید یه چهار پنج ماهی روش وقت بذارید این بنده های خدا این کار رو کردن! و دارن ازش نون می خورن!
کار آسونی نیست

بالا