برگزیده های پرشین تولز

سوالات متفرقه

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
با درود

دوستان من چند روز پیش یک تصادف داشتم. شخصی با پراید از پشت سر توی جاده و نزدیک پلیس راه از پشت سر به خودرو من کوبید. افسر اومد و به شخص مقصر گفت که می خوای از بیمه استفاده کنی و اونم گفت نه. توی دفتر ثبتش کرد و کارت ملی و کارت ماشین رو ازش گرفت و به من داد و گفت فردا برین تعمیرگاه چون خسارت زیادی ندیده و حدود 250 تومن خرج ماشین هست پول رو بدین و بعدش تحویل بگیر مدارکتو ( گفت اگر نیومد برو شکایت کن دیگه کاری به ما نداره! )

حالا اون فرد فردا زنگ زده که من پول ندارم چون شخص کناریمو بردم بیمارستان خوابیده تا یه زمانی خطری نباشه و الان مرخص شده ولی از من 150 هزار تومن گرفتن و ...

حالا من باید کجا برم و کجا شکایت کنم؟ چطور باید پی گیری کنم و مراحل قانونی چیه؟

با سپاس

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
دوستان من می خواستم برای نزدیک به 1000 شماره تلفن موبایل که از مشتریان خودم هستند پیامک بفرستم و بهشون اعلام کنم که مکان فروشگاه داره تغییر می کنه و ...

چگونه می تونم این کارو انجام بدم؟ بهترین راه اطلاع رسانی در چنین زمان هایی چیه؟

لطفا راهنمایی بفرمایید
با سپاس

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
دوستان من می خواستم برای نزدیک به 1000 شماره تلفن موبایل که از مشتریان خودم هستند پیامک بفرستم و بهشون اعلام کنم که مکان فروشگاه داره تغییر می کنه و ...

چگونه می تونم این کارو انجام بدم؟ بهترین راه اطلاع رسانی در چنین زمان هایی چیه؟

لطفا راهنمایی بفرمایید
با سپاس[/
برو از این سرویس های پیامکی اینترنتی استفاده کن که شماره های مخصوص پیامکی داره و میتونید برای همون ۱۰۰۰ نفر سریعا بفرستید ولی مشکل اینجاست اگه سرویس تبلیغاتی مشتریاتون قطع باشه این پیامک بدستشون نمیرسه
عاقلانه ترین راه بسته هایی که مخصوص ارسال پیامک هستن استفاده کنی که فکر میکنم ایرانسل و همراه اول هر ۲ از این بسته ها داشته باشن که میتونید شماره های اپراتور هاشون رو پیدا کنید و ازشون راهنمایی بخاید
شما الان مشمکلتون دقیقا چیه ؟ تمام این شماره ها توی دفترچه گوشیتون ذخیره هستن؟

leo90

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
141
من میخوام برای پراید باتری بخرم !!!
بنظر شما ایرانی صبا یا اوربیتال بخرم یا خارجی ؟
ممنون

Areno

Registered User
لایک‌ها
778
سلام؛
2 ماه فرصت دارم تا اعزام به خدمت!
امروز کارت سبز گرفتم؛ چقدر طول میکشه گواهینامه بگیرم؟ هزینه اش چقدره؟

amirrezan95

Registered User
لایک‌ها
9,192
سلام دوستان
یکی از آشنایان طبقه بالای خونش چند وقت هست میخواد خالی بزاره الان یه سوال براش پیش اومده که بهتره1- شیر فلکه آب رو باز بزاره و بیخیال باشه و یا 2-شیر فلکه رو باز بزاره و هر از گاهی بره آب رو تو لوله ها باز کنه یا3- اینکه شیر فلکه رو ببنده کلا ؟کدوم کار بهتره؟برای گاز کدوم کار بهتره؟
ممنون

A1C1E

Registered User
لایک‌ها
4,545
سلام دوستان
یکی از آشنایان طبقه بالای خونش چند وقت هست میخواد خالی بزاره الان یه سوال براش پیش اومده که بهتره1- شیر فلکه آب رو باز بزاره و بیخیال باشه و یا 2-شیر فلکه رو باز بزاره و هر از گاهی بره آب رو تو لوله ها باز کنه یا3- اینکه شیر فلکه رو ببنده کلا ؟کدوم کار بهتره؟برای گاز کدوم کار بهتره؟
ممنون
شیر فلکه آب رو ببنده دوشاخه پمپ آب هم بکشه آب گرمکن هم خاموش کنه

pardisgame1988

Registered User
لایک‌ها
32
سلام من مدرک کاردانی فنی حرفه ای دارم میخوام تو دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم ولی هیچ کدوم از واحدهایی که پاس کردم رو تطبیق نمیدن میخواستم بدونم اگه تو پیام نور واحدهای جدیدی که تو کاردانی نبوده رو پاس کنم دانشگاه های دیگه ای مثل آزاد یا غیر انتفاعی واحدهای جدیدم رو تطبیق میدن ؟ لطفا اگه کسی میدونه جواب بده

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,995
اگر در، طرف خیابون ماشین پارک شده باز بشه و تصادف بشه مقصر کیه؟! مثل اون نشه که طرف ترمز بزنه بعد پشت سری مقصر بشه!!!

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314
اگر در، طرف خیابون ماشین پارک شده باز بشه و تصادف بشه مقصر کیه؟! مثل اون نشه که طرف ترمز بزنه بعد پشت سری مقصر بشه!!!
بستگی به جای پارک داره
اگه تو خیابون که تابلو توقف ممنوع داره و ماشین توش پارک کنه و یکی بهش بزنه مقصر ماشین پارک شده است
اما اگر در مکانی پارک کرده باشه که توقف ممنوع نباشه و سایر شرایط مثل باز بودن مسیر و ... رعایت شده باشه مقصر ماشینی هست که زده بهش
تو معابر و کوچه ها هم با در نظر گرفتن عرض کوچه باید در نظر گرفت

2640144892

Registered User
لایک‌ها
244
مراجعه به اداره اوقاف شهرتون هست که معمولا اداره شون نزدیک قبرستوناست
فک کنم از شهرداری ها هم بشه

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653
دوستان سلام

یه سوال فنی مهندسی :دی ، در حاضر جایی هست که قهوه ساز فول اتومات بفروشه؟ و کلا داشته باشه؟؟ هم قهوه ساز اتومات خانگی و هم برای بیرون که مشتری بتونه کارت بکشه و ...

Brahms

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
سلام
جایی رو در تهران سراغ دارید که جعبه کادو متنوع داشته باشه؟

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
با درود

دوستان من می خواستم برای یک استخر کوچک ذخیره آب که عمقش نزدیک به 2 متر هست و انتقال آب استخر به منبع آب در ارتفاع 2 متری ( جمعا 5 متر ) اقدام به خرید یک پمپ آب بکنم

بنده می خواستم هفته ای یک بار این منبع رو برای آبیاری درختان پر کنم. گنجایش منبع آب 1500 لیتر هست یعنی در هفته نزدیک به 1500 لیتر آب باید از استخر کشیده بشه به منبع

امروز برای خرید پمپ آب اقدام کردم دو گزینه بمن معرفی شد که موندم کدوم رو تهیه کنم

1- یک پمپ آب 2 زمانه که گویا با روغن و بنزین کار می کنه و 1.5 اینچ هست و وزن سبکی داره و قیمت رو نزدیک به 450 دادن

2- یک پمپ آب 4 زمانه 2 اینچی که کمی بزرگ تر هست و گویا قوی تر هست و ... و با بزنین کار می کنه و قیمت رو نزدیک به 600 دادن به من

می خواستم بدونم تفاوت اینها چیه و آیا بهتر نیست که حالا که در حال خرید هستم اون گزینه ی دوم رو بخرم؟ آیا این پول 150 هزار تومان رو بدن بهتر نیست؟

روش دیگه هم خرید اینورتر هست. من این اینورتر ماشین 200 وات رو دیدم قبلا که اگر بتونه با برق ماشین کف کش رو راه اندازی کنه کار ساده تر هست. نزدیک به 1500 وات خروجی می ده ولی موندم که آمپر و شدت جریانی که می ده کافیه یا نه

بالا