• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مشاوره بدنسازی

مکمل خوبه؟

• اره

Votes: 66 71.7%
  • نه

Votes: 26 28.3%

• Total voters
    92

فلک زده

Registered User
لایک‌ها
2,917
انقد امضاتو اجاره نده :D
آره تو دوره های حجم زیاد استفاده میگردم، واقعاً خوبه، به شرطی که تغذیه + مکملت مناسب باشه خیلی خوب حجم میاری.

اصلان برای اینکه یه دوره بخوای بری کلا خرجت با گینر و کراتین و تغذیه ماهی چقدر دست آدم رو میگیره ؟
خیلی مایلم برم یه مدت.

پ.ن: امضایی که امضا نباشد امضا نیست .
@mobomas

AslanSalarkia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
22,271
اصلان برای اینکه یه دوره بخوای بری کلا خرجت با گینر و کراتین و تغذیه ماهی چقدر دست آدم رو میگیره ؟
خیلی مایلم برم یه مدت.

پ.ن: امضایی که امضا نباشد امضا نیست .
@mobomas
اولش دو سه ماه باید عادی بری بدنت عادت کنه به ورزش، چون از همون اول بخوای خرج کنی فقط پولت حروم میشه!
مکمل هم همه جوره هست، من خودم یه مدت طولانی فقط مکملای تولید داخل میخریدم و برعکس گفته های مربیان دلسوز (که میگن آشغاله و ...) خیلی هم جواب گرفتم. مزیتشون دو مورده:
1- قیمتشون قابل مقایسه نیست با نمونه های خارجی.
2- چون از داروخونه میخری خیالت 100% راحته که اصل هستن.
کراتین از 30 تا 50 هست.
گینر هم از 100 تا 200.
آمینو 50-100
پمپ (گرون هست ولی واقعاً توی تمرین تأثیرش چشم گیره) 100-150
البته پایین تر و بالاتر از این قیمتا خیلی زیاد هست!
تو این رنج هائی هم که گفتم هم ایرانی میشه خرید هم خارجی، البته مکمل خارجی اصل گیر اوردن واقعاً سخته و از اولین وعده تا آخرش این حسو داری که شاید یارو بهت انداخته باشه!
تغذیه هم من خودم خیلی درگیرش نیستم.
وعده کربوهیدرات دار و قند دار یکی دو ساعت قبل از تمرین برای اینکه انرژی داشته باشی.
بعد تمرین پروتئین و کربو برای عضله سازی که جفتشون تا حدود زیادی با گینر تأمین میشن.
عدسی، کنسرو لوبیا، تخم مرغ، سیب زمینی، تن ماهی، گوشت و مرغ هم میتونی براشون استفاده کنی.
در کل 3 وعدا غذا در روزت تبدیل بشه به 5-6 وعده کفایت میکنه.
و اینکه میوه و سبزی تا جائی که میتونی بخور که هم به رشد عضله کمک میکنه و هم معده و کبدت رو از آسیب حفظ میکنه.

بدنسازی

Registered User
لایک‌ها
42
دوست عزیز بستگی داره این مکمل ها را از چه کمپانی تهیه کنید

بدنسازی

Registered User
لایک‌ها
42
میوه های ۵ ستاره قبل از تمرین

متخصصان تغذیه مصرف میوه ها را بواسطه دارا بودن مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان ها و مقادیر بسیار ناچیزی چربی به افراد عادی توصیه می کنند. اما ما پیشنهاد می کنیم میوه بخورید، چرا که می تواند به افزایش حجم عضلات تان کمک کند. البته میوه ها دارای کربوهیدرات زیادی هستند بنابراین باید دنبال منابع کم کربوهیدرات آن باشید. البته قند درون میوه ها فروکتوز است و آهسته می سوزد، بنابراین میوه ها منابع بسیار خوبی برای قبل از تمرین هستند. اینجا ۵ میوه انرژی زا برای قبل از تمرین معرفی می کنیم.

انار

به نظر می رسد این روزها همه با فواید انار و آب انار که سرشار از آنتی اکسیدان هاست، آشنا هستند. اما شاید همه نداند که انار می تواند میزان NO یا همان اکسید نیتریک را در بدن افزایش دهد. NO مولکولی است که باعث بروز گشادی عروق شده و در تامین مواد مغذی برای عضلات مفید است. نصف یک انار متوسط دارای ۸۰ کالری،۱۰ گرم پروتئین، ۱۸ گرم کربوهیدرات، ‌یک گرم چربی و فاقد فیبر می باشد.

هندوانه

هندوانه از لحاظ آمینواسید سیترولین غنی است (همان آمینویی که به آرژنین تبدیل می شود و بعد از آن هم به NO). هندوانه هم چنین حاوی لیکوپن نیزهست که می تواند باعث افزایش هورمون IGF-1 شود. هر برش از هندوانه حاوی ۶۸ کالری، ۲ گرم پروتئین، ۲۲ گرم کربوهیدرات، ۱ گرم فیبر و فاقد چربی است.

تمشک

تمشک از هر میوه دیگری آنتی اکسیدان بیشتری دارد. این بدان معناست که این میوه با رادیکال های آزاد مبارزه بهتری می کند و از تمامی ساختارهای بدن محافظت می کند (از جمله عروق خونی، بافت های عضلانی و…) تمشک همچنین دارای اثر مثبتی روی مغز است به طوری که حافظه را تقویت می کند و سلول های مغز را دوباره جوان می کند. یک فنجان تمشک دارای ۸۴ کالری، ۱ گرم پروتئین، ۲۲ گرم کربوهیدرات، ۴ گرم فیبر و ۱ گرم چربی است.

گریپ فروت

آیا از چربی های کناری شکم ناراحت هستید؟ گریپ فورت بخورید. گریپ فروت به عنوان پایین نگهدارنده سطح انسولین بواسطه آزاد سازی آهسته قندها مشهور است و هم چنین دارای تاثیر مستقیم روی چربی سوزی است. در بررسی های اخیر مشخص شده افرادی که نصف گریپ فروت را به طور روزانه مصرف کردند بدون **** حدود ۲ الی ۴ کیلو کاهش وزن را شاهد بودند. ۱ عدد گریپ فروت بزرگ دارای ۱۰۶ کالری، ۲ گرم پروتئین، ۲۷ گرم کربوهیدرات، ۴ گرم فیبر و فاقد چربی می باشد.

گیلاس

مثل تمشک، این میوه هم حاوی آنتی اکسیدان هایی بنام anthocyanin است که مواد گیاهی بسیار قدرتمندی در کاهش دادن التهاب هستند و از این جهت بعد از تمرین (همان زمانی که التهاب می تواند به ریکاوری لطمه وارد آورد)‌ خیلی موثرند. حتی آب گیلاس هم می تواند پدیده Doms یا همان یورش درد تاخیردارعضلانی بعد از تمرین سخت با وزنه را کاهش دهد. یک فنجان گیلاس حاوی ۸۷ کالری، ۲ گرم پروتئین، ۲۲ گرم کربوهیدرات، ۳ گرم فیبر و فاقد چربی است.

naserT62

Registered User
لایک‌ها
10
@OVH

سلام

خوبی عزیز ؟

من تقریبا یک ساله برنج و ماکارونی نمیخورم و تصمیم بر این هست که کلا نخورم

به نظر شما تو ماه رمضان چه غذاهایی باید خورد که هم انرژی کافی برای ورزش رو داشته باشه و هم چاق کننده نباشه.

بدن من استعداد زیادی در چاقی داره

تقریبا 15 کیلو اضافه وزن دارم و ورزش بدن سازی میکنم و توی دوماه تقریبا 10 کیلو کم کردم و الان وزنم 98 هست

قدم 180 هست و 22 سالمه.

یه برنامه ی خوب بدید که هم به بدن سازی لطمه ای وارد نشه و هم روند کاهش وزنم حفظ بشه

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
شما چون در **** غذایی به سر می برید و در حال دفع سدیم - پتاسیم و فسفر و ... هستید به میزان معینی آب احتیاج دارید که در ماه مبارک رمضان این امکان براتون مقدور نیست و احتمال داره به حالت هیپوگلیسمی برید ( افت قند خون )
توصیه می کنم **** و تمرینات خیلی سبک کنید و منابع قندی رو از خرما - برخی میوه ها تامین کنید
سرخ کردنی رو قطع کنید
میوه و خرما - سینه مرغ - کلم بروکلی - سفیده تخم مرغ - ران گوساله ( چرخ شده ) - ماهی - سبزیجات - حبوبات ( این موارد رو می تونید مصرف کنید )

AslanSalarkia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
22,271
سلام مجدد.
یک روش سریع هم برای آب کردن شکم به من بگید! خسته شدم از تمرین و **** غذائی!
منظورم صرفاً مکمل هست!
شکم ندارم، 6پکم هم هست، ولی روش آب+ چربی هست یه مقدار مخصوصاً زیر شکم،
خیلی ها رو دیدم که اصلاً تیکه نیستن ولی زیر شکمشون فقط پوسته، همچین چیزی رو در نظر دارم.
این عکس واسه چند وقت پیشه ولی تقریباً هنوز هم همینم ولی اصلاً راضی نیستم!
واسه تابستون میخوام آب شه!
20.jpg

بدنسازی

Registered User
لایک‌ها
42
دوست عزیز برای برنامه به اظلاعات بیشتری نیاز می باشد .مثل اندازه دوره بازو،دوره سینه،دوره ران و سابقه تمرینی

AslanSalarkia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
22,271
دوست عزیز برای برنامه به اظلاعات بیشتری نیاز می باشد .مثل اندازه دوره بازو،دوره سینه،دوره ران و سابقه تمرینی
برنامه تمرینی دارم بزرگوار، برنامه تخصصی و فشرده برای شکم میخوام.
درباره مدت تمرین هم 4-5 سال پیش شروع کردم، چند تا وقفه نسبتاً طولانی افتاد توش.
الانم باز حدود 3 ماهه شروع کردم و به آمادگی قبلیم رسیدم.

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
برنامه تمرینی دارم بزرگوار، برنامه تخصصی و فشرده برای شکم میخوام.
درباره مدت تمرین هم 4-5 سال پیش شروع کردم، چند تا وقفه نسبتاً طولانی افتاد توش.
الانم باز حدود 3 ماهه شروع کردم و به آمادگی قبلیم رسیدم.

درود
همونطور که قبلا هم توضیح دادم **** کمی فشرده تر میشه - میزان مصرف فیبرهای نامحلول بیشتر میشه - از یک مدر طبیعی برای دفع آب و املاح زیر پوست استفاده می کنید مثل روزانه مصرف نصف لیوان یا 1 لیوان عرق کاسنی
تمرینات شکم رو ست ها رو بیشتر کنید ( 4 ) و تعداد رو کمی بیشتر ( 20 الی 25 در هر ست ) - پرش به حالت طناب یا طناب زدن - زیرشکم خلبانی و زیرشکم در حالت آویزون فراموش نشه ( البته خودتون برنامه دارید ) ولی این ها رو هم انجام بدید
بد نیست - **** غذایی رو از ساعت 19 به این ور سعی کنید طوری برنامه ریزی کنید که میزان کربو کم بشه و میزان مصرف کالری تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کنه

AslanSalarkia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
22,271
درود
همونطور که قبلا هم توضیح دادم **** کمی فشرده تر میشه - میزان مصرف فیبرهای نامحلول بیشتر میشه - از یک مدر طبیعی برای دفع آب و املاح زیر پوست استفاده می کنید مثل روزانه مصرف نصف لیوان یا 1 لیوان عرق کاسنی
تمرینات شکم رو ست ها رو بیشتر کنید ( 4 ) و تعداد رو کمی بیشتر ( 20 الی 25 در هر ست ) - پرش به حالت طناب یا طناب زدن - زیرشکم خلبانی و زیرشکم در حالت آویزون فراموش نشه ( البته خودتون برنامه دارید ) ولی این ها رو هم انجام بدید
بد نیست - **** غذایی رو از ساعت 19 به این ور سعی کنید طوری برنامه ریزی کنید که میزان کربو کم بشه و میزان مصرف کالری تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کنه
ممنون از توضیحات کاملتون.
توی برنامه تمرینیم تقریباً تمام نکاتی که گفتید رو رعایت میکنم، فقط از هر حرکت 3 ست میزدم که اون رو به 4 میرسونم.
مکمل خاصی نیست که به این امر سرعت بده؟!

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
نمی دونم دقیقا در چه سطحی کار می کنید ولی معمولا برای ورزشکارانی که جهت آماده سازی قبل از مسابقه پرورش اندام دارن تمرین می کنند داروی کلن بوترول رو تجویز می کنیم که یک داروی غیر استروئیدی است ولی عوارض چشم گیرش فشار خون هست که زمانی که در دوره هستید فشار خونتون کمی بالاست که با قطع دارو به حالت اولیه بر می گرده نحوه مصرفش هم روش خاصی داره که بدون تجویز یک مربی کارکشته نمیشه مصرفش کرد . کلن یک معجزه در دنیای پرورش اندام حرفه ای است که باعث میشه در دوران کات شما هیچ گونه حالت کاتابولیکی بهتون دست نده و سایز رو از دست ندید به نوعی میشه گفت قاتل کورتیزول .

با این حال شما می تونید از N-O Xplode یک پمپ فوق العاده محصول کمپانی BSN استفاده کنید و یا می تونید از 5000 میلی گرم ال آرژنین در روز بهره بگیرید
ولی عرق کاسنی که گفتم فراموش نشه روزانه نصف لیوان بخور حتما

AslanSalarkia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
22,271
نمی دونم دقیقا در چه سطحی کار می کنید ولی معمولا برای ورزشکارانی که جهت آماده سازی قبل از مسابقه پرورش اندام دارن تمرین می کنند داروی کلن بوترول رو تجویز می کنیم که یک داروی غیر استروئیدی است ولی عوارض چشم گیرش فشار خون هست که زمانی که در دوره هستید فشار خونتون کمی بالاست که با قطع دارو به حالت اولیه بر می گرده نحوه مصرفش هم روش خاصی داره که بدون تجویز یک مربی کارکشته نمیشه مصرفش کرد . کلن یک معجزه در دنیای پرورش اندام حرفه ای است که باعث میشه در دوران کات شما هیچ گونه حالت کاتابولیکی بهتون دست نده و سایز رو از دست ندید به نوعی میشه گفت قاتل کورتیزول .

با این حال شما می تونید از N-O Xplode یک پمپ فوق العاده محصول کمپانی BSN استفاده کنید و یا می تونید از 5000 میلی گرم ال آرژنین در روز بهره بگیرید
ولی عرق کاسنی که گفتم فراموش نشه روزانه نصف لیوان بخور حتما
خیلی خیلی ممنون.
چشم، عرق کاسنی رو شروع میکنم، درباره بقیشون هم شنبه با مربیم صحبت میکنم ببینم با توجه به اینکه شرایط بدنیم رو میدونه صلاح میدونه یا خیر.

naserT62

Registered User
لایک‌ها
10
شما چون در **** غذایی به سر می برید و در حال دفع سدیم - پتاسیم و فسفر و ... هستید به میزان معینی آب احتیاج دارید که در ماه مبارک رمضان این امکان براتون مقدور نیست و احتمال داره به حالت هیپوگلیسمی برید ( افت قند خون )
توصیه می کنم **** و تمرینات خیلی سبک کنید و منابع قندی رو از خرما - برخی میوه ها تامین کنید
سرخ کردنی رو قطع کنید
میوه و خرما - سینه مرغ - کلم بروکلی - سفیده تخم مرغ - ران گوساله ( چرخ شده ) - ماهی - سبزیجات - حبوبات ( این موارد رو می تونید مصرف کنید )

ممنون از توضیحاتتون

بنظرتون میتونم آمینو مصرف کنم ؟

یا همین عرق کاسنی؟برای دفع آب و املاح زیر پوست و خشک شدن بدن ؟

عرق کاسنی رو باید خالی خورد یا همراه با چیزی باید خورد ؟

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
خیلی خیلی ممنون.
چشم، عرق کاسنی رو شروع میکنم، درباره بقیشون هم شنبه با مربیم صحبت میکنم ببینم با توجه به اینکه شرایط بدنیم رو میدونه صلاح میدونه یا خیر.

خواهش می کنم
موفق باشید

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
ممنون از توضیحاتتون

بنظرتون میتونم آمینو مصرف کنم ؟

یا همین عرق کاسنی؟برای دفع آب و املاح زیر پوست و خشک شدن بدن ؟

عرق کاسنی رو باید خالی خورد یا همراه با چیزی باید خورد ؟

خیر فعلا نیازی به مصرف آمینو ندارید
با تمرینات هوازی دفع می کنید ولی عرقیات ادرار آور در این امر خیلی بهتون کمک می کنند روزانه یک نصف لیوان و نصف دیگر رو هم از آب خنک پر کنید و میل بفرمائید

naserT62

Registered User
لایک‌ها
10
خیر فعلا نیازی به مصرف آمینو ندارید
با تمرینات هوازی دفع می کنید ولی عرقیات ادرار آور در این امر خیلی بهتون کمک می کنند روزانه یک نصف لیوان و نصف دیگر رو هم از آب خنک پر کنید و میل بفرمائید

عذر خواهم ، سوالاتم طولانی شد

من اکثرا ساعت 4 بعد از ظهر تمرین میکنم.قبل از تمرین بخورم یا بعد ؟چند ساعت قبل یا بعد ؟

قرص ویتامین ث رو هم قبل تمرین میخورم.خوبه ؟

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
ویتامین C رو 1 ساعت قبل از تمرین می تونید میل کنید

عرق کاسنی رو هم 2 ساعت بعد از تمرین می تونید بخورید

بدنسازی

Registered User
لایک‌ها
42
سلام دوست عزیز
فت برنر برای آب کردن چربی ها خیلی خوبه.البته باید مرتب ورزش هوازی داشته باشید

naserT62

Registered User
لایک‌ها
10
ویتامین C رو 1 ساعت قبل از تمرین می تونید میل کنید

عرق کاسنی رو هم 2 ساعت بعد از تمرین می تونید بخورید

ممنون

برای صبحانه اگر عسل بخورم یا گردو مشکلی توی **** پیش نمیاد ؟ (به خاطر کالریشون)

لبنیات کم چرب رو هر روز استفاده بکنم ؟

بالا