برگزیده های پرشین تولز

تأسيس يك شركت، لطفا بخونيد و نظرتون رو بفرماييد

pejerz85

Registered User
لایک‌ها
41
اول سخنم با ewاست.من مکانیک خوندم و اگه تعریف از خود نباشه خلاقیت خوبی دارم و مثل شما در مورد خلاقانه بودن فکر می کردم (در مورد بازار کار و...) ولی عملا متوجه شدم که با مافیای بازار و مشکلات دیگه جور در نمیاد و فقط تعداد کمی از طرحهای صنعتی خلاقانه به پول مناسب رسیدن . ایده من برای اینکه خلاقیت درونیم به کارم لطمه نزنه اینه .اول با هرروشی که میشه ازش پول دراورد(به شرط سالم بودن)پول دربار بعد درصدی از اونو صرف خلاقیتت بکن.

ایده من تاسیس یه شرکت تعاونی است که مجموعه ای از کارهای واسطه ای و تولیدی رو فقط به شرط سود اوری انجام بده.

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
اول سخنم با ewاست.من مکانیک خوندم و اگه تعریف از خود نباشه خلاقیت خوبی دارم و مثل شما در مورد خلاقانه بودن فکر می کردم (در مورد بازار کار و...) ولی عملا متوجه شدم که با مافیای بازار و مشکلات دیگه جور در نمیاد و فقط تعداد کمی از طرحهای صنعتی خلاقانه به پول مناسب رسیدن . ایده من برای اینکه خلاقیت درونیم به کارم لطمه نزنه اینه .اول با هرروشی که میشه ازش پول دراورد(به شرط سالم بودن)پول دربار بعد درصدی از اونو صرف خلاقیتت بکن.

ایده من تاسیس یه شرکت تعاونی است که مجموعه ای از کارهای واسطه ای و تولیدی رو فقط به شرط سود اوری انجام بده.

سلام
من تجربه کمی دارم ولی بعید میدونم شرکتی قرار باشه کار هارو بدون سود آوری انجام بده! البته به غیر از شرکتای دولتی که خب خدماتی ارائه میدن! خب از دولت گاها علاوه بر یارانه یه پولای دیگه ای هم میگیرن! ولی هیچ شرکتی قرار نیست تاسیس بشه و محصولی رو به بازار عرضه کنه که سود نبره!

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به به به به! باد آمد و بوي عنبر آورد!

چه عجب از دوستان قديمي يه ابراز وجودي كردن، ما رو كه قابل نميدونيد به تاپيكمون جواب بديد، خدا رو شكر كه به pejerz85 عزيز يه جوابي داديد! من كم كم داشتم فكر ميكردم كه كي اومده زيرآب من رو تو فاروم زده كه يه هو همه تاپيك ما رو ترك كردن:wacko::(
برادر ew هم كه جواب pmهاي ما رو هم ديگه نميده:eek:
حداقل بهم بگيد مشكل چيه

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
به به به به! باد آمد و بوي عنبر آورد!

چه عجب از دوستان قديمي يه ابراز وجودي كردن، ما رو كه قابل نميدونيد به تاپيكمون جواب بديد، خدا رو شكر كه به pejerz85 عزيز يه جوابي داديد! من كم كم داشتم فكر ميكردم كه كي اومده زيرآب من رو تو فاروم زده كه يه هو همه تاپيك ما رو ترك كردن:wacko::(
برادر ew هم كه جواب pmهاي ما رو هم ديگه نميده:eek:
حداقل بهم بگيد مشكل چيه

سلام دوست عزیز
مشکلی در کار نیست! کی به شما گفته مشکلیه؟

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
شرمنده که این چند وقته سر نزدم، ولی pm ها رو جواب دادم ، توی آخرین pm قرار شد،من که برگشتم تهران pm بدم دیگه، متاسفانه هنوز برنگشتم، کارمون هم بدجوری گره خورده، نمیدونم شانسه یا بدشانسی، ولی یه جایی که یکسال پیش باهاش قرارداد بسته بودیم و به علت عوض شدن مسئولین ،کار مسکوت مونده بود ،یه دفعه سر و کله اش پیدا شد اونم با چه عجله ای ، متاسفانه چون کف دستشون خیلی چرکه ،ماهم که عشق دنیا چشممون رو کور کرده، دیگه ناچار گیر افتادیم
خوب خدا رو شكر تا باشه از اين گرفتاريهاي چرك‌آلود:)
من فكر كردم سفرت يكي دو روزه بود، باشه حالا هر وقت برگشتي يه ندا بده;)

بابا به تاپيك كشاورزي هم يه سر بزنيد، همين‌طوري مهجور افتاده بيچاره!

cordless

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب من پایه هستم با شما همکاری کنم .. . حتی اگر سود هم نده حداقل می خوام یکبار مثل electronwizard این موارد را تجربه کنم از بیکاری و عمر هدر کردن بهتره ... البته اگر جمع ردیفی شکل بگیره

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
خوب من پایه هستم با شما همکاری کنم .. . حتی اگر سود هم نده حداقل می خوام یکبار مثل electronwizard این موارد را تجربه کنم از بیکاری و عمر هدر کردن بهتره ... البته اگر جمع ردیفی شکل بگیره

این تاپیک مدتها متروکه مونده بود که شما تشریف آوردین. :)

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2

cordless جان اسم و مشخصاتت رو به همراه سوابق و تجربيات و تخصصهات بگو ببيينيم چه همكاريهايي ميتونيم با هم بكنيم!

hypermatrix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام
*
اهل گفتگوی آزاد و این بخشها نیستم! .. وقتش رو هم ندارم.
کاملا بر حسب اتفاق و به دلیل آدرس دهی ElectronWizard عزیز ، از اینورا اومدم...

نمی دونم چرا با وجود مشغله، متوجه ساعت نشدم و بیش از 3ساعت! ، نزدیک به 250 پست رو از این تاپیک، تاپیک کشاورزی ، سوالات کشاورزی، و مشکلات شرکتها در ایران خوندم!
..

هرچند می شد بحث های قشنگی هم پیدا کرد، اما عموما، هر کسی سعی کرد علاقه مندیهاش رو بگه و موضوعات به پراکندگی بیش از حد مبتلا شدند!
شاید اسم گفتگوی آزاد هم مزید بر علت شده! ...

اولا از مجوع تاپیکها، این تاپیک به دلیل محدودیتهای کمتر در عنوان، جای بهتری برای این پست بود
ثانیا، میخوام برای حرفهایی که دارم وقت بزارم، پس اول باید ببینیم چند نفر پیگیر بحث هستند و اصلا ارزش گفتن داره یا نه!

پس ...

دوستانی که پیگیر هستند، هرکدوم، نظر و برداشت خودشون از کل این تاپیک رو در 3-4 جمله بیان کنند. انشاا.. اگه نتیجه خوب بود، بحث های خوبی مطرح می کنیم که چرک زیادی هم داشته باشه!!

**
( راستی الکترون ویزارد .... شما در زمینه ی معدن و صنعت که گفتید، چه آشنایی و تخصصی دارید؟؟ )

King Of Net

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
ها
این امضات وسوسه کننده بید
یه کم توضیح میدی در موردش
میتونی یه تاپیک بزنی : دی
منم اگه کارت خوب بود 24 ساعت وقتم مال تو : دی

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام به همه دوستان

hypermatrix جان ما هستيم منتها همونطور كه خودت ديدي بحثها منتقل شد به تاپيك كشاورزي(هر چند اكثراً چندان ربطي به كشاورزي هم نداشتند!) و اخيراً هم به يه جاي ديگه!!!
http://forum.persiantools.com/showthread.php?p=1743145#post1743145

...ظاهرا شما و ew با هم آشنايي داريد، ولي بد نيست يه بار هم خودتون رو براي من معرفي كنيد تا بيشتر با هم آشنا بشيم.

منتظر خوندن نظراتتون هستم...
يا حق!

hypermatrix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام آقا
..
بله دیدم ... اما اونور تازه داره سر و سامون میگیره و موضوعات کشاورزیش هدفمند میشه، پس بهتره اونور رو به هم نریزیم!

نمی دونم! من فقط در حد پستاشون آشنایی دارم! ... و اون آدرسی هم که گفتم، از همین لینکی بود که گذاشتید.
موضوعات اونجا متفاوت هست و اکثر پستهای من هم در همون تالار گذاشته شده...

البته وقتی نظرات ایشون رو خوندم، دیدم گویا یک مشابهت داریم! .. و اون اینکه، با دونستن مشخصات من و یه آشنایی با پستای قبلی و یه سرچ، امکان یک سری مشکلات وجود داره!

راستش من سعه ی صدر شما رو ندارم! پس در صورت ابراز تمایل \"چند نفر همزمان\"، مزاحم اوقاتتون میشم!

سلام به همه دوستان

hypermatrix جان ما هستيم منتها همونطور كه خودت ديدي بحثها منتقل شد به تاپيك كشاورزي(هر چند اكثراً چندان ربطي به كشاورزي هم نداشتند!) و اخيراً هم به يه جاي ديگه!!!
http://forum.persiantools.com/showthread.php?p=1743145#post1743145

...ظاهرا شما و ew با هم آشنايي داريد، ولي بد نيست يه بار هم خودتون رو براي من معرفي كنيد تا بيشتر با هم آشنا بشيم.

منتظر خوندن نظراتتون هستم...
يا حق!

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام مجدد

بسيار خوب معرفي باشه برا بعد اين طرف هم فعلا بلوكه (كمافي‌السابق!) ميريم تو كشاورزي.

...ما كه اونجا هستيم و داريم كجدار مريض ادامه ميديم شما هم اگه اومدي قدمت رو چشم.

يا حق.

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام به همه

ظاهرا من جواب اين تاپيك رو اشتباها تو اون تاپيك دادم. چون جفتشون رو كنار هم باز كرده بودم متوجه نشدم.
ولي جواب اون تاپيك رو ديگه تو خودش ميدم.;)

يا حق!

hypermatrix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
..
راستش الآن به سختی کانکت شدم و در سفر کاری هستم ، ببخشید اگه کوتاهه!

ممنون ، اما شما و علی آقا که تو این تاپیکا همیشه دست اندرکار بودید، بشتر به این دلیل این خواهش رو داشتم، تا کسانی که ناظر حاضر هستند، اعلام کنند! آخه بیش از 1700 بازدید از این تاپیک و 5-6 نفر نظر دهنده، یکم ناهماهنگ هست!
..
در موارد 1 تا 4 ، منم با بعد تئوریشون، مثل بعد تئوری نظرات مخالفش تا حدودی موافقم!
عوارض سنگین شریک رو هم سالها و بارها متحمل شدم! اما هنوز هم شریک خوب رو بزرگترین نعمت در کارهای بزرگ میدونم و بعد از سالها تجربه و تحقیق، مجدداً کارهایی رو به صورت شراکتی شروع کردم!

و یک نکته... بزرگترین قدم در راه یک شراکت موفق رو ، اصلاح دیدگاههای شخصی می دونم، نه تلاش برای اصلاح شریک!
توی ایران، همیشه دیگران مقصر هستند و ما بی گناه!
اشاره : شما تمام سرمایه رو حاضرید بزارید، به شرطی که تمام تصمیمات اساسی با شما باشه. درسته که سهامدار عمده محسوب میشید، اما با روال چنین سرمایه گذاریهایی در آمریکا به خوبی آشنا هستید. 95% مواقع ، سرمایه گذار ها، اختیارشون رو به مدیر عامل یا هیأت مدیره تفویض می کنند، تا مبادا در یک تصمیم کلیدی، از خرد جمعی بی بهره بمونند ! ( شخصا یکی از مخالفان سرسخت متد خرد جمعی بودم! در این راستا، تصمیمات فردی بسیار عالی گرفتم، اما عملا شرکا و کارمندان زحمتکش، از دور تصمیم گیری خارج شدند، و کار به جایی کشید که برای یک نامه نگاری ساده با وزارت خونه، 4روز دنبال من می گشتند تا مبادا متن نامه مناسب نباشه!! و نهایتا یک مناقصه ی بسیار خوب از دست رفت و جالب اینکه، همگی، خود رو مقصر میدونستند! در حالی که در حال حاضر به ضرس قاطع می گم که مقصر اصلی خودم بودم! )
البته تیم مشاور، با مجموع حق رای 51% هم میتونه راهکار مناسبی باشه، اما اونجا دیگه عملا شراکت وجود نداره.

در این مورد مفصل صحبت خواهیم کرد ( هنوز که ماههای زیبا از پشت ابر بیرون نیومدن تا نظر بدن! )

..

در مورد اون سوال هم، به این دلیل مطرح کردم که آخرین نقشه ها و اطلاعات معادن ایران و همچنین امکان اجرای پروژه های عظیم ( در حد چادرملو و زرشوران و گل گهر! ) رو در اختیار دارم و به خوبی میدونم پروژه های واسطه ای در این زمینه، از پتانسیل های بسیار قوی برخورداره. و زمانی که از معدن، به عنوان یکی از گزینه ها نام بردید و در جای دیگه از سرمایه گذاری در این فیلد گفتید، متعجب بودم که چرا در متن صحبتها از این قضیه چیزی نگفتید!

برای مثال، کارگاه فرآوری سنگهای تزئینی، پس از یک دوره ی کوتاه خواب سرمایه، بازدهی بسیار بالایی( حتی تا 2000% ! ) رو به همراه خواهد داشت. مخصوصا برای کسانی که در خارج ایران، توانایی ایجاد روابط متعدد و قوی مستقیم دارند.

سلام

برداشت من از این تاپیک اینهاست (Hyper matrix خواسته بودن)

1- کلا شریک داشتن در ایران سخته ،دلایل این امر طولانیه . بعضیهاش رو در این تاپیک و بعضیهاش رو در تاپیک \\\"مهاجرت به خارج کشور\\\" گفتم. در تئوری خیلی نظرها میشه داد ، ولی در عمل هر کس شریک داشته یا داره ، حرف من رو تا حدودی تایید میکنه.

2- من فقط میتونم ، به چشم خودم اطمینان داشته باشم (با ارفاق) ، اعتماد بیش از این مقدار از دید من حماقته:blush:

3- زیاد روی قول و حرف و ... نمیشه حساب کرد. من فقط وقتی میتونم به قول کسی اعتماد کنم که ازش چک سفید امضاشده داشته باشم;)

4- در اینترنت وضعیت بند 3 به مراتب بدتره ، 90 درصد سایتهای ایرانی که به اسم سایت یک شرکت معرفی شدن ،در واقع یا ساخته شده توسط گرند یوز ها هستن یا شیزو فرنها

در مورد معادن ، من خودم دانش خاصی ندارم . ولی هر اطلاعاتی که بخواید ، دارم;) (چون در این زمینه سرمایه گذاری کردم و مشاور متخصص دارم)

موفق باشید

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام به همه دوستان

ابتدا به نظرم بهتره بحثها رو يه جا متمركز كنيم و باز به نظر من اون تاپيك پيشنهاد تاپ مشاركت مناسبتره چون صفحاتش كمتره و احتمال جذب بازديدكننده‌ش هم بيشتره!

تو اون تاپيك هم اشاره كردم كه دنبال كساني مثل من و ew و خودت نگرد كه تو بحثها شركت كنند...

فعلا خدا نگهدار!

hypermatrix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اون قسمت مختص مباحث مرتبط با وبمسترهاست ..
پس فقط ایده های مرتبط با اونو میشه مطرح کرد.
اگه صحبت دیگه ای هست و مکان تخصصی هم داره، اعلام کنید تا همونجا بیام ...

در ضمن، افراد باهوش و مطلع کم نیستند ( تنها ایراد اینجا که حسن هم هست! میانگین سنی پایین هست) ، ایشالا وارد بحث هم خواهند شد.

سلام به همه دوستان

ابتدا به نظرم بهتره بحثها رو يه جا متمركز كنيم و باز به نظر من اون تاپيك پيشنهاد تاپ مشاركت مناسبتره چون صفحاتش كمتره و احتمال جذب بازديدكننده‌ش هم بيشتره!

تو اون تاپيك هم اشاره كردم كه دنبال كساني مثل من و ew و خودت نگرد كه تو بحثها شركت كنند...

فعلا خدا نگهدار!

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام

در ضمن، افراد باهوش و مطلع کم نیستند
آقا من كم مونده از تعجب شاخ دربيارم:blink: بابا من كي حرف از هوش و اطلاع و اين حرفها زدم:wacko: مسلما 80% اعضاي اين تالار از من باهوش‌تر و مطلع‌تر هستند(بدون اغراق!) من منظورم اين بود كه كسي حس دنبال كردن اين مطالب رو اون هم به صورت پيوسته نداره. يعني اينكه اگه منتظري 10-20 نفر بيان تو بحث تا شما نقطه‌نظراتت رو بگي يا بي‌خيال شو و همين الان بگو يا بي‌خيال شو و وقتت رو هدر نده، اين تجربه حدود 4-5 ماهه من از مشاركت تو اين تاپيكه. حالا ديگه خودت ميدوني...

يا حق!

Last edited:

hypermatrix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اول... به خاطر تاخیر ببخشید، مشغله و عدم دسترسی به خط تلفن و اینترنت و آنتن خوابیده ی ایرانسل!!

منم چیزی رو برای شماتت (به معنی موخر اون، سرزنش! ) نگفتم!!!
فقط یه یاداوری بود ، و یه تلاش برای اینکه شاید همون دوستان باهوش قصد پا گذاشتن به بحث کنند!

سلام

آقا من كم مونده از تعجب شاخ دربيارم:blink: بابا من كي حرف از هوش و اطلاع و اين حرفها زدم:wacko: مسلما 80% اعضاي اين تالار از من باهوش‌تر و مطلع‌تر هستند(بدون اغراق!) من منظورم اين بود كه كسي حس دنبال كردن اين مطالب رو اون هم به صورت پيوسته نداره. يعني اينكه اگه منتظري 10-20 نفر بيان تو بحث تا شما نقطه‌نظراتت رو بگي يا بي‌خيال شو و همين الان بگو يا بي‌خيال شو و وقتت رو هدر نده، اين تجربه حدود 4-5 ماهه من از مشاركت تو اين تاپيكه. حالا ديگه خودت ميدوني...

يا حق!

hypermatrix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام

خیلی سعی کردم جایی رو که با من مخالف بودین پیدا کنم!! (:)

اما جایی از حرفای شما در مقابل حرفای من نبود! (;

..

در مورد قسمت آخر صحبتاتونم ، کمی شبیه تجربیات گذشته ی من بوده ... اما الآن میدونم که هر چیزی راهی داره .. :)

سلام

راستش با تجربیات فعلیم ، در مواردی با شما موافق نیستم. اینکه ما همیشه گناه رو از دیگران می بینیم ، کاملا صحیحه ( به دلیل خود خواهی ذاتی انسانه ) ، ولی در خیلی مواردی که برای من پیش آمده ، از دید یک شخص ثالث بی طرف غیر منتفع ، هم گناه از من نبوده ;) ،بلکه از شرکام بوده.( مثلا فروش یک محصول شرکت ، به صورت خصوصی رو چطور میشه توجیه کرد) ، البته در مواردی مثل شرکت ما که بنای کار بر خلاقیته ، از این مسائل بیشتر پیش میاد تا شرکتهای بازرگانی یا خدماتی.

در مورد مساله خرد جمعی ، هم من بر خلاف شما ترجیح میدم یک مناقصه بزرگ رو از دست بدم ، کلی هم ضرر بدم ، ولی کار دست خودم باشه:D ، چرا؟
علتش بر میگرده به زمان آموزشی سربازی من : در اون 54 روز ، من مثل شما دیدم که از وضعیت شخص-محور شرکتمون ضرر زیادی کرد. بنابراین بعد از اون تصمیم گرفتم ، کارها رو طوری برنامه ریزی کنم که بدون حضور من هم کارها پیش بره. نتیجه اش این شد که تا سرم رو برمیگردوندم ، چپاول مغولانه ای :D صورت می گرفت:( ، از جمله در یک مسافرت دو هفته ای من به اسپانیا، ده برابر اون دوره 54 روزه آموزشی سربازی ضرر کردم.

اما افراد مثل هم نیستن ، من چون به شرکای سابقم اعتماد ندارم ، دلیلی نداره که به بقیه مردم هم اعتماد نداشته باشم ، ولی حواسم جمع تر شده و لا اقل در ابتدای کار بی گدار به آب نمیزنم. (اینهم از عوارض پیریه:D)

موفق باشید

بالا