برگزیده های پرشین تولز

تیم ملی فوتبال ایران

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,751
برد خوبی بود و این تیم چرکو شکست دادیم
عربها تمدن بهشون رسید از قبل هم نشینی با اروپاییها و از ای طرف هم قدقد نکردن سپردن کارو به اونها و یه دلایل سیاسی دیگه باعث شد چند دهه است رونق پیداکردند و رفاه اومد پیششون ولی سر این عراقی ها بیکلاه موند و همونطوری بدوی موندند
داور هم شپشو بود لامصب اینقدر عوضی بودن و نامردی تا کردن با مردم ایران رو کی تو سر ریزتون کرده؟ بر باعث و بانیش لعنت
اون یارو ** ای صفا (که یادمه زمان کیروش هم کرم زیاد تو بازی ریخت حتی یک هند هم تو محوطه جریمه کرد مثلا از چشم داور دور موند) مثل چی هی بازیکن میزد این ور تا تکون میخوردن بازیکنها سریع کارت نشون میداد درست سوت بزن کسی زیاده خواهی نمیخواد

مزدور هم که باشی و نرخ روز بخوری میشی همین سایت ورزش 3
بازی با بحرین دو سه تا پاس گل داشت میداد به بحرینیها بعد حالا یه پاس گل داده گه خشگلیش فقط بخاطر پاس هنرمندانه قلی زاده بود باید روز 25 خرداد به اسم این نخاله نامیده بشه؟ چه لقمه چربی برات گرفته این بزرگ کاپیتان!

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,751
5573860.jpg

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,751
طرفداری حتی به سفیرهای انگلیس در ایران و عراق هم رسیده
5573867.jpg

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,751
دیگه تموم شد و بازی بعد صفر صفر شروع خواهد با تیمهای بهتر و قوی تر که فرصت اشتباه نیست و شخصیت تیمی قوی لازمه
5573861.jpg

Erfan_Buffon

مدیر بخش ورزش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,247
%D9%85%D9%82%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C+%D8%AC%D8%A7%D9%85+%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C+2022%2F+%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86+-+%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82.jpg

تنها ایرانی تیم ملی...
مابقی همشون عرب زاده هستند
به امید روزی که پدر و مادر ایرانی یاد بگیرند اسم درست حسابی رو بچه هاشون بزارند... جالبه همین جماعت از عرب هم متنفرند اما اسم بچه هاشونم عربیه!!! خیلی جلوه بدی داره متاسفانه به خصوص تو جام جهانی

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
سلام و درود

من موافق این صحبت شما هستم:

به امید روزی که پدر و مادر ایرانی یاد بگیرند اسم درست حسابی رو بچه هاشون بزارند...

ولی اسم عربی داشتن صرفا به این معنا نیست که اون شخص یک عرب زاده هست، 30-40 سال پیش مثل الان نبوده که اسم های گوناگون و عجیب غریب امروزی در دسترس باشه :دی، کلا 10 تا اسم بوده پدر مادر ها رو بچه هاشون میذاشتن.

جالبه همین جماعت از عرب هم متنفرند اما اسم بچه هاشونم عربیه!!! خیلی جلوه بدی داره متاسفانه به خصوص تو جام جهانی

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,461
ولی اسم عربی داشتن صرفا به این معنا نیست که اون شخص یک عرب زاده هست، 30-40 سال پیش مثل الان نبوده که اسم های گوناگون و عجیب غریب امروزی در دسترس باشه :دی، کلا 10 تا اسم بوده پدر مادر ها رو بچه هاشون میذاشتن.
دقیقا ! حتی تنوع اسم بالا باشه و حالا اسامی عربی مگه چه عیبی داره ؟ اینم از تفکر نژاد پرستانه ما نمیاد ؟ اسم عربی چندش و بی معنی ! اسم ترکی یا اروپایی به به ..

بزرگترین اشتباه به نظرم این بود که حکومت مرکزی عربی رو به احمقانه ترین شکل ممکن تدریس میکرد که همه متنفر میشدن

شخصا من دوست نداشتم تیم به مرحله بعد بره ! و امیدوارم مرحله بعد حذف بشن ..
تنها ایرانی تیم ملی...

اقا این حرفای نژاد پرستانه چیه ! اینا که اولا تنها یک اسم هست !

حالا عرب تبار یا ترک تبار باشن چه فرقی داره ؟ برای این تیم دارن بازی میکنند دیگه

خیلی جلوه بدی داره متاسفانه به خصوص تو جام جهانی

چه جلوه بدی داره ؟

تو خود اروپاشم این تفکر از بین رفته !اسامی کشورهای دیگه میزارن، فقط بر اساس زیبایی و معنی ..

Erfan_Buffon

مدیر بخش ورزش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,247
دقیقا ! حتی تنوع اسم بالا باشه و حالا اسامی عربی مگه چه عیبی داره ؟ اینم از تفکر نژاد پرستانه ما نمیاد ؟ اسم عربی چندش و بی معنی ! اسم ترکی یا اروپایی به به ..

بزرگترین اشتباه به نظرم این بود که حکومت مرکزی عربی رو به احمقانه ترین شکل ممکن تدریس میکرد که همه متنفر میشدن

شخصا من دوست نداشتم تیم به مرحله بعد بره ! و امیدوارم مرحله بعد حذف بشن ..

اقا این حرفای نژاد پرستانه چیه ! اینا که اولا تنها یک اسم هست !

حالا عرب تبار یا ترک تبار باشن چه فرقی داره ؟ برای این تیم دارن بازی میکنند دیگه

چه جلوه بدی داره ؟

تو خود اروپاشم این تفکر از بین رفته !اسامی کشورهای دیگه میزارن، فقط بر اساس زیبایی و معنی ..

تفکر من نیست ( تفکر من شاید این باشه که ما باید در بسیاری از موارد کشورهای عربی رو الگوی خودمون بزرایم) و در جواب به تناقضات ملت فهیم هست که حتی به بازی فوتبال هم رنگ و بوی الکی و نژاد پرستانه میدن... اینکه خود گزارشگر میاد میگه مزه ی برد عربا چند برابر هست چه توجیهی داره؟! چرا باید چند برابر باشه؟ مگه به جز عربستان که فوتبال قوی تر داره بقیه فوتبالشون اینقدر قوی هست که بردنشون حتی از برد کره بیشتر به ما مزه بده؟! اگر واقعا عربا دشمن و بدخواهن چرا چند ماهه دیگه حاضرید واسه یه ویزای عراق به هر دری بزنید؟ شما که بدتون میاد ازشون... اگر بدتون میاد و از برد یه تیم عرب اینقدر خوشحالید چرا همه قهرمان های زندگی و فرهنگ روزانه مون درصد بالاش از همین عرباست؟! بدمون میاد پس نباید اینقدر ارادتمون رو جاهای دیگه بهشون نشون بدیم... من حرفم تناقضات و عقده خالی کردنه بی خوده درصد زیادی از ملت هست...

در مورد اسم هم باهاتون مخالفم... اسم ها تا حدی نشان دهنده غنی بودن فرهنگ و ادب اون ملت هست. کافیه همین الان بدون اینکه اصلا قبلا بازیکن ها رو هم بشناسی اسم بازیکنان تیم های یورو رو روبروت بزارن. محاله نفهمی کدوم واسه ایتالیا یا انگلیس یا سوئد و هلند هست اگر بازیکن های مهاجر و دو رگه رو فاکتور بگیریم...

گذاشتن اسم عربی به خاطر قشنگی اون اسم ها نیست چون نود درصدشون معنی خاصی ندارن و فقط اسم یه آدم بوده و تمام . و نامگذاری فقط از جهت نشان دادن خلوص و ارادت به اعراب هست و گرنه تا دلت بخواد اسم فارسی کردی ترکی و... داریم که بسیار قشنگ تر و پر معنی تر از اسم های عربی هست اما متاسفانه فرهنگ عرب رو بر فرهنگ خودمون ترجیح دادیم بعد از اونور ادعا هم داریم.

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
البته از پست من اینطور برداشت نشه که یه عده خوب هستند و یه عده بد :دی، بیشتر منظور من این بود که بنده به عنوان یک ایرانی ترجیح میدم اسمم هم ایرانی باشه، حال اگر ایرانی نبود باز به این معنا نیست که بنده یک غیر ایرانی هستم :دی

پ.ن: به نظر من بخش فوتبال اصلا جای اینگونه بحث ها نیست و بهتره که ازش به سادگی عبور کنیم و برای آرزو کنیم ایران بتونه در جام جهانی به مرحله ی بعد صعود کنه.

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,461
گذاشتن اسم عربی به خاطر قشنگی اون اسم ها نیست چون نود درصدشون معنی خاصی ندارن و فقط اسم یه آدم بوده و تمام . و نامگذاری فقط از جهت نشان دادن خلوص و ارادت به اعراب هست و گرنه تا دلت بخواد اسم فارسی کردی ترکی و... داریم که بسیار قشنگ تر و پر معنی تر از اسم های عربی هست اما متاسفانه فرهنگ عرب رو بر فرهنگ خودمون ترجیح دادیم بعد از اونور ادعا هم داریم.

کرد که اسم کردی میزاره .. عرب هم عربی .. این وسط فارس ها هستن که خوب مبادله اسامی ایرانی و عربی و ترکی حتی به قبل اسلامم برمیگرده .. همانطور که گفتم تو اروپا هم این هستش .. " این تفکر که دنبال اسامی جدید و با معنی جدید و از همه مهم تر خاص میگردند رو فرزند بزارن "

من نمیفهمم تو ایران هم کرد هست هم عرب و ترک و لر و بلوچ !

چرا اسم ترکی زیباست برای شما ؟ اما اسم عربی زشت ؟

اقا این لیست محبوب ترین اسامی عربی میشه به نقی قسم همانقدر ما اسم قشنگ داریم ! ان هاهم دارن

چون نود درصدشون معنی خاصی ندارن و فقط اسم یه آدم بوده و تمام
حالا اونقدر که برای اسم کوروش ( من نمیدونم واقعا ریشه اش ایرانی هست یا عبری یا کوردی و .. ) ما میگیم ایرانی هستش ) براش معنی خوب بتونی در بیاری ! برای اسم محمد ( حمد ) هم میتونی معنی دربیاری
_________
اما متاسفانه فرهنگ عرب رو بر فرهنگ خودمون ترجیح دادیم بعد از اونور ادعا هم داریم.

مسئله مهم تر از اسم هم هست !

فرزندان کوروشی که بحث عرب میاد بهشون برمیخوره روز کوروش میشه شاکی از حکومت میشن !

یک بیت حافظ یا فردوسی نمیتونن از رو بخونن ! شناختن و خوندن تاریخ پیشکش !

و اما اعتقاد دارن حکومت داره به تاریخ غنی شون توهین میکنه..

اما همین تفکر تو قلب تهران کافه (قهوه خانه ) میره ! به باریستا ( قهوه چی) میگه هات چاکلت (شیرکاکایو ) اُردر ( سفارش ) میده !

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,751
جنبه برد و باخت نداشتن مخصوص داخل نیست

به خیال خودشون تبانی بود اینطوری بازیکنها رو عمدی میزدن ؟
وای به حال اینکه تبانی ای در کار نبود احتمالا به قصد کشت میزدن

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,895
%D9%85%D9%82%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C+%D8%AC%D8%A7%D9%85+%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C+2022%2F+%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86+-+%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82.jpg

تنها ایرانی تیم ملی...
به امید روزی که پدر و مادر ایرانی یاد بگیرند اسم درست حسابی رو بچه هاشون بزارند... جالبه همین جماعت از عرب هم متنفرند اما اسم بچه هاشونم عربیه!!! خیلی جلوه بدی داره متاسفانه به خصوص تو جام جهانی
ی زمانی ایران با روسیه مسابقات کشتی داشت چند سال پیش
اسم ورزشکار روس رستم بود
اسم ورزشکار ایران عبدالله

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
سیدبندی نهایی مقدماتی جام جهانی۲۰۲۰ قطر مشخص شد

🔹سید یک: ژاپن و ایران
🔹سید دو: استرالیا و کره جنوبی
🔹سید سه: عربستان و امارات
🔹سید چهار: عراق و چین
🔹سید پنج: عمان و سوریه
🔹سید شش: ویتنام و لبنان

انتخاب من:
08020665930080182190.gif

ایران، استرالیا،عربستان،چین،عمان،ویتنام

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,751

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
ایران در گروه A مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 با تیم‌های کره، امارات، عراق، سوریه و لبنان دیدار خواهد کرد.
----------
گروه B: ژاپن، استرالیا، عربستان، چین، عمان، ویتنام.

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
سیدبندی نهایی مقدماتی جام جهانی۲۰۲۰ قطر مشخص شد

🔹سید یک: ژاپن و ایران
🔹سید دو: استرالیا و کره جنوبی
🔹سید سه: عربستان و امارات
🔹سید چهار: عراق و چین
🔹سید پنج: عمان و سوریه
🔹سید شش: ویتنام و لبنان

انتخاب من:
08020665930080182190.gif

ایران، استرالیا،عربستان،چین،عمان،ویتنام

چه انتخاب دقیقی کردم من :دی

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,751
بیا تاپیک بورس لازمت داریم
عربستان رو دست کم پیش بینی نمیکردی

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,751
عربستانیها از اون اول کثیف بودن و گرنه ترس ندارن
مخصوصا این بار که ما به مراتب قوی تریم ولی اونها با نامردی و رو اعصاب رفتن بازی رو متشنج میکنن

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
عربستانیها از اون اول کثیف بودن و گرنه ترس ندارن
مخصوصا این بار که ما به مراتب قوی تریم ولی اونها با نامردی و رو اعصاب رفتن بازی رو متشنج میکنن
عربستان تو یک سال گذشته خیلی تیم بهتری شده..مربیشون اروه رنارد هست..همون مربی تیم ملی مراکش تو جام جهانی...به نظر من که خیلی خوب شد باهاشون همگروه نشدیم...بین امارات و عربستان قطعا بردن امارات نسبت به عربستان کار راحتری هست هرچند همه تیم ها قوین.

بالا