• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

alirenger

Registered User
لایک‌ها
104
شما که اینقدر با این سیستم کاری آشنایی بگو کار ما چیه؟؟؟
دوست عزیز بنده بنگاهی نیستم و سازنده هستم وقتمم روزها 2-3 ساعتی آزاده میام نت چون کارم داره انجام میشه و هنوزم سر خونه زندگی خودم نرفتم که سرم خیلی شلوغ بشه
در مورد نکته بعدی بنده تو همین رکود 3-4واحد نقد و به قیمت فروختم
یکی از دوستام توی ازگل20واحد رو یکجا به یک نفر فروخته بدون دریافت حتی یدونه چک
دوست عزیز با همین قیمتها هم امثال بنده سود میبرند
قبلا هم گفتم ثبات قیمت و ارزونی درست و حسابی به نفع من هم هست چون خواب پولم کم میشه ولی ارزونی که روی اصول باشه نه از احساس
درضمن بنده آرزوی میلیاردری ندارم روی کاغذ
من کلا با واقعایت سرو کار دارم نه خیالات
شکر خدا دستم به دهنم میرسه اما باور کن کسی از ارزونی بدش میاد که یه شبه وضعش خوب شده باشه
نه کسایی مثل من که زحمت کشیدن
من از صفر شروع کردم(یه خونه کلنگی داشتیم یه نفر برامون ساخت از 2واحدی که مال ما بود یکیش رو فروختم و کارمو شروع کردم) از اول هم وضعم این نبود پس کاملا میفهمم گرونی چه بلایی سر مردم آورده من تو منطقه14بزرگ شدم و پدرم کارمند بودن پس گرونی رو قشنگ درک کردم
توی کارم همیشه بیشتر از بقیه مایه گذاشتم که چند سال بعد کسی که توی اون ساختمان زندگی میکنه بگه خدا پدر مادر سازنده رو بیامرزه این برای من از هر چیزی با ارزش تره به سود کمتر نسبت به بقیه همکارا قانع بودم شکر خدا
بازم تاکید میکنم بزگرترین آرزوم ثبات توی اقتصاد هست و ثبات توی قیمت کالای تولیدی خودم یعنی مسکن
که هم به نفع منه هم به نفع مردم
حالا دوستان هرجور که مایلن قضاوت کنن
من جایی نگفتم آرزوم گرونی هست

بلکه گفتم واقعیت بازار اینه که فروشنده ها قیمت ها رو کمی قلقلک دادن شما میخوای باور کن میخوای پشت مانیتور بشین و منتظر یه روز خوب باش
فکر کنم تنها کسی در ایران که علاقه به گرونی یا حداقل ثابت بودن قیمتها داره شمایید.الان قیمت خونه تو ایران از بورلی هیلز آمریکا بیشتره چه وضشه آخه

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,761
من خودم دنبال فروش هستم ولی دریغ از مشتری . . . یا بنگاهی زنگ میزنه یا کسیکه پولش نمیرسه . . .
یه سری جنس بنجل که املاکیها دارن میفروشن و ظاهرا قیمت خوبی داره
ولی قیمت پایین بیا نیست قیمت همین الان هم خونه هایی که فروش نمیره نهایتاً همون قیمتهای پارسال روشونه برای همین مثل سابق بازار رهن و اجاره و اجحاف در حق مردم بدون خونه رواج داره
با این قیمتها هم کسی نمیتونه خونه بخره ولی این منجر نمیشه که خونه پایین بیاد . . . و خونه هم تبدیل به یه کالای لوکس میشه
همه اینها مشکل فرهنگی جامعه ماست که همیشه دوست داریم یکی از خودمون ضعیف تر وجود داشته باشه تا بساط فخرفروشی مهیا باشه و شخصی که دستش به دهنش میرسه تو چشم باشه و گرنه خودمونیم خونه که اینطوری حداقل نباید باشه.
هنوز که هنوزه یاد اون سفر سالها پیش میفتم که تو عراق یکی با ماکسیما داشت آحر جابه جا میکرد ولی اینجا یه سریها که شخصیتشون رو در ماشین میبینن رو بدی میخاد از روت رد شه بره. چنان خرامان و مغرور فرمون میچرخونه که انگار پادشاه دنیاس . . .

alirenger

Registered User
لایک‌ها
104
یه سوال از دوستان زمین که سندش 2 دانگ یا 3 دانگ هست مشکلی داره میشه ساختش؟میشه بعدا شش دانگش کرد؟مشکلاتشو بیزحمت بگید.با تشکر

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
فکر کنم تنها کسی در ایران که علاقه به گرونی یا حداقل ثابت بودن قیمتها داره شمایید.الان قیمت خونه تو ایران از بورلی هیلز آمریکا بیشتره چه وضشه آخه

قیمت های بورلی هیلز الان متری چنده میانگین؟

alirenger

Registered User
لایک‌ها
104
توی همین برنامه مشاور املاکی هست کهmanoto نشون میده حدود یه میلون دلاره که با دلار 3 تومان میشه 3میلیارد.دیگه اون فوق خفناش که مال بازیگزای هالیووده 10 میلیونو ایناس که میشه 30 میلیارد تومان که بازم یه مغازه 100 متری تو تهران 30 میلیارد تومانه واقعا مسخرس که تهرونه گوزو از بهترین و گرونترین جای دنیا گرونتره:general304:

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
شما که اینقدر با این سیستم کاری آشنایی بگو کار ما چیه؟؟؟
دوست عزیز بنده بنگاهی نیستم و سازنده هستم وقتمم روزها 2-3 ساعتی آزاده میام نت چون کارم داره انجام میشه و هنوزم سر خونه زندگی خودم نرفتم که سرم خیلی شلوغ بشه
در مورد نکته بعدی بنده تو همین رکود 3-4واحد نقد و به قیمت فروختم
یکی از دوستام توی ازگل20واحد رو یکجا به یک نفر فروخته بدون دریافت حتی یدونه چک
دوست عزیز با همین قیمتها هم امثال بنده سود میبرند
قبلا هم گفتم ثبات قیمت و ارزونی درست و حسابی به نفع من هم هست چون خواب پولم کم میشه ولی ارزونی که روی اصول باشه نه از احساس
درضمن بنده آرزوی میلیاردری ندارم روی کاغذ
من کلا با واقعایت سرو کار دارم نه خیالات
شکر خدا دستم به دهنم میرسه اما باور کن کسی از ارزونی بدش میاد که یه شبه وضعش خوب شده باشه
نه کسایی مثل من که زحمت کشیدن
من از صفر شروع کردم(یه خونه کلنگی داشتیم یه نفر برامون ساخت از 2واحدی که مال ما بود یکیش رو فروختم و کارمو شروع کردم) از اول هم وضعم این نبود پس کاملا میفهمم گرونی چه بلایی سر مردم آورده من تو منطقه14بزرگ شدم و پدرم کارمند بودن پس گرونی رو قشنگ درک کردم
توی کارم همیشه بیشتر از بقیه مایه گذاشتم که چند سال بعد کسی که توی اون ساختمان زندگی میکنه بگه خدا پدر مادر سازنده رو بیامرزه این برای من از هر چیزی با ارزش تره به سود کمتر نسبت به بقیه همکارا قانع بودم شکر خدا
بازم تاکید میکنم بزگرترین آرزوم ثبات توی اقتصاد هست و ثبات توی قیمت کالای تولیدی خودم یعنی مسکن
که هم به نفع منه هم به نفع مردم
حالا دوستان هرجور که مایلن قضاوت کنن
من جایی نگفتم آرزوم گرونی هست

بلکه گفتم واقعیت بازار اینه که فروشنده ها قیمت ها رو کمی قلقلک دادن شما میخوای باور کن میخوای پشت مانیتور بشین و منتظر یه روز خوب باش
اگه الان شما سازنده هستی ، پدر من 20 سال پیش ساختمان سازی می کرده ، نمی دونم 20 سال پیش کجا بودید
پارسال هم از این حرف ها زیاد می زدن سازنده ها ، الان هم تکرار حرف های گذشته
من منتظر روز خوب نمی مونم ، خودم روز خوبمو درست می کنم
ولی خوب بدونید بازار شما محدود می شه
موفق باشی

Last edited:

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
در کنار اینا یک سری دوستان کشاورز هم هستند که با یک سال درو محصولات می تونند 100 تا از این آپارتمان ها بخرند ! یا موارد مشابه ! یا کسایی که کارشون خرید و فروش ملک هست !
اونایی که شما فرمودی قشر عادی امثال من هستند که خرید مسکن رو دیگه اصلا نباید بهش فکر هم بکنم چه برسه به برنامه ریزی ! :(

بنگایی که بدونه اینترنت چیه اصلا ! داریم مگه ؟! :D
خوب دیگه نیما
رفیق من ، چند سال پیش ، مثل من و تو بود وضعیت کارش ، خانه خرید ولی الان نمی تونه خرج خونشو در بیاره ولی خانه دار
به نظرت اگه الان بود می تونست خانه بخره ؟
قدیم خرید و فروش رونق داشت چون با همه گران بودن یه تناسبی بین حقوق ، وام و ... بود
طرف خانه خریده 50 میلیون ، 18 میلیون وام مسکن ، 10 تومان رهن !بقیش رو قرض و قوله
خوب الان 18 میلیون پول دستشویی خانه 60 متری هم نمی شه
اون وقت این پسره می یاد از آرزوهاش می گه

badform

Registered User
لایک‌ها
97
آقای mohamad021 لطفا بحث نکنید با بقیه فایده ای نداره . دوستانی که اینجا هستند اکثرا نه خریدار ملک و نه سازنده و فروشنده هستند . بیشتر برای حفظ سرمایه و اطلاع از اوضاع بازار و شنیدن خبرهای شاد و خوب سر می زنند . امروز میلگرد خریدم کیلویی 1950 تومن!! می دونی یعنی چی؟ یعنی شده برم تاکسی کار کنم اگر اگر پول لازم باشم خونمو نمی تونم ارزون بفروشم . ظرف همین یک ماه اخیر هر سرویس ماسه 70 هزار تومن گرون شده! اسفند سیمان 6300 بود فروردین شد 7500! بعد دوستان می شینن می گن ارزون میشه ...شما دنبال سود خودتی ... شما داری فلان می کنی و....بازار کساده و....
هر چند وقت یکبار میام تو این تاپیک می خندمو می رم .

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
کلیات حرفم این بود که پولدار برای معامله مسکن زیاده و رونق خودش رو داره!
قبلا 1000 نقر توی این مارکت بودن الان شده 100 نقر ولی مارکت سر جاشه

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
کلیات حرفم این بود که پولدار برای معامله مسکن زیاده و رونق خودش رو داره!
قبلا 1000 نقر توی این مارکت بودن الان شده 100 نقر ولی مارکت سر جاشه
دقیقا نیما جان
طرف 4 تا خانه ساخته فکر می کنه دیگه خدای اینکاره
وقتی گنده های بازار می نالن از این قضیه و هر روز حرف حرف که الان وقت خریده و مردم موقیعت رو از دست ندن ، یعنی مشتری خیلی کم شده و الی مشتری همیشه هست ، مشتری پورشه 1.5 میلیاردی همیشه هست ، پراید هم همیشه هست

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,551
آقای mohamad021 لطفا بحث نکنید با بقیه فایده ای نداره . دوستانی که اینجا هستند اکثرا نه خریدار ملک و نه سازنده و فروشنده هستند . بیشتر برای حفظ سرمایه و اطلاع از اوضاع بازار و شنیدن خبرهای شاد و خوب سر می زنند . امروز میلگرد خریدم کیلویی 1950 تومن!! می دونی یعنی چی؟ یعنی شده برم تاکسی کار کنم اگر اگر پول لازم باشم خونمو نمی تونم ارزون بفروشم . ظرف همین یک ماه اخیر هر سرویس ماسه 70 هزار تومن گرون شده! اسفند سیمان 6300 بود فروردین شد 7500! بعد دوستان می شینن می گن ارزون میشه ...شما دنبال سود خودتی ... شما داری فلان می کنی و....بازار کساده و....
هر چند وقت یکبار میام تو این تاپیک می خندمو می رم .
کسی نخره شما هرچقدر هم گرون ساخته باشی ارزون میشه
عمر این کار دیگه به سر اومده

mohamad021

Registered User
لایک‌ها
159
اگه الان شما سازنده هستی ، پدر من 20 سال پیش ساختمان سازی می کرده ، نمی دونم 20 سال پیش کجا بودید
پارسال هم از این حرف ها زیاد می زدن سازنده ها ، الان هم تکرار حرف های گذشته
من منتظر روز خوب نمی مونم ، خودم روز خوبمو درست می کنم
ولی خوب بدونید بازار شما محدود می شه
موفق باشی
انشالله پدرتون سالم باشن و سایشون بالای سر شما و خانواده محترمتون باشه

و انشالله به شما یاد بدن که بقیه رو اون پسره و طرف خطاب نکنید
اگه توقع احترام دارید باید به بقیه احترام بگذارید
موفق باشی

آپارتمان

Registered User
لایک‌ها
21
دوستان یک سوال از این شهرک های اطراف تهران کدوم یکی واسه خرید یک آپارتمان نقلی یک خوابه یا دو خوابه بهتره ؟ نزدیک به مترو فاصله تا تهران و....

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
جدای بحث های ارزون میشه یا نمیشه،
دقت کردین سابق تا عیدی میشد چقدر ماشین عروس میدیدیم؟ اما من چند ماهه حتی یدونه ام ندیدم.
جدای بحث های فرهنگی..مهمترینش اقتصادی و خرید ماشین و خونست.
الان که دیگه رهنم مکافات شده..
من یه خونه کوچیک دارم خداروشکر اما اگر قصرم داشتم بخاطر هموطنم هیچوقت خدا خدا نمیکردم قیمت چیزی که دارم بره بالا!
ولی الان متاسفانه کسی به کسی رحم نمیکنه، چرتکه و ماشین حساب جای انسانیت رو گرفته.
شاید اصلا خونه ارزونم نشه گرون هم بشه
ولی آخرش میگم بذار پولدارا پولدار تر شن و قشر ضعیف دیگه تا چند سال دیگه حتی اجاره هم نتونه بده اونوقت دودش توی چشم همون پولدارا میره غیر مستقیم و مستقیم

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,551
جدای بحث های ارزون میشه یا نمیشه،
دقت کردین سابق تا عیدی میشد چقدر ماشین عروس میدیدیم؟ اما من چند ماهه حتی یدونه ام ندیدم.
جدای بحث های فرهنگی..مهمترینش اقتصادی و خرید ماشین و خونست.
الان که دیگه رهنم مکافات شده..
من یه خونه کوچیک دارم خداروشکر اما اگر قصرم داشتم بخاطر هموطنم هیچوقت خدا خدا نمیکردم قیمت چیزی که دارم بره بالا!
ولی الان متاسفانه کسی به کسی رحم نمیکنه، چرتکه و ماشین حساب جای انسانیت رو گرفته.
شاید اصلا خونه ارزونم نشه گرون هم بشه
ولی آخرش میگم بذار پولدارا پولدار تر شن و قشر ضعیف دیگه تا چند سال دیگه حتی اجاره هم نتونه بده اونوقت دودش توی چشم همون پولدارا میره غیر مستقیم و مستقیم
با گرون شدن کسی پولدارتر نمیشه، درواقع طرف فکر میکنه پولدار شده
پولدارا فقیرتر میشن و فقرا بیشتر از پولدارا فقیرتر میشن و اینطوری شکاف طبقاتی بوجود میاد

erfan_2010

Registered User
لایک‌ها
572
ادم وقتی پولدار میشه که دارائی اش بیشتر از میزان تورم رشد کنه .

اون پولداری که ده سال پیش ده تا اپارتمان داشت الان هم همون ده تا رو داره و مضاف براینکه اپارتمانهاش ده سال کلنگی تر شده دیگه نمیشه گفت پولدارتر شده .
اینو بهش میگن حفظ سرمایه که هزینه استهلاک هم توش باید لحاظ بشه یعنی بعد 40 سال این یارو پولدارجان هم به نوعی فقیر شده . چون اپارتمانهاش مستهلاک شدن .
ازطرفی اپارتمان ملک شش دانگ که نیستش . اگر ساختمان کلنگی شد حداقل شش دانگ ملک بمونه . اپارتمان کل قیمتش به همون مصالح و دیوارهاشه . مگه تو یه زمین 500 متری که یه ساختمون 5طبقه سه واحدی میندازن چند متر به هر کدوم از خریدارها میرسه .

با این وضع تورم و این اوضاع اقتصادی در نهایت کسی که ضرر میکنه همون پولدارجانها هستند . ما که چیزی نداریم که از دست بدیم .

بالا