برگزیده های پرشین تولز

بهترین روش برای اضافه کردن تلفظ به نرم افزار jmemorize

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
نرم افزار jmemorize بر اساس تکنیک لاتنر کار می کنه و فکر می کنم در حال حاضر بهترین نرم افزار موجود قابل دسترسی باشه.

اطلاعات تکمیلی رو در این تاپیک بخونید: تاپیک جامع جعبه ی لایتنر حرفه ای jMemorize

این تاپیک روش خود من هست برای بهترین روش کار با این نرم افزار و شنیدن تلفظ ها به ساده ترین شکل ممکن. یکی دوتا ویرایش از این نرم افزار ارائه شده که قراره تلفظ رو اضافه کنه اما اولا باگ دارن و درست کار نمی کنن ثانیا روش من کار باهاش راحت تره چون میتونید برای شنیدن تلفظ ها یه کلید کیبرد (hotkey) تخصیص بدید و دیگه با ماوس کلیک نکنید .

نرم افزارهای رایگانی که نیاز دارید:

1) jmemorize از این آدرس : jMemorize | Free Home & Education software downloads at SourceForge.net
2) AutoHotkey از این آدرس بگیرید: AutoHotkey
3) Lingoes dictionary از این آدرس: Lingoes -- free dictionary and full text translation software
4) تلفظ های لغات ورژن آمریکایی لانگمن از این آدرس: Longman 2005 Voice Package - American.rar - download free 102.67 Mb archive from mediafire.com - General Files
5) اگه میخواین با جوی استیک نرم افزار رو کنترل کنید و دیگه از شر ماوس و کیبرد خلاص بشید از این استفاده کنید: joytokey . توی فایل پیوست به تاپیک هست.

آموزش

بخش اول:
تنظیم کردن Lingoes

1- فایل فشرده تلفظ هارو که دانلود کردید آنزیپ کنید .پوشه حاصل رو که خودش شامل حدودا 30 تا پوشه به اسم های A -Z هست کپی کنید در فولدر Speech در جایی که نرم افزار لینگوز رو نصب کردید. مثلا برای من در این آدرس کپی کردم پوشه رو که حدودا 100 مگابایت حجمش هست: C:\Program Files\Lingoes\Translator2\speech

2- نرم افزار Lingoes رو اجرا کنید، به بخش configuration ->Speech برید. در بخش Natural Voice باید Longman English رو انتخاب کنید. اگه نیومده بود یه بار نرم افزار را ببندید و دوباره بازش کنید میاد. سپس دکمه Rebuild رو بزنید. همچنین هرچی تیک در این صفحه هست باید زده شده باشه ( پنج جا باید تیک خورده باشه)

3- به بخش Configuration ->Text Capture برید. اون پایینا For Double Clicking رو علامت بزنید. با این کار رو هر کلمه دوبار کلیک کنید ترجمه میشه و تلفظش هم پخش میشه

بخش دوم:
تنظیم نرم افزار Jmemorize

1- نرم افزار رو اجرا کنید و یک پکیج درسی رو انتخاب کنید . نحوه کار با این نرم افزار خارج از حوزه این تاپیک هست در اینترنت سرچ کنید.
2- کلید Ctrl+L رو بزنید و سپس Start Session. همینجا متوقف بشید

بخش سوم:
تنظیم نرم افزار AutoHotkey

1- نرم افزار رو نصب کنید.
2- فایل پیوست رو دانلود کنید و آنزیپ نمایید.
3- روی فایل Get Position دوبار کلیک کنید.

می خواهیم ببینیم داخل نرم افزار Jmemorize موقع یادگیری، کلمه ای که باید یاد بگیریم کجای صفحه واقع شده و بدین ترتیب کاری کنیم که نشانگر ماوس همیشه بره همونجا وقتی میخواهیم تلفظ رو بشنویم و خودش دوبار کلیک کنه تا نرم افزار لینگوز باز بشه و تلفظ پخش بشه بعد نشانگر موس خود بخود بره یه جای دیگه که ترجمه نشان داده شده توسط نرم افزار لینگوز محو بشه بعد هم دکمه show answear در نرم افزار jmemorize خودبخود انتخاب بشه.

4- نرم افزار jmemorize رو بالا بیارید بعد نشانگر ماوس رو ببرید روی کلمه مربوطه. مثلا اگه کلمه abnormal رو دارید یاد میگیرید نشانگر رو ببرید قشنگ روی a اول کلمه مربوطه قرار بدید.
5- دکمه Win+z رو بزنید. دکمه win همونه که بزنید start میاد بالا. تو اکثر کیبورد ها درست زیر z قرار داره و نقاشی ویندوز هم روش هست . با اینکار یه صفحه باز میشه و موقعیت کلید رو نشون میده . برا من هست طول 203 و عرض 379. عدد برای خودتون رو یادداشت کنید.
6- روی فایل pronounce که در پوشه زیپ شده بود کلیک راست کرده و edit script رو بزنید.
7- خطی که نوشته MouseMove, 203, 379 رو ببینید. جای 203 و 379 عددهای خوددتون رو بزارید. اگه برای شما مثل من هست که لازم نیست کار خاصی بکنید.
8- فایل رو ذخیره کنید و ببندید. سپس روش دوبار کلیک کنید تا اجرا بشه.

خب کار تمومه. نرم افزار jmemorize رو بالا بیارید.
اگه دکمه Ctrl+Q رو بزنید ترجمه خودبخود صورت میگیره. هروقت خواستید درس بخونید روی فایل pronounce دوبار کلیک کنید تا اجرا بشه بعد هم درستون تموم شد ببندیدش از اون پایین نزدیک ساعت.

بخش چهارم:
استفاده از جوی استیک ( همونی که به دستگاه آتاری و سگا وصل می کنن باهاش بازی می کنن) برای کنترل نرم افزار

1- جوی استیکتون رو به کامپیوتر وصل کنید. اگه ندارید برید بخرید به درد می خوره صفحات کتاب پی دی اف رو میشه باهاش ورق زد اینجا هم به کار میاد. قیمتش از 5 تومن هست تا پنجاه تومن. پنج تومنیشو بخرید
2- نرم افزار joytokey رو اجرا کنید.
3- کلید Creat رو بزنید.
4- برای Button 1 دکمه W ، برای Button 2 دکمه Space و برای Button 3 دکمه Ctrl+Q رو انتخاب کنید.
5- تمام. حال کنید.

فایل های ضمیمه

• jmemorize required files.rar
    237.4 KB · نمایش ها: 149

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
تکنیک جدید:

فایل پرونانس رو ویرایش کنید و متن زیر رو وارد کنید:

mbutton::

MouseMove, 206, 379
sleep, 200
click 2
sleep, 1500
MouseMove, 1166, 699

Send {tab}

در طول درس کلید وسط ماوس رو فشار بدید، تلفظ به سادگی پخش میشه و دوباره موس برمیگرده به جای اصلی

8712213

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام ممنون از توضیحاتت
امکانی وجود دارد که وقتی در نرم افزار lingoes کلمه ای را سرچ میکنیم این کلمه در jmemorize دخیره بشه؟؟؟؟
و در واقع هر کلمه ای که ما در لینگوس میبینیم و یاد میگیریم بتونیم با لایتنر بخونیم؟؟؟

budy-guard

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
فایل 4 که تلفظات هست لینکش مشکل داره. در ضمن من تو لینگویز در بخش Natural Voice گزینه
longman english رو نمیاره.

babak.g

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
درود
تنظیمات انجام دادم ولی وقتی تو jmemorize کلید کنترل و q میزنم موس میره رو کلمه انگبسی و کلمه ابی میشه ولی بعد موس از صفحه خارج میشه و تلفظی گفته نمیشه . فرایندی که ذکر شده بیشتر از ادیت فایل و زدن مختصات کلمه هست انگار راهنما ناقصه . ممنون میشم راهنمایی کنید ...

بالا