برگزیده های پرشین تولز

فراري از سربازي | معاف از سربازي | آش خور . كدام يك؟

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
چه نوع معافیت پزشکی گرفتید؟!!
باز هم فرقی نداره سالم باشید یا ناسالم, سربازی ضربه خودش را به زندگی میزنه
داداش من معافیت فعلا تحصیلی دارم دارم درس میخونم ولی چون دیابتی ام گفتن که معاف هستم:general210:
:)دوسال ضربه بهتر از یازده سال هست وتا اخر زندگیم باید با عوارض و سختی های این بیماری کنار بیام ;)باور کن هیچی بهتر از سلامتی نیست شبهای زیادیو نخوابیدم :rolleyes:

sisaco

Registered User
لایک‌ها
839
چه نوع معافیت پزشکی گرفتید؟!!
باز هم فرقی نداره سالم باشید یا ناسالم, سربازی ضربه خودش را به زندگی میزنه
راست میگه ! از کارو بارو اعصاب و عشقو همه چی افتادیم

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
خب ببین دوست عزیز اول از همه اگه نمیخوای بری بهترین راه اینه که فقط نری سراغش،!!!یعنی اینکه اصلا بهش فکر نکن ،خب میگن که میان دنبالت ،اومدن دنبالت میبرن اعدامت کنن ؟میبرن زندان ؟یا ...... هیچی نمیشه فقط اضافه میزنن بزار بزنن بدرک تو نرو :)به همین سادگی پیش نیومده کسی رو دست بند بزنن ببرن پادگان اگه پیش اومده بگین;)

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
خب ببین دوست عزیز اول از همه اگه نمیخوای بری بهترین راه اینه که فقط نری سراغش،!!!یعنی اینکه اصلا بهش فکر نکن ،خب میگن که میان دنبالت ،اومدن دنبالت میبرن اعدامت کنن ؟میبرن زندان ؟یا ...... هیچی نمیشه فقط اضافه میزنن بزار بزنن بدرک تو نرو :)به همین سادگی پیش نیومده کسی رو دست بند بزنن ببرن پادگان اگه پیش اومده بگین;)
ناموسن حرف حق رو زدی:general601:

persianlicence

Registered User
لایک‌ها
105
سلام.
11 ماه از تاریخ اتمام دوره کارشناسیم میگذره و 1 ماه برای معرفی وقت دارم.
مشغول به کارم تو یک شرکت خصوصی و بیمه ام داره رد میشه. سعی کردم تا الان بهش فکر نکنم و حتی شنیدم و دیدم کسایی که غیبت کردند و بیمشون هم داره رد میشه؟! این مسیله درسته ؟
1- رفتن و هدر دادن 2 سال از زندگی و از دست دادن کار فعلیم که مرتبط با رشتمه و به تازگی مشغولش شدم (4 ماه )
2- نرفتن و => اگه کسی میدونه واقعا چه عواقبی داره غیر مشکل خروج از کشور ممنون میشم راهنمایی کنه
شاید سوال خیییلی تکراری باشه اما به کمک کسانی که تجربش رو دارن
و این متن چی؟

فایل های ضمیمه

• photo_2017-10-20_19-58-17.jpg
    photo_2017-10-20_19-58-17.jpg
    105.7 KB · نمایش ها: 14

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
سلام.
11 ماه از تاریخ اتمام دوره کارشناسیم میگذره و 1 ماه برای معرفی وقت دارم.
مشغول به کارم تو یک شرکت خصوصی و بیمه ام داره رد میشه. سعی کردم تا الان بهش فکر نکنم و حتی شنیدم و دیدم کسایی که غیبت کردند و بیمشون هم داره رد میشه؟! این مسیله درسته ؟
1- رفتن و هدر دادن 2 سال از زندگی و از دست دادن کار فعلیم که مرتبط با رشتمه و به تازگی مشغولش شدم (4 ماه )
2- نرفتن و => اگه کسی میدونه واقعا چه عواقبی داره غیر مشکل خروج از کشور ممنون میشم راهنمایی کنه
شاید سوال خیییلی تکراری باشه اما به کمک کسانی که تجربش رو دارن
و این متن چی؟
به نظر من برو خدمت و هر چه سریع تر قال قضه رو بکن و برای خودت یک عمر عقب موندگی و استرس و سرکوفت و افسردگی رو نخر. کار فعلیت رو از دست بدی خیلی بهتر از اینه که آینده خودت رو خراب کنی. از خدمت که برگردی میتونی خیلی موقعیت های بهتری پیدا کنی برای کار و استخدام. اومدی و چند وقت دیگه از این شرکت بیرونت کردن ، یا شرکت منحل شد ، میخوای چی کار کنی؟! جای دیگه ای میتونی پیدا کنی که به آدم خدمت نرفته کار بدن؟!
این موضوع رو توجه داشته باش که اگه غیبت شما از یک سال بیشتر بشه ، سرباز فراری محسوب میشی که دیگه مسائل مربوط به خودش رو داره.
در ضمن ، کارفرمای شما اگه شما وارد غیبت بشی و شما را اخراج نکنه ، تخلف مرتکب شده که مجازاتش حبس و جریمه نقدیه. پس امکان اینکه به خاطر سربازی نرفتن هر لحظه عذر شما رو توی اون شرکت بخوان ، بالاس.
حالا تصمیم با خودتون

abootalebtt

Registered User
لایک‌ها
21
خدمت تو سن پایین خوبه ولی تو سن بالا پدر در میاره :mad:

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,404
انقدر خودتونو علاف کنید اخرشم باید برید،تو‌این مملکت هر چی بخای باید کارت داشته باشی،من خدا رو شکر سریع رفتم ۲۱ ماه تموم شد ولی دگ خدمت داره وضعش خراب میشه سرباز صفر کم شده دگ لیسانسه ها هم میزارن پاسدار تا چند سال دگ،
پس الکی سوسول بازی در نیارید باید برید،هر چه زودتر بهتر.الان میرید با لیسانس اقایی میکنید چند سال دگ‌باید پاسداری بدید

ali_m

Registered User
لایک‌ها
262
تو سن پایین برید تو رو خدا ...

هی دست دست نکنید برای معافی و سن بالا و فرار و ...

من از ۱۸ سالگی تا ۲۶ سالگی خودمو علاف کردم! آخرش مجبور شدم برم! پاااااره شدم تو یه کلام : ))))
تا برگشتم به روال عادی زندگی، صاااف شد دهن و مون و ...!

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
تو سن پایین برید تو رو خدا ...

هی دست دست نکنید برای معافی و سن بالا و فرار و ...

من از ۱۸ سالگی تا ۲۶ سالگی خودمو علاف کردم! آخرش مجبور شدم برم! پاااااره شدم تو یه کلام : ))))
تا برگشتم به روال عادی زندگی، صاااف شد دهن و مون و ...!
:general601:

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,995
برید تو رو خدا
آدم هایی مثل تو خوراک یه عده هستن که اون بالا نشستن، مشکل امثال تو هست مگرنه اون فرمانده بدون بودن ما برای خودش میتونه زور بگه
اگر خودآزاری یا دگرآزاری دارید برید تو بیابون برای خودتون مشغول سربازی!، اگر عغده دارید و آزارتون به بقیه هم باید برسه، من خوب به خودتون برش میگردونم، سربازی، سربازی، سربازی... عواقب بدی براتون داره
بارگیری (2).jpg

ali_m

Registered User
لایک‌ها
262
آدم هایی مثل تو خوراک یه عده هستن که اون بالا نشستن، مشکل امثال تو هست مگرنه اون فرمانده بدون بودن ما برای خودش میتونه زور بگه
اگر خودآزاری یا دگرآزاری دارید برید تو بیابون برای خودتون مشغول سربازی!، اگر عغده دارید و آزارتون به بقیه هم باید برسه، من خوب به خودتون برش میگردونم، سربازی، سربازی، سربازی... عواقب بدی براتون داره
خیلی عااالیه که از راه دور توانایی نظر دادن در مورد دیگران رو دارید :)

تو بیابون بهت پایان خدمت نمیدن که از شر این مملکت خلاص بشی ;)

کسی هست که از سربازی رفتن خوشش بیاد؟
نه من خوشم میاد، نه شما، نه دوستای من و شما نه ...
ولی اگه یه روزی مجبور شدیم بریم خدمت، تک تک روزای خدمت رو به گوه خوری خواهیم افتاد که چرا ۱ سال چرا ۴ سال چرا ۱۰ سال زودتر نرفتم! بخاطر امید به آینده و ...
هیچ امیدی تو این مملکت نیست بزرگوار ;)

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,751
یعنی این ها نباشن کسی که جاشون میاد برای تست اینکه به فکر ملت هستند همین سربازی رو بردارن دمشون گرم!
من خودم رفتم سالها پیش ولی اینقدر جو بیخودیه که من اون آدم قبل سربازی نشدم که نشدم. تازه من که ستوان بودم و کسی کاری بهم نداشت درکل گفتم خیلی مسخره است آخرش هم نفهمیدیم برای چی باید دو سال بری هیچ کاری نکنی آخرش هم بخاطر اون شرایط لب مرز جر بخوری کسر خدمتتو رو به حساب عفو ***** بزارن. اسمش هم این باشه که یه روزی به درد جنگ میخوری ولی با کدوم آموزش. تازه من نیروی زمینی ارتش و لب مرز هم بودم که دو تا تیر تفریحی مینداختیم. دیدم تو مرخصی که برمیگشتم تهران سربازهای صفری که تفنگ دستشون نگرفته بودن و ساعت 9 از پادگان مینداختنشون بیرون !

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,995
ک تک روزای خدمت رو به گوه خوری خواهیم افتاد که چرا ۱ سال چرا ۴ سال چرا ۱۰ سال زودتر نرفتم!
برعکس, الان میگم عجب گهی خوردم درس خوندم مگرنه تا الان میتونستم بخرمش درسی هم که خوندم هیچ فرقی با زیر دیپلم ندارم هر کار اونا انجام میدن و هر مدت اونا نگهبانی میدن منم میدم

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862

فیلم هندی زیاد نگاه نکن مریضب ذهنی برات آورده ( چیزا بی ربط بهم وصل میکنی )

من تو دهه 80 رفت خدمت با بدن ناقص و اضافه وزن راحت خدمت تموم کردم هیچی هم نبود
شما چقدر سوسول بازی در میاری الان که خدمت خیلی خیلی راحتر شده
:p

یه چیز به این راحتی نمیتونی بری تو این جامعه گرگ صفت چجوری مخوای ندگی کنی خدا میدونه
چنتا تاپیک زدی فرار کنم فلان کنم و ............

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,995

یه چیز به این راحتی نمیتونی بری تو این جامعه گرگ صفت چجوری مخوای ندگی کنی خدا میدونه
من فیلم فقط چورن نگاه میکنم:D
تو دژبان بودی صبح تا شب سربازا رو انگل میکردی کیون مردم را بازرسی میکردی:general404:، همچین کار شاخی هم نبود ولی من سربازی برام زوه اونم وقتی مدرک اندازه عن بچه هم ارزش نداره :general502::general502:
باید رید به سربازی اجباری

Last edited:

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,404
والا یخدا سوسول زیاد شده
دژبانی جز جاهای سخت خدمته،نه درست حسابی مرخصی میدن ،شیفت خدمتیت امکان داره بد بیفته،جلو بقیه هم ادم بده میشی،بعد دوستمون میگه دژبانی اسونه

sanja

Registered User
لایک‌ها
265

برای شمایی که پیش از خدمت نه برنامه ای برای زندگی داشتی نه کسی بودی نه جایگاه شغلی داشتی نه چیزی بلد بودی نه برنامه تحصیلی داشتی نه در شغلت با تجربه و جا افتاده بودی نه در آستانه ارتقاء شغلی بودی معلومه که دو سال مجانی کار و حمالی برای یه مشت نفهم اهمیت نداره!
معلومه دوسال اگر در اختیار خودت نباشی برات مهم نیست!
ولی برعکس طبق شرع و قانون اولا اجبار به کار نداریم دوما هر کس هر کاری می کنه باید دستمزد بگیره من چند سال پیش، پیش از خدمت برای 8 ساعت کار ماهی 1500 حقوق می گرفتم با کلی مزایا اما توی خدمت حقوقم شد 84 هزار تومن برای 24 ساعت اونم 800 کیلومتر دورتر از خونمون نزدیک مرز فرقشو می فهمی؟ به خدا اگر بفهمی!

فقط از خدا می خوام بلایی سرت بیاره که یه ذره درک کنی شرایط دیگران رو تا دیگه برای ظالمین در فضای مجازی مجانی عملگی نکنی

بالا