برگزیده های پرشین تولز

بهترین کتاب برای آموزش ویژوال بیسیک

neda_majd

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام

لطفا یکی منو راهنمایی کنه بهترین کتاب برای آموزش ویژوال بیسیک 6 چیه؟

r2_irooni

Registered User
لایک‌ها
54
به نقل از neda_majd :
با سلام

لطفا یکی منو راهنمایی کنه بهترین کتاب برای آموزش ویژوال بیسیک 6 چیه؟
به نظر من برای شروع VB در 21 روز خوب هستش
انتشارات ایرانیه کتابو یادم نیست ولی مس دونم همون ترجمه ی کتابای sams هستش

neda_majd

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
,دوست عزیز اسم کتاب ویژوال بیسیک 6 در 21 روز است
این کتاب رو دارم ولی متاسفانه فقط روی منوها توضیح داده است و در مورد برنامه نویسی خیلی کم توضیح داده است
به عبارت دیگر ااز نوشتن کد به صورت دستی خبری نیست
آیا کتابی مرجع در باره دستورات ویژوال بیسیک سراغ دارید؟

m3hrz4d

Registered User
لایک‌ها
1
به نظر من کتاب آموزش ویژوال بیسیک از انتشارات جهان نو (یه جلد زرد داره) بهترین کتاب واسه یاد گیریه ویبی تا حد متوسط و نیمه پیشرفتس!

neda_majd

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با تشکر از دوستانی که مرا راهنمایی کردند
دوستان دیگر نظری ندارند؟

darklord

Registered User
لایک‌ها
1
ندا جان اگه اصلا VB بلد نیستی... بهتره یه سری به تاپیک آموزش VB از روی مثال توی همین بخش بزنی.

نشینی متن رو بخونی ها... یه VS6 باز می کنی... شروع به نوشتن می کنی... هیچ چیز کار عملی نمیشه.
هر وقت هم به مشکل برخوردی تو همون تاپیک سوالت رو مطرح کن مطمئن باش بی جواب نمیمونه.

بعد از اون تاپیک هم شروع کن به نوشتن برنامه های ساده... هر چیزی که به ذهنت میرسه... مثلا از یه ماشین حساب ساده شروع کن یا یه بازی دوز... یا یه همچین چیزی... هر وقت راهنمایی خواستی همین جا مطرح کن. به سرعت به جوابت می رسی.

به نظر من این بهترین راه یاد گرفتنه یعنی تمرین عملی + کمک موثر افراد آگاه.

حالا کتاب و این چیزا هم بد نیستن ولی وقتی MSDN مایکر.سافت و سایت هایی مثل DEV+ یا Planet Source Code یا Vb Helper و از این قبیل هستن... دیگه نیاز آنچنانی به کتاب نیست... این نظر شخصی منه.(به جز تجربه هیچ دلیلی براش ندارم.)

موفق باشی

MehranVB

Registered User
لایک‌ها
5
آموزش جامع ویژوال بیسیک 6 نوشته مهندس بهرام پاشایی انتشارات جهان نو (نویسنده اصلی Deitel)
کتابهای انگلیسی مایکروسافت هم خوب است.

saeed_vb

Registered User
لایک‌ها
10
به نظر من این از همه بهتره
آموزش ویژوال بیسیک 6 در 21 روز
انتشارات نشر گستر
ترجمه فرهاد غنی زاده و.....
کتاب خیلی کاملیه از مبتدی گفته تاپیشرفته
من که خیلی باهاش حال کردم:lol:

aminjooon2005

Registered User
لایک‌ها
6
به نظر من پشتكار خيلي مهمه
اگه پشتكار داشته باشي در عرض 3 ماه مي توني در حد پيرفته ياد بگيري
اگه نداشته باشي هيچ كتابي به در د ت نمي خوره

erfanm

Guest
لایک‌ها
0
ما که نفهمیدیم کدوم خوبه یکی می گه بده یکی می گه خوبه!!!
فکر کنم انتشارات علی دایی بهتره
108.gif

electro-learn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مي خاي وي بي ياد بگيري فقط اين كتاب:D :D :D :D
Untitled-1.jpg

موفق باشي

sub

Registered User
لایک‌ها
1
من تا حالا چندین کتاب که VB آموزش می داده رو خوندم و باید بگم که متاسفانه هیچ کتاب خوبی در این زمینه وجود نداره.
دوستان کتاب ویژوال بسیک 6 تالیف دیتل که به ویژوال بیسیک دیتل معروفه رو نام بردند. باید بگم که این کتاب اصلاً برای مبتدیان خوب نیست. اگه اصلاً با وی بی آشنا نستید از خیر این کتاب بگذرید. کتاب خیلی بد توضیح داده و مواردی که باید قبلاً توضیح میداده، توی مثال توضیح داده و خیلی وقتها آدم گیج میشه. با این که من چاپ دهم این کتاب رو خریدم، صفحه آرایی خیلی بدی داره. بیشتر متون و سر فصل و ... با یک اندازه نوشته شدند!
کتابی هست با نام آموزش گام به گام ویژوال بیسیک تالیف : مهندس عین الله جعفر نژاد قمی و مهندس رمضان عباس نژاد. کتاب تقریباً جامعی هست ولی نه به جامعی کتاب دیتل. البته این کتاب فصلهای آخری رو از دیتل کپی کرده و نوشته! توی بعضی از دانشگاهها این کتاب تدریس میشه. بیشتر روالها و خصیصه ها رو یکجا آورده و توضیح داده. من نه این کتاب رو پیشنهاد می کنم و نه می گم که کتاب بدی هست. ولی برای مبتدیان خوبه.
دوستان گفتند که روش یادگیری از روی مثال. من کاملاً با این روش مخالفم. یاد گرفتن اصولی و در کنار اون نوشتن برنامه به صورت عملی و آزمایش اون بهترین راهه. اصولی یاد گرفتن بهتر نتیجه میده. وگرنه تمام کتابها هرچی می خواستند رو با مثال می گفتند!

Mamylo

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
10
من تا حالا چندین کتاب که VB آموزش می داده رو خوندم و باید بگم که متاسفانه هیچ کتاب خوبی در این زمینه وجود نداره.
دوستان کتاب ویژوال بسیک 6 تالیف دیتل که به ویژوال بیسیک دیتل معروفه رو نام بردند. باید بگم که این کتاب اصلاً برای مبتدیان خوب نیست. اگه اصلاً با وی بی آشنا نستید از خیر این کتاب بگذرید. کتاب خیلی بد توضیح داده و مواردی که باید قبلاً توضیح میداده، توی مثال توضیح داده و خیلی وقتها آدم گیج میشه. با این که من چاپ دهم این کتاب رو خریدم، صفحه آرایی خیلی بدی داره. بیشتر متون و سر فصل و ... با یک اندازه نوشته شدند!
کتابی هست با نام آموزش گام به گام ویژوال بیسیک تالیف : مهندس عین الله جعفر نژاد قمی و مهندس رمضان عباس نژاد. کتاب تقریباً جامعی هست ولی نه به جامعی کتاب دیتل. البته این کتاب فصلهای آخری رو از دیتل کپی کرده و نوشته! توی بعضی از دانشگاهها این کتاب تدریس میشه. بیشتر روالها و خصیصه ها رو یکجا آورده و توضیح داده. من نه این کتاب رو پیشنهاد می کنم و نه می گم که کتاب بدی هست. ولی برای مبتدیان خوبه.
دوستان گفتند که روش یادگیری از روی مثال. من کاملاً با این روش مخالفم. یاد گرفتن اصولی و در کنار اون نوشتن برنامه به صورت عملی و آزمایش اون بهترین راهه. اصولی یاد گرفتن بهتر نتیجه میده. وگرنه تمام کتابها هرچی می خواستند رو با مثال می گفتند!
اتفاقا درسته که این کتاب زرده خیلی اشکال تایپی و آموزشی و اینا داره ولی کسی که اصولی بخونتش تا حد حرفه ای یاد میگیره و هیچ مشکلی هم براش پیش نمیاد.

saeedsmk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
4
سلام
خوب هستيد
فرقس نداره كه از چه كتاثي شروع ميكند . در ابتدا بايد سعي كنيد الگرويتم نويسي رو ياد گرفت و بعد از اون شروع كرد به ادامه دادن و حرفه اي شدن .هر كتابي براي خودش مزايا و معايبي داره .
در كل هر كسي نظري داره و يك روش به نظر آن شخص بهتر است

sub

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
خوب هستيد
فرقس نداره كه از چه كتاثي شروع ميكند . در ابتدا بايد سعي كنيد الگرويتم نويسي رو ياد گرفت و بعد از اون شروع كرد به ادامه دادن و حرفه اي شدن .هر كتابي براي خودش مزايا و معايبي داره .
در كل هر كسي نظري داره و يك روش به نظر آن شخص بهتر است

من کاملاً با شما مخالفم. اولین کتابی که در مورد یه چیز می خونید سرنوشت سازه. اگه کتاب خوب توضیح بده شما شیفته کتاب و اون مطلب میشید وگرنه قید کتاب و اون مطلب رو می زنید. هر کتابی معایبی داره ولی بالاخره کتابی پیدا میشه که بین بقیه بهتر باشه.

darklord

Registered User
لایک‌ها
1
ندا جان اگه اصلا VB بلد نیستی... بهتره یه سری به تاپیک آموزش VB از روی مثال توی همین بخش بزنی.

نشینی متن رو بخونی ها... یه VS6 باز می کنی... شروع به نوشتن می کنی... هیچ چیز کار عملی نمیشه.
هر وقت هم به مشکل برخوردی تو همون تاپیک سوالت رو مطرح کن مطمئن باش بی جواب نمیمونه.

بعد از اون تاپیک هم شروع کن به نوشتن برنامه های ساده... هر چیزی که به ذهنت میرسه... مثلا از یه ماشین حساب ساده شروع کن یا یه بازی دوز... یا یه همچین چیزی... هر وقت راهنمایی خواستی همین جا مطرح کن. به سرعت به جوابت می رسی.

به نظر من این بهترین راه یاد گرفتنه یعنی تمرین عملی + کمک موثر افراد آگاه.

حالا کتاب و این چیزا هم بد نیستن ولی وقتی MSDN مایکر.سافت و سایت هایی مثل DEV+ یا Planet Source Code یا Vb Helper و از این قبیل هستن... دیگه نیاز آنچنانی به کتاب نیست... این نظر شخصی منه.(به جز تجربه هیچ دلیلی براش ندارم.)

موفق باشی

سعید جان خوب اومدی... منم پایم.

بالا