برگزیده های پرشین تولز

تکدی گری

amin_anzio

Registered User
لایک‌ها
109
من هیچ وقت تو زندگیم به گدا پول ندادم و نمیدم. وقتی یک گدا درآمدش تو روز از منه مهندس بیشتره اگه قراره عدالت برقرار بشه اون باید به من پول بده نه من به اون.!!! به صندوق صدقات هم هیچ وقت اعتماد نداشتم.
گاه دیدم دختر خانم ها ( تو فامیل و آشنا که میدونم خیلی هم پولدار نیستند ) تا یه گدا میبینند میگند آخی بعد یه 5 هزاری میدند بهش و خبر ندارند که پدر کارمندشون برای اون 5 هزار تومنی که این گدا تو 1 دیقه از شما گرفت یک ساعت زحمت کشیده.!!!
اما اگه مثل من به صدقه و تاثیر اون اعتقاد دارید یا به هر دلیل انسان دوستانه ای میخواید بخشی از پولتون رو به افراد نیازمند ( گدا با فقیر تفاوت داره ) بدید پیشنهاد میکنم مثل ما یک جعبه ی خالی تو خونه بزارید هر بار خواستید صدقه بدید ( خواب بد دیدید یا خطری از بیخ گوشتون رد شد ) یا گدایی دیدید که دلتون سوخت و .. یه مبلغی بندازید توش یا اگه بیرون بودید از کیتون بردارید بزارید تو یه جیب دیگه ( من تا میکنم میزارم وسط کیف پولم ). بعد که اومدم خونه میندازم تو اون جعبه. کل خانواده همین کار رو میکنند . همه ی ما افرادی رو میشناسیم که گدا نیستند اما به شدت نیازمندند. اگر هم خودمون نشناسیم حتما دوستان و آشنایانی داریم که بشناسند . یه مدت یه رفتگر تو محلمون بود که 4 تا دختر دم بخت داشت. از صبح تا شب جارو میزد و نمازش هم کنار پیاده رو میخوند. به نظر شما این پول ها بهتر نیست به همچین انسانی داده بشه تا کسی که میره گدایی؟
فقط چون این فرد نیازمند ( و نه گدا ) آبرو داره و روم نمیشه 500 تومن بهش بدم از اون جعبه استفاده میکنیم تا بعد از چند ماه رقمی بشه که روم بشه بهش بدم و اون هم احساس بدی پیدا نکنه.
ضمنا" یادتون باشه وقتی به گدا پول میدید و اون گدا لذت داشتن درآمد میلیونی بدون کار و مسئولیت رو حس کنه دیگه حاضر نمیشه یه کار سالم پیدا کنه با ماهی 500 ، 600 تومن . به بچه ها که اصلا پول ندید چون نصیب خودشون نمیشه و در واقع فقط باعث میشید بچه های بیشتری رو برای این کار بدزدند یا بدنیا بیارند یا از مناطق محروم خرید و فروش کنند برای گدایی..
من شنیدم تو تبریز گدا نداریم و از طریق جمع آوری صحیح صدقه ها به افراد نیازمند رسیدگی میشه . شاید دوستان تبریزی بهتر بتوانند توضیح بدند که سیستم اونجا چجوریه.

aresone

Registered User
لایک‌ها
27
یادمه چن سال پیش تو یکی از میدونای شهرمون داشتم میرفتم یه مردی اومد سمتم و بعد از سلام علیک گفت مسافره پول نداره و . . . بعد گفت دوره ی بدی شده هیچکسی دست همنوعشو نمیگیره منم که تقریبا دیرم شده بود باهاش دست دادم و گفتم آره واقعا دوره ی بدی شده از آشنایی بات خوشال شدم خدافظی کردم و رفتم بعد از چن ساعت تازه فهمیدم طرف ازم پول میخواسته :D

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
گرچه من از هر چی دینه متنفرم ولی همون امام علیتون کار درستی کرد که دست گدا رو قطع کرد بنظر من این گدا هارو باید از سر قطع کرد!! جالبه چند وقت پیش یه پسره جوونی تو مشهد بلوار سجاد گدایی میکرد!! یعنی ببین به کجا رسیدیم اغا

Sent from my Xperia Neo V using Tapatalk 4 Beta

2630144892

Registered User
لایک‌ها
90
چیزی که ما میدونیم این دخترا درامد میلیاردی دارن ازش سری به ف ی س ب و ک بزنید امار دستتون میاد

2630144892

Registered User
لایک‌ها
90
دوست عزیز شما چرا گیر دادی به گدایی نکنه میخوای شعبه ای چیزی بزنی برا صادرات گدا یا وارداتش اما در مورد گدای محبت دو نوع مختلف داریم اولی که سنتون قد نمیده و18+ اما دومیش که بر میگرده به گدایی دخترا از پسرا که معمولا پسرا جواب رد میدن که این شرایط داره بازم سنتون قد نمیده

-0000-

Registered User
لایک‌ها
1,236
چون بنده زیاد تبریز میرم حرف اون دوستمون که میگه تبریز شهر بی گداست رو تایید میکنم.

البته دلیل اصلی اینه که اصولا انسان های خسیسی هستیم و به گدا پول نمیدیم برا همین گدا هم وقتشو تلف نمیکنه :D

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
چون بنده زیاد تبریز میرم حرف اون دوستمون که میگه تبریز شهر بی گداست رو تایید میکنم.

البته دلیل اصلی اینه که اصولا انسان های خسیسی هستیم و به گدا پول نمیدیم برا همین گدا هم وقتشو تلف نمیکنه :D
اصلا کار خوبی نمیکنین :D

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763
بدترین‌اش این بچه‌های کوچک هستند که بزرگتر عوضی‌شون ولشون کرده تو خیابون تا فال و ادامس بفروشند!

من تازگی‌ها هر وقت این بچه ها گیر می‌دهند که چیزی بخرند چیزی ازشان نمیخرم بجای‌اش اگر دکه‌ایی در اطراف باشه میرم برای‌شان خوراکی میخرم بهشان میدم.

ps3baz

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
9
من دقیقا تو علادین داشتم گوشی می دیدم یکی اومد 500 تومان دادم نگرفت

دیگه معلومه که قدر در میارن

بالا