برگزیده های پرشین تولز

اعمال تغیرات در دیتا بیس

bf109

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من یک دیتا بیس ado در یک فرم دارم که اطلاعات را در این فرم وارد میکنم
بعد از ذخیره کردن اطلاعات در دیتا ماژول وقتی در فرم دیگری اطلاعات دیتا بیس را
می خوانم اطلاعاتی را که جدیدا وارد کرده ام را نشان نمی دهد و باید برنامه را بسته و دوباره
وارد شوم تا تغیرات در دیتا بیس اعمال شود . برای اعمال بلادرنگ تغیرات در دیتا بیس چکار باید کرد؟

mojtabax

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از bf109 :
من یک دیتا بیس ado در یک فرم دارم که اطلاعات را در این فرم وارد میکنم
بعد از ذخیره کردن اطلاعات در دیتا ماژول وقتی در فرم دیگری اطلاعات دیتا بیس را
می خوانم اطلاعاتی را که جدیدا وارد کرده ام را نشان نمی دهد و باید برنامه را بسته و دوباره
وارد شوم تا تغیرات در دیتا بیس اعمال شود . برای اعمال بلادرنگ تغیرات در دیتا بیس چکار باید کرد؟
سلام،
اگه برای اعمال تغییرات مستقیما با Table کار میکنی باید بعدش جدول رو Refresh کنی که بعض وقت ها دلفی فیلم در میاره و باید Close , Open کنی.

bf109

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
open,close,refresh کردم فایده نداشت مسئله اینه که وقتی دیتا بیس را در یک فرم دیگه
باز می کنم تغیرات اعمال نشده

mojtabax

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از bf109 :
open,close,refresh کردم فایده نداشت مسئله اینه که وقتی دیتا بیس را در یک فرم دیگه
سلام،
چرا SQL استفاده نمی کنی هم سریعتره و هم بهتر جواب میده... اگه در این مورد توضیح میخوایی بگو تا توضیح بدم خیلی سادس.

bf109

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
میشه یک منبع معرفی کنید برای کار با دیتا بیس sql در دلفی

NetworkMan2003

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

اگر از adoconnection استفاده می کنید فقط کافیست که adoconnection را refresh کنید اما اگر هر adotable را جدا گانه به دیتابیس وصل کردید اول باید دیتا بیس فرم اول را بلافاصله بعد از تغییرات refresh کنی سپس adotable فرم دوم refresh کنی.

بالا