• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

دانستنیهای ورزشی

sh3ll

Registered User
لایک‌ها
25
ممنون بابت توضیحات واقعاً مفیدتون...

این اصطلاحاتی که گفتین واقعاً برام جدید بود و قبلا هم نرفته بودم دنبالش تا ببینم اصلاً این چربیه یا مرضه!! :rolleyes:
فکر کنم همون ژینکو چی چی باشه! (البته از نوع خفیفش) الان که عکس ها رو سرچ کردم تو نت یه چیزایی دستگیرم شد! به نظر شما با پزشک متخصص چی مشورت بکنم؟ از اینجور چیزا سر درمیارن!!؟ (این پزشکها هم تا یه همچین چیزی ببینن فوراً میگن عمل تا پول بشه واسشون :D )
این خشک کردن بدن هم جالب بود (چون بدن من هرچه قدر هم ورزش کنم، به خصوص شکم که معمولاً زیاد میرم، همیشه نرم هستش!) گویا باید همین خشک کردن رو پیگیری کنم!
حالا باید بگردم دنبال یه باشگاه کار درست با مربی کار درست! :D

باز هم بابت توضیحاتتون ممنون

خواهش می کنم وظیفه بود:)
پریناز خانوم همه جزییاتش رو هم گفت براتون، دقیقا بنده هم حرف هاشون رو تایید میکنم، در ضمن خیلی از بدنسازا این مشکل رو دارن و به محض استفاده از استرویید این وضعیت بدتر هم میشه، از روی لباس مشکلی معلوم نیست ولی هر سری که برید لخت جلوی آینه میره رو اعصابتون!
خشک کردن هم در یک کلام یعنی از بین بردن آب و چربی زیر پوستی که عضلات بیشتر نمایان بشن و همچنین رگ ها... که مراحل مختلفی داره که از **** های سبک کم چربی شروع میشه تا به **** های سنگین چند ماهه و مصرف مکمل ها و حتی برای دوستانی که روی سن برای فیگور حاضر میشن استرویید هایی همچون بولدنون و ...
ولی گفتم همه اینا زیر نظر یک مربی با سواد و دلسوز

در مورد سینه تون بهتره به فوق تخصص غدد مراجعه کنید
اغلب در باشگاهها بین ژنیکوماستی و لیپوماستی فرق خاصی قائل نیستند اما اینها باهم فرق دارند
اگر شما توده خاصی در سینه تون حس نمی کنید احتمال لیپوماستی بیشتر هست
و البته می تونه هیچکدومشم نباشه
پزشک اگر کارش درست باشه حتما آزمایشاتی شامل t , tsh ,t3 , t4 , fsh ,lh , prolactine و ... از تون بعمل میاره
ممکنه نیاز به سونوگرافی هم باشه

هم درمان دارویی وجود داره که لزوما روی همه جواب نمیده هم درمان فیزیکی مثل جراحی و انواع ساکشن ها
اگر چربی سینه شما دردناک نیست . خیلی هم برجسته نیست . توده هم نداره
اونوقت با کمی کاهش وزن مشکلتون بقدری خوب میشه که نیازی به جراحی نباشه
جراحی بزرگی نیست اما بهرحال جراحی عوارض خودشو داره

نگران ورزش کردن و بزرگ شدن سینه هم نباشید ( البته بدون استفاده از استروئید و هورمون )
چراکه شما اگر طی یک برنامه ورزش و غذایی علمی 1 کیلو چربی از دست بدید 1 کیلو عضله بسازید . وزنتون ثابت می مونه اما حجمتون کم میشه
مشکلی که شما ازش صحبت می کنید مال وقتیه که چربی نمی سوزونید و عضله هم می سازید . اینجوری مدام بزرگتر میشید و خوش هیکل هم نمی شید
بقول بادی بیلدینگ کارها شما باید حجم خشک بیارید :دی .

مرسی دقیقا همینا رو میخواستم بگم...
جراحی سنگینی نداره چندتا از دوستام انجام دادن ولی فقط جای بخیه حتی در بهترین حالت هم میمونه و این برای کسی که میخواد فیگور بگیره جلوی همه کلا خیلی روی اعصابه :eek:

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
در مورد این پروتئین خوردن قبل صبحانه میشه یشتر توضیح بدید !
یعنی ناشتا ادم پروتئین بخوره ؟

sh3ll

Registered User
لایک‌ها
25
در مورد این پروتئین خوردن قبل صبحانه میشه یشتر توضیح بدید !
یعنی ناشتا ادم پروتئین بخوره ؟

آره عزیزم!
به زبان ساده چون بدن از دیشب هر چی توی معده بوده مصرف کرده و وقتی شما از خواب بلند میشی بدن تشنه پروتیین هست و باید سریع بهش پروتیین رسوند تا از عضلات بدن استفاده نکنه و اونا رو جای سوخت مصرف نکنه!
پروتیین وی ایزوله بهترین پروتیینی هست که سرعت جذب بالایی داره البته اگر با آب مصرف بشه واگر با شیر مصرف بشه هیچ تاثیری نمیده! چون شیر باعث میشه که توی معده رسوب کنه و کم کم هضم شه...
پس بهترین چیزی که یه ورزشکار مخصوصا بدن سازها برای قبل صبحانه میتونن مصرف کنن همین وی هست، نیم ساعت - 1 ساعت بعد هم صبحانه ای کامل :دی

پ.ن: این عکس یه نمونه ساده از برنامه غذایی یه بدن ساز هست...

169b3fd033ec44de8b2f.jpg

Last edited:

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
مرسی دقیقا همینا رو میخواستم بگم...
جراحی سنگینی نداره چندتا از دوستام انجام دادن ولی فقط جای بخیه حتی در بهترین حالت هم میمونه و این برای کسی که میخواد فیگور بگیره جلوی همه کلا خیلی روی اعصابه :eek:

خواهش می کنم
بنظر من اگر باقیماندن اسکار جراحی مهمه ( که مهمه ) بهتر جراحی رو متخصص زیبایی انجام بده . خروجی کار متخصص زیبایی خیلی با جراح عمومی متفاوته . الانم با استفاده از روشهای نوینی مثل لیپولیز اسکاری که باقی مونه بقدری کم هست که میشه ازش چشم پوشی کرد . البته به جنس پوست و دقت جراح هم ربط داره
معمولا هزینه اش هم 30-40% بالاتر از روشهای متداول و سنتی هست .

sh3ll

Registered User
لایک‌ها
25
خواهش می کنم
بنظر من اگر باقیماندن اسکار جراحی مهمه ( که مهمه ) بهتر جراحی رو متخصص زیبایی انجام بده . خروجی کار متخصص زیبایی خیلی با جراح عمومی متفاوته . الانم با استفاده از روشهای نوینی مثل لیپولیز اسکاری که باقی مونه بقدری کم هست که میشه ازش چشم پوشی کرد . البته به جنس پوست و دقت جراح هم ربط داره
معمولا هزینه اش هم 30-40% بالاتر از روشهای متداول و سنتی هست .

جالب بود تا حالا به این موضوع فکر نکرده بودم که یه جراح زیبایی هم میتونه خیلی توی این کار تاثیر بذاره...
به نظرم ارزش هزینه کردن رو داره چون چیزی هست که همش توی دید هست...
به خدا شما خانما حال می کنید یه دونه از این مسایل رو ندارید! نمونه دیگش باد فتخ هست که ما مردا باهاش درگیریم ولی شما خانمها نه!!

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
آره عزیزم!
به زبان ساده چون بدن از دیشب هر چی توی معده بوده مصرف کرده و وقتی شما از خواب بلند میشی بدن تشنه پروتیین هست و باید سریع بهش پروتیین رسوند تا از عضلات بدن استفاده نکنه و اونا رو جای سوخت مصرف نکنه!
پروتیین وی ایزوله بهترین پروتیینی هست که سرعت جذب بالایی داره البته اگر با آب مصرف بشه واگر با شیر مصرف بشه هیچ تاثیری نمیده! چون شیر باعث میشه که توی معده رسوب کنه و کم کم هضم شه...
پس بهترین چیزی که یه ورزشکار مخصوصا بدن سازها برای قبل صبحانه میتونن مصرف کنن همین وی هست، نیم ساعت - 1 ساعت بعد هم صبحانه ای کامل :دی

پ.ن: این عکس یه نمونه ساده از برنامه غذایی یه بدن ساز هست...

169b3fd033ec44de8b2f.jpg
ممنون دوست عزیز
منظور از پروتئین ایزوله چیه ؟ فقط تو مکمل ها ی پروتئین هست یا میشه به جاش از مواد غذای استفاده کرد ؟
همه مکمل های پروتینی ایزوله هستن ؟

sh3ll

Registered User
لایک‌ها
25
ممنون دوست عزیز
منظور از پروتئین ایزوله چیه ؟ فقط تو مکمل ها ی پروتئین هست یا میشه به جاش از مواد غذای استفاده کرد ؟

ببینید روند ساخت پروتیین ایزوله رو نمیدونم ولی اینو میدونم که در پروتیین ایزوله تغییر و تحولاتی داده شده که هضمش توسط بدن خیلی سریع تر و آسونتره مثل فرق کراتین های قدیمی با کراتین های مونوهیدرات...
خیر از نظر من که نمی تونید پروتیین ایزوله رو از مواد غذایی بگیرید...
پروتیین 2 نوع هست یکی ایزوله و دیگری کنسانتره که دومی سرعت جذبش پایین تر هست...
از دوستان کسی که مهندسی تغذیه خونده باشه کامل میتونه توضیح بده حتی روش ساخت وی از آب پنیر رو!!

three heart

Registered User
لایک‌ها
49
بیا که پیش خوب کسی اومد . پزشک امین ارتش سی پی یو :happy:

کف پای صاف معاف دائم هم می گیره اما در 90% موارد معاف از رزم می کنن
چیزی که در مورد معافیت پزشکی توی ذوق میزنه این سلیقه ای بودن بعضی چیزاس
مثلا ممکنه شما با این کف پا مثلا در یک مرکزی معاف تشخیص داده بشی در مرکز دیگه نه

اینجا هم مثل همین پای پرانتزی اغلب سنتی برخورد می کنن
یعنی یکی کاربن میذاره کف پا . یکی کف پا رو خیس می کنه میذاره روی کاغذ ببینه اثرش چطور روی کاغذ می مونه ! یکی فقط نگاه می کنه و ...

ممنون
یعنی امکان داره معاف نشیم چه بدبختی میشه اون وقت:eek:

@gh@m@hdi

Registered User
لایک‌ها
219
والا کلا من با ورزشکارایی که یه تیکه دنبه و چربی هستن مشکل دارم، خودمم سرویس شدم تا خشک کردم، مثل این کشتی کج کارا ها که خیلی هاشون ورزشکارای درجه 3 هستن و یه تیکه چربی! البته خوب هم زیاد توشون هست...
اتفاقا من هم با کسایی که بدن یه تیکه داشتند زیاد برخورد کردم.
اکثرا با پای خودشون میان دوی تاتمی و با برانکارد می رن بیرون!فکر می کنند صرفا به خاطر داشتند بدن زیبا و عضلات برجسته،می تونند خیلی کار ها بکنند که اکثرا این تقکر به ارنج شکسته و یا کاسه زانویی که از جا در اومده منتهی می شه!
موفق باشید

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
ببینید روند ساخت پروتیین ایزوله رو نمیدونم ولی اینو میدونم که در پروتیین ایزوله تغییر و تحولاتی داده شده که هضمش توسط بدن خیلی سریع تر و آسونتره مثل فرق کراتین های قدیمی با کراتین های مونوهیدرات...
از دوستان کسی که مهندسی تغذیه خونده باشه کامل میتونه توضیح بده حتی روش ساخت وی از آب پنیر رو!!
ممنون ! این پروتئین ایزوله 100 درصد پرتئین هست چربی کربو اینا هم داره ؟

sh3ll

Registered User
لایک‌ها
25
ممنون ! این پروتئین ایزوله 100 درصد پرتئین هست چربی کربو اینا هم داره ؟

نه لزوما پروتیین ایزوله 100 درصد نیست و میتونه به همراه کربو هم باشه که دیگه میشه Weight Gainer

ERR0R

Registered User
لایک‌ها
0
در ضمن من كف پام هم احساس ميكنم صافه
سي پي يو معاف ميشم يا نه با اين شرايطي كه دارم؟:D

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
در ضمن من كف پام هم احساس ميكنم صافه
سي پي يو معاف ميشم يا نه با اين شرايطي كه دارم؟:D

نه نمیشی :happy:
روحیه ات رو خراب کردما :happy:

ببین بستگی داره . معمولا دلیلی نداره چند مورد معاف از رزم مساوی بشه با معافیت دائم
اما یک چارت نانوشته ای هست که مثلا کسی که کف پاش صافه و مشکل مهره های کمر داره ( چون این دوتا مکمل هم هستند ) ما معافشون می کنیم ( این ما رو نوشتم که حس کنی منم قاطی کمسیون هستم یکم بیشتر رو حرفام حساب کنی :happy: )

اما اینی که می گم عین واقعیته
لزوما ( در اغلب موارد ) چند مورد معاف از رزم برابر نمی شود با معاف دائم

Cold398

Registered User
لایک‌ها
6
بگو روزی 10 / 12 ساعت قنداقت کنن

احتمالا مشکلت حل میشه

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
اتفاقا من هم با کسایی که بدن یه تیکه داشتند زیاد برخورد کردم.
اکثرا با پای خودشون میان دوی تاتمی و با برانکارد می رن بیرون!فکر می کنند صرفا به خاطر داشتند بدن زیبا و عضلات برجسته،می تونند خیلی کار ها بکنند که اکثرا این تقکر به ارنج شکسته و یا کاسه زانویی که از جا در اومده منتهی می شه!
موفق باشید

شما مطمئنی حسودیت نشده ؟ :rolleyes: این بنده خدا یک عکس گذاشت شما چرا اینجوری می کنی ؟!

اینکه فرایند تولید پروتئین وی ویا ایزوله چیه به چه درد ما می خوره ؟
همینقدر که بدونیم وی ارزش بیولوژیکی بالایی داره و زود جذب میشه و کی بخوریم بهتره کافیه
در مورد مخلوط کردنشون با شیر حق باشماست اما در روزهای استراحت و شبها قبل از خواب اگر با شیر مخلوط بشن و خورده بشن اتفاق بدی رخ نمی ده چون اینجور وقتا جذب سریع پروتئین اهمیت خاصی نداره
ولی مثلا در وعده بعد از تمرین دقیقا حق با شماست و باید با آب خالی مصرف بشن

ممنون دوست عزیز

ببین علی جون
هیچکس نمی تونه منکر ارزش پروتئین وی و ایزوله بشه
وی 100% اغلب به مکملی می گن که حدودا 85% پروتئین وی هست و الباقی مقدار کمی کربوهیدرات و چربی و ...
مکملی که به اسم پروتئین ایزوله 100% تولید میشه در هر سروش درصد بالاتری پروتئین وی داره معمولا بالای 90% پروتئین وی هست و باز هم معمولا چربی و کربوهیدارتش در حد صفر هست و تبعا قیمت گرونتری هم نسبت به مکملهایی که به اسم وی 100% تولید می شوند داره

جذب هردوی اینها بالاست و هردوشون هم مناسب دوره های کات و حجم خشک هستند

قطعا در غذای معمولی شما نمی تونی لااقل با این قیمت پروتئینی با این خلوص و جذب بالا و سریع پیدا کنی
یا اگر مثلا کشک پروتئین خوبی داره اما در کنارش نمک بالایی هم داره که مناسب مصرف بالا و مدام نیست . بخصوص در دوره های کات و خشک کردن که نمک منع مصرف داره

نکته ی اول اینه که باید بدونی مکمل از اسمش پیداست که سعی و تلاش علمی شما رو تکمیل می کنه
یعنی اصلا فکر نکن که مکمل قراره معجزه بکنه و بدون تلاش بدنی هدفمند و علمی با مصرف مکمل میشه کارخاصی کرد

نکته ی بعدی اینه که برای یک ورزشکار معمولی که نمی خواد خیلی رشد عضلانی داشته باشه و فقط برای سلامتی یا احیانا اهداف آماتوری ورزش می کنه اینجوری نیست که اگر این مکمل ها نباشند به هدفش نمی رسه
برای چنین ورزشکاری یک تغذیه علمی زیر نظر متخصص به تنهایی می تونه مفید و موثر باشه

و در آخر
حتی برای ورزشکار فوق حرفه ای هم لزوما این مکمل ها الزامی نیست . مصداق حرفمم اینه که مثلا در سال 1930 و حتی دهها سال بعدش خبری از پروتئین ایزوله و آمینو اسیدها و سایر مکملها به این شکل امروزی نبود اما در همون دهها ورزشکارها بدن داشتند همچین :happy: ( شما الان منو نمی بینی اما من دستم رو دو برابر عرض شونه ام باز کردم و می گم " همچین " :lol: )
می خوام بگم با پروتئین های مرسوم و معمولی هم میشه به بدن حتی حرفه ای رسید چه برسه به بدنهای معمولی ولی ورزیده

به این مکمل ها باید به چشم تکنولوژی نگاه کرد که قطعا سرعت و کیفیت رسیدن به اندام بهتر رو برای ما سهل تر کردن . استفاده ازشون بجاش و زیر نظر آدمهای اینکاره حسن ( تازه یادگرفتم :happy: ) اصلا بد نیست و اتفاقا اغلب اوقات مفیده اما به هیچوجه نه معجزه می کنن و نه بدون اینها لزوما شما از رسیدن به هدفت دور می مونی

@gh@m@hdi

Registered User
لایک‌ها
219
شما مطمئنی حسودیت نشده ؟ این بنده خدا یک عکس گذاشت شما چرا اینجوری می کنی ؟!
حسودی :دی
خوب دلیل سادست..بدن سازی یه علم هست اما اصلا به عنوان یه ورزش نمی شه روش حساب کرد.(آیا تکنیکی به بدن شما منتقل می شه؟آیا برای شما هماهنگی عصب و عضله به همراه داره؟ایا به درستی باعث تقویت عروق می شه؟یه نگاه به استوره این ورزش نشون می ده که ایشون 3 باز جراحی باز قلب کردند.)
حس کردم ایشون با این حرفوشن به خیلی از دوستان من توهین کردند.بدون اینکه توجه کنند ساختن بدنی شکل بدن ایشون با صرف هزینه ای نزدیک 1 تا 1.5 3 ماه زمان می خواد.اما خیلی ها هستند که وزن بالایی دارند(به قول ایشون کوه گوشت و چربی)اما سال ها زحمت می کشند و در برابر ادم هایی که بدن زیبایی دارند هم از نظر قلب و عروق سالم ترند و هم تکنیک دارند .
ضمنا یه سر به اردوی های تیم ملی ورزش هایی مثل جودو بزنید....ورزشکارانی رو خواهید دید که با وزن بالای 140 کیلو از وزنه های 10 کیلویی استفاده می کنند؟به این ها هم می خندید؟اتفاقا اونها هم تو دلشون به ایشون می خندند ...

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
خوب دلیل سادست..بدن سازی یه علم هست اما اصلا به عنوان یه ورزش نمی شه روش حساب کرد.(آیا تکنیکی به بدن شما منتقل می شه؟آیا برای شما هماهنگی عصب و عضله به همراه داره؟ایا به درستی باعث تقویت عروق می شه؟یه نگاه به استوره این ورزش نشون می ده که ایشون 3 باز جراحی باز قلب کردند.)
حس کردم ایشون با این حرفوشن به خیلی از دوستان من توهین کردند.بدون اینکه توجه کنند ساختن بدنی شکل بدن ایشون با صرف هزینه ای نزدیک 1 تا 1.5 3 ماه زمان می خواد.اما خیلی ها هستند که وزن بالایی دارند(به قول ایشون کوه گوشت و چربی)اما سال ها زحمت می کشند و در برابر ادم هایی که بدن زیبایی دارند هم از نظر قلب و عروق سالم ترند و هم تکنیک دارند .
ضمنا یه سر به اردوی های تیم ملی ورزش هایی مثل جودو بزنید....ورزشکارانی رو خواهید دید که با وزن بالای 140 کیلو از وزنه های 10 کیلویی استفاده می کنند؟به این ها هم می خندید؟اتفاقا اونها هم تو دلشون به ایشون می خندند ...

صحبت شما درمورد اینکه بدنسازی ورزش نیست مثل اینه که من بگم ورزش اساسا جهت سلامتی بدن هست و کسی که دور شکمش 120 به بالاس محاله بدن سالمی داشته باشه و ورزشکار نیست !
این از این
بحث اینکه شما بدن عضلانی و جمع و جور رو نپسندی یک بحث جداست و سلیقه ی شخصی هست و حق مسلم شماست
همونطور که دوستمون یا اصلا خود من حق داریم که ورزشکار و غیرورزشکار رو با شکم برآمده نپسندیم هرچند که جودکار باشه و قهرمان جهان و ...
من هم شخصا نه بادی بیلدینگ کار رو با شکم پر از چربی می پسندم نه هیچ ورزشکار و غیرورزشکار دیگه ای رو
یا اصلا نظر شخصیم اینه که هیکل بادی بیلدینگی زیبای خاصی نداره و بدن فیتنسی بسیار جالبتره

این نظرات شخصی ( چه شما چه من چه دوست دیگرمون ) نه عجیبه نه معنیش اینه که یکی از ما داره اشتباه می گه ! تا اینجاش بحث سلیقه هست
اینکه شما بحث رو داری کش می دی عجیبه . این بنده خدا یکبار نظرش رو گفت . شما سوالی ازش پرسیدی و ایشون پاسخ سئوال شما رو داد . بعدش شما دوباره گیر دادی بهش که خدا رو شکر انقدر عاقل و بالغ بود که پاسخی نده به اینکار شما
نظر من اینه که بحث رو کشدار نکنید و در هرحال صلاح مملکت خویش خسروان دانند . می تونید ادامه هم بدید ...

iced earth

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
180
!
اینکه فرایند تولید پروتئین وی ویا ایزوله چیه به چه درد ما می خوره ؟
همینقدر که بدونیم وی ارزش بیولوژیکی بالایی داره و زود جذب میشه و کی بخوریم بهتره کافیه
در مورد مخلوط کردنشون با شیر حق باشماست اما در روزهای استراحت و شبها قبل از خواب اگر با شیر مخلوط بشن و خورده بشن اتفاق بدی رخ نمی ده چون اینجور وقتا جذب سریع پروتئین اهمیت خاصی نداره
ولی مثلا در وعده بعد از تمرین دقیقا حق با شماست و باید با آب خالی مصرف بشن

البته نظرات در این زمینه متفاوته و خیلیها معتقدند ترکیب کازئین با وی بسیار ترکیب مناسبی برای بعد از تمرینه و جایی هم خوندم که نتایج یه تحقیق نشون داده کازئین+وی به نسبت وی منجر به افزایش حجم بیشتری شده.من برنامه غذاییم رو از فرشید نزاکتی گرفتم و برای بعد تمرین وی+ شیر کم چرب رو توصیه کرد الان 8 ماهه دارم استفاده می کنم و به نسبت زمانی که از وی به تنهایی استفاده می کردم نتایج بسیار بهتری گرفتم.
دوتا ویژگی مثبت دیگه هم داره شیر:
1.از نظر علمی برای جایگزین کردن آب بدن بهتر از آب عمل می کنه 2.کربوی شیر باعث بالا رفتن سطح انسولین میشه که برای وعده بعد از تمرین می تونه یه مزیت باشه.برای به وجود آوردن محیط آنابولیک بعد از تمرین اولین کار اینه که جلوی ترشح کورتیزول رو بگیریم که ترشح سریع انسولین میتونه این کار رو برای ما انجام بده.

یه نقل قول از bodybuilding.com :

This is something that I feel needs to be cleared up. The mainstream bodybuilding crowd would tell you "yeah, drink your whey with water after you workout, if you drink it with milk, the casein will slow down absorption".

Trust me, for what it's worth, it is much, much better to drink milk post workout. There are huge anabolic benefits of taking whey protein with casein post-workout [3]. Make the switch, and you will see for yourself
.

ولی خوب نظر غالبه اینه که وی +آب می تونه برای ریکاوری ایده آل باشه به خاطر سرعت جذب بالاتر.

اگه منظور از اسطوره آرنولد هستن دلیل عمل قلب ایشون استفاده از سوماتروپینه! چون باعث بزرگ شدن قلب و کلا ارگانهای داخلی بدن میشه.پس این اتهام متوجه تمرینات بدنسازی نیست بلکه متوجه دوپینگه!!

اصولا این بحث تکنیک رو من درک نکردم منظور چیه! ولی یه چیز رو با قطعیت میگم که داشتن بدن چرب دیر یا زود عوارض خودش رو نشون میده حالا هر چقدر هم اون ورزشکار محترم شکم گنده تکنیک داشته باشه ولی چربیه دور شکم واقعا دشمن قلبه!

در مورد تیکه آخر حرفتون اصولا هدف از بدنسازی دفاع شخصی نیست که بخوایم با جودو مقایسه اش کنیم هدف رسیدن به اندام ایده آله!حالا کی به کی می خنده و ...زیاد مهم نیست!مثل اینه من بگم فلان دونده ماراتن 40 کیلومتر میدوه ولی اون جودو کار 140 کیلویی 4 کیلومتر بدوه نابود میشه پس نتیجه می گیریم دو ورزشه خوبیه جودو اصلا ورزش نیست!!!!!آخه چه ربطی داره دوتا ورزش متفاوت رو با هم مقایسه نکن برادر من!

Last edited:

nasim26

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام،
من ساکن رشت هستم. می خواستم بپرسم کسی آدرس فروشگاه لوازم ورزشی لطیفی رو توی رشت داره؟ یا شماره تماسش رو؟
ممنونم.

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
البته نظرات در این زمینه متفاوته و خیلیها معتقدند ترکیب کازئین با وی بسیار ترکیب مناسبی برای بعد از تمرینه و جایی هم خوندم که نتایج یه تحقیق نشون داده کازئین+وی به نسبت وی منجر به افزایش حجم بیشتری شده.من برنامه غذاییم رو از فرشید نزاکتی گرفتم و برای بعد تمرین وی+ شیر کم چرب رو توصیه کرد الان 8 ماهه دارم استفاده می کنم و به نسبت زمانی که از وی به تنهایی استفاده می کردم نتایج بسیار بهتری گرفتم.
دوتا ویژگی مثبت دیگه هم داره شیر:
1.از نظر علمی برای جایگزین کردن آب بدن بهتر از آب عمل می کنه 2.کربوی شیر باعث بالا رفتن سطح انسولین میشه که برای وعده بعد از تمرین می تونه یه مزیت باشه.برای به وجود آوردن محیط آنابولیک بعد از تمرین اولین کار اینه که جلوی ترشح کورتیزول رو بگیریم که ترشح سریع انسولین میتونه این کار رو برای ما انجام بده.

یه نقل قول از bodybuilding.com :

.

ولی خوب نظر غالبه اینه که وی +آب می تونه برای ریکاوری ایده آل باشه به خاطر سرعت جذب بالاتر.

!

من اول ازت تشکر کنم که همیشه مستند حرف می زنی
دوم ازت تشکر کنم که توی تاپیکای ورزش حضور مستمر داری و به بار علمی اینجا کمک می کنی
سوم هم تشکر کنم ؟ دیگه خیلی توقعت بالا رفته :happy:

ببین اینکه بدنسازی علم اختلاف بین علماست :happy: یک واقعیته
ولی بنظرم منطقی هست که باور داشته باشیم تلفیق پروتئین دیرجذبی مثل کازئین با وی می تونه جذب پروتئین رو کند کنه و بعد از تمرین هرچه جذب سریعتر باشه بهتره
اما اینم که شما نتیجه گرفتی اصلا عجیب نیست
اتفاقا به علی هم گفتم که پروتئین وی و ... بحث تکنولوژی هست و الا 4-5 دهه قبل از این خبرا نبود . بعد از تمرین هم حداکثر مرغ و ماهی و تخم مرغ می خوردن ( که جذب سریعی هم ندارند ) ولی هیکل هم می ساختن همچین ( دو برابر عرض شونه من :happy: )
یعنی اینجوری نیست که اگر وی رو با شیر بخوریم فاجعه ای رخ بده و بدن رشد نکنه و ...

سلام،
من ساکن رشت هستم. می خواستم بپرسم کسی آدرس فروشگاه لوازم ورزشی لطیفی رو توی رشت داره؟ یا شماره تماسش رو؟
ممنونم.

خوب فکراتو کردی ؟ نری بخری بعد بیای فحشمون بدیا :happy:

رشت
میدان صیغلان-خیابان مطهری-نمایشگاه و فروشگاه لطیفی
تلفن:01312234966
شعبه2:رشت-خیابان تختی-نمایشگاه و فروشگاه لطیفی
تلفن:01317221810

اینم سایتش

http://demowebsazan.gigfa.com/index.php?&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=30

سایت راین رو هم چک کن .

http://www.rainsport.ir/

باز هرجا نشستی بگو سی پی یو آدم بدیه :blush:

Last edited:
بالا