برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
هیچ مشکلی نداره. فقط برای وام مسکن یکم شرط عدم خرید از بستگان درجه یک وجود داره. اما برای وام اوراق دقیق نمیدونم این شرط وجود داره یا نه. اگر هم وجود داشته باشه مشکل خاصی نیست میتونید یه دوستی آشنایی فامیلی سند رو بزنید به نامش بعد اون بزنه به نام شما.

البته دیگه نمیتونید سند رو دوباره به نام پدرتون بزنید چون سند در رهن بانک قرار میگیره تا موقع تسویه

برای تعمیر چطور؟ انگار در جایی خواندم که با این اوراق تسه می توان برای تعمیر خانه وام دریافت کرد. اگر خانه ای قابلیت تعمیر داشته باشد اما بعد از اخذ وام تعمیراتش را انجام ندهیم مشکلی پیش می آید؟

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
برای تعمیر چطور؟ انگار در جایی خواندم که با این اوراق تسه می توان برای تعمیر خانه وام دریافت کرد. اگر خانه ای قابلیت تعمیر داشته باشد اما بعد از اخذ وام تعمیراتش را انجام ندهیم مشکلی پیش می آید؟
بله بهش میگن وام جعاله و کنار همون وام خرید میتونید بگیرید. فکر میکنم سقفش ۲۰ تومن باشه

نه نیازی به کار خاصی نیست، این عناوین فرمالیته سیستم بوروکراسیه، اهمیتی نداره

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
خب جدیدترین گزارش بانک مرکزی هم منتشر شد.

کاهش ۳۶۰ هزار تومنی هر متر مربع آپارتمان و کاهش عجیب تعداد معاملات که میشه گفت کار از رکود گذشته و به انجماد رسیده

تعداد معاملات شهریور ۹۸ = ۲۷۸۰ کم معامله ترین ماه یک دهه اخیر

میانگین قیمت هر متر مربع = ۱۲.۶۷ میلیون تومن

ماه قبل میانگین قیمت بوده ۱۳.۰۳ میلیون، تقریبا ۳ درصد کاهش که عدد قابل توجهیه برای یک ماه

اما بر خلاف قیمت فروش که برای سومین ماه پیاپی با کاهش روبرو شد تورم اجاره ماهیانه بازهم افزایش پیدا کرد و به ۳۱.۴ درصد رسید. متاسفانه امسال و حتی سال آینده برای اجاره نشین ها سال سختیه.

گزارش کامل

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
وام صوری :D

می خواهم اوراق تسه بخرم و برای خرید مسکن وام بگیرم. اما مسکن را از پدرم بخرم. در واقع پدرم مسکنش را به نام من بزند تا وام را دریافت کنم اما خب در اینجا پولی رد و بدل نمی شود و من از دوباره زمین را می زنم به نام پدرم و پول وام را در کار دیگری خرج می کنم.

به نظرت گیر می دهند؟

@the boy یادت می آید قبلا خودت این سوال را پرسیده بودی؟ نتیجه ای گرفته ای؟
در معامله با بستگان درجه یک ، از هیچ یک از تسهیلات مسکن از جمله وام اوراق، مسکن یکم، مسکن جوانان و ... نمیتونید استفاده کنید.
اگر آشنا یا فامیل قابل اطمینانی دارید که سند رو به نام ایشان بزنید ، ایشان می تواند بعد از دریافت پول وام از بانک، اون رو به حساب شما واریز کند. اما همونطور که گفته شد ، سند ملک در رهن بانک میره و تا زمان تسویه حساب کامل وام ، در رهن بانک میمونه و قابلیت نقل و انتقال نداره. یعنی به نام اون آشنا یا فامیل گرامی شما میمونه. شاید گرفتن یک وکالتنامه بلاعزل از ایشان یک راه برای کاهش ریسک باشد.

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
در معامله با بستگان درجه یک ، از هیچ یک از تسهیلات مسکن از جمله وام اوراق، مسکن یکم، مسکن جوانان و ... نمیتونید استفاده کنید.
اگر آشنا یا فامیل قابل اطمینانی دارید که سند رو به نام ایشان بزنید ، ایشان می تواند بعد از دریافت پول وام از بانک، اون رو به حساب شما واریز کند. اما همونطور که گفته شد ، سند ملک در رهن بانک میره و تا زمان تسویه حساب کامل وام ، در رهن بانک میمونه و قابلیت نقل و انتقال نداره. یعنی به نام اون آشنا یا فامیل گرامی شما میمونه. شاید گرفتن یک وکالتنامه بلاعزل از ایشان یک راه برای کاهش ریسک باشد.
نیاز نیست سند و وام به نام اون آشنا بمونه بابا، پدر ایشون سند رو میزنه به نام اون اشنا و اون آشنا هم میزنه به نام ایشون و تمام. پول وام هم به نام خود اقای فروش واریز میشه و هیچ ارتباطی به اون نفر وسط نداره. اون فقط به عنوان فروشنده صوری عمل میکنه و نه وامی به حسابش ریخته میشه و نه سندی به نامش میمونه که بخواد وکالت بده!!

من خودم وام مسکن یکم همینطوری گرفتم. خونه به اسم مامانم بود میخواستم وامو به اسم بابام بگیرم. اول خونه رو به اسم پسر خالم زدیم و بعد موقع اماده شدن وام پسر خالم زد به اسم بابام(در واقع بابام خونه خرید ازش). وام و سند هر دو به نام بابامه و پسر خالم فقط چند روزسند به نامش بود، همین و بس

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
اون فقط به عنوان فروشنده صوری عمل میکنه و نه وامی به حسابش ریخته میشه و نه سندی به نامش میمونه که بخواد وکالت بده!!
وام به حساب فروشنده صوری ریخته میشه. بانک در وجه فروشنده ، چک صادر میکنه

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
وام به حساب فروشنده صوری ریخته میشه. بانک در وجه فروشنده ، چک صادر میکنه
درسته حواسم به این نبود. ولی همون لحظه فروشنده سندو میزنه به نام خریدار و هیچ سندی به نام اون طرف نیست که نیاز به وکالت باشه. فقط همین پول وامه که اونم میریزه به حساب شما و تمام

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,895
بعد از وام سند در رهن میمونه و قابل انتقال نیست

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
یه ملک میخوایم بخریم
رفتیم بنگاهی که مجوز داره و قولنامه ۴ برگی بده
چون خودش سیستم نداشت از طریق بنگاه دیگه چهار برگی ثبت کرده ، البته خودشم مهر و امضا کرده هم ثبت
کد رهگیری هم چک کردیم تو سامانه کاملا درسته

فقط اون هولوگرام نداره

یا مشکلی پیش میاد؟ برا سند زدن چطور؟

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,895
یه ملک میخوایم بخریم
رفتیم بنگاهی که مجوز داره و قولنامه ۴ برگی بده
چون خودش سیستم نداشت از طریق بنگاه دیگه چهار برگی ثبت کرده ، البته خودشم مهر و امضا کرده هم ثبت
کد رهگیری هم چک کردیم تو سامانه کاملا درسته

فقط اون هولوگرام نداره

یا مشکلی پیش میاد؟ برا سند زدن چطور؟

ربطی به سند ندارد
نه مشکلی نیست

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,250

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
اقتصاددان های مارو باش
همه میگن مسکن امسال حداقل 25 درصد کاهش پیدا میکنه منم این چند وقته یه بررسی توی دیوار کردم حداقل درصد کاهش مشهوده در قیمت ها
اونوقت این آقا حرف از بازدهی میزنه!

اینم حرف شما رو زده دیگه :دی گفته کمترین بازده...

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
تعداد معاملات مسکن تهران شهریور ۹۴ = ۱۲۸۰۰

تعداد معاملات مسکن تهران شهریور ۹۸ = ۲۸۰۰

تا تهش برید...:general410:

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,250
اینم حرف شما رو زده دیگه :دی گفته کمترین بازده...
حرف من اینه که بازدهی منفی خواهد داشت یعنی ضرر
اما چیزی که من از این متن برداشت میکنم منظور این آقا اینه که اگر مثلا دلار قراره امسال 50 درصد سود بده مسکن 10 درصد سوده میده

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
حرف من اینه که بازدهی منفی خواهد داشت یعنی ضرر
اما چیزی که من از این متن برداشت میکنم منظور این آقا اینه که اگر مثلا دلار قراره امسال 50 درصد سود بده مسکن 10 درصد سوده میده
بازده فقط برای سود به کار نمیره که، بازده منفی هم یه مدل بازده حساب میشه که در لفظ عامیانه بهش میگن ضرر:D

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,250
بازده فقط برای سود به کار نمیره که، بازده منفی هم یه مدل بازده حساب میشه که در لفظ عامیانه بهش میگن ضرر:D
میدونم
منتها وقتی این آقا میاد میگه کمترین بازدهی، منظورش کمترین سوده نه کمترین ضرر
درواقع این آقا معتقده مسکن نه تنها ضرر نمیده بلکه سود میده اما از بازارهای موازی سود کمتری میده
درست میگم یا نه؟

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
میدونم
منتها وقتی این آقا میاد میگه کمترین بازدهی، منظورش کمترین سوده نه کمترین ضرر
درواقع این آقا معتقده مسکن نه تنها ضرر نمیده بلکه سود میده اما از بازارهای موازی سود کمتری میده
درست میگم یا نه؟
سخت نگیر حالا جفتش درسته:D

ARIAEI

Registered User
لایک‌ها
51
علت اصلی رکود مسکن بالا رفتن نجومی قیمت مسکن طی مدت یک سال گذشته تا به حال هست به طوری که در بعضی از مناطق قیمت مسکن دویست تا چهارصد درصد گران شد
طبیعی هست که خریدار دیگر قدرت خرید نداشته باشد آپارتمان چند سال ساختی را که پارسال با صد میلیون میشد خرید امسال باید بابتش چهارصد میلیون پول داد برای همین خریداران منصرف میشوند چون قدرت خرید ندارند
تنها راه بازگشت رونق به بازار مسکن شکسته شدن قیمت و کاهش قیمت مسکن هست

بالا