• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

دانستنیهای ورزشی

iced earth

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
180
من اول ازت تشکر کنم که همیشه مستند حرف می زنی
دوم ازت تشکر کنم که توی تاپیکای ورزش حضور مستمر داری و به بار علمی اینجا کمک می کنی
سوم هم تشکر کنم ؟ دیگه خیلی توقعت بالا رفته :happy:

ببین اینکه بدنسازی علم اختلاف بین علماست :happy: یک واقعیته
ولی بنظرم منطقی هست که باور داشته باشیم تلفیق پروتئین دیرجذبی مثل کازئین با وی می تونه جذب پروتئین رو کند کنه و بعد از تمرین هرچه جذب سریعتر باشه بهتره
اما اینم که شما نتیجه گرفتی اصلا عجیب نیست
اتفاقا به علی هم گفتم که پروتئین وی و ... بحث تکنولوژی هست و الا 4-5 دهه قبل از این خبرا نبود . بعد از تمرین هم حداکثر مرغ و ماهی و تخم مرغ می خوردن ( که جذب سریعی هم ندارند ) ولی هیکل هم می ساختن همچین ( دو برابر عرض شونه من :happy: )
یعنی اینجوری نیست که اگر وی رو با شیر بخوریم فاجعه ای رخ بده و بدن رشد نکنه و ...

:blush:

ممنون از لطفت.
والا منم گفتم که همچنان نظریه غالب وی+آب هستش که با توجه به دیر هضم بودن کازئین به نظر منطقی میاد. ولی با توجه به این که نزاکتی سالهاست در این زمینه مطلب می نویسه(سابقا دانش ورزش و در حال حاضر رزم و بشیر) واقعا به روزه اطلاعاتش و بدنسازی رو به طور علمی دنبال می کنه و با خیلی از افراد صاحب نام پرورش اندام ایران رابطه داره (بیت الله عباسپور/امیر بیات/مهران ثابت/سیامک معمر....)حتما و حتما یه توجیه کاملا علمی و منطقی واسه این توصیه داره که این سری برم پیشش حتما ازش می پرسم.

sh3ll

Registered User
لایک‌ها
25
حسودی :دی
خوب دلیل سادست..بدن سازی یه علم هست اما اصلا به عنوان یه ورزش نمی شه روش حساب کرد.(آیا تکنیکی به بدن شما منتقل می شه؟آیا برای شما هماهنگی عصب و عضله به همراه داره؟ایا به درستی باعث تقویت عروق می شه؟یه نگاه به استوره این ورزش نشون می ده که ایشون 3 باز جراحی باز قلب کردند.)
حس کردم ایشون با این حرفوشن به خیلی از دوستان من توهین کردند.بدون اینکه توجه کنند ساختن بدنی شکل بدن ایشون با صرف هزینه ای نزدیک 1 تا 1.5 3 ماه زمان می خواد.اما خیلی ها هستند که وزن بالایی دارند(به قول ایشون کوه گوشت و چربی)اما سال ها زحمت می کشند و در برابر ادم هایی که بدن زیبایی دارند هم از نظر قلب و عروق سالم ترند و هم تکنیک دارند .
ضمنا یه سر به اردوی های تیم ملی ورزش هایی مثل جودو بزنید....ورزشکارانی رو خواهید دید که با وزن بالای 140 کیلو از وزنه های 10 کیلویی استفاده می کنند؟به این ها هم می خندید؟اتفاقا اونها هم تو دلشون به ایشون می خندند ...

نمی خواستم جوابت رو بدم چون منطقی پشت حرفات نیست و احساسی حرف میزنی ولی نتونستم جلو خومدمو بگیریم!
آخه مرد حسابی شما فقط 2 ماه باید بری باشگاه که روند کار بیاد دستت، بدنت با وزنه آشنا بشه، 1 ماه اول که فقط درد داری! یا تا حالا پاتو باشگاه بدنسازی نزاشتی یا ما رو گرفتی!
جواب همه حرفاتون رو دوستان مخصوصا پریناز خانم عزیز داد دیگه لزومی برای ادامه بحث نمی بینم!
موفق باشی

اینکه فرایند تولید پروتئین وی ویا ایزوله چیه به چه درد ما می خوره ؟
همینقدر که بدونیم وی ارزش بیولوژیکی بالایی داره و زود جذب میشه و کی بخوریم بهتره کافیه
در مورد مخلوط کردنشون با شیر حق باشماست اما در روزهای استراحت و شبها قبل از خواب اگر با شیر مخلوط بشن و خورده بشن اتفاق بدی رخ نمی ده چون اینجور وقتا جذب سریع پروتئین اهمیت خاصی نداره
ولی مثلا در وعده بعد از تمرین دقیقا حق با شماست و باید با آب خالی مصرف بشن

100 درصد در مورد وعده قبل خواب حق با شماست و از قصد باید با شیر مصرف بشه (پروتیین کازیین) که تا صبح بدن موادی برای هضم و در اختیار گذاشتن برای سلول های بدن داشته باشه...

پ.ن: ممنون بابت حمایتی که کردید:)

nasim26

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب فکراتو کردی ؟ نری بخری بعد بیای فحشمون بدیا :happy:

رشت
میدان صیغلان-خیابان مطهری-نمایشگاه و فروشگاه لطیفی
تلفن:01312234966
شعبه2:رشت-خیابان تختی-نمایشگاه و فروشگاه لطیفی
تلفن:01317221810

اینم سایتش

http://demowebsazan.gigfa.com/index.php?&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=30

سایت راین رو هم چک کن .

http://www.rainsport.ir/

باز هرجا نشستی بگو سی پی یو آدم بدیه :blush:

سلام cpu عزیز،
با توضیحاتی که درمورد این وسیله دادی، فکر می کنم به دردم می خوره. البته نمی دونم همه انتظارات منو براورده می کنه یا نه؟ چیزهایی رو که در مورد قد و وزن و کلا" بدنم نوشته بودم، خوندی؟ اگه امکانش هست، بیشتر راهنمایی کن.
مرسی.

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
سلام cpu عزیز،
با توضیحاتی که درمورد این وسیله دادی، فکر می کنم به دردم می خوره. البته نمی دونم همه انتظارات منو براورده می کنه یا نه؟ چیزهایی رو که در مورد قد و وزن و کلا" بدنم نوشته بودم، خوندی؟ اگه امکانش هست، بیشتر راهنمایی کن.
مرسی.

سلام
ببین نسیم جون من فکر می کنم اولین چیزی که به دردت می خوره دویدن هست . اصلا فکر نکن دویدن یعنی فقط حذف چربی ها . شما وقتی مداوم بدوی عضلات ران و باسنت هم تقویت میشه . حتی عضلات شکم هم از این ورزش تاثیر خاصی می گیره . با توجه به وضعیت سینه هات توصیه می کنم بدون س.و.تی.ن ندوی
در مورد سینه هم شما اگر باشگاه بری با یکسری حرکات پرس سینه و زیر بغل آشنا میشی که می تونه به فرم دهی و بهتر بنظر رسیدن کمک شایانی بکنه

اما در مورد دستگاه

اولا فروشگاه راین رو هم چک کن . اونا هم رشت نمایندگی دارن . قیمتشون کمی بالاتره ولی بهتره کیفیت محصولشون رو حضورا چک کنی

دوما من مجبورم بازم این هشدار رو بدم که ابکینگ و اصلا هرورزش دیگه ای سختی های خودشو داره و به عضلاتتون فشار میاره و خسته تون می کنه و ... شما اگر با این آمادگی ذهنی بری وسیله مورد نظرت رو انتخاب کنی خب احتمالا نتیجه گرفتنت خیلی بالاتر هست ولی اگر خدایی نکرده فکر می کنی

روزی 2 دقیقه کار کردن با این دستگاه برات کار خاصی می کنه باید بدونی روزی 2 دقیقه و 10 دقیقه نه با ابکینگ که با هیچ وسیله ی دیگه ای به شما کمک نمی کنه . البته اینکه روز اول 30 دقیقه روزش کنی کار اشتباهیه اما باید سعی کنی طی 30 -40 روز تایم ورزشت رو از 2-3 دقیقه به 30-40 دقیقه افزایش بدی

اگر ذهنیتت اینه که مثل تبلیغات ماهواره ای با لب خندان و پر از انرژی روی این صندلی راحتی بالا و پایین میری و عضلاتت ساخته میشه سخت در اشتباهی و خیلی زود تمرین زده میشی
بذار راحتت کنم . تا موقع دویدن ضربان قلبت به یک حد مشخصی بالانره و احساس خستگی نکنی عملا ورزش نکردی
در مورد این دستگاه و همه وسایل ورزشی دیگه هم همینه . باید بهت فشار وارد بشه و باید عضلاتت درگیر بشن و ... تا نتیجه بگیری

به همین خاطر می گم برو وسیله رو از نزدیک ببین و روی ساده ترین حالتش تنظیم کن و امتحانش کن
ما همیشه با چندین و چند اشتباه روبرو هستیم
1- من احساس می کنم بدون زحمت میشه بدن رو ساخت به همین خاطر خیلی زود تمرین زده میشم
2- من احساس می کنم بهتره مشکل رو از آخر حل کنم . دستگاه رو میذارم روی سختترین حالتش و شروع می کنم به تمرین و زود خسته می شم و میذارمش کنار ( باید از تایم کم و ساده ترین حالتش شروع کنید )
3- من فکر می کنم طی 7 روز باید شکمم تخت بشه میرم می خرم و بعد می گم دستگاه بدرد نخوریه
4- هفته بعد عروسی خارشوورمه :lol: میرم یک دستگاه ورزش میخرم که تا هفته بعد 20 کیلو کم کنم
5- من می خوام وزن کم کنم پس می رم وزنه می زنم یا ابکینگ می خرم !!
( برای هزارمین بار . وزنه زدن . دراز و نشست و ... چربی خاصی از شما کسر نمی کنن . این وسیله ها برای سر و سامان دادن به اوضاع عضلات و رفع مشکلاتی مثل شل و ولی بدن و افتادگی شونه و ... بکار میاد و در کنار ورزش هوازی برای کاهش وزن بسیار موثر هستند ( فقط در کنار هوازی ) )
6- ....

امیدوارم تو هیچکدوم این اشتباهات رو نداشته باشی و به آهستگی و روی اصول بدنت رو بسازی
اگر اشتباهات فوق رو نداشته باشی این وسیله در کنار هوازی خیلی بهت کمک می کنه

Last edited:

ArMin_KhAn

Registered User
لایک‌ها
185
چه خبره اینجا :D
بزن بزن هم که داشتین :D

گیسو گیس کشی شده :D

میگما ، من الان میخوام برم بدن سازی ، نمیخوام از این مکمل ها و این چیزا استفاده کنم ، نظر علما در این مورد چیه ؟
من اگه شروع کنم حتما همیشه دنبالش میکنم ، این رو هم در نظر داشته باشید

آخه احساس میکنم بدنم به فرمی رسیده که الان به بدن سازی نیاز داره ... واقعا رو فرم هستم الان :D
نفس کش میطلبم :D

nasim26

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام cpu جون،
مرسی که جواب همه سئوالامو میدی.
تا یادم نرفته بگم که آدرس اون یکی فروشگاه رو هم می خواستم، البته اگه تو رشت شعبه داره.
همون Rain (نمی دونم درست نوشتم یا نه؟) رو میگم.
راستشو بخوای من تا 3-2 ماه دیگه قصد بارداری دارم و از اونجاییکه اگه قبل از حاملگی شکم بزرگ داشته باشیم (صرفنظر از اینکه باعث میشه درد بیشتری داشته باشیم و بهبودیمون رو به تاخیر میندازه) دیگه بعدش به این راحتیام این شکم آب شدنی نیس، می خوام قبلش شکممو سر وسامون بدم که گرفتارم نکنه.

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
چه خبره اینجا :D
بزن بزن هم که داشتین :D

گیسو گیس کشی شده :D

میگما ، من الان میخوام برم بدن سازی ، نمیخوام از این مکمل ها و این چیزا استفاده کنم ، نظر علما در این مورد چیه ؟
من اگه شروع کنم حتما همیشه دنبالش میکنم ، این رو هم در نظر داشته باشید

آخه احساس میکنم بدنم به فرمی رسیده که الان به بدن سازی نیاز داره ... واقعا رو فرم هستم الان :D
نفس کش میطلبم :D

مصرف درسته مکمل سالم هیچ بد نیست و می تونه بهتر و سریعتر به هدف برسوندت اما

1- 100% بدون مکمل هم می تونی به وضعیت بدنیت سر و سامون بدی . تغذیه و استراحت و ورزشت باید روی اصول باشه
2- حتی اگر تصمیم گرفتی مکمل مصرف کنی 1-2 ماه اول اینکار رو نکنی بهتره

سلام cpu جون،
مرسی که جواب همه سئوالامو میدی.
تا یادم نرفته بگم که آدرس اون یکی فروشگاه رو هم می خواستم، البته اگه تو رشت شعبه داره.
همون Rain (نمی دونم درست نوشتم یا نه؟) رو میگم.
راستشو بخوای من تا 3-2 ماه دیگه قصد بارداری دارم و از اونجاییکه اگه قبل از حاملگی شکم بزرگ داشته باشیم (صرفنظر از اینکه باعث میشه درد بیشتری داشته باشیم و بهبودیمون رو به تاخیر میندازه) دیگه بعدش به این راحتیام این شکم آب شدنی نیس، می خوام قبلش شکممو سر وسامون بدم که گرفتارم نکنه.

مبارک باشه از همین الان
فکر کنم کم کم باید اسید فولیک رو شروع کنی . از همین الانم سعی کن پوست شکمت رو چرب نگه داری
خیلی هم به خودت فشار نیار . یا 2-3 ماه دیگه باردار نشو . یا سعی نکن لزوما تا 2-3 ماه دیگه باربی بشی ( یعنی ظرف 8 هفته به خودت فشار **** غذایی و ورزش سنگین رو وارد نکن ) چون قبل بارداری شما باید بدن نیرومندی از هرجهت داشته باشی . اینکه عضلاتت رو تقویت کنی اصلا بد نیست اما اگر اضافه وزنت بیشتر از 8 کیلو هست . گیر نده حتما ظرف 2 ماه به صفر برسونیش یا بارداریت رو یکم به تاخیر بنداز که بعد از کاهش وزن و رسیدن به اندام ایده ال لااقل 1-2 ماه فرصت ریکاوری و تثبیت وزن رو داشته باشی

در مورد راین هم عزیزم قبلا لینکش رو برات گذاشتم که

این نمایندگیش در رشت

رشت: میدان فرهنگ، بلوار امام *****، روبروی پپسی سابق، نمایشگاه وفروشگاه بزرگ و مجهز ورزشی راین
تلفن: 4-3210871-0131

اینم لینک محصولشون

http://www.rainsport.ir/ProductsFa.aspx?ID=311

ArMin_KhAn

Registered User
لایک‌ها
185
نه دوست ندارم مکمل :D

میخوام بدنم خودش فرم بگیره :D

حالا یه سال دیرتر ! چی میشه مگه :D

اصلا خوشم نمیاد یه ماه برم باشگاه بدنم بشه گوریل :D
بچه بازیه واسه ما افت داره این کارا :D

خوب حالا شما چی پیشنهاد میکنید ؟
یه مورد از این تغذیه سالم و این چیزارو میشه بفرمایید ؟

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
نه دوست ندارم مکمل :D

میخوام بدنم خودش فرم بگیره :D

حالا یه سال دیرتر ! چی میشه مگه :D

اصلا خوشم نمیاد یه ماه برم باشگاه بدنم بشه گوریل :D
بچه بازیه واسه ما افت داره این کارا :D

خوب حالا شما چی پیشنهاد میکنید ؟
یه مورد از این تغذیه سالم و این چیزارو میشه بفرمایید ؟

شما استقلالی هستی مشمول مشاوره رایگان نمیشی :happy:

دو تا مطلب

1- من وقتی رفتم باشگاه و مربی گفت باید وزنت بره بالا و حجم بیاری همین حرف شما رو زدم بهش " نمی خوام گنده بشم "
بعدها متوجه شدم برای ساختن 1 کیلوگرم عضله چقدر باید زحمت کشید و برای رشد یک سانت دور بازو چقدر باید مراقب ورزش و تغذیه بود و ...
فکر کردی می ری 4 تا وزنه می زنی و هیکلت میشه قد آرنولد ؟ اصلا از این خبرا نیست

2- شما باید ورزش و تغذیه و استراحتت هرسه اصولی باشه
تغذیه اصولی هم اینجوری نیست که این دکترگنده منده های پی تی تاپیک می زنن و واسه هرکی از راه میرسه نسخه می دن . با توجه به قد و وزن و بی ام آی و مقدار چربی بدن و جنسیت و سن و سال و بیماریهایی که دارید و ... یک برنامه غذایی باید به شما داده بشه که این جز با حضور در مطب متخصص تغذیه یا احیانا و بندرت حضور در باشگاه و مراجعه به مربی با تجربه و با سواد شدنی نیست .
بطور کلی کسی که ورزش می کنه به پروتئین و ویتامین بالاتری احتیاج داره
بطور کلی دریافت پروتئین بلافاصله بعد از ورزش کمک شایانی به رشد بدن می کنه
اما اینها کلیات هستند و جزئیات رو بهتره از متخصص بگیری .

ArMin_KhAn

Registered User
لایک‌ها
185
ای بابا :D
باشه ، مرسی از راهنماییت ، پس من میرم باشگاه یه سر میزنم ، ثبت نام و این چیزارو ردیف میکنم ، بعدا برم ببینم چه خبره اونجا :D

خبرشو به شما هم میدم :D

ممنونم .

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
سلام
ببین نسیم جون من فکر می کنم اولین چیزی که به دردت می خوره دویدن هست . اصلا فکر نکن دویدن یعنی فقط حذف چربی ها . شما وقتی مداوم بدوی عضلات ران و باسنت هم تقویت میشه . حتی عضلات شکم هم از این ورزش تاثیر خاصی می گیره .

ا
1- من احساس می کنم بدون زحمت میشه بدن رو ساخت به همین خاطر خیلی زود تمرین زده میشم
2- من احساس می کنم بهتره مشکل رو از آخر حل کنم . دستگاه رو میذارم روی سختترین حالتش و شروع می کنم به تمرین و زود خسته می شم و میذارمش کنار ( باید از تایم کم و ساده ترین حالتش شروع کنید )
3- من فکر می کنم طی 7 روز باید شکمم تخت بشه میرم می خرم و بعد می گم دستگاه بدرد نخوریه
4- هفته بعد عروسی خارشوورمه :lol: میرم یک دستگاه ورزش میخرم که تا هفته بعد 20 کیلو کم کنم
5- من می خوام وزن کم کنم پس می رم وزنه می زنم یا ابکینگ می خرم !!
( برای هزارمین بار . وزنه زدن . دراز و نشست و ... چربی خاصی از شما کسر نمی کنن . این وسیله ها برای سر و سامان دادن به اوضاع عضلات و رفع مشکلاتی مثل شل و ولی بدن و افتادگی شونه و ... بکار میاد و در کنار ورزش هوازی برای کاهش وزن بسیار موثر هستند ( فقط در کنار هوازی ) )

6- ....

امیدوارم تو هیچکدوم این اشتباهات رو نداشته باشی و به آهستگی و روی اصول بدنت رو بسازی
اگر اشتباهات فوق رو نداشته باشی این وسیله در کنار هوازی خیلی بهت کمک می کنه

از تو بعیده چنین حرفی ... تا ضربانشو نگیره نمیتونی بگی بدو ... من کسی رو میشناسم که وزنش

نزدیک 140 اما ضربانش از کسی که وزنش 80 کمتره موقع راه رفتن ... پس اینکه بگیم طرف چاق نیست پس میتونه

بدوئه اشتباهه ... قبلا هم به ایشون گفتم یه دستگاه پلار بخرن و ضربانشون رو دائم چک کنن ( موقع ورزش )

ممکنه با راه رفتن ضربانش روی 135 بیاد و دیگه نباید بدوئه

--------------

اون قسمتی هم که آبی کردم 100 % تایید میشن ... هیچ وقت با دراز نشست و شکم شما چربی اب نمیکنید

و فقط به عضله اون قسمت شکل میدید ... پس تا چربی روش آب نشه شما نمیتونه عضلات زیرش رو ببینی

ERR0R

Registered User
لایک‌ها
0

نمونه ای از تمرینات کششی:

- در حالی که رو به شکم دراز کشیده اید، مچ پا را به خارج چرخانده و زانو را راست کنید تا عضلات نیمه غشایی و نیمه وتری تحت کشش قرار گیرند.

- حرکت فوق را در وضعیت خوابیده به پشت انجام دهید.

- در وضعیت ایستاده در کنار چوب موازنه یا میز از پهلو قرار گیرید و به ترتیب یک پا را به طور مستقیم بالای آن بگذارید. سپس پاسی اتکا را دورتر نگه دارید و با تنه به طرف پایی که روی میز قرار دارد خم شوید.

- در وضعیت ایستاده قرار گیرید در حالی که پاها از یکدیگر فاصله گرفته و از ناحیه جانب داخلی مچ به زمین فشار آورید. می توان برای کمک به کشش ناحیه کشاله و داخلی ساق، دست موافق پای تحت کشش را بر روی ناحیه خارجی ران در بالای مفصل زانو قرار داده و ران را به طرف داخل و پایین فشار داد.

- در وضعیت نشسته با گرفتن مچ پا آن را به حالت چرخش به خارج ببرید.

- در وضعیت نشسته به حالت قورباغه با کمک دستها، تنه را از زمین به کشش عناصر استاتیک جانب داخلی زانو بپردازید.

نمونه ای از تمرینات قدرتی:

- دروضعیت ایستاده پاها را به ترتیب از یکدیگر دور کنید. دست موافق پای دورشونده با جلوگیری از دور شدن پا می تواند اعمال مقاومت کند.

- در وضعیت ایستاده کنار دیوار با جانب خارجی ساق به دیوار فشار آورده و در دورکردن پا از یکدیگر بکوشید.

- در وضعیت ایستاده دو به دو، پهلو به پهلوی یکدیگر رانها را از ناحیه جانب خارجی به هم بچسبانید و انها را از یکدیگر دور کنید.

- در وضعیت ایستاده یک توپ طبی یا وزنه مناسب را با کنار خارجی پا پرتاب کنید.

سي پي يو جان اين تمرينات رو به صورت زير ليسانس واسه من ترجمه كني ممنون ميشم:D

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
سلام
شما خدمت رفتی ؟
اگر نرفتی اول برای خدمت اقدام کن و معافی بگیر بعد برو دنبال درمان . البته پزشک نیروهای مسلح معمولا بطور سنتی 4 انگشت میذاره بین پاها اگر فاصله اونقدر بود معاف می کنه اما خدا رو چه دیدی ...

معمولا در سن رشد و حوالی اون با استفاده از آتلهای مخصوص و ورزشهای کششی خاص میشه برای انحرافات کم کارایی کرد اما در مورد شما یکم بعیده . به یک متخصص ارتوپد باتجربه مراجعه کنید .
معمولا در موارد حاد مشکل رو با جراحی حل می کنن
دكتر اين 3 انگشت؛ يعني در حالتي كه پاها به هم چسبيده است؟

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
از تو بعیده چنین حرفی ... تا ضربانشو نگیره نمیتونی بگی بدو ... من کسی رو میشناسم که وزنش

نزدیک 140 اما ضربانش از کسی که وزنش 80 کمتره موقع راه رفتن ... پس اینکه بگیم طرف چاق نیست پس میتونه

بدوئه اشتباهه ... قبلا هم به ایشون گفتم یه دستگاه پلار بخرن و ضربانشون رو دائم چک کنن ( موقع ورزش )

ممکنه با راه رفتن ضربانش روی 135 بیاد و دیگه نباید بدوئه

--------------

اون قسمتی هم که آبی کردم 100 % تایید میشن ... هیچ وقت با دراز نشست و شکم شما چربی اب نمیکنید

و فقط به عضله اون قسمت شکل میدید ... پس تا چربی روش آب نشه شما نمیتونه عضلات زیرش رو ببینی

در اینکه حرفت کاملا متین و علمی هست شکی نیست . درست می گی
اما دو تا نکته وجود داره

1- اغلب قریب به اتفاق مردم با راه رفتن معمولی نمی تونن وارد فرایند هوازی بشن . استثنا هم همیشه وجود داره
2- زیادی مته روی خشخاش گذاشتن و دقت و وسواس داشتن بخصوص در کشورهایی مثل م که مردم باحالی داریم نتیجه عکس میده و طرف عطای ورزش کردن رو به لقاش می بخشه و فکر می کنه بدون داشتن امکاناتی مثل پلار نمی تونه وزن کم کنه در حالیکه ما می دونیم کنترل ضربان قلب قطعا علمی و ایده ال هست و اگر امکانش نیست و اگر طرف مشکلی بابت مفاصل و قلب و عروق و وزن بیش از حد زیاد نداره . در هرحال دویدنش ( حتی وقتی هوازی محسوب نمیشه ) بهتر و مفیدتر از ندویدنش هست .

مثلا من خودم بارها گفتم دویدن ناشتا خیلی مفیده اما دوست ندارم اینجوری القاء کنم که اگر نمی تونی ناشتا بدوی پس دیگه فایده نداره و همیشه چاق می مونی و ...
بهترین حالتش ناشتا و با کنترل ضربان قلب هست ولی در صورت نبود شرایط و با داشتن حداقل های سلامتی که گفتم درهرحال دویدن همیشه بهتر از ندویدن هست

بازم تاکید می کنم صحبتات علمی و صحیحه و مرسی

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
دكتر اين 3 انگشت؛ يعني در حالتي كه پاها به هم چسبيده است؟

من گفتم 4 انگشت
بله در حالتیه که قوزک پاها رو بهم می چسبونید . در این مورد موقع حضور در شورا و بیمارستان همیشه سخت گیری عجیبی میشه و برآورد عارضه هم همونطور که گفتم اغلب دیماتیک و سلیقه ای هست

نمونه ای از تمرینات کششی:

- در حالی که رو به شکم دراز کشیده اید، مچ پا را به خارج چرخانده و زانو را راست کنید تا عضلات نیمه غشایی و نیمه وتری تحت کشش قرار گیرند.

- حرکت فوق را در وضعیت خوابیده به پشت انجام دهید.

- در وضعیت ایستاده در کنار چوب موازنه یا میز از پهلو قرار گیرید و به ترتیب یک پا را به طور مستقیم بالای آن بگذارید. سپس پاسی اتکا را دورتر نگه دارید و با تنه به طرف پایی که روی میز قرار دارد خم شوید.

- در وضعیت ایستاده قرار گیرید در حالی که پاها از یکدیگر فاصله گرفته و از ناحیه جانب داخلی مچ به زمین فشار آورید. می توان برای کمک به کشش ناحیه کشاله و داخلی ساق، دست موافق پای تحت کشش را بر روی ناحیه خارجی ران در بالای مفصل زانو قرار داده و ران را به طرف داخل و پایین فشار داد.

- در وضعیت نشسته با گرفتن مچ پا آن را به حالت چرخش به خارج ببرید.

- در وضعیت نشسته به حالت قورباغه با کمک دستها، تنه را از زمین به کشش عناصر استاتیک جانب داخلی زانو بپردازید.

نمونه ای از تمرینات قدرتی:

- دروضعیت ایستاده پاها را به ترتیب از یکدیگر دور کنید. دست موافق پای دورشونده با جلوگیری از دور شدن پا می تواند اعمال مقاومت کند.

- در وضعیت ایستاده کنار دیوار با جانب خارجی ساق به دیوار فشار آورده و در دورکردن پا از یکدیگر بکوشید.

- در وضعیت ایستاده دو به دو، پهلو به پهلوی یکدیگر رانها را از ناحیه جانب خارجی به هم بچسبانید و انها را از یکدیگر دور کنید.

- در وضعیت ایستاده یک توپ طبی یا وزنه مناسب را با کنار خارجی پا پرتاب کنید.

سي پي يو جان اين تمرينات رو به صورت زير ليسانس واسه من ترجمه كني ممنون ميشم:D

الان اگر بهت می گفتن امامزاده سدعباس پای پرانتزی شفا میده با سر رفته بودی اما وقتی بهت می گم عزیز ، برادر ، درسته که ورزش می تونه بهت کمک کنه ( بخصوص که مثکه لاغرم هستی ) اما انتخاب ورزش موثر و مفید برای شما مستلزم درنظر گرفتن خیلی چیزا و بخصوص معاینه بالینی هست و باید به متخصص ارتوپد یا رماتولوژی مراجعه کنی ، زورت میاد
من واقعا اینو درک نمی کنم . عادتیه که خانواده خودمم دارن نمی خوام بگم فقط شما هستی که مراجعه به پزشک رو منوط به خون آمدن می دونی :happy:
ولی دوست من باور کن اگر ورزشی که می کنی مناسب وضعیت فعلیت نباشه ممکنه نتیجه عکس هم بگیری . چرا انقدر بی تفاوتی نسبت به هشدارها

خب حالا بعد از دعوا
عزیزم منکه ارتوپد نیستم . از این چرندیاتی هم که اینا نوشتن سر در نمیارم :happy: یعنی درک سخته بعد انتقالش از پشت مانیتور سختتر . البته اغلب حرکات کششی مثل حرکات یوگا برای شما مفیده اما انجام خودسرانه اش کار صحیحی نیست . شمام که دکتر برو نیستی
پس لااقل عبارت exercise for bow leg رو در گوگل و یاهو سرچ کن . اگر انگلیسیت خوب نیست بصورت ویدئو یا پیکچر سرچش کن عکسها و ویدئو های خوبی برای کنترل و کاهش مشکلت پیدا خواهی کرد

درسته تایید میشه

شما الان چیو تایید کردید :happy:

Last edited:

NAKOOT

Registered User
لایک‌ها
454
من تفننی ( 4 سالی هستش ) سیگار می کشم. تفننی یعنی اینکه گاهی روزی 1 تا 4 نخ می کشم، گاهی یک ماه نمی کشم. چقدر به بدنم از نظر استقامت و عضله و کلاً از این بابت آسیب می زنه؟! این رو سر این قضیه برام مهم شد که دیروز بعد وقتی توی تعطیلات سیگار زیاد کشیدم توی باشگاه احساس کردم کم آوردم! تعریق بدنم هم خیلی رفته بود بالا.
ممنون می شم این جوان ناباب رو راهنمایی کنید :دی

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
من تفننی ( 4 سالی هستش ) سیگار می کشم. تفننی یعنی اینکه گاهی روزی 1 تا 4 نخ می کشم، گاهی یک ماه نمی کشم. چقدر به بدنم از نظر استقامت و عضله و کلاً از این بابت آسیب می زنه؟! این رو سر این قضیه برام مهم شد که دیروز بعد وقتی توی تعطیلات سیگار زیاد کشیدم توی باشگاه احساس کردم کم آوردم! تعریق بدنم هم خیلی رفته بود بالا.
ممنون می شم این جوان ناباب رو راهنمایی کنید :دی

نمیشه اینجوری گفت که چقدر و چند درصد بهتون ضرر زده
ما دو تا برادر توی فامیل داشتیم یکیشون معروف بود به اینکه نه سیگار میکشه نه مش.روب می خوره ( واسه چی زنده بود خدا عالمه :happy: ) یکیشونم بدسیگاریه . بعد اون برادره که اهل هیچی نبود سکته کرد و فوت شد . این یکی نتیجه گرفته بود که پس سیگار برای سلامتی مفید هم هست :happy:
خلاصه به خیلی چیزا بستگی داره و نمیشه چقدر مضره

اما شک نکن مضره . شک نکن ریه ات رو بهم میریزه و شک نکن حتی یدونه تفننی در یک هفته اش ضررهای خودش رو داره . ورزش و سیگار هم کلا باهم جمع نمی شوند . بذارش کنار .

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969
با 2 تا دمبل و حرکتهای ترکیبی که میشه با این 2تا دمبل انجام داد و حرکتهای مربوط به عضلات شکم که تقریبا نیاز به وسیله خاصی نداره آیا در منزل میشه با یک هیکل متعادل نزدیک به لاغر به یک بدن روفرم و ورزشی رسید؟
در چه مدت؟ روزی چند دقیقه تمرین و نرمش ؟

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
با 2 تا دمبل و حرکتهای ترکیبی که میشه با این 2تا دمبل انجام داد و حرکتهای مربوط به عضلات شکم که تقریبا نیاز به وسیله خاصی نداره آیا در منزل میشه با یک هیکل متعادل نزدیک به لاغر به یک بدن روفرم و ورزشی رسید؟
در چه مدت؟ روزی چند دقیقه تمرین و نرمش ؟

بله میشه
بستگی به وضعیت فعلی . تغذیه و استراحت در آینده و ورزش و همتی که دارید داره . نمیشه براش زمان تعیین کرد
ولی شما با یک تغذیه خوب و علمی و احیانا مکمل های safe در کنارش شما می تونید ظرف 8 الی 12 هفته سر و سامان جدی به بدنتون بدید ( نه اینکه کار تموم بشه . دارم از شروع یک تغییر اساسی صحبت می کنم )
بشرطها و شروطها

تغذیه / استراحت / ورزش علمی و صحیح / فیزیک بدنی / همت و همت و بازهم همت

بالا