برگزیده های پرشین تولز

جودو

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
درسته تفاوتهایی با لباس جودو داره لباسهای ارتشی و نظامی ولی باز هم خیلی فنون قابل اجراست البته لباسهای نظامی هم خوب تو دست جمع میشه که حسن هست واسه اجرای تکنیک :D
درسته نزدیک شدن خطرناکه ولی بعضی مواقع اجتناب ناپذیره و نمیشه فرار کرد از گلاویزشدن
نه داداش سوئ تفاهم واسه چی من اصلا اعتقادی به قوی بودن یا ضعیف بودن سبکی ندارم و معتقدم همه سبکها ضعفهایی دارن حتی جودو و اینکه این بحثها خیلی هم خوبه ادم اطلاعات رد و بدل میکنه 4 تا چیز یاد میگیره کلا رو رشته خاصی متعصب نیستم
راستی خاکهای جودو خیلی تو روشهای سیستما به درد میخوره یاد بگیری اونجا میتونی استفاده کنی یادمه یه بار با استادم کار میکردم انقدر فشار اوردیم که نفسمون برید :D

ممنون از شما . :) . جودو خیلی ریزه کاری داره و بسیار زیباست .

soroush_shz

Registered User
لایک‌ها
40
ممنون از شما . :) . جودو خیلی ریزه کاری داره و بسیار زیباست .

خواهش میکنم داداش . ریزه کاریهاش که زیاده ولی سعی کن اوکمی ها رو خوب یاد بگیری وگرنه بعدا مجبوری که یاد بگیری منتها بعد از اسیب دیدن :lol:

androidy

Registered User
لایک‌ها
15
سلام میخواستم بدونم چرا چند وقته کسی توی این تاپیک فعالیت نمیکنه؟

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625

gulmish

Registered User
لایک‌ها
4,458
من یک سال و نیم میشد که جودو کار کردم توی باشگاه تختی شیراز تا گ- کیو هم جلو رفتم اما یک سالی میشه که به دلیل مشغله ی کاری نتونستم باشگاه برم
شگردم توی رندوری فن های ایپون سیانگه و اچیگاری و اوستوگاری بود و این ها رو خیلی خوب میزدم

rms

Registered User
لایک‌ها
7,919
من دان یک جودوم رو سال 88 گرفتم، چندساله که فاصله گرفتم، شگردم سر پا، سئویی ناگه ی نشسته بود، دی آشی هارای و ساسائی، توی خواک هم جوجی گاتامه و سانکوکو جیمه،

natars

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,116
من یک سال و نیم میشد که جودو کار کردم توی باشگاه تختی شیراز تا گ- کیو هم جلو رفتم اما یک سالی میشه که به دلیل مشغله ی کاری نتونستم باشگاه برم
شگردم توی رندوری فن های ایپون سیانگه و اچیگاری و اوستوگاری بود و این ها رو خیلی خوب میزدم

منم شیرازم میشه اطلاعات بیشتری در مورد استادش و ساعت تمرین و شهریه بگی؟

gulmish

Registered User
لایک‌ها
4,458
بنده زیر نظر جناب استاد کاشف و استاد معلم از مربیان بزرگ شیراز بودم روزهای زوج ساعت 6تا8 که هر دو به صورت مشترک این سانس رو اداره میکردن سانس بعد از ما هم جناب استاد ناخدا بودن که از مربیان با اخلاق و با تجربه ی جودو در شیراز هستن . از مربیان دیگر باشگاه تختی استاد شیری بودن که دیگه اونجا نیستند
شهریه هم احتمالا 30 تومن

androidy

Registered User
لایک‌ها
15
سلام به دوست داران جودو و بچه هایه بحال PT
:D
چند اطلاعاتی درباره جودو:D :

اول اینکه ورزشی زاپنیه یعنی ماله ژپنه و بسی شیرین :D

بعد

از جوجیتسو گرفته شده یعنی بخشی از جوجیتسو هست با محدودیت :D

دکتر جیگارو کانو پایه‌گذاریش کرده

فدراسیون جهانیش هم تو ژاپنه

بعد ترتیب کمربندش هم اول ازQ9 شروع میشه تا Q1 که بعدش میشه دان( که همون مشکی خودمونه ) دان هم از یک تا ده میره بالا :D
بعد رنگ های Qها هم به تر تیب زرد و سبز و بنفش و قهوه ایه

این یه چیز کلی بود اگه خواستین درباه فنون و اصطلاحات و نمیدونم دیگه چی بود آها نحوه امتیاز دادن و ... باز سرتون و درد بیارم بگید بگم :D:D:D

دوست عزیز با احترام باید بگم فدراسیون جهانیش تو کره هست

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2

natars

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,116
بنده زیر نظر جناب استاد کاشف و استاد معلم از مربیان بزرگ شیراز بودم روزهای زوج ساعت 6تا8 که هر دو به صورت مشترک این سانس رو اداره میکردن سانس بعد از ما هم جناب استاد ناخدا بودن که از مربیان با اخلاق و با تجربه ی جودو در شیراز هستن . از مربیان دیگر باشگاه تختی استاد شیری بودن که دیگه اونجا نیستند
شهریه هم احتمالا 30 تومن

قیمت لباسش چند باید هر دو رنگش را خرید؟

برای من که بخوام از صفر شروع کنم با وزن 64 کیلو بدنسازی جودو چطوره؟

gulmish

Registered User
لایک‌ها
4,458
قیمت لباس از 30 تومن شروع میشه به بالا چون لباس جودو موقع تمرین تحت کشش بالایی قرار میگیره و ممکنه سریع پاره بشه پیشنهاد میکنم سراغ لباسهای خیلی ارزون و خشک نرید نیازی هم به خرید دو رنگ نیست چون فقط توی مسابقات لازمه
و تمرین هایی که برای تقویت پنجه ها و عضلات پاها که در یقه گیری و افزایش قدرت تکیه گاهی موئثره تمرین هایی مثل اسکات با وزنه و شنا روی سیکن و شنا روی پنجه وشنای جودو و اسکات تراست هستندکه میشه اون ها رو توی ست های 15 تایی زد

gulmish

Registered User
لایک‌ها
4,458
حیفه که دوستان خیلی کم توی این تاپیک فعالیت میکنند
معرفی این ورزش جالب کار سختی نیست به شرطی که دوستان توی مباحث شرکت کنند

rms

Registered User
لایک‌ها
7,919
جودو یکی از مهندسی شده ترین ورزشها هستش. تماما روی اصول و قواعد فیزیک دینامیک طراحی شده، با رعایت اصولش، مصدومیت نزدیک به غیر ممکن میباشد. اما هوش در این ورزش حرف اول رو میزنه

gulmish

Registered User
لایک‌ها
4,458
جودو ورزش زندگی:
هنر رزمی جوجو تسو پایه ی ورزش جودو میباشد. در قرن شانزدهم جوجو تسو به هنرهای رزمی با دست خالی در ژاپن معروف بود . قبل از اینکه جودو به عنوان رشته ای در المپیک 1964 پذیرفته شود این ورزش فقط یک ورزش دفاع از خود بود که که توسط جیگارو کانو در سال 1882 میلادی ابداع شده بود
ریشه ی جودو در ورزش باستانی سامورایی است ودر ان از گلاویز شدن و یقه گرفتن استفاده میشود
در ژاپن اسامی زیادی را برای هنر های رزمی با دست خالی به کار میبرند مانند واجو تسو-یاوارا-کوگوسوکو-تای جوتسو و کمپو .
در سال 1882یک استاد جوان به نام جیگارو کانو سبک خودش رو ابداع کرد و انرا کودوکان نامید . کانو بعده ها ترجیح داد که به هنر رزمی ابداع کرده بود جودو بگوید .کانو این نام را انتخاب کرد چون میخواست شاگردانش نه تنها در هنر رزمی مهارت پیدا کنند بلکخ میخواست که انها راه و روش زندگی کردن" ارام یا نرم" را بیاموزند.
وقتی کانو جودو را ابداع کرد میخواست شاگردانش از ان در همه ی موارد زندگی بهره ببرند . اول این که جودو یک ورزش فیزیکی برای کسانی که میخواهند بدنی ورزیده داشته باشند میباشد .
همچنین با تمرین کردن شخص میتواند هم نیرو و هم قابلیت انعطاف خود را افزایش دهد و در حین تمرین مهارت های جودو بدن ورزیده میشود و همچنین باعث تقویت قلب و اروق میگردد.
جودو کاران میتوانند سریع تر از دیگران تمرکز حواس کنند و سطح تمرکز خود رابالا ببرند.
وقتی جودو کار توصیه های ورزش جودو رو در زندگی روزمره دنبال کند و ان ها را بکار ببرد از همه نظر از مزایای ورزش جودو بهره خواهند برد و زندگی ارامی خواهد داشت.

xbox68

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
فط موی تای کیک بوکسینگ

ESMIGHELE

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,372
جودو رشته خوب و اصولی شده ای هست
میگن از نزدیکی گیر جودو کار بیفتی کارت تمومه چون دیگه نمیتونی از دستش فرار کنی
اما این ورزش قفل مفاصل داره فقط.....

rms

Registered User
لایک‌ها
7,919
جودو رشته خوب و اصولی شده ای هست
میگن از نزدیکی گیر جودو کار بیفتی کارت تمومه چون دیگه نمیتونی از دستش فرار کنی
اما این ورزش قفل مفاصل داره فقط.....

فکر کنم تنها ورزشی باشه که یک پروفسور پایه گذارش بوده، یعنی با استخراج بعضی فنون از جوجیتسو و آیکدو و یک سری فنون دیگه و تصحیح و اصلاح اونا ورزشی رو پایه گذاری کرد که بر مبنای احترام، ضربه نزدن به حریف، کمترین میزان آسیب دیدگی و جامع برای تمام سنین باشه.

مسئله ی برخورد با جودوکا اینه که بتونی فرار کنی ولی لباس سالم نخواهی داشت، قفل کردن مفاصل و شیمه وازا یا همون فنون خفه کردن بسیار بسیار مرگبارند.

البته به نسب آیکیدو و مخصوصا جوجیتسو، مرگباری فنون جودو خیلی کمتره.

ESMIGHELE

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,372
فکر کنم تنها ورزشی باشه که یک پروفسور پایه گذارش بوده، یعنی با استخراج بعضی فنون از جوجیتسو و آیکدو و یک سری فنون دیگه و تصحیح و اصلاح اونا ورزشی رو پایه گذاری کرد که بر مبنای احترام، ضربه نزدن به حریف، کمترین میزان آسیب دیدگی و جامع برای تمام سنین باشه.

مسئله ی برخورد با جودوکا اینه که بتونی فرار کنی ولی لباس سالم نخواهی داشت، قفل کردن مفاصل و شیمه وازا یا همون فنون خفه کردن بسیار بسیار مرگبارند.

البته به نسب آیکیدو و مخصوصا جوجیتسو، مرگباری فنون جودو خیلی کمتره.

درسته جودو بسیار عالیه
ولی با تحقیقی که من کردم شاید بشه گفت ازون بهتر هاپکیدو باشه
که هم قفل مفاصل و هم ضربه به نقاط حساس بدن رو داره

بالا