• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

erfan_2010

Registered User
لایک‌ها
572
40 اپارتمانهای شمال تهران فقط برای سرمایه گذاری خریده شده . یعنی خالی از سکنه هست .حالا حساب کنید بازار احساس کند که واقعا این رکود طولانی مدت خواهد بود .

با این حساب چه افت قیمت خواهیم داشت .

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
البته برای اینکه کسی فکر نکنه که یه فکر خاص رو میخوام تحمیل کنم
در مناطق خاص افزایش قیمت رو دیدم حتی در 30-40 درصد در چند ماه ولی شرایطش خاصه.
جایی که تا چند وقت پیش با حداقل 40-50 میلیون نقد میتونستید خرید کنید که بقیه اش وام و رهن میشد
الان تا 20-30 اومده و الباقی اقساط 24 ماهه بدون بهره ! البته وام و رهن هم داره طبیعتا .
منظورم رو اقساطی شدنش هست.

در ضمن هر مثالی میزنم پایین شهر و حومه تهران هست که عامه مردم در این قشر هستند و قدرت عامه ملاک است و درسته اون پولدار بالاشهر نشین ....
مثلا یه ملک 50 میلیاردی در بالاشهر اگه الان 60 میلیارد معامله بشه دلیل نمیشه ملک رفته بالا ! اون خاص هست

ikeyvan

Registered User
لایک‌ها
10
میشه لطفا اطلاعات اون موردایی که با 30 تومن میشه خرید را خصوصی بفرستید...ممنون

Toranj85

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
39
الان سر معامله تخفیف خوبی میشه از مالکا گرفت ، من خودم دنبال خرید زمین بودم که بعد از 1 ماه گشتن تونستم نزدیک 20% قیمتی که بنگاه های مختلف میگفتن از مالک زمینی که خوشم اومده بود تخفیف بگیرم ولی به نظرم برای خرید بهترین موقع زمانی هست که قدرت چونه زنی دست شما باشه یعنی موقع رکود ( همه مون داستان اون شیری که تو آلمان گرون شد و مردم نخریدن و ارزون شد رو شنیدیم ولی اینجا ایرانه هنوز زوده بخوایم اونقدر رویایی فکر کنیم همین 2 ماه پیش تا گفتن بنزین میخواد گرون شه پراید و پرادو پشت سر هم تو صف پمپ بنزین بودن... ) وقتی گرونی مصالح و زیاد شدن مالیات ها تاثیر خودشو بزاره، به نظرم مسکن هم تو یه بازه ی 1 ساله حداقل همگام با تورم رشد میکنه اگه 1 جهش ناگهانی مثل بازه های قبلی تو این 20 سال نداشته باشه ، حداقل 25% گرون میشه

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
دوستان من شنیدم تو شیراز و اصفهان خرید خونه در مناطقی مثل شهرک صدرا شیراز یا سپاهان شهر
اصفهان برای سرمایه گذاری توجیح داره و بهتر از تهران هست
دوستان اصفهانی و شیرازی اطلاعی دارید ؟

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
لایک‌ها
16,664
دوستان من شنیدم تو شیراز و اصفهان خرید خونه در مناطقی مثل شهرک صدرا شیراز یا سپاهان شهر

صدرا آره .. هر سال داره گرونتر میشه.. 7 سال پیش مفت میدادن کسی نمیخرید :دی

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
سپاهان شهر داستان داره یک زمانی گفتند اینجا معدن سربه هرکی بره می میره اون زمان عده ای زمانها را مفت خریدند حالا دارند قیمت خون می فروشند .دلیل روند گرونیش هم اینه که خیلی بهش می رسند مثلا هایپر استار یا پروژه سیتی سنتر که هنوز کامل نشده و کلی پروژه دیگه که درحال اجراست .اما کلا بازار مسکن اصفهان هم راکد است

iasp

Registered User
لایک‌ها
12
سپاهان شهر فک کنم رشدشو کرده باشه

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
صدرا آره .. هر سال داره گرونتر میشه.. 7 سال پیش مفت میدادن کسی نمیخرید :دی
حدود قیمت اپارتمان های اونجا رو چطوری میشه گرفت ؟ سایتی مثل ایرانداک برای شیراز وجود داره که قیمت ها رو بشه دید ؟

Captive

لایک‌ها
16,664
حدود قیمت اپارتمان های اونجا رو چطوری میشه گرفت ؟ سایتی مثل ایرانداک برای شیراز وجود داره که قیمت ها رو بشه دید ؟

مخلصم /. واللا سایت مایت که قیمت دقیق بگه و فروشنده سراغ ندارم خودم معمولا سرچ میکنم ، ولی برو بکس که اونجا هستند الان جای خوبش دیگه زیر 200 میل فکر نکنم گیر بیاد.. بیمارستان پیوند اعضا هم تا چند سال دیگه افتتاح میشه و اونجا بازم گرونتر میشه ، چون تو خاورمیانه تـــَکه ..

http://www.booali.org/default.aspx

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
مخلصم /. واللا سایت مایت که قیمت دقیق بگه و فروشنده سراغ ندارم خودم معمولا سرچ میکنم ، ولی برو بکس که اونجا هستند الان جای خوبش دیگه زیر 200 میل فکر نکنم گیر بیاد.. بیمارستان پیوند اعضا هم تا چند سال دیگه افتتاح میشه و اونجا بازم گرونتر میشه ، چون تو خاورمیانه تـــَکه ..

http://www.booali.org/default.aspx
ممنون حمید جان
اطلاعات بیشتری ازاین منطقه نداری ؟ موقعیت مکانی و دسترسی ها و ...

Captive

لایک‌ها
16,664
ممنون حمید جان
اطلاعات بیشتری ازاین منطقه نداری ؟ موقعیت مکانی و دسترسی ها و ...

واللا رو به پیشرفت ِ ... اکثرا جوون های تازه ازدواج کرده هستند /. در کل جای بدی واسه سرمایه گذاری نیست اما واسه زندگی ، من خودم نمی پسندم ، چون همه جور آدمی اونجا پیدا میشه و نسبت به مرکز شهر هم دوره..

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
واللا رو به پیشرفت ِ ... اکثرا جوون های تازه ازدواج کرده هستند /. در کل جای بدی واسه سرمایه گذاری نیست اما واسه زندگی ، من خودم نمی پسندم ، چون همه جور آدمی اونجا پیدا میشه و نسبت به مرکز شهر هم دوره..
یه سرچی زدم چندتا عکس دیدم اما خب خیلی واضح نبود !
ایشاله یه سفر بیام شهرتون از نزدیک ببینم :)

Captive

لایک‌ها
16,664
یه سرچی زدم چندتا عکس دیدم اما خب خیلی واضح نبود !
ایشاله یه سفر بیام شهرتون از نزدیک ببینم :)

آره یه سفر بیا داداش ، یه پالوده شیرازی هم بزن به بدن حالش رو ببر :دی

Realmadrid C.F

Registered User
لایک‌ها
19
بعد از یکی دو ماه شایعه ، طرح پرداخت وام مسکن تا 50 درصد ارزش ملک ، کم کم رنگ واقعیت به خودش میگیره ، در صورت اجرا بازار مسکن اُفق بسیار روشنی خواهد داشت

پیشنهاد افزایش وام مسکن تا ۵۰ درصد قیمت تمام‌شده ارائه شد
مشاور وزیر راه و شهرسازی از پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی به بانک مرکزی برای افزایش وام مسکن تا ۵۰ درصد قیمت تمام‌شده خبر داد و گفت: باید بازار رهن ثانویه در کشور توسعه یابد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، حسین عبده‌تبریزی مشاور وزیر راه و شهرسازی در جریان بازدید از غرفه خبرگزاری فارس در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه در پاسخ به این سوال که صندوق پس‌انداز مسکن در چه مراحلی قرار دارد، اظهار داشت: در این خصوص باید بانک مرکزی نظر نهایی را اعلام کند و قطعا برای برون‌رفت از رکود فعلی بخش ساختمان باید فعال شود.

وی ادامه داد: بانک مرکزی درخواست وزارت راه و شهرسازی برای تقویت بازار رهن را دریافت کرده و باید با وام‌های بلندمدت زوج‌های جوان را صاحبخانه کنیم.

وی با بیان اینکه در تمام دنیا 80 درصد هزینه خرید مسکن وام پرداخت می‌شود گفت: در ایران با احتساب 2 تا 3 میلیون تومان در 75 متر باید حدود 70 میلیون تومان پرداخت شود.

وی تاکید کرد: وزارت راه و شهرسازی درخواست خود را به بانک مرکزی اعلام کرده و بانک مرکزی با هر روشی که می‌تواند باید بازار رهن را توسعه دهد؛ با این روش میلیاردها نفر در دنیا صاحبخانه شده‌اند.

karafarin

Registered User
لایک‌ها
266
دولت بودجه ای برای تامین مالی این وامها نداره دوست عزیز این حرفا سرگرم کنیه
اینا تو پرداخت 3میلیون تومن وام ازدواج یک و نیم میلیون زوج موندن

بالا