برگزیده های پرشین تولز

مراجع AJAX

picerz

Registered User
لایک‌ها
27
با سلام و با اجازه از اساتید بزرگوار
از توابع جی کوئری برای آجاکس استفاده کنید هم خوبه مثلا تابع post که ساده ترین تابع برای ارسال اطلاعات متنی با متد پست هست.
کد:
$.post();
اول کتابخانه جی کوئری رو لود کنید تو سند html تون.

این تابع 4تا ورودی داره که اولیش ادرس صفحه ای که میخواین اطلاعات رو بهش با متد پست بفرستید هست.
دومیش متغیرها و مقادیرشون که ارسال میشن به اون صفحه ای که تو ورودی اول مشخص کردین
سومی هم موقعی که اطلاعات ارسال شد و جوابی برگشت میتونین یه تابع یا کاری رو اونجا انجام بدین
چهارمین ورودی هم مشخص میکنه که اطلاعات به چه زبانی ارسال و دریافت بشه که html json و غیره هست
به این صورت استفاده میشه.
یه فایل php داریم که میخوایم 2 تا عدد رو به صورت اجاکس بهش ارسال کنید و جمع این دو عدد رو با اجاکس نشون بدید هرکار دیگه ای هم میشه کرد مثلا فرم عضویت یا ورود. حالا ما ساده ترینشو میگیم دیگه خودتون مخ بزارین.
محتوای فایل ajaxrequest.php
کد:
<?php
echo $_POST['a'] + $_POST['b'];
?>
حالا با متد پست جی کوئری اطلاعات رو میفرستیم به این صفحه پی اچ پی و حاصل رو نمایش میدیم
کد:
$.post('ajaxrequest.php',{a:2,b:2},function(data){$('#result').html(data);},'html');
توی ورودی سوم که نوشتم $('#result').html(data); اون متغیر data حاوی اطلاعاتیه که توی فایل پی اچ پیمون چاپ شده یعنی اونجا هر کد اچ تی ام الی چاپ بشه برگشت داده میشه به تابع توی متغیر data ریخته میشه بعد اطلاعات برگشت داده شده رو توی المنت با id که اسمش result هست قرار میدیم.
مثلا اگه یه همچین چیزی تو فرم html مون داشته باشیم اون عدد برگشت داده شده رو میزاره توی این تگ
کد:
<div id="result">اینجا اطلاعات برگشت داده شده قرار میگیره</div>
ورودی چهارمم که میبینین مشخص کردیم اطلاعات به صورت کد html ارسال و دریافت میشن
امیدوارم خوب توضیح داده باشم
سوالی داشتید بپرسید جواب میدم
یا علی

badbod

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سایت developer1 برای آموزش ajax خیلی خوبه و بدرد بخور، یه وب سایت دیگه هم هست که ajax را با مثال های کاربردی و مناسب آموزش داده است "وبگو" ، من خودم تمام آموزش و مثال هاشو تست کردم همشون هم کار می کنند هم بسیار بدرد بخورند. اینارو کار کنید دیگه نیاز به آموزش جدید ندارید و بقیشو هر چیزی که لازم داشته باشید خودتون و یا با کمک دیگر سایتها (مخصوصا سایت های خارجی مثل ) انجام بدید. کمک و یا سفارش طراحی وب سایت لازم داشتید به ما یه سری بزنید. http://www.4uni.ir

hassanmaleki

Registered User
لایک‌ها
12
سلام
من یه اسکریپت دارم که خبر هارو از سایت ها با استفاده از فید منتقل میکنه در واقع یه خبر خونه
ولی مشکلی که دارم اینه که همه مطالب نمیاد
برای رفع این مشکل دو راه است
ساخت ای فریم مثل سایت شهر خبر
تغییر تو کد ها برای منتقل کردن کامل مطالب که فکر کنم سخت باشه
به همین خاطر میخوام راه اول رو امتحان کنم ولی زیاد از تگ آی فریم اطلاع ندارم
میتونید بگید از چ کدی باید باید استفاده کنم تا همه مطالب و لینک ها آی فریم بشه و این کد باید کجا قرار بگیره ؟
ممنون میشم کمک کنید

oio

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
246
تجربه ی استفاده از کدوم فریمورک php با تکنولوژی ajax رو داشتید ؟

بالا