برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
609
@s.david.s
سیدجان ی سوال
برای خرید اپارتمان قولنامه ای چه نکاتی رو باید رعایت کنیم که درمون نذارند؟
کلا ریسک قولنامه ای زیاده
اما برای اینکه بعدا بتونید یقه بگیرید و دستتون کمی به جایی بند باشه، بهتره در دفتر املاک با کد رهگیری انجام بدید
جای پارکینگ، طبقه، واحد و ... به طور قطعی مشخص کنید
اگر شخصی سازه، از سند مادر یک دانگ (یا به میزان خریدتون) به نام خودتون کنید
بدهی های شهرداری، عوارض، سابقه سازنده و ... رو حتما بررسی کنید که بعدا از شما نخوان بگیرن
پایان کار و روند اخذش رو حتما بررسی کنید

in-fo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام حالتون خوبه نمیدونم اینجا باید بپرسم یا تاپیک جدا باید بزنم
من حقیقتا قصد دارم وارد بازار املاک بشم یعنی بنگاه بزنم و خرید و فروش کنم ملک رو یا اجاره بدم اما نمیدونم حقیقتش از کجا باید شروع کنم مشکلی از بابت آموزش ندارم چون بنگاه دار زیاد سراغ دارم میتونم برم پیششون ولی نمیخوام بفهمن که منم میخوام وارد این بازار بشم
ممنون میشم بگید مراحل گرفتن مجوزش چطوریه و از کجا باید شروع کنم و چطور میتونم توی این بازار موفق باشم

سارا222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
55
سلام حالتون خوبه نمیدونم اینجا باید بپرسم یا تاپیک جدا باید بزنم
من حقیقتا قصد دارم وارد بازار املاک بشم یعنی بنگاه بزنم و خرید و فروش کنم ملک رو یا اجاره بدم اما نمیدونم حقیقتش از کجا باید شروع کنم مشکلی از بابت آموزش ندارم چون بنگاه دار زیاد سراغ دارم میتونم برم پیششون ولی نمیخوام بفهمن که منم میخوام وارد این بازار بشم
ممنون میشم بگید مراحل گرفتن مجوزش چطوریه و از کجا باید شروع کنم و چطور میتونم توی این بازار موفق باشم
|همانطور که خودتان اشاره کردید حتما در بین شان کار کنید حتی با داشتن سرمایه ی کافی در ابتدا دفتر تاسیس نکنید.در جاهای مختلف کار کنید.حتی اگر شده حقوقی هم دریافت نکنید (استفاده از تجربه افراد قدیمی در کار را دریافت میکنید این مورد قابل براورد نیست.پس در ادامه میبینید شما حتی با دریافت نکردن درامد سرمایه بزرگی از انها دریافت کردید)و در ضمن نگیددر اینده میخوام همکارتان بشم.این طرز فکر من هست در هرکاری باید ریزه کاریه ها که خیلی مهمند را فهمید تا به شکست منجر نشود

سارا222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
55
کلا ریسک قولنامه ای زیاده
اما برای اینکه بعدا بتونید یقه بگیرید و دستتون کمی به جایی بند باشه، بهتره در دفتر املاک با کد رهگیری انجام بدید
جای پارکینگ، طبقه، واحد و ... به طور قطعی مشخص کنید
اگر شخصی سازه، از سند مادر یک دانگ (یا به میزان خریدتون) به نام خودتون کنید
بدهی های شهرداری، عوارض، سابقه سازنده و ... رو حتما بررسی کنید که بعدا از شما نخوان بگیرن
پایان کار و روند اخذش رو حتما بررسی کنید
ممنون از توضیحات
البته فکر میکنم کد رهگیری کلا منحل شده.وبطور کلی راه کلاهبرداری برای هر شخص حتی با وجود قوانین سرسختانه در هر زمان محیاست.بهترین راه استعلام خود شخص خریدار از ارگان های ذکر شده و معامله با بنگاهی قدیمی و با سابقه است.اگر میتوانید هزینه کنید وکیل همراه خود در کل پروسه داشته باشید یا حداقل بندها و موارد لازم را بشما متذکر شود که شما آنها را لحاظ کنید(گاهی بی وجدانی و کلاهبرداری که سرمان میاید را باور نمیکنیم و با خود میگوییم کاش هزینه ای را به شخص کاردان میدادم که بالا سر این معامله بود). در هر صورت معامله جدید مبارک و خیر باشد برایتان

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
سال آینده افزایش قیمت بنزین قطعیه... اونطوری که روزنامه دولت نوشته بود قراره حداقل لیتری 8 تومن بشه... تجربه نشون داده وقتی قیمت بنزین گرون می شه قیمت همه چیز چند برابر می شه مخصوصا ملک

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
سال آینده افزایش قیمت بنزین قطعیه... اونطوری که روزنامه دولت نوشته بود قراره حداقل لیتری 8 تومن بشه... تجربه نشون داده وقتی قیمت بنزین گرون می شه قیمت همه چیز چند برابر می شه مخصوصا ملک
لینک منبع خبر؟

mjs7

Registered User
لایک‌ها
158
با تجربه گرون کردن بنزین در سال 98 و اعتراضات اون موقع و اتفاقات اخیری که بابت موضوع مهسا امینی افتاد حکومت ریسک گرون کردن بنزین رو نمی کنه

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
دوست عزیز با چنین حرکتی (که امیدوارم زودتر اتفاق بیفته، هرچند همه میگن این ریسک رو نمیکنه ولی یادشون رفته یه مشت بی خرد جاهل اونجا نشستن و هیچی ازشون بعید نیست) دیگه کار تمومه...
به چند برابر شدن نمیرسه ...

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
قبلا پرند ثبت نام کردم برای مسکن ملی..الان اس ام اس افتتاح حساب امده میگه تا 5 اذر وقت داری 40 تومن بریزی..هر 6 ماهم باید 40 تومن بدم..ارزش داره در حال حاظر ؟ اینا سقوط نکنن پولمون به گاج بره.

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
609

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,385
کل کامنتها رو خوندم یکی میگه واقعی هست یکی میگه کلاهبرداریه در صورتی که همه زمینها سند تک برگ دارن
فکر کنم اینا که تبلیغشون میشه و. ارزون هست خارج از محدوده شهر هست
و یه چیز جالب زمینها 250 متر نیستن بلکه 250 سهم هستن یعنی ممکنه بعدا با کسر متراژ راه ها و خیابانها و کوچه کلا 10 متر زمین گیر خریدار بیاد

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
609
کل کامنتها رو خوندم یکی میگه واقعی هست یکی میگه کلاهبرداریه در صورتی که همه زمینها سند تک برگ دارن
فکر کنم اینا که تبلیغشون میشه و. ارزون هست خارج از محدوده شهر هست
و یه چیز جالب زمینها 250 متر نیستن بلکه 250 سهم هستن یعنی ممکنه بعدا با کسر متراژ راه ها و خیابانها و کوچه کلا 10 متر زمین گیر خریدار بیاد
سری که درد نمیکنه رو دستمال نبندین
مقدار پولی که میخواید اینجا زمین بگیرید، معادلش رو جای دیگه که مطمئن هست بخرید

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,385
سری که درد نمیکنه رو دستمال نبندین
مقدار پولی که میخواید اینجا زمین بگیرید، معادلش رو جای دیگه که مطمئن هست بخرید
اخه معادلش جایی دیگه انقدر زمین نمیدن شاید همین ارزون بودنش خیلیا رو به طمع کشونده

سارا222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
55

hexman

Registered User
لایک‌ها
761
این زمین های گلبهار رو من یادمه از سال 85-86 توی روزنامه تبلیغ میکردن اگه کلاهبرداری بود لابد تا الان گندش در امده بود

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
609
این زمین های گلبهار رو من یادمه از سال 85-86 توی روزنامه تبلیغ میکردن اگه کلاهبرداری بود لابد تا الان گندش در امده بود
همینکه بعد از ۱۵-۱۶ سال وضعیتش اینه، یعنی معلوم نیست کی به نتیجه برسه
واقعا اگر ارزش واقعی داشت، سرمایه دارها، بنگاهیا و دلالا خودشون اونجارو کامل خرید نمیکردن؟

بالا