برگزیده های پرشین تولز

کمپین حمایت از حیات وحش

hitoyou

Registered User
لایک‌ها
59
اون دیگه مادرش نمیاد
شیر کاله یا میهن 3% بگیر
سرنگ 2 سی سی هم بگیر
هر 2 ساعت 2 سی سی از این شیرا بریز تو دهنش (سرنگ بدون سوزن)
شب هم حتما جاش گرم باشه یه پتو بذار کنار شوفاژ یا شومینه یا بخاری بذارش رو پتو چون اگر جاش سرد باشه میمیره (انقدر هم نزدیک نذار که بسوزه)
برای دستشوییش هم باید زیر شکمش رو از سمت دست ها به پایین بمالی تا دستشوییش بیاد چون خودش نمیتونه دستشویی کنه , بعد که دستشوییش اومد با پنبه پاک کن

hamid_hero

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
2
اون دیگه مادرش نمیاد
شیر کاله یا میهن 3% بگیر
سرنگ 2 سی سی هم بگیر
هر 2 ساعت 2 سی سی از این شیرا بریز تو دهنش (سرنگ بدون سوزن)
شب هم حتما جاش گرم باشه یه پتو بذار کنار شوفاژ یا شومینه یا بخاری بذارش رو پتو چون اگر جاش سرد باشه میمیره (انقدر هم نزدیک نذار که بسوزه)
برای دستشوییش هم باید زیر شکمش رو از سمت دست ها به پایین بمالی تا دستشوییش بیاد چون خودش نمیتونه دستشویی کنه , بعد که دستشوییش اومد با پنبه پاک کن

اخییییییییییی

Sent from my LG-P940 using Tapatalk 2

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
از این به بعد از این تاپیک استفاده میکنیم

hitoyou

Registered User
لایک‌ها
59
از این به بعد از این تاپیک استفاده میکنیم
خیلی قاطی پاتی نمیشه؟ مثلا 2 3 نفر همزمان بیان سوال بپرسن ممکنه سوال یکیشون اصلا دیده نشه و مجبور میشه دوباره پست بده و میشه شلوغی تاپیک

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
خیلی قاطی پاتی نمیشه؟ مثلا 2 3 نفر همزمان بیان سوال بپرسن ممکنه سوال یکیشون اصلا دیده نشه و مجبور میشه دوباره پست بده و میشه شلوغی تاپیک
مورد مشابه داشتیم تو بخش های دیگه مشکلی نبوده

zhaleh68

Registered User
لایک‌ها
34
یک کارتن دیگه پیدا کن توی اون کارتونه آشغال مرغ بزار (از مرغ فروشی ها بگیر بگو برای گربم می خوام همینجوری بهت می دن )و چنتا نخ کاموا محکم به سقف کارتون بچسبون (اندازه نخ بالای سر گربه باشه تا آویزون شه باش بازی کنه) اگه تا دیدنت دمشونو دادن بالا یعنی میشناسنت دفعه اول جواب نداد چند بار این کارو بکن جاشونو عوض می کنن..

zhaleh68

Registered User
لایک‌ها
34
kasrahonarvar : شما نگران نباشید که بچشو گذاشته گربه ها همینطورن می بینی چند روز پیداشون نمی شه ولی به گربه تازه به دنیا اومده دست نزن چون مادرش دیگه طرفش نمیاد با پارچه ای بگیریدش و بزاریدش سرجاش

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
در این شب سرد زمستانی یک تکه از غذای خودتونو تو خیابان (پیاده رو) بگذارید یا بیندازید تا حیوانات از گشنگی نمیرن
(وسط خیابان نندازید تا زیر ماشین نرن)

مواظبشون باشید

گربه ها ی خیابانی در طول زمستان اگر جای گرمی نداشته باشند از زیر ماشین به درون ماشین (کاپوت) رفته و برای امنیت و گرما آنجا میخوابند و به همین دلیل تعداد زیادی از آنها با روشن شدن ماشین بطرز دردناکی کشته میشوند (بیشتر توسط تسمه پروانه). یک راه حل برای جلوگیری از این حادثه این است که قبل از روشن کردن اتومبیل چند بار محکم با مشت روی کاپوت ماشین بزنید که در این صورت گربه بیدار میشود و یا حرکتی میکند که از حضور او مطلع میشوید. این عمل به گربه خوابیده شانس زنده ماندن و فرار را میدهد. لطفا" دور وبریهای خود را از این مسئله مطلع سازید

به راستی کی نجس است انسانی که دست روی مادر خود بلند میکند یا سگی که دنیا معرفت و وفاداری نسبت به مادر خود دارد.....هیچ موجودی نجس نیست این اعمال انهاست که باعث نجاستشان میشوند...و این نجاست بخشی از وجود بعضی از آدمهاست

این ها هم آفریده خدا هستند
حداقل اگر علاقه ای بهشون ندارید آزار ندید

اونها هم مثل ما درد رو احساس میکنند

پیامبر اکرم (ص) : اگر ستمی که به حیوانات میکنید بخشیده شود , بسیاری از گناهان شما نیز بخشیده میشود

پاداش نيكويى به حيوانات از ديدگاه پيامبر(صلى الله عليه وآله)
از رسول اعظم(صلى الله عليه وآله) نقل شده است كه فرمود: زنى بد كاره، سگ تشنه اى را ديد كه بر سر چاهى له له مى زند و چيزى نمانده بود كه از تشنگى هلاك شود. آن زن كفش خود را در آورد و آن را به روسرى خود بست و به وسيله آن از چاه آب كشيد و سگ را سيراب كرد. خداوند به خاطر احسان به اين حيوان، گناهان او را آمرزيد.32
طبق روايت ديگرى آن جناب فرمود:
زنى تشنه از راهى مى گذشت، چاهى ديد. داخل آن شد، آب نوشيده و بيرون آمد. در كنار چاه، سگى را ديد كه از تشنگى له له مى زد. با خود گفت: حال اين سگ، چون حالِ من است. به داخل چاه برگشت، كفش خود را پر آب كرد و به دهان سگ گرفت تا سيراب شد. خداوند به سبب اين عمل، او را آمرزيد.
در روايت ديگرى آمده است كه از رسول خدا(صلى الله عليه وآله) سؤال شد كه آيا خوبى كردن به حيوانات، پاداش دارد؟ فرمود: «آرى! براى خنك كردن هر صاحب جگرِ تشنه اى، اجرى است».33
نوشته اند كه پيامبر اسلام هنگامى كه وضو مى گرفت، گربه اى نزد او آمد، پيغمبر دانست كه آن حيوان تشنه است، ظرف آب را به طرفش برد و گربه آب نوشيد، سپس ايشان نيز وضو گرفت.34

داغ کردن حيوان لعنت دارد
بعضي از صاحبان حيوانات که نمي‏خواستند حيوان آنها با حيوان ديگري اشتباه شود، او را نشان مي‏کردند. يکي از راههاي نشانه‏گذاري اين بود که بر بدن يا چهره آنها داغ مي‏گذاردند. اثر آهن تفتيده بر بدن آنها همواره باقي مي‏ماند؛ اما حيوان بسيار آزرده مي‏شد. روزي پيامبر اکرم(ص) از راهي گذر مي‏کرد. الاغي را ديد که بر چهره او داغ گذارده شده بود. حضرت با ديدن اين حيوان فرمود: “مگر نشنيده‏اي که من داغ گذارنده بر صورت حيوانات را لعنت کرده‏ام و کسي که به صورت آنها بزند مورد لعنت من است.”

رها کردن حيوانات جايز نيست
حاكمان شرع اين حکم را بديهي مي‏دانند که جايز نيست انسان حيواني را به گونه‏اي رها سازد که از تشنگي يا گرسنگي و يا از هر گونه فشار و آزار و اذيتي تلف شود. بلکه بايد به اندازه کافي آب و غذا در اختيار او قرار دهد و از گرما و سرماي کشنده حفظش کند. به همان سان که نبايد او را در معرض آزار و اذيت حيوانات ديگر قرار دهد و در اين حکم ميان انواع حيوانات تفاوتي نيست.

اگر حيوان، بچه شيرخوار داشته باشد
اگر حيوان بچه شيرخوار داشته باشد، بايد مالک اجازه دهد به مقدار کافي از شير مادرش بنوشد؛ زيرا نوشيدن شير به مقدار کافي از نفقه حيوان به شمار مي‏آيد. اگر دوشيدن شير براي خود حيوان به دليل کمبود علف و يا هر دليل ديگر زيان‏آور باشد، دوشيدن او جايز نيست. اما اگر دوشيدن شير براي حيوان و بچه‏اش ضرري نداشته باشد بهره نگرفتن از شير او مکروه است و يا جايز نيست؛ زيرا به ضايع کردن مال مي‏انجامد. ليکن مالک بايد مراقب باشد تا آخرين قطرات شير را از پستان حيوان بيرون نکشد؛ زيرا سبب آزار او مي‏شود. مستحب است دوشنده شير ناخن‏هاي خود را کوتاه کند تا حيوان اذيت نشود

بي‏رحمي به حيوان
در اسلام بي‏رحمي حتي نسبت به حيوانات نکوهش شده است. مسلمانان حق ندارند حيواني را بيازارند يا حتي به آن ناسزا بگويند از اين رو پيامبر اکرم در حديثي مي‏فرمايد:”اگر ستمي که بر حيوانات مي‏کنيد بر شما بخشيده شود بسياري از گناهان شما بخشوده شده است.”
کشتن حيوانات حلال گوشت براي مصرف، از نظر اسلام جايز است؛ در عين حال، ذبح آنها آدابي دارد که تا حد ممکن، حيوان کمتر رنج ببيند. يکي از آداب ذبح اين است که نبايد حيوان را در برابر چشم حيواني مانند او سر بريد. چنانکه امام علي(ع) فرمود: “گوسفند را نزد گوسفند و شتر را نزد شتر ذبح مکن در حالي که آن ديگري به او مي‏نگرد.” بنابراين سر بريدن بچه حيوانات نزد مادرشان به شدت نکوهش شده و حاکي از نهايت سنگدلي و بي‏رحمي است و آثار ويرانگري بر زندگي انجام دهنده آن خواهد داشت.

بهشت حيوانات
در اسلام تمام انسانها در برابر حمايت از حيوانات و جانداران مسوول شناخته شده‌اند. دکترگوستاولوبون نوشته است: در بلاد اسلامي جمعيت حمايت از حيوانات لازم نيست، اين قطعه از دنيا را مي‏توان بهشت حيوانات دانست؛ مسلمانان حقوق سگ، گربه و طيور را رعايت مي‏کنند، مخصوصاً در مساجد و معابر، طيور با کمال آزادي پرواز مي‏کنند، و در مناره‏ها لانه دارند، مسلمانان در اين باره به گونه‏اي هستند که بايد ما اروپائيان خيلي چيزها را از آنان بياموزيم.

امانوئل كانت:

اگر انسان نخواهد احساسات انسانی خود را خفه كند

می بایست نسبت به حیوانات مهربان باشد

زیرا آن كه نسبت به حیوانات بیرحم باشد در مراوداتش با انسان ها هم سخت دل خواهد شد.

ما می توانیم قلب یك انسان را با چگونگی برخورد او با حیوانات بسنجیم.

Last edited:

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
عکس هایی از مراحل امداد و نژاد سگ زخمی در شهرک پردیسان قم
پناهگاه حیوانات وفا
ATTACH=CONFIG]281669[/ATTACH]l]
0021.jpg
0041.jpg

عکس از وضعیت حیوان آسیب دیده، چهار روز در سرما، شهرک پردیسان قم
حضور تیم پزشکی پناهگاه وفا از تهران بالای سر حیوان آسیب دیده

0051.jpg
معاینه حیوان آسیب دیده!

0061.jpg
0071.jpg
0081.jpg
0091.jpg

انتقال حیوان بر روی برانکارد برای حمل از قم به تهران.
انتقال سگ آسیب دیده بر روی برانکارد به داخل ماشین!

0101.jpg
0111.jpg

شرح ماوقع!
حوالی شش روز قبل از کنار دانشگاه قم (بلوار اصلی شهر پردیسان) رد میشدم که متوجه سگی شدم که در کنار دیوار دانشگاه افتاده بود. نزدیک شدم دیدم به زحمت چشمش باز میشه. میوه فروشی که همان اطراف بود نزدیک آمد و گفت دیشب ماشین به این حیوان زبان بسته زده و اون رو به کنار جاده پرت کرده. جالب اینکه این انسان شریف (ضارب) بلافاصله از ماشین پیاده میشه و با دوربین موبایلش از این شیرین کاریش عکس میگیره و میره!!

فورا به خانه رفتم و مقداری شیر در کیسه برای حیوان آوردم و با کمال تعجب دیدم که بعد از خوردن شیر کمی سرحال شد. انگار چهار دست و پای حیوان از کار افتاده بود و فقط قادر بود گردنش رو بالا بیاره. با قلاده ای که روی گردنش بود معلوم بود که سگ نگهبان نژاد داری هست. بعد از ظهر همان روز با ماشین یکی از دوستان حیوان رو به ساختمانی نزدیک محل زندگی در شهرک پردیسان قم آوردم تا هم از آسیب در امان باشه و هم بتونم براش آب و غذا ببرم شاید زنده بمونه.

روز بعد با مرکز دامپزشکی قم تماس گرفتم و گفتند به ما ربطی نداره و باید با محیط زیست تماس بگیرید. با سازمان محیط زیست تماس گرفتم و گفتند به ما هم ربطی نداره و باید با خدمات شهری شهرداری تماس بگیرید. با خدمات شهری شهرداری تماس گرفتم و گفتند برای رسیدگی نیرو اعزام خواهند کرد. یک ساعت بعد که به حیوان سر زدم دیدم دست و پای حیوان رو گرفتند و از زیر شال و پشت ساختمان به وسط خرابه آوردند تا در معرض باد سرد و سوز زودتر از بین بره!!

و حالا ادعای مسلمانی که ما داریم و شهر قم رو ام القری جهان اسلام میدونیم و این طرز برخورد با این حیوان! مگر نه این که امام حسن مجتبی (ع) غذای خود را با سگ ولگردی که در حوالی ایشان رها شده بود تقسیم کردند و مگر نه اینکه امام باقر (ع) فحاشی به حیوانات را حرام کردند و مگر ما نشنیدیم آن حدیثی که مردی به سگ تشنه ای آب داد و خداوند از رحمت خود گناهان وی را بخشید! مگر نه امام علی (ع) ده صفت نیکو را برشمرده است که باید از سگ آموخت! ما پیرو چه کسی هستیم؟ چند جلد کتاب میتوان از تکریم حیوانات و حقوق حیوانات در اسلام نوشت و این طرز برخورد ماست با حیوانی که به وفا و محبت مثال زدنیست!

سه شب سرد گذشت و حیوان در کمال تعجب هنوز زنده بود و نفس نفس میزد و بدنش گرم بود. با ناامیدی در اینترنت مسئله را مطرح کردم. چند راه کار پیشنهاد شد. بالاخره شب پنجم که هنوز در کمال ناباوری حیوان زنده بود از طریق دوست عزیزی با پناهگاه وفا آشنا شدم.
عده ای انسان با از خود گذشتگی در محلی در اطراف شهر جدید هشتگرد پناهگاهی را برای سگ ها به وجود آوردند و امکانات رفاهی این حیوانات را تأمین میکنند. با ناامیدی ایمیلی برای این عزیزان زدم. به این خاطر که هشتگرد کجا و قم کجا و چه کسی حاضر خواهد شد برای حیوانی که بعد از یک تصادف جدی و آسیب جدی تر و پنج الی شش شب و روز در سرمای مطلق بوده و احتمال زنده موندنش ضعیف هست این مسیر رو بیاد.

در کمال ناباوری روز بعد از طرف پناهگاه تماس گرفتند. اول خواستند خود من ماشین تهیه کنم که متأسفانه رو به هر دوست و آشنایی زدیم، حاضر نشد سگ که جرسومه نجاست هست رو داخل ماشینش بگذاره و به تهران منتقل کنه، حتی در قبال مبالغ بالا.
در همین حین هم سگ از محل ناپدید شده بود. ناامید شدم و برای مأموریت عکاسی رفتم خارج شهر و در برگشت هم گوشی رو خاموش کردم. ساعت 10 شب که بیدار شدم، دیدم بیش از ده مسج از بنیاد وفا زدند که عده ای از طرف این عزیزان در راه هستند برای کمک به این حیوان زبان بسته! باورم نمیشد که وسط اتوبان قم تهران هستند!!

خانم معتمدی تماس گرفتند و گفتند گروه اعزام شده و بگردید شاید سگ رو در همون حوالی پیدا کردید.

بعد از نیم ساعت گشتن در سرمای پردیسان بالاخره حیوان زبان بسته رو پیدا کردم. ولی هنوز باورم نمیشد در این ساعت شب، در سوز و سرما عده ای از دستگرد تهران برای نجات این سگ در راه باشند.
بالاخره در بهت وحیرت من نزدیک ساعت 2 آقای ثانی و دوستشان آمدند و حیوان رو با برانکارد منتقل کردند. هر چه اصرار کردم که دقایقی را به استراحت در خانه بپردازند به خاطر وخامت حال حیوان قبول نکردند. و باقی مطالب رو در عکس میبینید.
خوشحال هستم که هنوز هم انسانیت و مروت رنگ داره. هر چند کم رنگ.....
برای خانم فاطمه معتمدی و دیگر دوستان در پناهگاه وفا، بهترین ها رو آرزو دارم.
شاید گاهی از یاد میبریم که همان قدر که ما حق زندگی در این کره خاکی را داریم این حیوانات نیز دارند. شاید از یاد میبریم که در زلزله ها همین سگ ها هستند که به کمک زنده های زیر آوار میشتابند و با کمک شامه قوی همین حیوانات است که از بروز و وقوع بسیاری حوادث آگاه میشویم!

پ . ن : دست هایی که کمک میکنند , مقدس تر از لب هایی هستند که دعا میکنند...

فایل های ضمیمه

• 0011.jpg
    0011.jpg
    87.8 KB · نمایش ها: 83
Last edited:

farbod_zf

Registered User
لایک‌ها
213
دادا دمت كرم. واقعا اون دوستان هم خيلي بامرام هستند لطف كن يه تماس بكير باهاشون ببين كمك هاي مردمي هم واسه تهيه لوازم واسه اين زبون بستها قبول ميكنند ؟؟ اكه اره لطفا شماره كارت يا حساب بكير ازشون

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

KASES

Registered User
لایک‌ها
32
واقعاً دست مریزاد

persianphonix

Registered User
لایک‌ها
112
به خداوندی خدا این کار از هزاران بار خمس و زکات دادن به دله دزد هایی که معلوم نیس با پولای این مردم چکار میکنند بیشتر ثواب داره منم اگه لازم باشه کمکی به این بنیاد بشه با جون و دل حاضرم دست شما دوست عزیز هم درد نکنه شما هم با پیگیریاتون برای نجات جون این حیون زبون بسته که مرام و وفاش از خیلی از ماها به اسطلاح بشر دوپا بیشتره خیلی زحمت کشیدید

Hosseinpro

کاربر قدیمی پرشین تولز*همکار باز نشسته
فروشنده معتبر
لایک‌ها
998
اول که خوندم خیلی متاثر شدم ولی بعد از پایان و خوندن شرح کامل ماجرا واقعا اشک شوق و خوشحالی تو چشمهای آدم ظاهر میشه، امیدوارم این حیوان زبان بسته هر چه سریعتر بهبودی خودشو پیدا کنه، دست مریزاد از شما و دوستانی که کمکش کردن

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
البته دوستان من کاری نکردم برای این موجودات پاک خدا

من فقط اطلاع رسانی کردم

دست هرکسی که کمکی کرد درد نکنه

این نشون میده : انسانیت هنوز نمرده...

pariseiran

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,860
دم همشون گرم افرین بهشون فقط یه نکته بگم کسایی که این کارو میکنن عکس میگیرن برای معروفیت و محبوبیت نیست یه فرهنگ سازی هست که ببینید همیشه نباید حیوان رو کشت و شکار کرد و یا با سنگ زدش میشه انسان تر بود

امیدوارم همه موجودات و جاندارن از شر موجوداتی که از ازار سایر موجودات لذت میبرن راحت بشن

و بقیه جانداران به خوبی خشی کنار هم زندگی کنن

بالا