برگزیده های پرشین تولز

درخواست معرفی کتاب

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,292
دارم کتاب چهار اثر مرکب رو میخوندم خیلی کاربردی و فوق العاده ست. ..
منتها حس کردم چیزی که الان نیاز دارم یه کتاب دیگه ست..
ولی با همین پتانسیل و قدرت, مثل قطب نما در مورد اصول و راهکار های نگرش جدید و مثبت به زندگی راهنمایی کنه..به فرض بگه برو بازی بچه ها رو نگاه کن.. تا بفهمی دنیا زیبایی ها و فراوانی خودش رو داره و ..
ممنون میشم اگه سراغ دارید معرفی کنید..
@DrAlexa

DrAlexa

Registered User
لایک‌ها
3,841
ولی با همین پتانسیل و قدرت, مثل قطب نما در مورد اصول و راهکار های نگرش جدید و مثبت به زندگی راهنمایی کنه..به فرض بگه برو بازی بچه ها رو نگاه کن.. تا بفهمی دنیا زیبایی ها و فراوانی خودش رو داره و ..
@DrAlexa

سلام و ارادت.

پیش از همه اینکه من صلاحیت نظردهی تخصصی در این زمینه رو ندارم چون سطح مطالعه م پایین هست.
تبریک میگم بابت مطالعه ت .
ببین وقتی یه نفر خیلی گرسنه ش باشه چیکار میکنه؟ مستقیم میره سر یخچال و اولین چیزی خوراکی دم دستش رو برمیداره,نه اینکه به این فکر کنه که چی رو برای خوردن انتخاب کنه.

اگر برای مطالعه گرسنه هستی,خیلی روی اینکه چی بخونم چی نخونم وسواس به خرج نده,شروع کن به مطالعه کتاب هایی که بهش دسترسی داری و خیلی زود راه خودت تو زمینه انتخاب کتاب پیدا میکنی.

اون کتابی که من معرفی میکنم ممکنه برای تو کار نکنه,چون علائق,شخصیت و جهان متفاوتی داریم. جهانی که تو زیست کردی و اتفاقاتی که تو تجربه کردی با جهان من تفاوت داره پس لزوما چیزی که برای من کار میکنه برای تو کار نمیکنه. ممکنه کتابی که مسیر زندگی من رو تغییر بده برای تو یه کتاب کسل کننده و بی مزه جلوه کنه.

توصیه من اینه که سعی کن به هر زمینه ای یه ناخنکی بزنی,از فلسفه,سیاست,روانشناسی,ادبیات ایران و جهان و.. چند تا کتاب که به نظرت برات جالبه رو انتخاب کن و بعدش هر کدوم که نظرت رو بیشتر جلب کن عمیق تر بهش وارد شو.الان خیلی از کتاب ها رو راحت به صورت پی دی اف پیدا میکنی پس هزینه مالی زیادی برات نداره.اگر دیدی کتابی واقعا جذبت نکرد خودت رو ملزم به تموم کردنش ندون.البته مراقب باش رها کردن نیمه کاره کتاب ها برات عادت نشه.

و نکته آخر اینکه مراقب باش تا اسیر کتاب های زرد و تجاری نشی.

Dorhato

Registered User
لایک‌ها
15
کتاب اثر شاد زیستن هم کتاب خوبیه.

alone33

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
438
کتاب" گریز از آزادی" + "انسان برای خویشتن" + "انقلاب امید" اثر اریک فروم
کتاب "عصبی های زمانه ما "اثر کارن هورنای
کتاب "درام کودک با استعداد بودن" اثر آلیس میلر
"شناخت طبیعت انسان" اثر آلفرد آدلر
"تمدن و ملالت های آن" فروید

مثلا اریک فروم در کتاب گریز از آزادی میگه: انسانها برای فرار از آزادی و فردیت خودشون و نا امنی حاصل این فردیت به دو مکانیزم عمده پناه میبرن:

1-تسلیم دربرابر یک قدرت خارجی برتر مانند خدا یا پیشوا یا **** فرقه یا پدر و مادر یا حتی وجدان اخلاقی و......

2-تلاش برای همرنگ شدن با جماعت و پیروی از گله انسانها

اریک فروم معتقده افراد نوراتیک(عصبی) از افراد بهنجار سالم تر هستن . چرا که افراد به هنجار و نرمال خودشونو با همرنگسازی با جامعه سازگار کردن و در نتیجه فردیت خودشونو انکار کردن اما افراد نوراتیک هنوز دارن برای حفط فردیتشون مبارزه میکنن هرچند این مبارزه توام با پیروزی نیست

f@iry

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3,137
کتاب تاملات اثر مارکوس اولریوس عالیه

spiritpalsy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
کتاب" گریز از آزادی" + "انسان برای خویشتن" + "انقلاب امید" اثر اریک فروم
کتاب "عصبی های زمانه ما "اثر کارن هورنای
کتاب "درام کودک با استعداد بودن" اثر آلیس میلر
"شناخت طبیعت انسان" اثر آلفرد آدلر
"تمدن و ملالت های آن" فروید

مثلا اریک فروم در کتاب گریز از آزادی میگه: انسانها برای فرار از آزادی و فردیت خودشون و نا امنی حاصل این فردیت به دو مکانیزم عمده پناه میبرن:

1-تسلیم دربرابر یک قدرت خارجی برتر مانند خدا یا پیشوا یا **** فرقه یا پدر و مادر یا حتی وجدان اخلاقی و......

2-تلاش برای همرنگ شدن با جماعت و پیروی از گله انسانها

اریک فروم معتقده افراد نوراتیک(عصبی) از افراد بهنجار سالم تر هستن . چرا که افراد به هنجار و نرمال خودشونو با همرنگسازی با جامعه سازگار کردن و در نتیجه فردیت خودشونو انکار کردن اما افراد نوراتیک هنوز دارن برای حفط فردیتشون مبارزه میکنن هرچند این مبارزه توام با پیروزی نیست

من در ضمینه روانشناسی و مشخصا روانکاوی تخصصی ندارم فقط تا حدی آشنایی آماتور دارم. سالها پیش که شوق کتابخوانی داشتم دو تا از آثار فروید رو خونده بودم و یک کتاب هم درباره روانکاوی یونگ...نکته ای که با دیدن این تاپیک به ذهنم اومد اینکه: یکی تفاوت روانکاوی با روانشناسی هست که برای من روانکاوی خیلی جذاب تر هست...یکی دیگه اینکه: ویکی پدیا رو آدم نگاه می کنه خوب برای روانشناسی دسته بندی های زیادی زده منتها منظور من الان اون دسته بندی های موضوعی نیست مثلا روانشناسی عمومی، اجتماعی، جنایی، ج.ن.س.ی و غیره منظور الان اصطلاحی هم که اتفاقا توی ویکی پدیا هم دیدم "روانشناسی عامه پسند" به نظرم کتاب های در حوزه "روانشناسی موفقیت" مثل چهار اثر مرکب در دسته ی رواشناسی عامه پسند باشن. ولی آثاری که شما معرفی کردی به نظرم عامه پسند نیستند و روشنفکرانه تر هستند. اگه در مورد موضوعی که مطرح کردم مشخصا چیزی به ذهنتون می رسه شما هم توضیحاتی بدین. من خودم شخصا روانکاوی برام جذاب تر و جدی تر هست: فروید، یونگ، لاکان، و غیره به نظرم کتاب ها و روانکاوها و رونشناسهایی که معرفی کردین شما هم در همین دسته قرار میگیرن. ولی از این نام ها که هر چه دورتر میشیم به روانشناسی دیگه ای می رسیم که برای من به شخصه زیاد جدی و جذاب نیستن و شاید بشه بهشون گفت روانشناسی عامه پسند. نظر شما چی هست؟

roya7

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,498
كتاب خودكاوى اثر كارن هورناى

نسبتا كتاب خوبى بود ولى اصلا انتظار نداشته باشيد كه بعد خوندنش بتونين خودتون رو كاملا روانكاوى كنين
boghZ.gif

p9q

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
آیا کسی کتاب متون و نگارش فارسی رو خونده؟

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,112
@DrAlexa
تموم کردی این کتاب هارو نیما

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,112

کتاب شما که غریبه نیستید

قسمت هایی از کتاب شما که غریبه نیستید (لذت متن)
تابستان عمو اسدالله که نظامی بود، دست زنش را گرفت و از کرمان آمد پیش ما. عروسی شان را ندیده بودیم. عروس هم ما را ندیده بود. عروس چهارده، پانزده ساله بود و خود عمو هم بیست و دو، سه ساله. خدا می داند چه قدر خوشحال شدیم. ننه بابا از یک ماه قبلش هی تدارک دیده بود که جلوی عروس سرفراز باشد. وقتی آمدند برای من هم پیراهن زرد با گل های صورتی آوردند و بلبلی که تویش آب می ریختم. توی بلبل آب می ریزم، لب هایم را می چسبانم به دم بلبل. دم بلبل سوراخ است. فوت می کنم. نفسم از سوراخ دم می رود و می خورد به آبی که شکمش را پر کرده. به جای قل قل، چهچه می زند. نمی دانم که جنس بلبل از چیست، خوب نگاهش می کنم. از شیشه نیست. قرمز است و وقتی توش فوت می کنم، آب را می بینم که از هوای نفسم می جوشد.

وقتی از میان باغ و از کنار رودخانه این ور و آن ور می برمش، پاشنه های بلند کفش هاش در گل و شل فرو می رود. دامن پیراهنش به خارها و علف ها و پونه ها گیر می کند. حرص می خورد که رخت ها و کفش های عروسی اش خراب می شود. زن ها و دخترها از لب چینه ها و از پشت درخت ها و توی باغ نگاهش می کنند. هر جا می رویم بالا بالا می نشاننش. عمو لباس های خوشگل نظامی دارد. لباس شخصی نمی پوشد. برایمان از شهر نان هم آورده اند. نان ها بلند و سوراخ سوراخ که تا آن وقت ندیده ام. اسم نان ها را گذاشته ام «نان کت کتو» یعنی «نون سوراخ سوراخ».

جوجه ای که عمو قاسم داده بود، بزرگ شده و مرغی شده، از سوراخ های نان می بینمش، که توی کرت زیر داربست درخت انگور خاک ها را با پاهایش می کند و چاله درست می کند. «فیلو» سگمان را می بینم که بغل دیوار طویله خوابیده و سرش را گذاشته روی دست هایش.

1673632531956.png

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,292

spanser

Registered User
لایک‌ها
43
فقط چند نکته رو بتونی عمل کنی خودش اثراتش رو میزاره

بالا