• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

mkmk1313

Registered User
لایک‌ها
13
خونه تو رکود مطلققققق هست الان تو محل ما طرف پول لازمه نوسازو متری 500 زیر قیمت میده مشتری نداره حتی خود بنگاهیا که اینجور موقه ها رو هوا میزنن خریدارش نیستن چون امیدی به فروش ندارن حالا حالاها
ملت توان خرید ملک با این قیمتارو ندارن بساز بفروشا دارن پولاشونو میکشن بیرون از ملک اوضاع حسابی خرابه هزینه ها بالا -فروش صفر -حاشیه سود پایین
خب بهتر نیست با این وضع ساخت و ساز رو ببریم تو حاشیه که قیمت ارزون در بیاد(البته فقط زمینش ارزون میشه)

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
یارو نوساز با وام مهر 4 درصدی با متریال بسیار عالی و موقعیت عالی رو شرایطی 1200 گذاشته کسی نمیخره

behnam_tr2006

Registered User
لایک‌ها
1,048
دوستانی که بساز بفروشند میتونند راهنمایی کنند در مورد زمینی که برش 10 متره به مساحت 280 متر مربع جواز 5 طبقه میدن یا نه و آیا میشه حساب کرد که حدوداً هر طبقه چقدر میشه هزینه ساخت؟ خیلی ممنون میشم
بستگی به موقعیتش داره بیشر و صد البته یند پ

فرستاده شده از GT-I9082ِ من با Tapatalk

hamed_forum

Registered User
لایک‌ها
129
دوستان بنده یک واحد اپارتمان خریدم پول نقد اپارتمان رو دارم اما یک مشورت میخواستم؟؟؟
میخواستم بدونم از دوستان ایا صلاح است من 35 میلیون اوراق و 10تومان جاعله به همراه 5تومان حسابی که تو بانک مسکن داشتم وام میدن رو بگیریم
و در بانک دیگری بزار م سودش رو بگیریم؟یا کار اقتصادی حداقلی که که حداقل سود این پولها باشه؟؟
طوری که به من گفتم مبلغ دریافتی بانک برای 35 میلیون ماهلی 530 و 10 جاعله 230 هزارتومان

mmf66

Registered User
لایک‌ها
417
دوستانی که بساز بفروشند میتونند راهنمایی کنند در مورد زمینی که برش 10 متره به مساحت 280 متر مربع جواز 5 طبقه میدن یا نه و آیا میشه حساب کرد که حدوداً هر طبقه چقدر میشه هزینه ساخت؟ خیلی ممنون میشم
این که چند طبقه رو پیلوت میدن بستگی به تراکم داره
معمولا این جوریه
تراکم زیاد 4 + 1 خلافی جمعا 5 طبقه
تراکم متوسط 3 + 1 خلافی جمعا 4 طبقه
تراکم کم 2 + 1 خلافی جمعا 3 طبقه
ولی من دیدم بعضی ها بیشترم میسازن
و چون شما زمینتون 280 متره 60 درصد اون رو میتونید بسازید یعنی هر طبقه 168 متر زیر بنا که میتونه 2 واحدی یا تک واحدی باشه البته میشه بیشترم ساخت ولی خلافی رو باید بدید
اگه منطقه شما تراکمش زیاد باشه شما میتونین 5 طبقه روی پیلوت زیر بنا درست کنید و 840 متر پروانه میدن حدودا بدون پیلوت
شما 840 متر زیر بنا داری + 168 متر پیلوت که میشه حدود 1008 متر حالا اگه منطقه متوسط شهر باشی متری 600 تا 800 میتونی بسازی بستگی به خرج کردنت داره ولی اگه بالاشهر باشه متری 1م به بالا

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
این که چند طبقه رو پیلوت میدن بستگی به تراکم داره
معمولا این جوریه
تراکم زیاد 4 + 1 خلافی جمعا 5 طبقه
تراکم متوسط 3 + 1 خلافی جمعا 4 طبقه
تراکم کم 2 + 1 خلافی جمعا 3 طبقه
ولی من دیدم بعضی ها بیشترم میسازن
و چون شما زمینتون 280 متره 60 درصد اون رو میتونید بسازید یعنی هر طبقه 168 متر زیر بنا که میتونه 2 واحدی یا تک واحدی باشه البته میشه بیشترم ساخت ولی خلافی رو باید بدید
اگه منطقه شما تراکمش زیاد باشه شما میتونین 5 طبقه روی پیلوت زیر بنا درست کنید و 840 متر پروانه میدن حدودا بدون پیلوت
شما 840 متر زیر بنا داری + 168 متر پیلوت که میشه حدود 1008 متر حالا اگه منطقه متوسط شهر باشی متری 600 تا 800 میتونی بسازی بستگی به خرج کردنت داره ولی اگه بالاشهر باشه متری 1م به بالا
مرسی دوست عزیز خیلی لطف کردی در کل جایی که در موردش داریم صحبت میکنیم خونه یکی از آشناهاست که توی شهید عراقی هست و مثل اینکه املاک میگه اونجا کلنگی متری 15 میلیونه! در نتیجه 4.2 میلیارد پول این زمینه و ساخت 840 متر زیر بنا میشه حدود 672 میلیون متری 800 که شما گفتین و 4872000000 م یعنی متری 5.8 که با فرض کلاً 5 طبقه با پیلوت حساب شده و مزنه اونجا 8.5 میلیون هست متری فکر میکنم. با کسر خواب پول آدم و دردسرهاش و چند سال معطلیش فکر نمیکنم کار سودمندی باشه

behnam_tr2006

Registered User
لایک‌ها
1,048

mmf66

Registered User
لایک‌ها
417
مرسی دوست عزیز خیلی لطف کردی در کل جایی که در موردش داریم صحبت میکنیم خونه یکی از آشناهاست که توی شهید عراقی هست و مثل اینکه املاک میگه اونجا کلنگی متری 15 میلیونه! در نتیجه 4.2 میلیارد پول این زمینه و ساخت 840 متر زیر بنا میشه حدود 672 میلیون متری 800 که شما گفتین و 4872000000 م یعنی متری 5.8 که با فرض کلاً 5 طبقه با پیلوت حساب شده و مزنه اونجا 8.5 میلیون هست متری فکر میکنم. با کسر خواب پول آدم و دردسرهاش و چند سال معطلیش فکر نمیکنم کار سودمندی باشه
شما باید اول ببینید تراکمش چقدره بعد قیمت ملک رو ارزیابی کنید
اگه متری 15 میلیون زمینشه که نمیشه با متری 800 یا 1 آپارتمان درست کرد
به نظر من چون منطقه بالاست و شما باید برای هر متر مربع حداقل 1.5 م تا 2 میلیون خرج کنید
حالا به قول شما اگه 4.2 میلیارد زمین باشه برای 840 زیر بنا و 168 متر پیلوت و پروانه و خلافی ها هم حداقل 2 میلیارد هزینه میخواد
که کل ملک برای شما در میاد 6.2 میلیارد حدودا که تقسیم بر 840 متر زیربنا میشه متری 7.380 میلیون
نکته اینجاست که شما میگید نمیصرفه ولی به نظر من میصرفه چون شما قیمت فروش الان رو در نظر میگیرید در حالی که اون موقعی که شما میخواین بفروشید قطعا قیمت بالاتره

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
هدفمندی کلا از اول هم قرار نبود چیزی رو گرون کنه !! الان به نظر شما واقعا اینطوریه ؟؟ اینا حرف برادر من
بازار کامپیوتر از 20ام فروردین 20% افزایش قیمت داشت و هنوز ادامه داره
میشه این 20%را بصورت موردی روی چند تا لپ تاپ یو سخت افزار بگین؟

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697
توی این مقطع زمانی هر کی بزنه تو کاره ساخت خر مغزش گاز زده

mkmk1313

Registered User
لایک‌ها
13
توی این مقطع زمانی هر کی بزنه تو کاره ساخت خر مغزش گاز زده
داداش به نظر شما تا کی این جوریه؟
الان که بحث یارانه هستش و همه بازارها تو هوا هستن یا مثلا 6ماه یکسال؟

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697
داداش به نظر شما تا کی این جوریه؟
الان که بحث یارانه هستش و همه بازارها تو هوا هستن یا مثلا 6ماه یکسال؟
الان کشور روی هوا اداره میشه تصمیمات د..ت رصد کن فقط دور خودشون میچرخن حتی بالانشینها هم جاشون اونور پهن کردن بند کردن پول توی ملک اشتباه محض چون اولین ترکش زمان زلزله به دیوار ملک برخورد میکنه سال 93 سال اسب مواظب لگدهاش باید بود کلا امسال توی ملک وارد نشو

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
شما باید اول ببینید تراکمش چقدره بعد قیمت ملک رو ارزیابی کنید
اگه متری 15 میلیون زمینشه که نمیشه با متری 800 یا 1 آپارتمان درست کرد
به نظر من چون منطقه بالاست و شما باید برای هر متر مربع حداقل 1.5 م تا 2 میلیون خرج کنید
حالا به قول شما اگه 4.2 میلیارد زمین باشه برای 840 زیر بنا و 168 متر پیلوت و پروانه و خلافی ها هم حداقل 2 میلیارد هزینه میخواد
که کل ملک برای شما در میاد 6.2 میلیارد حدودا که تقسیم بر 840 متر زیربنا میشه متری 7.380 میلیون
نکته اینجاست که شما میگید نمیصرفه ولی به نظر من میصرفه چون شما قیمت فروش الان رو در نظر میگیرید در حالی که اون موقعی که شما میخواین بفروشید قطعا قیمت بالاتره
دوست عزیز امروز دقیق کدشو توی سیستم استعلام tehran.ir دیدم و بصورت زیر میباشد:
infos.png

درمورد مساحت 230 هست عذرخواهی بخاطر اشتباه
230 متر برای 4 طبقه یعنی هر طبقه 60 درصد و یعنی 138 متر هر طبقه درست میگم؟ که توی عکس 4X60%=240% زده منظورش همین هست؟
دو تا سوال:
یکی اینکه خلافی متری چقدر هست؟ چون مالک فقط موافق 5 ط کاربری هست!
دوم چرا 800 تومن یهو 1.5 تا 2 میلیون شد؟!مگر قیمت مسالح از یه ناحیه به یه ناحیه فرقی هم میکنه؟!
در کل نظر جنابعالی؟

karafarin

Registered User
لایک‌ها
266
الان کشور روی هوا اداره میشه تصمیمات د..ت رصد کن فقط دور خودشون میچرخن حتی بالانشینها هم جاشون اونور پهن کردن بند کردن پول توی ملک اشتباه محض چون اولین ترکش زمان زلزله به دیوار ملک برخورد میکنه سال 93 سال اسب مواظب لگدهاش باید بود کلا امسال توی ملک وارد نشو
بشدت تایید میشه

mmf66

Registered User
لایک‌ها
417
دوست عزیز امروز دقیق کدشو توی سیستم استعلام tehran.ir دیدم و بصورت زیر میباشد:
مشاهده پیوست 574047

درمورد مساحت 230 هست عذرخواهی بخاطر اشتباه
230 متر برای 4 طبقه یعنی هر طبقه 60 درصد و یعنی 138 متر هر طبقه درست میگم؟ که توی عکس 4X60%=240% زده منظورش همین هست؟
دو تا سوال:
یکی اینکه خلافی متری چقدر هست؟ چون مالک فقط موافق 5 ط کاربری هست!
دوم چرا 800 تومن یهو 1.5 تا 2 میلیون شد؟!مگر قیمت مسالح از یه ناحیه به یه ناحیه فرقی هم میکنه؟!
در کل نظر جنابعالی؟
بله 4 طبقه 138 متری روی پیلوت + یک طبقه 138 متری خلاف میشه ساخت که کال زیر بنا به غیر از پیلوت میشه 690 متر مربع

والا خلافی بستگی به قیمت منطقه داره اون رو باید از شهرداری منطقه سوال کنید ولی نسبت به قیمت خود ملک چیزی نیست

راستش تو مناطقی که زمین متری 3 یا 4 میلیون هست معمولا هزینه ساخت بین 600 تا 800 در میاد که ساخت به شکل استاندارد وساده هست و چیز خاصی نداره

شما وقتی میخواین آپارتمان بسازین باید ببینین به کی میخواین بفروشین کارگر کارمند یا دکتر و مهندس
وقتی شما میگین اون منطقه متری 8.5 خرید و فروش میشه یعنی کسی که آپارتمان 138 متری شما رو قراره بالای 1.1 میلیار بخرن یعنی وعضشون خوبه و میخوان جایی که زندگی میکنند امکانات خوب داشته باشه و شیک باشه

پس شما نگران هزینه ساخت نباشین چون شما هر چی شکیل تر و قشنگ تر بسازید موقع فروش با قیمت بیشتر و سریع تر میفروشین
پس شما به نظر من باید همون متری 2 میلیون رو در نظر بگیرید از جمله ساخت پروانه و خلافی و غیره...

shahab1985

Registered User
لایک‌ها
178
دوستان من یک واحد پیش خرید کردم
الان تو مرحله سفت کاریه
طرف تو قرارداد زده 6 طبقه و 12 واحد که من یک واحد از طبقه ششم خریدم
الان اومده یک طبقه دیگه اضافه کرده و هفت طبقه شده
من چکار کنم ؟
میتونم خسارت ازش بگیرم؟یا شکایت کنم؟

badform

Registered User
لایک‌ها
97
بله می تونید . البته یک مقدار هم به مفاد قرارداد بستگی داره .

بالا