برگزیده های پرشین تولز

خریدار گیرنده دیجیتال برای تلویزیون

m_2t_ab

مدیر بازارچه - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
شرمنده تو پست استارتر می نویسم ...
چهارتا آنتن مختلف از قوی ترین هارو امتحان کردم .
سیماران
سیماباخ
...
مختلف خلاصه اما چون خودم یه پلاسما سامسونگ دیجیتال دارم و کانالهارو خوب می گیره به این نتیجه رسیدم مشکل سر گیرنده دیجیتاله .
مطمئن هستم که گیرنده دیجیتال یه مقدار ضعیفه ...
نه دوست عزیز، دشمنت شرمنده،‌ اینجا رو مثل تاپیک خودت بدون. اتفاقا منم از بحث های شما استفاده می کنم.
دوست عزیز من شنیدم که تقویت کننده این مدل آنتن ها رو باید جدا کرد و آنتن رو مستقیما به گیرنده وصل کرد و از طریق تنظیمات گیرنده دیجیتال تقویت کنندگی رو فعال کرد. شما این کار رو کردید؟
البته گیرنده های دیجیتال هم ضعیف و قوی دارن اما معمولا خوب میگیرن.
دوست عزیز سوالتون رو تو یک تاپیک تو بخش مربوطه بپرسید باهم مشکل رو برررسی کنیم.
اینجا سوال و جواب باعث اجحاف در حق استارتر تاپیک میشه.
داداش من
شما خودت از من نقل و قول کردی و ادامه اش دادی !!!
من که بحث نکردم
منم با اجازه استارتر دنبال یه گیرنده واسه تلویزیونم !!!

دوستان عزیز مشکلی نیست. اینطوری هم تاپیک آپ می مونه و هم دوستان دیگه و من از بحث شما استفاده می کنیم
اگر مورد اصفهان بهم معرفی شد،‌خبرتون می کنم.

shm744

Registered User
لایک‌ها
168
پس واسه اینکه آپ بمونه تو اون تاپیک ادموند دیگه بحث کیس رو ادامه نمی دم اگه بحثی بود تو همین تاپیک شما ادامه اش می دم ...

m_2t_ab

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
پس واسه اینکه آپ بمونه تو اون تاپیک ادموند دیگه بحث کیس رو ادامه نمی دم اگه بحثی بود تو همین تاپیک شما ادامه اش می دم ...

داداش من خودم آموزش و پرورشیم
خودم تو تعاونی مصرف فرهنگیان ناحیه 6 اصفهان غرفه کامپیوتر دارم !!!
تو همین اصفهان خودمون ، منطقه 6 که دارم کار می کنم مدارس محرومی هستن که حتی دانش آموزاشون نمی دونن کامپیوتر چیه ...
من خودم تو مدارس روستاها دائم رفت و آمد می کنم و کارای کامپیوتری زیاد می کنم ...
دقیقا می دونم چی می خوای ...

آخ که چقدر خوشحالم که متوجه منظورم میشید. بنابراین اگر می تونید اون سیستم رو به همون مدارس نیازمند اهدا کنید. اینطوری فکر کنم امکانات بهتر و راحت تر توزیع میشه.

داداش اینو امتحان کردی:
من شنیدم که تقویت کننده این مدل آنتن ها رو باید جدا کرد و آنتن رو مستقیما به گیرنده وصل کرد و از طریق تنظیمات گیرنده دیجیتال تقویت کنندگی رو فعال کرد. شما این کار رو کردید؟

shm744

Registered User
لایک‌ها
168
آخ که چقدر خوشحالم که متوجه منظورم میشید. بنابراین اگر می تونید اون سیستم رو به همون مدارس نیازمند اهدا کنید. اینطوری فکر کنم امکانات بهتر و راحت تر توزیع میشه.

داداش اینو امتحان کردی:
من شنیدم که تقویت کننده این مدل آنتن ها رو باید جدا کرد و آنتن رو مستقیما به گیرنده وصل کرد و از طریق تنظیمات گیرنده دیجیتال تقویت کنندگی رو فعال کرد. شما این کار رو کردید؟
داداش ، من همه چیرو امتحان کردم
به این نتیجه رسیدم نقطه کورم و مشکل از ضعیف بودن گیرنده و ضعف آنتنه ...
دقیقا کاری که می گی رو انجام دادم
الان با تقویت کننده به گیرنده وصله اما وقتی قطعش می کنم حتی قدرت گیرندگی دستگاه رو فعال می کنم هیچ تأثیری نداره
قبلا خیلی بهتر بود چند وقتیه وضع بدتر شده
چون از یه آنتن همزمان دوتا خروجی می گیرم برای دوتا تلویزیون مطمئنم که مشکل از گیرنده است
چون یکی از گیرنده ها که تلویزیون پلاسما سامسونگه خیلی خوب تصویر رو نشون می ده
اما گیرنده ویونا تصویر رو ضعیف نشون میده .
البته این چند وقته اخیر که فرستنده جنوب اصفهان تقویت شده خیلی بهتر شده اما با اینحال می خوام یه گیرنده قوی بگیرم اینی که دارم بدم به داداشم که خونه اش مرکز شهره ...

m_2t_ab

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
داداش ، من همه چیرو امتحان کردم
به این نتیجه رسیدم نقطه کورم و مشکل از ضعیف بودن گیرنده و ضعف آنتنه ...
دقیقا کاری که می گی رو انجام دادم
الان با تقویت کننده به گیرنده وصله اما وقتی قطعش می کنم حتی قدرت گیرندگی دستگاه رو فعال می کنم هیچ تأثیری نداره
قبلا خیلی بهتر بود چند وقتیه وضع بدتر شده
چون از یه آنتن همزمان دوتا خروجی می گیرم برای دوتا تلویزیون مطمئنم که مشکل از گیرنده است
چون یکی از گیرنده ها که تلویزیون پلاسما سامسونگه خیلی خوب تصویر رو نشون می ده
اما گیرنده ویونا تصویر رو ضعیف نشون میده .
البته این چند وقته اخیر که فرستنده جنوب اصفهان تقویت شده خیلی بهتر شده اما با اینحال می خوام یه گیرنده قوی بگیرم اینی که دارم بدم به داداشم که خونه اش مرکز شهره ...

داداش من دقیق متوجه منظورت نشدم،‌بنابراین یکم دقیق تر میگم تا متوجه بشم:
آنتن هایی که تقویت کننده دارن اصلاحا آنتن های اکتیو نامیده میشن،‌ این آنتن ها قبل از اتصال به تلویزیون به تقویت کننده متصل میشن و بعد از تقویت کننده خروجی به تلویزیون داده میشه. تقویت کننده هم به برق وصل میشه و عمل تقویت و یا حتی چرخاندن آنتن های گردان رو انجام میده.
تمام کابل های رابط بین آنتن و تقویت کننده و همچنین تقویت کننده و تلویزیون (ها) از نوع کابل کواکسیال با امپدانس مشخصه 75 اهم هست.
حالا منظور من اینه که کابل کواکسیالی که از آنتن میاد و وارد تقویت کننده میشه رو از تقویت کننه جدا کنید و مستقیما به گیرنده دیجیتال متصل کنید. در این حالت نمیشه و نباید دوتلویزیون روهمزمان به یک‌ آنتن وصل کرد.

shm744

Registered User
لایک‌ها
168
ببخشید داداش من منظورم رو بد گفتم
ببین
کاری که من انجام دادم
اینه که آنتن رو رو پشت بوم نصب کردم و ورودی آنتن رو دادم به تقویت کننده رو همون پشت بوم
از تقویت کننده دوتا خروجی تلویزیون گرفتم که معمولا همه تقویت کننده ها دوتا خروجی دارن
یه خروجی رو دادم به یه گیرنده
یه خروجی رو دادم به یه گیرنده دیگه
دوتا گیرنده همزمان با هم فعالن از یه تقویت کننده
یکی خوب می گیره
یکی بد می گیره
بحث اینکه جابجشون کنم و این حرفا نیست همه راه هارو امتحان کردم مشکل از گیرنده دیجیتال ویونا است که یه مقدار ضعیفه
اینیم که گفتم مستقیم به آنتن وصل کردم فقط همون ویونا رو مستقیم بدون تقویت کننده به آنتن وصل کردم و قدرت گیرندگی گیرنده ارو روشن کردم اما این مشکل برطرف نشد ... الان هم برگشتم به همون حالت قبل که دوتا گیرنده از یه تقویت کننده استفاده می کنه ...

gameinfo

Registered User
لایک‌ها
94
سلام دوست عزیز، بعد از شما منم یکعدد خریدارم، از مشهد باشه بهتر ...

m_2t_ab

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
سلام دوست عزیز، بعد از شما منم یکعدد خریدارم، از مشهد باشه بهتر ...
سلام
باشه، مشکلی نیست همشهری.
فقط بی زحمت در بالاموندن تاپیک کمک کنید.
ممنونم

m_2t_ab

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026

m_2t_ab

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها