برگزیده های پرشین تولز

فونت TTahoma

Niloufar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان سلام
جناب آقاي بابك زواري اين فونت را تهيه كرده اند (نميدونم شايد ايشان هم از جايي گرفته بودند. اگه سازنده اش فرد ديگه اي است، يه وقت ناراحت نشه). اين فونت همون Tahoma است ضمن اينكه اعداد را هم تحت هر نوع تنظيم Regional فارسي نشون ميده.
يكي از دوستان يه همچين چيزي رو تو يه تاپيك ديگه خواسته بودند. اونو تو يه تاپيك مستقل (همين تاپيك، جاي ديگه دنبالش نگرديد) گذاشتم، تا همه دوستان از آن استفاده كنند. با تشكر از آقاي بابك زواري (و احتمالا يه فونت ساز ناشناس => اينو ميگم كه يه وقت كسي قوانين كپي رايت رو برام يادآوري نكنه :hmm: )

فایل های ضمیمه

• TTahoma.zip
    150.2 KB · نمایش ها: 601

PersianAmir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
دستکاري فونتهاي استاندارد کار صحيحي نمي باشد.
از طريق برنامه نويسي به اين منظور دستيابيد.
اين نظر شخصي من هست و شما مي تونيد از همان فونت خودتان استفاده نماييد.
موفق باشيد

Niloufar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از PersianAmir :
سلام
موفق باشيد
:D :D
بابا اين دومين پست جالبيه كه من از شما خوندم (نميدونم شايد هنوز ادامه داشته باشه). ميشه بفرماييد اين فونتهاي استاندارد چيه؟ اگه منظورتون Tahoma است، به محض اينكه تغيير كرد، ديگه استاندارد نيست. و اگه منظورتون اينه كه اصلا فونتهاي غير استاندارد (يعني غير Unicode) به درد نميخورند، پس اينهمه فونت فارسي زيبا اين وسط چيكاره بيدند (مگه شما داريد برنامه نويسي تحت وب مي كنيد، يا شايد هم احتمالا شما از VB فقط بخش وب نويسيشو استفاده ميكنيد.) در برنامه هاي غير وب، شما به راحتي ميتونيد هر فونتي كه لازم داريد (آرم استاندارد داشته باشه يا اينكه در كارگاههاي غير صنعتي بدون مجوز وزارت بهداشت درست شده باشه) تو برنامه استفاده كنيد و هنگام نصب برنامه، اونا رو هم Install كنيد.
خلاصه: اذيتمون نكنيد...

PersianAmir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از Niloufar :
:D :D
بابا اين دومين پست جالبيه كه من از شما خوندم (نميدونم شايد هنوز ادامه داشته باشه). ميشه بفرماييد اين فونتهاي استاندارد چيه؟ اگه منظورتون Tahoma است، به محض اينكه تغيير كرد، ديگه استاندارد نيست. و اگه منظورتون اينه كه اصلا فونتهاي غير استاندارد (يعني غير Unicode) به درد نميخورند، پس اينهمه فونت فارسي زيبا اين وسط چيكاره بيدند (مگه شما داريد برنامه نويسي تحت وب مي كنيد، يا شايد هم احتمالا شما از VB فقط بخش وب نويسيشو استفاده ميكنيد.) در برنامه هاي غير وب، شما به راحتي ميتونيد هر فونتي كه لازم داريد (آرم استاندارد داشته باشه يا اينكه در كارگاههاي غير صنعتي بدون مجوز وزارت بهداشت درست شده باشه) تو برنامه استفاده كنيد و هنگام نصب برنامه، اونا رو هم Install كنيد.
خلاصه: اذيتمون نكنيد...

سلام
استفاده بهينه از امکانات سيستم يکي از تکنيکهاي پيشرفته برنامه نويسي مي باشد.
هميشه برنامه نويسهاي سطح پايين براي زود حل شدن مشکلشون سريعترين راه را انتخاب مي نمايند.
شما هم مختار هستيد از اين سبک پيروي کنيد.
وقتي قدرت برنامه نويسي پايين باشه هميشه چنين افکاري (استفاده از فونتي که خودتان تعريف مي کنيد) به ذهنتان خطور مي کند.
شما گفتيد اذيتمون نکنيد...
اگر نظر دادن از ديد شما اذيت کردن مي باشد من قول ميدهم که ديگه توي اين forum پست ندهم.
يا علي

Niloufar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
هميشه برنامه نويسهاي سطح پايين براي زود حل شدن مشکلشون سريعترين راه را انتخاب مي نمايند.
وقتي قدرت برنامه نويسي پايين باشه هميشه چنين افکاري (استفاده از فونتي که خودتان تعريف مي کنيد) به ذهنتان خطور مي کند.
اگر نظر دادن از ديد شما اذيت کردن مي باشد من قول ميدهم که ديگه توي اين forum پست ندهم.
يا علي
1- ما كه خودمونو سطح پايين ترين و بي قدرت ترين برنامه نويساي عالم ميدونيم
2- بعضيا هستند كه اگه ازشون يه ليتر شير بخواي، ميرن يه گاو آبستن ميخرن، واي ميستن تا بچه اش به دنيا بياد، بعد شيرشو ميدوشن و ميارن. اگه ازشون يه كيلو سبزي بخواي، ميرن يه زمين ميخرن، توش سبزي ميكارند و واي ميستن تا سبزيش در بياد و ميچينن و برات ميارن. اگه ازشون ...
3- در مورد استفاده بهينه از امكانات سيستم، بر منكرش لعنت ولي در مورد استفاده زوري از امكانات سيستم و عدم استفاده از ساير امكانات، نه!
4- بعضي از قديميا هستند كه ميگن حتي اگه كامپيوتر پنتيوم Ten هم اومد، ما بازم با چرتكه حساب ميكنيم. اگه هواپيماي مافوق صوت كه چه عرض كنم، مافوق نور هم اومد، ما با همون درازگوش خودمون بريم، خيالمون راحتتره. اگه ... نميدونم تا حالا با اينجور آدما سرو كار داشتيد؟ اعصاب آدمو خورد ميكنند...
4- نظر دادن، اذيت كردن نيست. اينكه آدم بگه:
[/QUOTE]دستکاري فونتهاي استاندارد کار صحيحي نمي باشد
(صحيح نيست. يعني من تحقيق دارم و ميدونم كه اين اشتباه است) و بلافاصله بگه:
اين نظر شخصي من هست
اين ...
5- ما كي باشيم كه بخوايم بگيم كه شما ديگه پست نديد. اتفاقا هر چي افراد تو يه فروم بيشتر باشند، معمولا اون فروم، قويتره.
6- خلاصه: ناراحت نشيد. به كارتون ادامه بديد. موفق باشيد.

PersianAmir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
با تشکر از نظرات نيلوفر خانم
بهتره به نظرات همديگر احترام بگذاريم.
پس بنابراين با آزردن و طعنه و کنايه زدن به همديگه راه به جايي نخواهيم برد.

azizaa

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
0
حرف امیر کاملا منطقی و درسته چرا الکی سر به سر هم می ذارین؟

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
به نقل از azizaa :
حرف امیر کاملا منطقی و درسته چرا الکی سر به سر هم می ذارین؟

بعضي وقتا اين بحثها پيش مياد به هر صورت من ترجيح ميدم همون تاهوماي عادي رو استفاده كنم.

Niloufar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بهتره به نظرات همديگر احترام بگذاريم
منم موافقم
به هر صورت من ترجيح ميدم همون تاهوماي عادي رو استفاده كنم
ميشه بفرماييد كه با اعداد چه كار ميكنيد (آيا به كاربر ميگيد بره و تنظيمات Regional رو دستي عوض كنه، يا بعد از اون تاپيكي كه رفت تو انبار :) بايگاني شد، روش جديدي پيدا كرديد و صداشو در نمياريد :) )
اين امضاهاتم... ديگه چرا عصباني...

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
[/QUOTE]
ميشه بفرماييد كه با اعداد چه كار ميكنيد (آيا به كاربر ميگيد بره و تنظيمات Regional رو دستي عوض كنه، يا بعد از اون تاپيكي كه رفت تو انبار بايگاني شد، روش جديدي پيدا كرديد و صداشو در نمياري
من زیاد به فارسی بودن اعداد اهمیت نمیدم. ولی به هر حال چک میکنم ببینم راه دیگه ای هست؟؟؟
اما خوب آدم عصبانی ندیدید؟؟؟ من ناراحت نمیشم (یا اگه بشم به سختی ) ولی عصبانی میشم !

phyma

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از PersianAmir :
سلام
يا علي

خوب حرف شما قبول ميشه بفرماييد حالا ما اين اعداد فارسي نشده رو با امکانات سيستم فارسي کنيم؟
فکر مي کنم اگر جاي طعنه مشکلاتمون رو حل کنيم بهتر پيشرفت مي کنيم.

محسن

Niloufar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من زیاد به فارسی بودن اعداد اهمیت نمیدم
مگه ميشه. يعني واقعا براي كاربراي شما فرقي نداره كه اعداد فارسي باشند يا نه (شايد هم شما فقط برنامه هاي Intl مينويسيد و ما شما را دست كم گرفته ايم :) )
ولی به هر حال چک میکنم ببینم راه دیگه ای هست
ميشه بفرماييد حالا ما اين اعداد فارسي نشده رو با امکانات سيستم فارسي کنيم؟
منم موافقم. يه تاپيكي تو اين زمينه ها ايجاد كرده بودم كه رفته تو بخش مقالات. اگه آقا فرود موافق باشند اون تاپيك موقتا باز بشه تا ببينيم دوستان ميتونن اونو دوباره جلو ببرن يا نه.

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
معمولا خودم هم عادت دارم كه اعداد رو بصورت انگليسي بنويسم بنابر اين با اعداد مشكلي ندارم.
اما در كل بهتره كه اين يه مورد رو همونجوري و انگليسي رها كنيد . دستكاري سيستم اصلا راه مناسبي نيست. الان يه بچه كلاس اول ابتدايي هم اعداد انگليسي را ميشناسد! (مثل خود من)!
-------------------------------------------
تاپيك غير فعال ميشه ميبرمش به بخش مقالات دوباره ميگن برگردون! باشه چشم!‌:) فقط تا نتيجه نگرفتيد نگيد برش گردون!

شايد هم شما فقط برنامه هاي Intl مينويسيد و ما شما را دست كم گرفته اي

نميدونم من فقط يه دستگاهي خونمون دارم خيلي برق مصرف ميكنه تازه يه عالمه دكمه هم داره! يه اسم خارجكي داره كه فارسيش ميشه رايانه! به هر صورت شما كه باز گير دادي به من! :) :):)

ooje_asman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از PersianAmir :
سلام
موفق باشيد
با سلام امیرجان خب شما میشه برنامه شو بدی مام استفاده کنیم مرسی

PersianAmir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از phyma :
خوب حرف شما قبول ميشه بفرماييد حالا ما اين اعداد فارسي نشده رو با امکانات سيستم فارسي کنيم؟

محسن

سلام
دوست گرامي من در پاسخ به حرفهاي نيلوفر خانم چنين حرفي زدم.
ايشون با لحن بد صحبت کردند و من هم در پاسخ اين طوري صحبت کردم.
وگرنه من نه ادعاي بلد بودن چيزي مي کنم و نه آدمي هستم که بخوام ديگران را ضايع کنم و طعنه بهشون بزنم.
هر کس نظر خاص خودشو داره.
پس به نظر همديگه احترام بگذاريم

Niloufar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
دوست گرامي من در پاسخ به حرفهاي نيلوفر خانم چنين حرفي زدم.
ايشون با لحن بد صحبت کردند و من هم در پاسخ اين طوري صحبت کردم.
وگرنه من نه ادعاي بلد بودن چيزي مي کنم و نه آدمي هستم که بخوام ديگران را ضايع کنم و طعنه بهشون بزنم.
هر کس نظر خاص خودشو داره.
پس به نظر همديگه احترام بگذاريم

:D :D :D :D :D

1- ايشون (نيلوفر) بيجا كرده اند كه با لحن بد صحبت كرده اند. شما عكس بديد جنازه تحويل بگيريد...
2- پاسخ به بد صحبت كردن رو آدم با يه حرفي جواب نميده كه ديگران به اشتباه بيفتند.
3- بهتره اين بحث رو تموم كنيم.

PersianAmir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از Niloufar :

1- ايشون (نيلوفر) بيجا كرده اند كه با لحن بد صحبت كرده اند. شما عكس بديد جنازه تحويل بگيريد...
2- پاسخ به بد صحبت كردن رو آدم با يه حرفي جواب نميده كه ديگران به اشتباه بيفتند.
3- بهتره اين بحث رو تموم كنيم.

سلام
من به اين بحث ادامه ندادم.
فقط جهت اطلاع دوستمون که چرا اون طوري حرف زدم اطلاعاتي را ذکر کردم.

بالا