برگزیده های پرشین تولز

تفاوت دستگاه جی‌پی‌اس گارمین با پاکت‌پی‌سی جی‌پی‌اس‌دار گارمین؟

1200

Registered User
لایک‌ها
7
یک - برای شهرها و کشورهایی که احتمالا نقشه ای نیست مثل کربلا نجف مدینه مکه عراق و عربستان و سوریه ، آیا امکان اتصال دستگاه به گوگل ارث و گوگل مپ موجود است؟
دو -چگونه به گوگل ارث متصل می شود ؟ به وسیله لپ تاب یا بطور داخلی این امکان را دارد؟
سه - من قم هستم و فکر نمی کنم نقشه قم موجود باشد آیا می توانم از کامپیوتر خودم نقشه گوگل ارث و نقاط آن را به جی پی اس منتقل کنم ؟
چهار - اصولاً علت اختلاف قیمت جی پی اس های گارمین در چیست ؟ مدلهای مختلف جی پی اس گارمین بین صد و پنجاه هزار تومان تا ششصد و پنجاه هزار تومان قیمت دارند دلیل این اختلاف قیمت در داشتن چه امکاناتی است؟
پنج - شما چه استفاده ای از جی پی اس خودتان می کنید؟
شش- امکان استفاده زیارتی و سیاحتی از جی پی اس می باشد مثلا می توانیم مکان یک امام زاده را روی گوگل ارث پیدا کرده و مختصات آن را به جی پی اس داده و سپس به آنجا برویم؟
هفتم- امکان دارد مثلا اگر به یک مکان مثل امام زاده ای رفتیم مختصات آن را در جی پی اس ضبط کرده و سپس بعدها با دادن آن مختصات به کامپیوتر و گوگل ارث مکان آن را در نقشه گوگل ارث پیدا کنیم؟
هشتم- دقت جی پی اس چند متر است یعنی اگر یک متر حرکت کنیم و جابجا شویم مختصات نشان داده شده تفاوت می کند؟ چقدر طول می کشد تا به ماهواره وصل شده و مختصات را نشان دهد
نهم - تفاوت دستگاه مستقل چند صدهزار تومانی جی پی اس گارمین با کامپیوتر جیبی گارمین که جی پی اس دارد یعنی پاکت پی سی های جی پی اس دار شرکت گارمین چیست؟ آیا دقیق تر است؟
لینک جی پی اس موبایل
http://www.rayaneh.com/cat-507.aspx
دهم - خرید گارمین از دبی ارزان تر خواهد بود؟
یازدهم- آیا جی پی اس را می توان به لب تاب یا کامپیوتز جیبی یا موبایل متصل کرد؟ برای استفاده و اتصال به نقشه های گوگل ارث و گوگل مپ
دوازدهم - لطفا هر نوع تجربه یا راهنمایی و نکات جالبی را که مایل بودید اضافه نمایید و بیان کنید

Last edited:

bahrain

Pocket PC کاربر فعال موبایل و
کاربر فعال
لایک‌ها
15
سلام دوست عزيز

1- برای کربلا ونجف رو نمیدونم ، ولی برای عربستان هست .

2- برنامه گوگل ارث نیاز به اتصال به اینترنت دارد ، اما دستگاه های چی پی اس گارمین گه به اینترنت متصل نمیشود ، برای این کار با یک پاکت پی سی جی پی اس دار باید گوگل مپ رو نصب بکنید و از طریق جی پی ار اس نقشه رو همون لحظه داونلود کنید .

3- اگه پاکت پی سی یا سمبیان فون داشته باشی که جی پی اس داشته باشه و برنامه گوگل مپ رو روش نصب بکنی از طریق جی پی ار اس نقشه ها رو همون لحظه داونلود میکنه .

4- دلیلش رو نمیدونم، میتونید از فروشنده هاشون سوال بپرسید !

5- برای نشان دادن موقعیت ، حفظ ادرس ، راهنمایی راه ها ....

6- بله میتوانیم ، البته من نقشه درست وحسابی برای ایران جایی ندیدم ، اما الان من که بحرین هستم و نقشه های زیادی برای این کشور هست این امکان به خوبی هست .

7- بله البته باید با موبایلتون اگه جی پی اس داشته باشه ، جی پی اس فوتو بگیرید !

8- بستگی به دقت نقشه و مقدار زومی که شما میکنید روی نقشه دارد - معمولا 2-3 دقیقه !

9- منم نمیدونم ، به نظر من پاکت پی سی بهتر از دستگاه گارمین هست .

10 - احتمالا خواهد بود ، اما اگر از ایران تهیه بکنید نقشه های ایران رو هم احتمالا بهتون میدن ، اما اگه دبی بگیرید نقشه های کشورهای عربی رو داره .

11- احتمال زیاد باید بشه !

12- داداشم سامسونگ جی 810 گرفته ، که تی وی اوت داره ، جی پی اس هم داره ، توی ماشنیم یه صفحه تلوزیون نصب کردم ، دیروز گوشی رو به جی پی اس وصل کردیم ، گوشی رو هم با کابلش به تلوزیون تو ماشین نصب کردیم ، قشنگ نقشه موبایل روی صفحه ماشین درومد کلی حال کردیم !!!

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
در مورد 4, اختلاف قیمت به خاطر امکانات این دستگاها مثل BT, حافظه دستگاه که هرچی بیشتر باشه نقشه های بیشتری رو میشه توش ریخت, داشتن memory card stot و... هست.

1200

Registered User
لایک‌ها
7
ممنون از دوستانی که جواب دادند بقیه هم اگر نظری داشتند دریغ نکنند​

نوکیا که ظاهرا قصد ساخت نقشه دقیق جی پی اس برای ایران را ندارد ولی سونی اریکسون و سامسونگ که در موبایل هایشان جی پی اس نصب کرده اند فکر می کنید نقشه های دقیق ایران را هم در جی پی اس موبایل هایشان ارائه بدهند؟

Last edited:

bahrain

Pocket PC کاربر فعال موبایل و
کاربر فعال
لایک‌ها
15
نه خیر هیچ کدام قصد ارائه نقشه برای ایران رو ندارند !!!!

1200

Registered User
لایک‌ها
7
نه خیر هیچ کدام قصد ارائه نقشه برای ایران رو ندارند !!!!

آخه چرا؟ اضافه کردن نقشه دقیق ایران به جی پی اس ها مگر چه مشکلی برای این شرکتها درست می کند؟
راستی کسانی که جی پی اس دارند یا موبایل جی پی اس دار دارند، نقشه عراق وجود دارد؟

1200

Registered User
لایک‌ها
7
در مورد 4, اختلاف قیمت به خاطر امکانات این دستگاها مثل BT, حافظه دستگاه که هرچی بیشتر باشه نقشه های بیشتری رو میشه توش ریخت, داشتن memory card stot و... هست.

در مورد کلمه
BT
توضیح می دهید که یعنی چه ؟ و چه امکانی است؟ همچنین کلمه
memory card stot
دقیقا منظور چیست؟
اگر تفاوت قیمت یک جی پی اس 275 هزار تومانی دستی با 475 هزار تومانی دستی فقط در لمسی بودن صفحه و حافظه بیشتر باشد ، در صورتی که حافظه مایکرو
SD
خارجی برای نقشه های کامل وکتور حدود هفت شهر جا داشته باشد ، همان مدل ارزان قیمت را بخریم ؟
یک سؤال برایم پیش آمده است ،
مدلهای بدون نقشه جی پی اس دستی شاید کارایی لازم را نداشته باشند همچنین مدلهای بسیار ارزان جی پی اس دستی با نقشه
ولی مثلا مدلهای دستگاه دستی جی پی اس با حدود قیمت 275 هزار تومان چقدر تفاوت کارایی با مدلهای 475 هزار تومانی جی پی اس دستی دارند؟
مثلا در مدل 275 هزار تومان برای نقشه حدود هفت شهر ، منظور نقشه های حرفه ای وکتور است کافی است ؟
یعنی به نظر می رسد که تفاوت این دو مدل تنها و فقط در لمسی بودن صفحه نمایش است و داشتن حافظه داخلی بیشتر ، در این صورت به نظر می رسد داشتن صفحه لمسی چندان ضروری نیست ، و بعلاوه مدلهای ارزان قیمت اگر حافظه داخلی ندارند ، دارای حافظه خارجی مايكرو SD هستند ، ولی آیا این حافظه خارجی برای داشتن نقشه کامل وکتور حدود هفت شهر کافی است؟
اگر کافی هست پس مدل ارزان قیمت را بخریم؟

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
در مورد کلمه
BT
memory card stot
دقیقا منظور چیست؟
اگر تفاوت قیمت یک جی پی اس 275 هزار تومانی دستی با 475 هزار تومانی دستی فقط در لمسی بودن صفحه و حافظه بیشتر باشد ، در صورتی که حافظه مایکرو
SD
خارجی برای نقشه های کامل وکتور حدود هفت شهر جا داشته باشد ، همان مدل ارزان قیمت را بخریم ؟
مدلهای بدون نقشه جی پی اس دستی شاید کارایی لازم را نداشته باشند همچنین مدلهای بسیار ارزان جی پی اس دستی با نقشه
ولی مثلا مدلهای دستگاه دستی جی پی اس با حدود قیمت 275 هزار تومان چقدر تفاوت کارایی با مدلهای 475 هزار تومانی جی پی اس دستی دارند؟
مثلا در مدل 275 هزار تومان برای نقشه حدود هفت شهر ، منظور نقشه های حرفه ای وکتور است کافی است ؟
یعنی به نظر می رسد که تفاوت این دو مدل تنها و فقط در لمسی بودن صفحه نمایش است و داشتن حافظه داخلی بیشتر ، در این صورت به نظر می رسد داشتن صفحه لمسی چندان ضروری نیست ، و بعلاوه مدلهای ارزان قیمت اگر حافظه داخلی ندارند ، دارای حافظه خارجی مايكرو SD هستند ، ولی آیا این حافظه خارجی برای داشتن نقشه کامل وکتور حدود هفت شهر کافی است؟

bt = بلوتوث عزیز

اون یکی هم یعنی مموری اکسترنال میخوره

صفحه لمسی هم به نظر حقیر یه دنیای دیگست ،

موفق باشید

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
در مورد کلمه
BT
memory card stot
دقیقا منظور چیست؟
SD

بدون صفحه لمسی منظورتون اونهاییست که فقط با bluetooth کار میکنن؟!
چون بدون صفحه لمسی چطوری میشه تایپ کرد توش!!

حسین جان شما مدلی میشناسی که صفحش لمسی نباشه ولی رو خودش نقشه و اینچیزا داشته باشه؟!

1200

Registered User
لایک‌ها
7
بدون صفحه لمسی منظورتون اونهاییست که فقط با bluetooth کار میکنن؟!
چون بدون صفحه لمسی چطوری میشه تایپ کرد توش!!

حسین جان شما مدلی میشناسی که صفحش لمسی نباشه ولی رو خودش نقشه و اینچیزا داشته باشه؟!

من که توی عکس های این جی پی اس های صفحه لمسی ، قلم نوشتن ندیدم، تا حالاهم نشنیدم که قابلیت نوشتن هم داشتن باشند ، لذا فکر نمی کنم امکان نوشتن داشته باشند، مگر انواعی که کامپیوتر جیبی هم هستند

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
من که توی عکس های این جی پی اس های صفحه لمسی ، قلم نوشتن ندیدم، تا حالاهم نشنیدم که قابلیت نوشتن هم داشتن باشند ، لذا فکر نمی کنم امکان نوشتن داشته باشند، مگر انواعی که کامپیوتر جیبی هم هستند

منظورم از نوشتن تایپ کردن ادرس هست.
همشون این قابلیت رو دارن (on screen keyboard دارن).
حالا من نمیدونم بدون صفحه چطوری میشه ادرس رو تایپ کرد! شاید با voice recognition این کارو میکنن.

1200

Registered User
لایک‌ها
7
من این لینک را برای نقشه جی پی اس برای کشور عراق و شهرهای کربلا و نجف و سامراء پیدا کردم ولی انگلیسی ام خوب نیست این لینک نوشته که نقشه جی پی اس شهرهای کربلا و نجف و سامرا در برنامه آینده شان است یا نوشته در همین نقشه جی پی اس فعلی عراق که برای فروش گذاشته اند ، خیابانهای این شهرها موجود است؟

Last edited:

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
من این لینک را برای نقشه جی پی اس برای کشور عراق و شهرهای کربلا و نجف و سامراء پیدا کردم ولی انگلیسی ام خوب نیست این لینک نوشته که نقشه جی پی اس شهرهای کربلا و نجف و سامرا در برنامه آینده شان است یا نوشته در همین نقشه جی پی اس فعلی عراق که برای فروش گذاشته اند ، خیابانهای این شهرها موجود است؟

تو هیمن ورژنشون که لینکشو دادین نقشه اون 25 شهری که اسمشونو نوشته + اسم خیابوناشون هست.
شما کرکشو دارین؟!

1200

Registered User
لایک‌ها
7
تو هیمن ورژنشون که لینکشو دادین نقشه اون 25 شهری که اسمشونو نوشته + اسم خیابوناشون هست.
شما کرکشو دارین؟!

نه ، ولی اگر کسی کرکشو پیدا کرد لطفا برای ما هم پی ام کند ، اجرش با امام حسین علیه السلام

بالا