• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

xms

Registered User
لایک‌ها
387
درصد از واحدهای مسکن مهر در کشور به بهره برداری رسیده است
تبریز- ایرنا - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: از دو میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر تاکنون 50 درصد آنها به بهره برداری رسیده و بقیه نیز در حال اجراست.

81132105-5640695.jpg

ˈ محمد پژمان ˈ دوشنبه در جلسه شورای مسکن شهرستان بناب، افزود: طرح مسکن مهر با قوت هر چه تمام تر دنبال می شود تا مردمی که در این بخش سرمایه گذاری کرده و نیازمند مسکن هستند به زودی صاحب خانه شوند اما روند و چگونگی تامین مسکن پس از اتمام طرح مسکن مهر متفاوت خواهد بود.

وی اظهار کرد: طرح تامین مسکن ایرانیان بر اساس مطالعات دقیق، کارشناسی و نیازسنجی خواهد بود و به تناسب وضعیت درآمد و نیاز مردم برای تامین مسکن آنها برنامه ریزی خواهیم کرد.

پژمان افزود: تا چند ماه آینده و قبل از اتمام نیمه اول امسال برنامه نهایی دولت در زمینه تامین مسکن به عموم مردم اعلام می شود.

وی در زمینه نتیجه بازدید خود از وضعیت نامناسب شهرک جدید ولیعصر بناب نیز گفت: متاسفانه ساکنان این شهرک اظهار رضایت نمی کردند و حس زندگی در آنجا وجود ندارد و به دلیل نواقص فراوان زیربنایی و روبنایی گلایه های زیادی از ما می کردند.

پژمان گفت: به ساکنان این شهرک اطمینان خاطر می دهم حداکثر تا پایان امسال بیشتر مشکلات این شهرک حل شود و مردم شاهد تفاوت های چشمگیری در آنجا باشند.

وی اضافه کرد: مسوولان محلی و استان موضوع شهرک ولیعصر بناب را جدی بگیرند تا هم افتخاری از عملکرد آنها ثبت شود و هم تا پایان امسال این شهرک شکل مسکونی به خود بگیرد.

پژمان از شهرداری بناب خواست برای ادامه اجرای این شهرک وارد میدان عمل شود.

وی افزود: در مقابل وزارت راه و شهرسازی نیز قول می دهد بیشتر از حد توان موجود کمک کند تا با اتمام آماده سازی شهرک، دست شهرداری نیز باز باشد.

شهرستان بناب با 125 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است.

7236/587/ 1495

انتهای پیام /*

ArashMiniStar2

Registered User
لایک‌ها
888
دوستان من یک واحد پیش خرید کردم
الان تو مرحله سفت کاریه
طرف تو قرارداد زده 6 طبقه و 12 واحد که من یک واحد از طبقه ششم خریدم
الان اومده یک طبقه دیگه اضافه کرده و هفت طبقه شده
من چکار کنم ؟
میتونم خسارت ازش بگیرم؟یا شکایت کنم؟
اره ولی به قراردادم بستگی داره.

Sent from my C6903 using Tapatalk

AbbasBidi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
باسلام
دوستان در این وضعیت اقتصادی فروش ملک بهتر است یا مغازه راستش ما بدهی 100 ملیونی داریم حالا موندیم مغازمونو بفروشیم یا ملکمونو؟

behnam_tr2006

Registered User
لایک‌ها
1,048
اگر مبلغ دریافتی از فروش ملک کارتونو رامیندازه مطمئنا فروش ملک بهتر و بصرفه تره
ترقی مغازه و کلا واحد تجاری از ملک مسکونی خیلی بیشتره

xms

Registered User
لایک‌ها
387
وزیر راه و شهرسازی:
700هزار واحد مسکونی مهر تا پایان امسال تحویل مردم می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان امسال 700هزار واحد مسکونی مهر تحویل مردم می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در خراسان شمالی، آخوندی افزود: پیشرفت فیزیکی این پروژه ها در حال حاضر 85درصد است. مابقی واحدها نیز در سال آینده افتتاح خواهند شد.

وی با بیان اینکه راه های روستایی این استان را مورد بررسی قرار داده ایم ادامه داد: مجلس 500هزار تن قیر در اختیار این وزارتخانه قرار داده است که موافقت کرده ایم در صورت زیرسازی و انجام کارهای اولیه در سال جاری 300کیلومتر راه روستایی ساخته شود که جهش خوبی در توسعه راه های روستایی این استان خواهد بود.

او با بیان اینکه راه های اصلی خراسان شمالی نیز مورد بررسی قرار گرفت اظهار کرد: طی سال جاری 60کیلومتر جاده به راه های اصلی این استان افزوده خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: من اهل کلنگ زنی برای اجرای پروژه ها نیستم بلکه در زمان تکمیل پروژه ها برای افتتاح آن ها حضور خواهم یافت.

آخوندی همچنین در جلسه شورای حمل و نقل در خراسان شمالی با بیان اینکه فکرمی کنم باید یک مقداری روی افزایش کیفیت زندگی مردم برنامه روشن داشته باشیم افزود: بیشتر تمایل دارم که مردم را مستقیما مخاطب قرار دهیم و درگیر توسعه کنیم.

وی با بیان اینکه ساختمان های اداری این استان هنوز تکمیل نشده اند ادامه داد: با قرار دادن تمرکز ساختمانی های اداری در خارج از شهر بجنورد، در هویت یکپارچه شهری نقص ایجاد نکنیم.

آخوندی تاکید کرد: ساختمان اداره ها باید در مرکز شهر ساخته شوند تا هویت شهری آن شهر حفظ شود.

وی در خصوص پروژه راه آهن گرگان-بجنورد- مشهد توضیح داد: ابن پروژه برای درخواست ترک تشریفات مناقصه در حال پی گیری است.

او با اشاره به اینکه اجرای این پروژه بیش از یک میلیارد یورویی پول می‌خواهد افزود: مذاکرات با طرف خارجی برای عملی شدن این پروژه ها در حال انجام است و ترک تشریفات مناقصه را به زودی انجام خواهیم داد.

انتهای پیام

mkmk1313

Registered User
لایک‌ها
13
دوستان بعضی ها چطوره 100% زمین رو میسازن؟
البته من تو زمین های کوچیک فقط دیدم

mohammad69

Registered User
لایک‌ها
240
دوستان بعضی ها چطوره 100% زمین رو میسازن؟
البته من تو زمین های کوچیک فقط دیدم
به زمین های زیر 100 متر مجوز 100 درصد ساخت داده میشه و بالای 100 متر 60 درصد
البته اگه اشتباه نکنم میشه با گرفتن رضایت همسایه ها 80 درصد هم ساخت

habiballahafg

Registered User
لایک‌ها
19
با سلام دوستان من میخواستم که در ایران سرمایه گذاری کنم بودجه هم با نرخ امروز ارز چیزی حدود 125 میلیون تومان دارم که میتونم به ایران وارد کنم و ازش برای سرمایه گزاری استفاده کنم به نظر شما با این مقدار میشه ملک خرید و یا این که کلا این مقدار سرمایه برای وارد کردن به ایران و سود بردن کافی است و کلا ارزشش را داره ؟

asgtmc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
یه سایت هست اطلاعات و اخبار بورس و از و طلا و مسکن رو میذاره ، تحلیلگرش مهندس جعفری هستش مدرس مرکز آموزش بازرگانی و مجتمع فنی تهران
آموزش رایگان بورس هم داره ، الان داره یه سمینار رایگان آموزشی رو ثبت نام میکنه ، اینترنتی هم میتونید سمینار رو ببینید.
www.tsetmc.info

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
حرفه ای ها!!!از بازار مسکن خبری دارین؟رونق گرفته یا درجا میزنه؟قیمتها نسبت به قبل عید چه جوریه؟فرقی کرده؟

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
دوستان در مورد خرید مسکن به صورت پیش فروش اطلاعاتی دارید ؟ چه نکاتی رو باید در نظر گرفت ؟
قرارداد و تحویل اینکه واحد چند متری تو تهران تقاضای بیشتری داره ؟
کلا هر موردی که باید رعایت کرد

montazeryy

Registered User
لایک‌ها
869
دوستان ما الان یک ملک داریم الان بزاریم برای فروش بهتره یا چند ماه دیگه؟؟
قیمت خونه رو رو به افزایش میبینید یا کاهش؟

mohamad021

Registered User
لایک‌ها
159
قیمتها رو به بالا هستش

webyar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
الان خونه ساخته خریدن بهتره یا زمین خریدن و ساختن جدا از بروکراسی هاش ارزونتر در میاد ؟
بهترین زمانهای خرید زمین و مسکن چه موقع است ؟

xms

Registered User
لایک‌ها
387
آخوندی هشدار داد
خطر فروپاشی مرکز شهرهای بزرگ/ رواج بی‌قانونی در ساخت و ساز

وزیر راه و شهرسازی گفت: در شهرهای بزرگ مشکل فروپاشی مرکز شهر که هسته اصیل و نمایانگر هویت آن شهر است ما را رنج می‌دهد چراکه از اواخر دهه 1360 بی قانونی در ساخت و ساز شهری همه‌گیر شد و این بی قانونی کار را به اینجا کشانیده است.

به گزارش ایسنا، عباس آخوندی در جلسه 160 کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: معماری و شهرسازی یکی از اصلی‌ترین نمودهای سبک زندگی در هر جامعه است.

در این جلسه که به ریاست علی اکبر ولایتی به بررسی موضوع «معماری اسلامی ایرانی» اختصاص داشت، وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: متأسفانه وضعیت فعلی معماری و شهرسازی در کشور مطلوب نیست و ما در وزارت راه و شهرسازی اصرار داریم این روند را بهبود بخشیم.

آخوندی اضافه کرد: شاید در طول دوره چهار ساله وزارت یک وزیر کار به نتیجه نرسد اما می‌توان در همین مدت بنیان یک حرکت را ایجاد کرد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: از اواخر دهه 1360 بی قانونی در ساخت و ساز شهری همه‌گیر شد و این بی قانونی کار را به اینجا کشانیده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: حس می‌کنم که هنوز جامعه علمی و فرهنگی اهمیت موضوع معماری را درک نکرده است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: حاشیه‌نشینی در شهرهای بزرگ کشور یک محیط مناسب برای انواع ناهنجاری‌های فرهنگی را ایجاد کرده است و رفع این معضل یک عزم ملی را می‌طلبد.

آخوندی یادآور شد: در شهرهای بزرگ نیز مشکل فروپاشی مرکز شهر که هسته اصیل و نمایانگر هویت آن شهر است، ما را رنج می‌دهد و در این شهرها به ویژه در تهران باید برای جلوگیری از این روند فکری شود.

پس از سخنان وزیر راه و شهرسازی اعضای شرکت کننده در جلسه به بیان نظرات خود در خصوص تدوین مبانی علمی و ادبیات مناسب برای احیای معماری و شهرسازی اسلامی، طراحی یک جایزه ملی و بین‌المللی معماری اسلامی ایرانی، توجه به تفاوت اقلیم‌های طبیعی در کشور برای ساخت و ساز و تأسیس نهادی مسئول و دارای اختیارات لازم برای مدیریت فرابخشی شهرسازی و معماری پرداختند.

همچنین در ادامه توجه به نقش معماری در نمایش هویت اجتماعی، تهیه اطلس ساخت و ساز در کشور، دقت در تغییرات صورت گرفته در معماری شهری کشور و تأثیر این تغییرات سبک زندگی و برنامه‌ریزی برای ارتباط با فعالان بخش ساخت و ساز در کشور برای بهبود وضع فعلی از مواردی بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام

xms

Registered User
لایک‌ها
387
آخوندی:
مسکن مهر متوقف نشده است/از زمان اجرا قیمت زمین 9 برابر و قیمت مسکن 6 برابر شده است

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه اجرای مسکن مهر به هیچ‌وجه توقف نشده است، گفت: این در حالی است که از زمان اجرای این طرح قیمت زمین 9 برابر و قیمت مسکن 6 برابر شده است و ما باید تلاش کنیم اگر هزینه‌ای می‌کنیم در جای خود هزینه شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی که برای پاسخ به سوال نماینده مردم شاهین شهر در جلسه علنی امروز(سه‌شنبه) حضور داشت در مورد علت توقف اجرای مسکن مهر گفت: نمی‌دانم بحث توقف مسکن مهر از کجا ناشی شده است، اما واقعیت این است که پیشرفت مسکن مهر در دوره مسئولت بنده با قاطعیت تمام در حال پیگیری است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه از ابتدا گفته‌ام که به تمام تعهدات دولت گذشته در این حوزه پایبند هستم، اظهار کرد: قرار بود 50 هزار میلیارد تومان اعتبار برای مسکن مهر تخصیص پیدا کند که از این میزان 48 هزار میلیارد تومان اختصاص یافت و تا زمان بررسی بودجه در سال 92 تنها 2000 میلیارد تومان باقیمانده بود. البته نظر دولت این است که مسکن مهر به نحوی تامین اعتبار شود که هیچ رقم پولی به بودجه کشور اضافه نشود. البته براساس این تعهد در هر هفته میزان 110 میلیارد تومان از بانک مرکزی به مسکن مهر پرداخت می‌شد.

آخوندی خاطر نشان کرد: خواسته مردم این بوده که مدت بازپرداخت اقساط از 15 سال به 20 سال افزایش یابد که این کار در دوره مسئولیت بنده اتفاق افتاده است. همچنین مالیات مسکن مهر نیز از دیگر موضوعاتی بود که مساله ایجاد کرده بود که در این دوره مقرر شده از هر واحد بیش از 300 هزار تومان اخذ نشود.

وی با اشاره به پیشرفت پروژه مسکن مهر در شهرها و استان‌های مختلف اظهار کرد: در حال حاضر 1.5 میلیون واحد مسکونی نازک‌کاری شده و بیش از 120 هزار واحد مسکونی نیز آماده واگذاری است و در سال 92 نیز حدود 100هزار و 200 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و هزینه در بخش مسکن مهر انجام شده است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه اجرای طرح مسکن مهر با سرعت در حال انجام است، گفت: برای اینکه بتوانیم در حوزه تعاونی‌ها و مسائل روبنایی و زیربنایی کارها را پیش ببریم کمیته‌ای مشترک با وزارت تعاون ایجاد شده که با بررسی مسائل استان‌ها و جلسات مشکلات را حل کنیم.

آخوندی با تاکید بر اینکه مسکن مهر نه تنها متوقف نشده بلکه عملیات آن با قوت در حال انجام است اظهار کرد: هم اکنون نیز یک نفر به عنوان قائم مقام وزیر انتخاب شده است تا در مورد هر پروژه‌ای اگر مشکلی وجود دارد آنها را مورد رسیدگی قرار دهد لذا کوچکترین توقفی در مسکن مهر نبوده است و من خود را جای خریداران مسکن مهر می‌گذارم و پاسخگوی روند فعالیت‌ها هستم.

وی خطاب به نماینده مردم شاهین شهر در مجلس با بیان اینکه تمام موارد در مورد مسکن مهر شاهین شهر به دقت پیگیری و اجرا شده است گفت: به طورکلی اندیشه من این است که به گفتمان امام *****(ره) در فرمان 21/1/58 برگردیم و همینطور سیاست‌های ابلاغی مقام معظم ***** در اجرای اصل 44 قانون اساسی و اقتصاد مقاومتی. اگر به این سیاست‌ها توجه داشته باشیم تمامی راهبردها مشخص و تبیین شده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به باید به دنبال احیای وزارت راه و شهرسازی باشیم و تبدیل آن به وزارت مسکن مهر خودداری کنیم گفت: متاسفانه در مورد مسکن مهر مکانیابی‌ها در جاهایی انتخاب شده که فاقد امکانات زیربنایی بوده است اما اگر این انتخاب‌ها و هزینه‌ها در بافت‌های فرسوده و حاشیه‌ای ثبت می‌شد طبیعتا کارآیی بالایی داشت. در نتیجه اگر در نظر گیریم 50 هزار میلیارد تومان که از بانک مرکزی به مسکن مهر تزریق شده به احیای بافت‌های فرسوده می‌رسید الان گرفتار این نبودیم که به فکر تاسیسات سایر واحد‌ها باشیم.

آخوندی خاطر نشان کرد: برای ایجاد مسکن مهر به سراغ مکان‌هایی رفتند که بیرون از شهر بوده و طبیعتا مشکلاتی را خود به همراه داشته است که حتی بعضی از شهرها با مشکل کم آبی مواجه هستند. آیا تصور می‌کنید مردم کالا هستند که یک دفعه 400 هزار نفر انسان به آنجا برده شود و بگوییم شهر شده است؟ بنابراین معتقدم اگر تجدیدنظر صورت نگیرد وسیاست‌های غلط گذشته ادامه یابد با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی با بیان اینکه از شما نمایندگان مجلس یاری می‌طلبم که یکبار دیگر اگر قرار است 100هزار میلیارد تومان در بخش مسکن مهر هزینه کنیم در جای اصلی آن هزینه شود گفت: با اجرای این طرح‌ها متاسفانه قیمت زمین 9 برابر و قیمت مسکن 6 برابر شده است و هم اکنون این وزارتخانه طرح جامعی در دست دارد که ایرادات وارده را برطرف کند.

انتهای پیام

xms

Registered User
لایک‌ها
387
یک استاد دانشگاه مطرح کرد
بانک‌ها به صورت غیرقانونی وارد خرید و فروش ملک شده‌اند

یک استاد دانشگاه شهید بهشتی به بررسی نحوه عملکرد بانک‌ها در بخش مسکن پرداخت.

به گزارش ایسنا، سید محمود کاشانی حقوق دانان و استاد دانشگاه شهید بهشتی با حضور در برنامه شب گذشته پایش با بیان اینکه، بانک نهاد بسیار ارزشمندی در همه کشورها محسوب می شود گفت: تاسیس اولین بانک حدود 300 سال پیش درکشور انگلیس صورت گرفت و 200 سال پیش نیز اولین بانک ها دراروپا تاسیس شدند. در کشور ایران نیز حدود 100 سال پیش اولین بانک شاهی تاسیس شد اما متاسفانه پس از دوران مشروطیت با توجه به فشار زیادی که ازطرف مجلس بر روی دولت به منظور تاسیس بانک صورت میگرفت به دلیل بی ثبات بودن و ضعف دولت ها این امر به تعویق افتاد.

وی با اشاره به اینکه سرانجام در سال 1306 تاسیس اولین بانک ملی در کشور به تصویب رسید افزود: به طور کلی رسالت بانک، گردآوری سپرده های کوچک و بزرگ مردم و پرداخت وام در بخش های گوناگون مانند؛ کشاورزی، صنعت و تجارت است که این مسئله یک وجه مشترک بین بانک های ایران و سایر کشور ها محسوب می شود.

کاشانی تصریح کرد: بر اساس قانون پولی بانکی کشور که در سال 1351 تصویب و تا کنون نیز در حال اجراست، ورود بانک ها به بعضی معاملات مانند؛ بازار کالا، سکه و ارز و یا خرید و فروش کالا به منظور تجارت، خرید سهام و یا مشارکت در سرمایه های یک و یا چند شرکت، انجام معاملات غیر منقول، اعطای اعتبار به اعضا و یا ارکان خود توسط بانک ها غیر قانونی و ممنوع است.

استاد دانشگاه شهید بهشتی افزود: قانون پولی و بانکی **** اساسی همه بانک ها در سراسر جهان است و در صورتی که یک بانک از **** و چاچوب اساسی خود خارج شود دیگر بانک نیست و در صورتی که بانک وارد عرصه تجارت شود خطر زیان وجود دارد زیرا در صورتی که این بانک ورشکسته شود سپرده گزاران ضرر می کنند.

وی اظهار کرد: بانک یک نهاد ثروتمند است و در صورتی که این نهاد با سرمایه های کلان وارد بازار شود روند عادی مصرف را به زیان مصرف کنندگان بالا می برد و باعث افزایش قیمت در بازار می شود. در حقیقت سپرده‌های مردم را بانک‌ها به سمت سپرده‌گذاری‌های غیرقانونی سوق می‌دهند که این یک فاجعه است.

انتهای پیام

xms

Registered User
لایک‌ها
387

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران:
ورود بانک‌ها به بازار مسکن باعث گرانی مسکن شده است
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: ورود بانک‌ها به بازار مسکن باعث گرانی مسکن شده است.

13930214000194_PhotoA.jpg

• Tweet
    به گزارش خبرگزاری فارس، حسام عقبایی رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در گفت‌وگوی تلفنی در برنامه شب گذشته پایش با اشاره به تاسیس شرکت های غیرقانونی توسط بانک‌ها گفت: متاسفانه حضور بانک ها در بازار مسکن بر مبنای سودجویی صورت می‌گیرد و این مسئله منجر به برهم زدن رقابت سالم خرید و فروش مسکن در شهرهای بزرگ می‌شود.

وی افزود: زمانی که بانک‌ها به فروشندگان مسکن و ملک مراجعه می‌کنند، این فروشندگان املاک را با قیمت بالاتری می فروشند که این مسئله نیز موجب گرانی املاک می شود.

وی تصریح کرد: ما اعتراضات خود در این زمینه را به اطلاع بانک مرکزی و وزرات صنعت ومعدن و تجارت رساندیم و در همین راستا از بانک مرکزی انتظار داریم تا به این مسئله توجهی بیشتری نشان دهد.

وی اظهار کرد: در صورتی که بانک ها واقعا به دنبال کمک به بخش مسکن هستند، با توجه به موقعیت های قانونی که وجود دارد باید به سمت و سویی بروند که تسهیلات را برای تولید کنندگان مسکن فراهم کنند.

انتهای پیام/ب

بالا