برگزیده های پرشین تولز

دیوار نوشته ها - گرافیتی Graffiti

Asura

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
اگه موقعی که تو پیاده رو ها یا خیابونا دارین قدم میزنین یه نگاهی هم به اطرافتون و دیوارها بندازین دنیای جدید و جذابی رو کشف خواهید کرد که گاهی شما رو واقعا شگفت زده و هیجان زده میکنه نوشته های روی دیوارها پشت کامیونا روی نیمکت ها روی درختا و حتی اعلامیه ها و آگهی ها رو ببینین چیزای جالبی رو میشه توشون پیدا کرد اینا رو خارجی ها بهش میگن گرافیتی Graffiti که به زبون ما میشه دیوار نوشته ها در کشور های اروپایی و آمریکایی گرافیتی ها ارتباط نزدیکی با پانک ها رپ ها و آنارشیست ها داره ولی در کشور های شرقی که این گروه ها وجود ندارن گرافیتی ها رو بیشتر دولت ها و سازمان ها روی دیوار ها حک میکنن و محتوای اونا رو هم معلومه که چی هس ولی قسمتی رو هم جوان ها میکشن که بیشتر محتوای عاطفی یا انقلابی(در کشورهای دیکتاتوری):cool:
اینا رو اصلا بی خیال شیم بهتره بریم سراغ اصل مطلب:
هدف من از زدن تاپیک این بود که دوستان گرافیتی های جالبی رو که این ور و اون ور تو خیابونا کوچه ها پارک ها موزه ها پشت کامیونا و... میبینن با دوربین عکاسی یا حتی با موبایلشون عکسشو بگیرن و اینجا بذارن تا در مورد اونا بحث بشه و یا حتی اگه خودتون نقاشی بلدین و روی در و دیوار مدرسه یا دانشگاهتون رو خط خطی کردین یه عکس ازش بگیرین بذارین اینجا تا ما هم ببینیم چه دسته گلی به آب دادین کجاها رو خراب کردین و اینا دیگه!:happy:
برای شروع من یکی از نقاشی های خودمو که روی نیمکت کتابخانه دانشگاهمون کشیدم اینجا میذارم ببینین:
graffiti.jpg
با وجود اینکه من تا قبل از این نقاشی تو عمرم نقاشی درست و حسابی نکشیده بودم ولی مث اینکه اینو خوب اومدم و خوشمان آمد از کارمان!:blink: این نقاشی رو من درست وسطای امتحانات که فشار عصبی و استرس به اوج خودش رسیده بود کشیدم و شما میتونین استرس و خشم رو به خوبی تو این گرافیتی احساس کنین:cool:

killer-star

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اگه موقعی که تو پیاده رو ها یا خیابونا دارین قدم میزنین یه نگاهی هم به اطرافتون و دیوارها بندازین دنیای جدید و جذابی رو کشف خواهید کرد که گاهی شما رو واقعا شگفت زده و هیجان زده میکنه نوشته های روی دیوارها پشت کامیونا روی نیمکت ها روی درختا و حتی اعلامیه ها و آگهی ها رو ببینین چیزای جالبی رو میشه توشون پیدا کرد اینا رو خارجی ها بهش میگن گرافیتی Graffiti که به زبون ما میشه دیوار نوشته ها در کشور های اروپایی و آمریکایی گرافیتی ها ارتباط نزدیکی با پانک ها رپ ها و آنارشیست ها داره ولی در کشور های شرقی که این گروه ها وجود ندارن گرافیتی ها رو بیشتر دولت ها و سازمان ها روی دیوار ها حک میکنن و محتوای اونا رو هم معلومه که چی هس ولی قسمتی رو هم جوان ها میکشن که بیشتر محتوای عاطفی یا انقلابی(در کشورهای دیکتاتوری):cool:
اینا رو اصلا بی خیال شیم بهتره بریم سراغ اصل مطلب:
هدف من از زدن تاپیک این بود که دوستان گرافیتی های جالبی رو که این ور و اون ور تو خیابونا کوچه ها پارک ها موزه ها پشت کامیونا و... میبینن با دوربین عکاسی یا حتی با موبایلشون عکسشو بگیرن و اینجا بذارن تا در مورد اونا بحث بشه و یا حتی اگه خودتون نقاشی بلدین و روی در و دیوار مدرسه یا دانشگاهتون رو خط خطی کردین یه عکس ازش بگیرین بذارین اینجا تا ما هم ببینیم چه دسته گلی به آب دادین کجاها رو خراب کردین و اینا دیگه!:happy:
برای شروع من یکی از نقاشی های خودمو که روی نیمکت کتابخانه دانشگاهمون کشیدم اینجا میذارم ببینین:
با وجود اینکه من تا قبل از این نقاشی تو عمرم نقاشی درست و حسابی نکشیده بودم ولی مث اینکه اینو خوب اومدم و خوشمان آمد از کارمان!:blink: این نقاشی رو من درست وسطای امتحانات که فشار عصبی و استرس به اوج خودش رسیده بود کشیدم و شما میتونین استرس و خشم رو به خوبی تو این گرافیتی احساس کنین:cool:

تویه اروپا اینقدر از این دیوار نوشته ها هست حتی روی دیوارهای مترو!!!
وبسیار قشنگن
کاش تویه ایران هم بود
توی ایران چیز جالبی تا حالا من ندیدم
ولی بهر حال بحث جالبیه :cool:

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
يه سري از رپ خونهاي زيرزميني ايران هم همچين كارايي رو انجام دادن. البته نه به قدرت كاراي رپراي امريكايي و اروپايي ولي ميتونه يه استارت براي اينكار باشه.

vahshat2

Registered User
لایک‌ها
0
من رو دیوارهای اکباتان کارهای بدی ندیدم... اونم چیزهای جالبی هستن... البته با امکانات و رنگ هایی که خارجی ها دارن بایدم اینقدر قشنگ بشن... اگه میخواید بدنید امکاناتشون چیه بهتره بازی getting up رو نصب کنید... اما اینجا یا یه سطل رنگ باید بگیری تو دستت یا یه اسپری بد رنگ....

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,105
این چه جالبه

HOSSEIN+-+EDIT.jpg

SHAMpex

Registered User
لایک‌ها
177
سامولیکم.!.

تعداد کارام معدوده و باعکس های معدود ازشون معدود تر شده :( عاقا ما نصف شب کشیدیم صب رفتیم دیدم بسیج روش گنده نوشت بر جمال دلربای فلانی صلوات

خلا3 عاقا نمیشه اینجا کشش نداره .
======================================================================================

دَرـه انباری(اینورش) :D

دَرـه انباری (اونورش) :D

Life:American And Nothing Else .......

محصول مشترک ـــه منو Bf م در منزل

Poleyeztayshen

IronSteelMetal

کاربر فعال هنرهای ترسیمی
کاربر فعال
لایک‌ها
329
این گرافیتی ها وطنی هستند و در آبراهی واقع در شمال غرب تهران. من چند تا رو محض نمونه گذاشتم تو این تاپیک، علاقه داشتید برید به لینکی که گذاشتم.

عکس ها: روزبه شهرستانی

منبع: معدن دیوارنگار (گرافیتی) | ShahreFarang

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg

poladchegivara

Registered User
لایک‌ها
6
گرافیتی واقعا هنر جالبیه. به نظرم مهمترین ویژگیش هم همین خلاف قانون بودن و روح آنارشیستی هست که داره و از همه مهمتر فانی بودن این هنره که با یه حرکت مامور شهرداری به اسم زیباسازی شهر میتونه کل این هنر پاک بشه.

بالا