• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

دانستنیهای ورزشی

R E Z @

Registered User
لایک‌ها
453
سلام دوستان.من 97 کیلو وزن دارم با 183 سانت قد.
خیلی شکم دارم.امسال کنکوری بودم.دم کنکور 107 کیلو بودم.تو این 2 ماهه 10 کیلو کم کردم.
اما هنوزم خیلی چاقم.2 روز در هفته میخوام برم باشگاه که هم استخر داره هم بدن سازی.یدونه از این اب کینگ ها هم تو خونمون داریم اما کش نداره.تو این 2 ماهه غذام رو خیلی کم کردم اما ورزش اصلا نداشتم.کسی میتونه یه برنامه ی خوب به ما بده.؟

NAKOOT

Registered User
لایک‌ها
454
نمیشه اینجوری گفت که چقدر و چند درصد بهتون ضرر زده
ما دو تا برادر توی فامیل داشتیم یکیشون معروف بود به اینکه نه سیگار میکشه نه مش.روب می خوره ( واسه چی زنده بود خدا عالمه :happy: ) یکیشونم بدسیگاریه . بعد اون برادره که اهل هیچی نبود سکته کرد و فوت شد . این یکی نتیجه گرفته بود که پس سیگار برای سلامتی مفید هم هست :happy:
خلاصه به خیلی چیزا بستگی داره و نمیشه چقدر مضره

اما شک نکن مضره . شک نکن ریه ات رو بهم میریزه و شک نکن حتی یدونه تفننی در یک هفته اش ضررهای خودش رو داره . ورزش و سیگار هم کلا باهم جمع نمی شوند . بذارش کنار .

واقعاً نمی دونم چرا می کشم! ( یا بهتر بگم می کشیدم! ) :f34r:
چون این دفعه تصمیم دارم جداً بزارمش کنار، حتی توی جاده چالوس هم که می طلبه قول می دم نکشم :lol:
خیلی سخته اونا که سیگاری هستن می دونن این لامصب چه کرمی داره!
مش..روب که ضرر نداره دیگه؟!! شنیدم کلی هم خوبه!:f34r:
کراتین و پروتئین هم گذاشتم کنار. بدنم داشت عادت می کرد اگر یه روز یادم می رفت تنبل می شد بدنم.

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
در اینکه حرفت کاملا متین و علمی هست شکی نیست . درست می گی
اما دو تا نکته وجود داره

1- اغلب قریب به اتفاق مردم با راه رفتن معمولی نمی تونن وارد فرایند هوازی بشن . استثنا هم همیشه وجود داره
2- زیادی مته روی خشخاش گذاشتن و دقت و وسواس داشتن بخصوص در کشورهایی مثل م که مردم باحالی داریم نتیجه عکس میده و طرف عطای ورزش کردن رو به لقاش می بخشه و فکر می کنه بدون داشتن امکاناتی مثل پلار نمی تونه وزن کم کنه در حالیکه ما می دونیم کنترل ضربان قلب قطعا علمی و ایده ال هست و اگر امکانش نیست و اگر طرف مشکلی بابت مفاصل و قلب و عروق و وزن بیش از حد زیاد نداره . در هرحال دویدنش ( حتی وقتی هوازی محسوب نمیشه ) بهتر و مفیدتر از ندویدنش هست .

مثلا من خودم بارها گفتم دویدن ناشتا خیلی مفیده اما دوست ندارم اینجوری القاء کنم که اگر نمی تونی ناشتا بدوی پس دیگه فایده نداره و همیشه چاق می مونی و ...
بهترین حالتش ناشتا و با کنترل ضربان قلب هست ولی در صورت نبود شرایط و با داشتن حداقل های سلامتی که گفتم درهرحال دویدن همیشه بهتر از ندویدن هست

بازم تاکید می کنم صحبتات علمی و صحیحه و مرسی

Cp-You عزیز :

با اینکه همه جوره حرفات رو قبول دارم و اصولی حرف میزنی اما اینو نمیتونم قبول کنم ... الان دلیلشو میگم

تو میگی اینکه بدوئه بهتر از ندویدنه ... من میگم خــیر ... اینجوری نیست

به چند دلیل ... خودت بهتر میدونی که کلا دویدن برای کسایی که اضافه وزن دارن خوب نیست ... چون به کشک

زانو فشار میاره و در زمان زیاد و سن بالاتر ساییدگی پیدا میکنه ... کسایی هم که میخوان بدوئن باید حتما

روی ترد میل باشه چون زمین سفت حالت ارتجاعی نداره و اسیب میزنه ... یا باید روی شن بدوئن یا ترد میل که

صفحش بالا پایین میشه و اون فشار رو میگیره

مساله بعدی اینه که طرف میدوئه ضربانش میره روی 150 - 160 و بعد از 2 ماه میبینه 1 کیلو کم کرده

در صورتی که اگر راه میرفت ممکن بود تا 8 کیلو یا 10 کیلو کم کنه ... پس هم سرخورده نمیشه هم امیدشو از دست

نمیده ... برای همین این موضوع رو فکر کنم قبول داشته باشی خودتم که کسی دلسرد بشه فقط حضرت فیله

که میتونه دوباره اونو از لحاظ ذهنی و روانی آماده کنه ;)

واقعاً نمی دونم چرا می کشم! ( یا بهتر بگم می کشیدم! ) :f34r:
چون این دفعه تصمیم دارم جداً بزارمش کنار، حتی توی جاده چالوس هم که می طلبه قول می دم نکشم :lol:
خیلی سخته اونا که سیگاری هستن می دونن این لامصب چه کرمی داره!
کراتین و پروتئین هم گذاشتم کنار. بدنم داشت عادت می کرد اگر یه روز یادم می رفت تنبل می شد بدنم.

این آشغالو نکش ... واقعا مزخرف تر از این سیگار چیزی نیست ... هم بد بوئه ... هم شدیدا مضر

حد اقل قیلون بکش که هم خوش بوئه هم ممکنه 2 هفته یه بار بکشی

NAKOOT

Registered User
لایک‌ها
454
Cp-You

این آشغالو نکش ... واقعا مزخرف تر از این سیگار چیزی نیست ... هم بد بوئه ... هم شدیدا مضر

حد اقل قیلون بکش که هم خوش بوئه هم ممکنه 2 هفته یه بار بکشی

چشم :f34r:
البته نانو هاش بو نداره :دی
همین داداشم تو کار قلیون هستش برا هفت پشتمون بسه! 24 ساعته داره قلیون می کشه!
نه خداییش سیگار دیگه تعطیل، اما جایگزینش چه کنم آخه! کلی سرگرمی بود برا خودش :eek:

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
در اینکه حرفت کاملا متین و علمی هست شکی نیست . درست می گی
اما دو تا نکته وجود داره

1- اغلب قریب به اتفاق مردم با راه رفتن معمولی نمی تونن وارد فرایند هوازی بشن . استثنا هم همیشه وجود داره
2- زیادی مته روی خشخاش گذاشتن و دقت و وسواس داشتن بخصوص در کشورهایی مثل م که مردم باحالی داریم نتیجه عکس میده و طرف عطای ورزش کردن رو به لقاش می بخشه و فکر می کنه بدون داشتن امکاناتی مثل پلار نمی تونه وزن کم کنه در حالیکه ما می دونیم کنترل ضربان قلب قطعا علمی و ایده ال هست و اگر امکانش نیست و اگر طرف مشکلی بابت مفاصل و قلب و عروق و وزن بیش از حد زیاد نداره . در هرحال دویدنش ( حتی وقتی هوازی محسوب نمیشه ) بهتر و مفیدتر از ندویدنش هست .

مثلا من خودم بارها گفتم دویدن ناشتا خیلی مفیده اما دوست ندارم اینجوری القاء کنم که اگر نمی تونی ناشتا بدوی پس دیگه فایده نداره و همیشه چاق می مونی و ...
بهترین حالتش ناشتا و با کنترل ضربان قلب هست ولی در صورت نبود شرایط و با داشتن حداقل های سلامتی که گفتم درهرحال دویدن همیشه بهتر از ندویدن هست

بازم تاکید می کنم صحبتات علمی و صحیحه و مرسی

Cp-You عزیز :

با اینکه همه جوره حرفات رو قبول دارم و اصولی حرف میزنی اما اینو نمیتونم قبول کنم ... الان دلیلشو میگم

تو میگی اینکه بدوئه بهتر از ندویدنه ... من میگم خــیر ... اینجوری نیست

به چند دلیل ... خودت بهتر میدونی که کلا دویدن برای کسایی که اضافه وزن دارن خوب نیست ... چون به کشک

زانو فشار میاره و در زمان زیاد و سن بالاتر ساییدگی پیدا میکنه ... کسایی هم که میخوان بدوئن باید حتما

روی ترد میل باشه چون زمین سفت حالت ارتجاعی نداره و اسیب میزنه ... یا باید روی شن بدوئن یا ترد میل که

صفحش بالا پایین میشه و اون فشار رو میگیره

مساله بعدی اینه که طرف میدوئه ضربانش میره روی 150 - 160 و بعد از 2 ماه میبینه 1 کیلو کم کرده

در صورتی که اگر راه میرفت ممکن بود تا 8 کیلو یا 10 کیلو کم کنه ... پس هم سرخورده نمیشه هم امیدشو از دست

نمیده ... برای همین این موضوع رو فکر کنم قبول داشته باشی خودتم که کسی دلسرد بشه فقط حضرت فیله

که میتونه دوباره اونو از لحاظ ذهنی و روانی آماده کنه ;)

ممنون
در اینکه داری درست می گی شکی نیست

خب در مورد اضافه وزن زیاد و فشار به زانو و مفاصل که من خودمم هشدار دادم توی نوشته ام ( خطی که بصورت قرمز بولد شده ) و در مورد دوم هم درست می گی اما منظور من این نبود که بهتر از دویدن وجود نداره ، فقط گفتم دویدن بهتر از ندویدن هست و 100% همونطور که گفتی با کنترل ضربان قلب بهترین نتیجه رو میشه گرفت
اما هنوزم می گم وقتی امکاناتش نباشه ، دیماتیک ترین نوع دویدن و فعالیت بدنی بازهم بهتر از فعالیت نکردنه

و بازهم حق با توئه . دلسرد شدن از نتیجه کار یکی از شایعترین دلایل ترک ورزش و فعالیت بدنی هست
که عمدتا نتیجه همین هرز ورزش کردنها و هرز دویدن هاست .

چشم :f34r:
البته نانو هاش بو نداره :دی
همین داداشم تو کار قلیون هستش برا هفت پشتمون بسه! 24 ساعته داره قلیون می کشه!
نه خداییش سیگار دیگه تعطیل، اما جایگزینش چه کنم آخه! کلی سرگرمی بود برا خودش :eek:

بجاش آدانس بخور :rolleyes:

Last edited:

sh3ll

Registered User
لایک‌ها
25

این یکی مطمئن باش از سیگار هم بدتره!
در مورد سیگار باید بهت بگم اگر همین الانم دستت هست بذار کنار چون خودم سیگاری تیر بودم ( و چیزهای دیگه!) ولی همه رو به آنی گذاشتم کنار، الان یه نخ بکشم برم باشگاه کار به جایی میرسه که آخرای تمرین مشکل تنفس پیدا می کنم!! پس حواست خیلی جم باشه... این ورزش به تنهاییش اگر حواست نباشه و دم و بازدم به موقه و درست و همچنین تمرینات هوازی نداشته باشی بدجور به قلب و عروق صدمه میزنه مخوصا توی رده سنگین وزن ها...
در مورد مش.روب هم بر خلاف نظر خیلی ها که میگن مفیده یا ضرر نداره! باید بگم یک لایه چربی براتون میاره مخصوصا موضعی قسمت زیر شکم که به هیچ وجهی نمی تونیین از دستش خلاص شین مگر دارو، سوما و ... تازه اگر از مضراتش که بدجوری روی کبد تاثیر میذاره چشک پوشی کنیم!
پس سعی کنید مصرفتون خیلی خیلی پایین باشه در حد مهمونی و پارتی و ...
موفق باشی شهرام جان:)

NAKOOT

Registered User
لایک‌ها
454
این یکی مطمئن باش از سیگار هم بدتره!
در مورد سیگار باید بهت بگم اگر همین الانم دستت هست بذار کنار چون خودم سیگاری تیر بودم ( و چیزهای دیگه!) ولی همه رو به آنی گذاشتم کنار، الان یه نخ بکشم برم باشگاه کار به جایی میرسه که آخرای تمرین مشکل تنفس پیدا می کنم!! پس حواست خیلی جم باشه... این ورزش به تنهاییش اگر حواست نباشه و دم و بازدم به موقه و درست و همچنین تمرینات هوازی نداشته باشی بدجور به قلب و عروق صدمه میزنه مخوصا توی رده سنگین وزن ها...
در مورد مش.روب هم بر خلاف نظر خیلی ها که میگن مفیده یا ضرر نداره! باید بگم یک لایه چربی براتون میاره مخصوصا موضعی قسمت زیر شکم که به هیچ وجهی نمی تونیین از دستش خلاص شین مگر دارو، سوما و ... تازه اگر از مضراتش که بدجوری روی کبد تاثیر میذاره چشک پوشی کنیم!
پس سعی کنید مصرفتون خیلی خیلی پایین باشه در حد مهمونی و پارتی و ...
موفق باشی شهرام جان:)

ممنون از توضیحاتت، یه دفعه بگو سرمون رو بزاریم زمین بمیریم دیگه
crazy.gif

در مورد سوما گفتی، خودت یا اطرافیانت انجام دادید؟ عوارضش چیه؟ چون جدبداً خیلی ها رو دیدم تصمیم دارن این کار رو بکنن.

sh3ll

Registered User
لایک‌ها
25
ممنون از توضیحاتت، یه دفعه بگو سرمون رو بزاریم زمین بمیریم دیگه
crazy.gif

در مورد سوما گفتی، خودت یا اطرافیانت انجام دادید؟ عوارضش چیه؟ چون جدبداً خیلی ها رو دیدم تصمیم دارن این کار رو بکنن.

خدا نکنه داداش:)
آره خودم یه دوره استفاده کردم که خرجش هم خیلی بالا در اومد :|
عوارض که تا دلت بخواد داره! اولیش خشک شدن مفاصل و دردناک شدن مفاصل هست که پدر آدم بعد تمرین موقع خواب در میاد!! دومی تاثیر شدیدی هست که روی قلب و عروق میذاره! بعدی آکرومگالی و بزرگ شدن اعضا و جوارح داخلی بدن هست (اگر خواستی در این مورد بیشتر توضیح میدم!) و خیلی عوارض دیگه که اگر همشو خواستی برات لیست می کنم!
البته بستگی به هدفت هم داره که چی باشه مثلا حجم خشک با سوما یا چربی سوزی با سوما و داروهای دیگه...
که من سوما رو با چند مکمل دیگه مصرف می کردم، تزریق هم اگر به قصد چربی سوزی باشه بهترین روش تزریق موضعی زیر پوستی در ناحیه شکم و زیر شکم هست و اگر به قصد حجم باشه که باید تعداد بالا باشه و در با.سن تزریق انجام میشه...
دوره حجم با سوما چیزی حدود 1 تا 2 میلیون در میاد! ولی اگر از عوارض بگذریم هیکلی واقعا تراشیده تحویل میده البته با تمرین اصولی و تغذیه شدیدا سالم!
اون خیلی های دیگه هم که گفتی استفاده میکنن خیلی اشتباه میکنن! فکر نکن که منم استفاده کردم میخواستم دنبه آب کنم :lol: وقتی چربی سوزی به لایه دوم و سوم چربی برسه واقعا سخت میشه و اونجاس که پای دارو و مکمل باز میشه...
دوستانی که میگن سوما برای افراد چاق عالیه شدیدا اشتباه میکنن! چون اصلا فایده ای براشون نداره فقط الکی هزینه می کنن...
سوالی بود در خدمتم:)

Last edited:

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969
در مدت 1 سال باشگاه بدنسازی که رفتم در 6 ماه اول موفق شدم 20 کیلو از وزنم کم کنم. در ابتدای ورود 91 کیلو بودم با قد 184 سانتی متر و بعد از 6 ماه 70 کیلو شده بودم. بدون مصرف هرگونه چربی سوز و دارو. برنامه تمرینی من به مدت 6 ماه بصورت روزانه به این شکل بود:
  • 15 دقیقه دوچرخه ثابت
  • 15 دقیقه تردمیل
  • 15 دقیقه دوچرخه ثابت
  • 15 دقیقه تردمیل
یک روز درمیان مدت زمان 15 را به 10 تغییر میدادم و بعد از 20 دقیقه ابتدایی (دوچرخه ثابت و تردمیل) 30 دقیقه با وزنه بر حسب برنامه مربی تمرین میکردم. فشار به خودم نمیاوردم و فقط میخواستم عضلات تمرین با وزنه را تجربه کنند و در عین حال که قصدم لاغر شدن بود عضلات هم با تمرین وزنه ای متعادل آماده برای تمرینات سنگین تر در ماههای بعدی بشوند.
در مدت این 6 ماه **** غذایی خاصی دنبال نمیکردم، منتها برنج پیتزا نون ساندویچ بستنی و شکلات چیپس کم کرده بودم .شاید در ماه نصف پیتزا و یا یک بستنی میخوردم اونهم آخر هفته ها وقتی با بچه ها بیرون میرفتیم. نوشابه بطور 100% از زندگی من حذف شد. هیچگونه نوشابه دیگه خورده نشد حتی با پیتزا !
موقع تمرین با تردمیل/دوچرخه ثابت مدت زمان 15 دقیقه را به 5 قسمت 3 دقیقه تقسیم میکردم. 3 دقیقه آرام و 3 دقیقه سریع. البته سریع به معنای تند دویدن نه! بلکه به میزانی که بدن در حال جنب و جوش باشه و نفس نفس بزنم .
ماه اول هیچ تغییری احساس نمیکردم و بشدت اعصاب خورد شده بود از خودم بدم میومد و رفتن به باشگاه برام یک کار اجباری و تنفر آور شده بود انگار چربی های دور شکم اصلا قصد آب شدن نداشتند.
ماه دوم بود که کمی سبکی را احساس کردم. اصلا با تغییر وزن کاری نداشتم فقط میگفتم این قلمبه شیکم و چربی پهلو ها باید آب بشه حالا میخواد با 5 کیلو کم کردن یا 10 کیلو .به همین خاطر رو ترازو زیاد نمیرفتم و شاید هر دو هفته یکبار در باشگاه خودمو وزن میکردم اونهم از سر کنجکاوی.
ماه دوم فکر کنم 6 کیلو کم شده بود و خوابیدن قلمبه ای شیکم را میتونستم احساس کنم ولی هنوز نافرم بودم .تمرینات برام تکراری شده بودند ولی انجام میدادم. از ماه دوم وقتی کمی احساس کردم چربی ها نرم شدند و یا بدن آمادگی تمرین را دارد تمرینات شکم را شروع کردم. در ابتدای کار 10 تا شکم قائم میرفتم و ولو میشدم. چربی های شکم و پهلو گاز میگرفتند و همانند مشگون گرفتن بود . دردآور و اعصاب خوردکن. یواش یواش با حوصله اینهم کمی بهتر شد.
بعد از 6 کیلو اول که نسبت به وزن تغییر ظاهری محسوس نبود! وزن ثابت ایستاد و سعی میکردم بعد تمرین برای رفع گرسنی از سبزیجات کاهو و یا میوه ها که قند دارند مثل انگور و سیب استفاده کنم.
شدیدا احساس میکردم به یک خوراکی شیرین نیاز دارم و شکلات و بستنی دلم میخواست. در این مواقع عسل میخوردم عسل با نون. بدون کره ! چایی برام جالب نبود قهوه را جایگزین کرده بودم. قبل از تمرین حدودا نیم ساعت یا 1 ساعت قبل تمرین اگر یادم میموند یه نصف استکان قهوه تلخ میخوردم و موقع ورزش در نیم ساعت اول احساس سرحال بودن بیشتری داشتم ولی ضعف هم میکردم که برای اینکار یک آبنبات میخوردم. شنیده بودم موقع تمرینات با وزنه و کلا تمرینات ورزشی سنگین نباید خوراکی خورد و فقط فقط آب باید خورد یکی گفته بود نمیدونم باعث آسیب به آپاندیس میشه یا همچین چیزی به همین خاطر منهم فقط آب یانهایتا یک عدد آبنبات در حین تمرین میخوردم. بعد از تمرین هم تا رسیدن به خونه 1-2 عدد خرما میخوردم یا اگر میخواستم زیاده روی کنم یک کیک میخوردم.
ماه سوم اوج اثر کردن ورزشها بود، به یکباره 1 سایز کم کردم. باورم نمیشد چطوری یکدفعه شلواری که هر روز میپوشیدم برای لق شده بود. از خوشحالی این موضوع با همه در میون میذاشتم و ذوق کرده بودم. دیگه رفتن به باشگاه برای واقعا لذت بخش شده بود. تمرینات تکراری بود ولی ایمان آورده بودم که میشه !!!
ماه چارم بود که حدود 14 کیلو کم شده بود. احساس سرما میکردم حتی تو تابستون .تمرینات شکم تقریبا سه مدل شده بود و ورزیده شده بودم حالا شکم و پهلو کاملا قلمبه بودنش از دست داده بود و یک نیمچه قلمبه بود در حد یک پرخوری مثلا آخر هفته !
ماه پنجم 16 یا 17 کیلو وزن کم شده بود . وزن برام مهم نبود فقط ظاهر بدن که چجوری باشد بشه. شکم صاف صاف شده بود پهلو ها کاملا صاف .عضلات بالای شکم از زیر پوست مشخص بود که در این مدت تمرین کمی شکل گرفته اند. نه اینکه سیکس پک باشه فقط در حدی که سفتی عضله را حس کنم. بدنم عضله که مثل بدنسازها باشه یا فیتنس ها نداشت خب چون فقط در حال لاغر شدن بودم میشه گفت شبیه ژیمناست کارهای آماتور.لاغر و ورزیده .
خب از عید امسال دیگه ادامه ندادم. نتیجه کارم 2 سایز کاهش در لباس بود جوری که مجبور شدم از نو برم تمام لباسها را بخرم. بعد از اون 3 ماه اول سال رو صبحها 1 ساعت میدویدم تا اینکه گرفتاری پیش اومد و الان 3 ماه ورزش نکردم !
اما چرا باشگاه را ول کردم!!!
خب بعد از لاغر شدن دیدم که اگر بخواهم حالا بدن را بصورت کمی توپر و دارای عضلات فیتنسی در بیارم باید حتما مکمل مصرف کنم از طرفی برنامه تمرینی دقیق هم نیاز داشتم. مربی باشگاه پسر خوبی بود بسیار با شخصیت و اهل ادب و خوشبرخورد تنها ایراد کار این بود که کمتر در باشگاه دیده میشد و 3-4 تا مربی خصوصی با 4-5 شاگرد تو باشگاه بودند که برای داشتن برنامه باید میرفتی زیر نظر اونها! ماه تموم میشد و برنامه جدید نداشتم ! اونایی که بدنسازی رفتن میدونن که نداشتن برنامه برای کار کردن چه حالی به آدم میده :(
بدترین قسمت این اتفاقات لاغر شدن بیش از حد صورت بود ! اولین نشانه های لاغری از صورت آغاز میشه و شاید بیشترین بهایی که برای لاغر شدن باید بدید لاغر شدن صورت هست :(

دوستان در اینجا بصورت کلی صحبت میکنند، با این صحبتهای کلی نمیشه شروع یک حرکت برای داشتن یک اندام متناسب داشت . مثلا من الان میخوام با نرمش در منزل و دویدن صبحگاهی تناسب اندام حفظ کنم و این 3 ماه ورزش نکردن باعث شده 2 کمی از اون حالت کتابی خارج بشم و موندم آیا با ورزش های شکم در منزل میشه دوباره به حالت کتابی برگشت؟ لطفا دوستانی که تجربه عملی دارند از ورزش کردن در منزل به افرادی مثل من توصیه بکنند که چه کنیم؟

شاد باشید.

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
ممنون
در اینکه داری درست می گی شکی نیست

خب در مورد اضافه وزن زیاد و فشار به زانو و مفاصل که من خودمم هشدار دادم توی نوشته ام ( خطی که بصورت قرمز بولد شده ) و در مورد دوم هم درست می گی اما منظور من این نبود که بهتر از دویدن وجود نداره ، فقط گفتم دویدن بهتر از ندویدن هست و 100% همونطور که گفتی با کنترل ضربان قلب بهترین نتیجه رو میشه گرفت
اما هنوزم می گم وقتی امکاناتش نباشه ، دیماتیک ترین نوع دویدن و فعالیت بدنی بازهم بهتر از فعالیت نکردنه

و بازهم حق با توئه . دلسرد شدن از نتیجه کار یکی از شایعترین دلایل ترک ورزش و فعالیت بدنی هست
که عمدتا نتیجه همین هرز ورزش کردنها و هرز دویدن هاست .

:rolleyes:

انسان برای بدست آوردن هر چیزی باید هزینه کنه ... حالا اون هزینه میتونه عمر آدم باشه تا تجربه پیدا کنه

میتونه پول دادن باشه تا چیزی رو بخره و هزار تا چیز دیگه ... کمترین کار ممکنی که انسان برای بدن خودش

میتونه انجام بده اینه که 50 هزار تومن بده یدونه پلار بخره

دیگه 50 تومن پولی نیست بگیم طرف نداره و فشار روش میاد و غیره !

50 بخر و ثانیه به ثانیه ای که داری ورزش میکنی چربی بسوزون

چون اگر کسی در روز 1 ساعت پیاده روی کنه و پلار ببنده میتونه دقیقا 1 ساعتش رو Maximum Fat Burning

انجام بده ... اما بدون پلار ممکنه رنج ضربان قلبش رو بدونه اما این رنج ممکنه از 120 تا 150 باشه

در صورتی که بهترین حالت 135 تا 138 هست .

ولی باززززززززززززززززززز اگر کسی نخواد این 50 تومن رو هم هزینه کنه باید سریع راه بره و من دویدن رو اصلا

جایز نمیدونم ... خیلی ها نمیدونن داخل بدنشون چه خبره ... الان طرف ممکنه مشکل کشکک زانو نداشته

باشه اما 20 سال دیگه پیدا میکنه ... اینکه در هر حال ورزش بکن پیشنهاد خیلی عالیه اما به جای دویدن

بگیم سریع راه برو خیلی بهتره و نتیجه مثبت تری هم میده ... از اول کسی بدوئه ممکنه خستگیش اذیتش کنه

اما راه رفتن سریع هم اذیتش نمیکنه هم نتیجه بهتری میگیره

پ.ن : نمیدونم کسی باشگاه هدف رفته یا نه اما یه مربی داره به نام مجتبی علی ... دور بازوشو تو ایران

کسی نداره ... اندازه رون پای من دور بازو داره ... این یه شاگرد گرفته بود با وزن تقریبی 135 کیلو با قد کوتاه

میگفت 2 ماه دیگه عروسی داداشمه میخوام لاغر شم گفت 2 ماهه آبت میکنم ... روی 2 ساعت میگفت بدو

این هی میدوئید من بهش گفتم با این کار 2 کیلو هم کم نمیکنی ... گفت نه کار مجتبی عالیه

بعد از 2 ماه 1 کیلو 300 گرم کم کرد ... داشت دیوونه میشد ... فرستادمش پیش یه نفر دیگه با راه رفتن و

تمرینات بدن سازی با تعداد دفعات بالا ( بین 30 تا 80 ) در عرض 2 ماه تقریبا 16 کیلو کم کرد

هر بار میبینمش میگه تا آخر عمر دعات میکنم

راه رفتن سریع مثل گذاشتن کره روی آتیش چربی رو میریزه پایین

frog

Registered User
لایک‌ها
36
سلام

دو ماه پیش ما برنامه تمرینیمون عوض شد و توش پارالل گنچانده شده بود ، اوائل بهم فشار می یومد گفتم لابد چون حرکت جدیده اینطوریه ( چند سال پیش می زدم و مشکلی نداشتم)

بعد از 2-3 جلسه احساس کردم به سرشونه داره فشار بیش از حد میاد ، تا اینکه یه روز زیر پرس احساس کردم داره می سوزه ( البته ناگفته نماند یکمی بیش از حد عقب بودم طوری که دستام با میله زاویه 90 نمی ساخت . ) تقریبا از سرشانه شروع میشه و تا کتفم ادامه داره .

دردی که دقیق بشه احساسش کرد نداشت ولیسشوزش خیلی بدی داشت طوری که 2 ماه بیخیال باشگاه شدم الان باز دوباره اومدم شروع کنم احساس می کنم که اگه باز وزنه ها رو ببرم بالا ، احتمالا شروع بشه .

یه طورایی انگار ترک مویی برداشته ، یا اینکه گوشتم از استخوان داره جدا میشه یه همچین حسی دارم وقتی میرم برای پرس . ( فشار اصلیش هم موقع استارت میاد ) قفسه سینه با دستگاه رو اصلا نمی تونستم بزنم .

دکتر احمق هم نشون دادم ، بلانسبت گوسفند، باز اون یه شیری میده ، می گه هیچیت نیست ، فقط من نفهمیدم اگه هیچیم نیست چرا نمی تونم ورزش کنم .

الان از دوستان کسی مربی یا پزشک ورزشی سراغ داره که با این دردها و مشکلات ورزشکاران آشنا باشه و بدونه من باید چی کار کنم .

اگه ورزش نکنم خیلی عصبی میشم و از لحاظ روحی واقعا بهم می ریزم این 2 ماهه رو هم خیلی اعصابم بهم ریخته

ممنون

Last edited:

frog

Registered User
لایک‌ها
36
بذار نتیجه کمسیونت مشخص بشه
ایشالا که معافی
اما اگر نشد . سعی کن بری **** و در بیمارستان بقیه الله جراحی کنی
اینجور
1- هزینه ات خیلی کم میشه
2- بقیه الله به لطف برادران عدالت محور جزو بیمارستانی مجهز این مملکت هست ( بیمارستان نیروهای مسلح هست )
3- کلی از دوران سربازیت رو شامل نقاهت پس از جراحی میشی و استراحت می کنی

عجله نکن

دوره نقاهت 1 ماه بیشتر نیست بقیه اش رو باید به جای هر چند روز غیبت ، حضور بزنن

کسی نمیدونه کف پای صاف هم معاف میکنن یا نه؟

همونطور که سی پی یو جان گفتند سلیقه ای هست ولی اکثر موارد در حال حاضر معاف از رزم می کنن .

===========

کلا معافیت کامل ارزش داره ، وگرنه معاف از رزم چیز بدرد بخوری نیست ، من خودم سر همین پرانتزی بودن گرفتم . توی آموزشی فکر می کنی بهرته ( البته شاید چندتا حرکت خاص رو انجام ندی) ولی به جاش چندتا حرکت جایگزین معرفی می کنن . توی یگان هم که فرقی نمی کنه .

البته چون شما دیپلم هستی . فکر کنم فرق کنه چون باید پاس و .. بدید . در کل اگه خودت توانایی انجام حرکت معمول سربازی رو داری دنبال معاف از زرمی نرو .

چند مورد از مزیت های معاف از رزم بودن .

توی رژه رسمی شرکت نمی کنی ( توی آموزش رژه هستی) به جاش توی آفتاب نشتی .

اردو نمی برنتتون : به جاش یا باید سنگ جمع کنی یا علف های هرز پادگان رو

کلاغ پر شاید بهتون ندن ( البته همه اش بستگی به پادگان و ارشدتتون داره) به جاش رو به آفتاب با چشمهای باز باستید .

میدون تیر هم نمی برنتون .

کلا خاطراتی که باید از سربازی داشته باشی رو نخواهی داشت "چشمک"

ولی اگه معاف دائم بشی یه چیزه دیگه است .

معافیتون رو هم سعی کنید برای چشم حدالمکان نگیرید ( البته اگه در آینده قصد کار در مراکز دولتی رو دارید )

=========

برای پاهاتون هم اگه موردی خاصی افاقه کرد خوشحال میشم یه ندایی هم به ما بدید .

موفق باشید .

Last edited:

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
در مورد این دستگاه های بدنسازی خانگی نشون به این لینک دوستان میتونه کمک کنه که
شخصی که نمی تونه باشگاه بره در خونه حرکات رو انجام بده
حداقل 20 تا حرکت میشه باهاش انجام داد قیمتشم به نظر
نسبت به امکاناتش بد نیست حالا می خوام ببینم ارزش داره ؟

three heart

Registered User
لایک‌ها
49
دوره نقاهت 1 ماه بیشتر نیست بقیه اش رو باید به جای هر چند روز غیبت ، حضور بزنن

همونطور که سی پی یو جان گفتند سلیقه ای هست ولی اکثر موارد در حال حاضر معاف از رزم می کنن .

===========

کلا معافیت کامل ارزش داره ، وگرنه معاف از رزم چیز بدرد بخوری نیست ، من خودم سر همین پرانتزی بودن گرفتم . توی آموزشی فکر می کنی بهرته ( البته شاید چندتا حرکت خاص رو انجام ندی) ولی به جاش چندتا حرکت جایگزین معرفی می کنن . توی یگان هم که فرقی نمی کنه .

البته چون شما دیپلم هستی . فکر کنم فرق کنه چون باید پاس و .. بدید . در کل اگه خودت توانایی انجام حرکت معمول سربازی رو داری دنبال معاف از زرمی نرو .

چند مورد از مزیت های معاف از رزم بودن .

توی رژه رسمی شرکت نمی کنی ( توی آموزش رژه هستی) به جاش توی آفتاب نشتی .

اردو نمی برنتتون : به جاش یا باید سنگ جمع کنی یا علف های هرز پادگان رو

کلاغ پر شاید بهتون ندن ( البته همه اش بستگی به پادگان و ارشدتتون داره) به جاش رو به آفتاب با چشمهای باز باستید .

میدون تیر هم نمی برنتون .

کلا خاطراتی که باید از سربازی داشته باشی رو نخواهی داشت "چشمک"

ولی اگه معاف دائم بشی یه چیزه دیگه است .

معافیتون رو هم سعی کنید برای چشم حدالمکان نگیرید ( البته اگه در آینده قصد کار در مراکز دولتی رو دارید )

=========

برای پاهاتون هم اگه موردی خاصی افاقه کرد خوشحال میشم یه ندایی هم به ما بدید .

موفق باشید .

سلام
شما درمورد معا فیت کف پای صاف هم چیزی میدونی؟

frog

Registered User
لایک‌ها
36
سلام
شما درمورد معا فیت کف پای صاف هم چیزی میدونی؟
تا اونجا که من می دونم و مربوط به یک سال پیش میشه ، معاف از رزم هست . ولی برای اطلاعات دقیق تر می تونید برید **** وظیفه و از کسانی ( مشمولان) که اومدن برای معافیت آدرس پزشک های که بهشون معرفی کردند رو بگیرید و برید از اون پزشک بپرسید .

راستی یادم میاد ، یه بیمارستان فکر کنم امام زمان یا یه همیچین چیزی بود توی نت ، گفته بود با 15 هزار تومن حق ویزیت بهتون می گیم که موردی خاصی برای معافیت دارید یا نه ، باز از دوستان کسی اطلاعی از اون بیمارستان داره اینجا بگه ، تا دوستان مستفیذ شن .

=====================

تهران-قلهك–حسن آبادزرگنده–جنب مسجدحضرت حجت(عج)-

مجتمع پزشكي حضرت حجت (عج)

تلفن: 2۲008555- ۲۲۶۰۹۱۱۸

ساعت تماس جهت تعيين وقت قبلي

8 صبح الي 1 بعد از ظهر
4 الي 8 بعد از ظهر

اینم وبلاگش :

http://www.sarbazei.blogfa.com

Last edited:

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
در ضمن من كف پام هم احساس ميكنم صافه
سي پي يو معاف ميشم يا نه با اين شرايطي كه دارم؟:D

عزیزم تو با این مشکلاتی که داری ( پای پرانتزی - چشم 7.7 - کف پای صاف ) احتمالا نوه هات رو هم معاف کنن :lol:

ولی جدی میگم ... اگر دیدی اولی نتیجه نداد بگو چشامم نمیبینه ... اگر دیدی باز طرف گیره بگو پاهامم صافه

اگر بازم دیدی گفت باید بری سربازی یه تیر خلاصش کن :D

@ دکتر سی پی یو :

کف پای صاف مشکل هم ایجاد میکنه برای طرف ؟ من میخوام بدونم چرا برای کف پا معافی میدن ؟

یعنی این قدر مشکل بزرگیه ؟ اطلاعاتی در بارش داری ؟

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
@ دکتر سی پی یو :

کف پای صاف مشکل هم ایجاد میکنه برای طرف ؟ من میخوام بدونم چرا برای کف پا معافی میدن ؟

یعنی این قدر مشکل بزرگیه ؟ اطلاعاتی در بارش داری ؟

سلام
صافی کف پا گاهی مادرزادیه و گاهی خودش نشونه ی مشکلات دیگری هست
در هرصورت صافی کف پا در اغلب موارد باعث میشه آسیب های جدی برای مفاصل پا و زانو ایجاد بشه و بدلیل اینکه فرم اصلی ایستادن بدن رو بهم میزنه موجب آسیب های کمری و آرتروز و ... می تونه بشه
در موارد حاد دویدن و ایستادن طولانی برای شخصی که کف پاش صاف هست بسیار مشکله . یک پسری بود همسایه ویلای شمال ما بود و وقتی تند راه می رفت و می دوید می خورد زمین !! تابستونا که می رفتیم اونجا فوتبال بازی می کردیم :happy: همیشه وقتی 10 متر می دوید می خورد زمین و البته کمرشم خیلی درد می گرفت و یکم دولادولا می دوید که بتونه تعادلش رو حفظ کنه
البته موارد خفیفش این نشونه ها رو نداره اما اغلب از ایستادن طولانی پرهیز می کنند چون کمرشون درد می گیره

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
در مورد این دستگاه های بدنسازی خانگی نشون به این لینک دوستان میتونه کمک کنه که
شخصی که نمی تونه باشگاه بره در خونه حرکات رو انجام بده
حداقل 20 تا حرکت میشه باهاش انجام داد قیمتشم به نظر
نسبت به امکاناتش بد نیست حالا می خوام ببینم ارزش داره ؟
کسی نمی تونه کمک کنه ؟

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
کسی نمی تونه کمک کنه ؟

علی جان با عکس نمیشه در مورد این وسائل نظر داد
باید کسی راهنماییت کنه که خودش با این وسیله کار کرده باشه
درکل
بنظر مجهز میاد و اگر وزنه هاش مثل وزنه وسائل باشگاه قابل افزایش باشه خوبه
اما
ابعادش بنظر من بزرگترین نقطه ضعفشه .