برگزیده های پرشین تولز

سوالات متفرقه

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314
با درود

دوستان من می خواستم برای یک استخر کوچک ذخیره آب که عمقش نزدیک به 2 متر هست و انتقال آب استخر به منبع آب در ارتفاع 2 متری ( جمعا 5 متر ) اقدام به خرید یک پمپ آب بکنم

بنده می خواستم هفته ای یک بار این منبع رو برای آبیاری درختان پر کنم. گنجایش منبع آب 1500 لیتر هست یعنی در هفته نزدیک به 1500 لیتر آب باید از استخر کشیده بشه به منبع

امروز برای خرید پمپ آب اقدام کردم دو گزینه بمن معرفی شد که موندم کدوم رو تهیه کنم

1- یک پمپ آب 2 زمانه که گویا با روغن و بنزین کار می کنه و 1.5 اینچ هست و وزن سبکی داره و قیمت رو نزدیک به 450 دادن

2- یک پمپ آب 4 زمانه 2 اینچی که کمی بزرگ تر هست و گویا قوی تر هست و ... و با بزنین کار می کنه و قیمت رو نزدیک به 600 دادن به من

می خواستم بدونم تفاوت اینها چیه و آیا بهتر نیست که حالا که در حال خرید هستم اون گزینه ی دوم رو بخرم؟ آیا این پول 150 هزار تومان رو بدن بهتر نیست؟

روش دیگه هم خرید اینورتر هست. من این اینورتر ماشین 200 وات رو دیدم قبلا که اگر بتونه با برق ماشین کف کش رو راه اندازی کنه کار ساده تر هست. نزدیک به 1500 وات خروجی می ده ولی موندم که آمپر و شدت جریانی که می ده کافیه یا نه
روش دوم یعنی استفاده از اینورتر کلار رد میشه
چون هیچ اینورتری نیست که بتونه یه پمپ رو برای مدت طولانی روشن نگه داره
در مورد انتخاب پمپ شما چی برات مهمه؟
اگه دبی بیشتر برات مهمه گزینه 2 بهتره
البته در خرید پمپ باید دقت بشه هد آب چقدره
یعنی هم دبی رو در نظر میگیری هم هد آب رو
در مورد نوع موتور مورد استفاده در ساخت پمپ باید بگم که موتور های دو زمانه خیلی وقته منسوخ شدن به خاطر خرابی های زیاد و اینکه باید همیشه سوختش چرب باشه و آلودگی زیادی تولید میکنه
اما توان موتور های دوزمانه در حجم ثابت سیلندر تقریبا دو برابر موتور های چهارزمانه هست به خاطر اینکه در هر رفت و برگشت یکبار عمل احتراق انجام میشه اما در موتورهای چهارزمانه در هر دو عمل رفت و برگشت یکبار احتراق انجام میشه

leo90

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
141
آیا آموزشگاه سفیر برای یادگیری زبان خوبه ؟ در آینده قصد گرفتن مدرک آیلتس رو دارم ...
و اینکه اینها 10 هزار تومان برای تعیین سطح میگیرن که خیلی به من برخورد و هنوز حتی برای تعیین سطح نرفتم !!!

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,996

mehran_mo

Registered User
لایک‌ها
146
حمل و نقل/پست حیوانات چه جوریه؟ چه جوری میشه یه موجود زنده رو به جایی دیگه ارسال کرد؟

فکر میکنم تنها راهش صحبت با باربری هست. چون پست حیوانات را قبول نمیکنه، بهتره با باربری ها صحبت کنید تا اینکه ببینید کدوم راننده قبول میکنه.
حیوان خانگی هست؟

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
با درود

دوستان گرامی در صورتی که یک زوج به تازگی ازدواج کرده باشن برای تغییر سرپرست خانوار و اینکه زوج ها یارانه ی خودشون رو دیگه مستقل دریافت کنند چه مراحلی باید و باید چکار کرد. باید به کجا مراجعه کرد و چه کارهایی انجام داد تا از این پس یارانه به حساب مستقل زوج ها واریز بشه ( برای یکی از دوستانم نیاز دارم این اطلاعات رو )
---
پی نوشت! هرچند یارانه یک چیز بی خود هست و از نظر اقتصادی اقتصاد و تولید کشور رو برباد داد

persianalpha

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,386
با درود

دوستان گرامی در صورتی که یک زوج به تازگی ازدواج کرده باشن برای تغییر سرپرست خانوار و اینکه زوج ها یارانه ی خودشون رو دیگه مستقل دریافت کنند چه مراحلی باید و باید چکار کرد. باید به کجا مراجعه کرد و چه کارهایی انجام داد تا از این پس یارانه به حساب مستقل زوج ها واریز بشه ( برای یکی از دوستانم نیاز دارم این اطلاعات رو )
---
پی نوشت! هرچند یارانه یک چیز بی خود هست و از نظر اقتصادی اقتصاد و تولید کشور رو برباد داد
سلام باید برن پلیس 10 درخواست بدن

SW-ZX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
43
دایرکت تماس های ایرانسل به یه ایرانسل دیگه رایگان هست یا هزینه داره؟

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314
چمن زیر سایه هم رشد میکنه یا حتما باید آفتاب داشته باشه؟!
چمن هلندی زیر سایه بهتر از آفتاب رشد میکنه
چمن ایراتی اگه تو آفتاب آب بیشتری بهش بدین با رشدش با سایه فرقی نداره

Brahms

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
من یه سیم کارت ایرانسل دارم (3g) که به اسم بابامه و امروز سفارش دادم که 4g یش رو برام بیارن. (از سایت Yello - به صورت رایگان). با این وجود که پشتیبانی Yello و ایرانسل گفتن که طبق مقررات سیم کارت فقط به صاحبش تحویل میشه, بازم گفتم بیارن. شاید بتونم با مامور پیک که سیم کارت رو برای من میاره صحبت کنم تا سیم کارت رو بده من. بابای بنده هم در دسترس نیست! (یه جای دور!) , به نظر شما آیا امکانش هست که مامور پیک سیم کارت رو به من بده؟ من به خود پشتیبانی ایرانسل هم گفتم که من میتونم با ارائه شناسنامه یا کارت ملی خودم که مشخصات بابام روشه و همون مشخصات هم تو سیستم شماست ثابت کنم که پسرشم و به این ترتیب سیم کارت رو بگیرم. گفتن نه و نمیشه و ...

واقعا حیفه این سیم کارت از دست بره. 14 گیگ اینترنت 14 روزه رایگان روشه!

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,996
من یه سیم کارت ایرانسل دارم (3g) که به اسم بابامه و امروز سفارش دادم که 4g یش رو برام بیارن. (از سایت Yello - به صورت رایگان). با این وجود که پشتیبانی Yello و ایرانسل گفتن که طبق مقررات سیم کارت فقط به صاحبش تحویل میشه, بازم گفتم بیارن. شاید بتونم با مامور پیک که سیم کارت رو برای من میاره صحبت کنم تا سیم کارت رو بده من. بابای بنده هم در دسترس نیست! (یه جای دور!) , به نظر شما آیا امکانش هست که مامور پیک سیم کارت رو به من بده؟ من به خود پشتیبانی ایرانسل هم گفتم که من میتونم با ارائه شناسنامه یا کارت ملی خودم که مشخصات بابام روشه و همون مشخصات هم تو سیستم شماست ثابت کنم که پسرشم و به این ترتیب سیم کارت رو بگیرم. گفتن نه و نمیشه و ...

واقعا حیفه این سیم کارت از دست بره. 14 گیگ اینترنت 14 روزه رایگان روشه!
واقعا فکر میکنی مامور پست برای ایرانسل کار میکنه؟! شما کارت ملی حتی کپی اون رو نشونش بدی بسته را تحویلت میده. برای من همین را هم نخواست! اصلا نگفت کی هستی فقط ادرس مربوطه، گرفتن یه امضای خرچنگ قورباغه از کسی که تو اون خونه هست حالا هر کی، و تحویل مرسوله.

Brahms

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
واقعا فکر میکنی مامور پست برای ایرانسل کار میکنه؟! شما کارت ملی حتی کپی اون رو نشونش بدی بسته را تحویلت میده. برای من همین را هم نخواست! اصلا نگفت کی هستی فقط ادرس مربوطه، گرفتن یه امضای خرچنگ قورباغه از کسی که تو اون خونه هست حالا هر کی، و تحویل مرسوله.

من کپی ش رو هم ندارم. فقط شماره ملی و شماره شناسنامه ش رو دارم.

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,996
اگه راه دوره کپیش را اسکن کنه ایمیل یا تلگرام بفرسته دوباره پرینت بگیر ازش

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
کپیش رو سعی کن پیدا کنی بعد وقتی مامور پست اومد با اعتماد بنفس و کاملا مطمئن باهاش صحبت کن بهت میده

Brahms

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
کپیش رو سعی کن پیدا کنی بعد وقتی مامور پست اومد با اعتماد بنفس و کاملا مطمئن باهاش صحبت کن بهت میده

نمیشه. شرایط جوریه که نمیشه کپی رو گیر بیارم.
به نظر منطقیه که من شناسنامه خودم رو نشون مامور بدم. چون نام پدر و شماره شناسنامه روشه.
ولی خب طبق مقررات حتی اصل مدارک هم داشته باشی نباید بهت بدن و فقط باید شخصی که سیم به اسمشه تحویل بگیره.
در هر حال بستگی به مامور داره که چقدر مقرراتی باشه.

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,996
به نظر منطقیه که من شناسنامه خودم رو نشون مامور بدم. چون نام پدر و شماره شناسنامه روشه.
ولی خب طبق مقررات حتی اصل مدارک هم داشته باشی نباید بهت بدن و فقط باید شخصی که سیم به اسمشه تحویل بگیره.
سنگ مفت, گنجشک مفت
با شناسنامه خودت منتظر بمون ببین چی میشه
ولی هیچ چیزی نمیخون
از نظر مامور پست هر کسی که از اون آدرس مقصد در رو باز کنه بسته را تحویلش میده حالا هر کی که باشه

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
من قبلا تجربشو داشتم اینجا رو بخون :
https://forum.persiantools.com/threads/سامانه-استعلام-تعداد-خطوط-مشترکین-تلفن-سیّار.868204/page-2

بالا