برگزیده های پرشین تولز

مشاوره بدنسازی

مکمل خوبه؟

• اره

Votes: 66 71.7%
  • نه

Votes: 26 28.3%

• Total voters
    92

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
ممنون دوست عزیز. پس به نظر شما استفاده نکنم حتی برای یک دوره ؟
خواهش میکنم
از دید من و از دید منطقی استفاده از مکمل ها و چربی سوز ها و پمپ ها برای کسانی که زیر یکسال پیشینه ی بدنسازی دارند پول دور ریختنه خود منم حتی شور و شوق بسیاری در اوایل اغاز بدنسازی برای برداشتن دوره ی مکمل داشتم اما اون موقع پیشینه ام زیر یکسال بود و دوست خوبی که داشتم منو راهنمایی کرد چون بیش از شیش سال پیشینه داشت منم به حرفش گوش دادم و نتیجه هم گرفتم و حتی در باشگاه ما هم هستند کسانی که با حرف مربی در همون دو سه ماه نخست دوره ی مکمل برداشتند و نتیجه ی جالبی نگرفتند(البته این دوستمون لاغر بود)البته بحث استعداد چاقی و ...هم هست
اما شما که میخوای تنها شکم و پهلو رو برطرف کنی فک نکنم نیازی به مصرف مکمل باشه و با تمرین سخت و خوراک مناسب میشه و حتی میتونید وقتی شکم تون کاملا در حالت عادی قرار گرفت یعنی جلو نباشه و کلا برطرف شد انوقت میتونید پس از هوازی حرکت های شکم بزنید دقت کنید که کسی که شکم داره وقتی حرکات شکم رو بزنه تنها شکمش سفت میشه و سودی نداره
بیشتر مربی ها هم به فکر سود از راه مکمل ها و داروها هستند و اصلا کسی براشون مهم نیست.مربی که سابقه ی قهرمانی داره و مربیگری درجه یک یا دو داره بسیار بهتر از کسی هست که تنها مدرک مربیگری داره

alitotti2010

Registered User
لایک‌ها
81
سلام دوستان
در ماه رمضان باشگاه برم بهتره یا نرم؟

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

/HO3EIN/

Registered User
لایک‌ها
446
سلام دوستان

بستکی به وضعیتت داره
کار روزانت اگه سنگین نیست اگه بنیه بدنیت قویه میتونی بعد افطار تمرین سبک انجام بدی

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
سلام دوستان

درود
به نظرم اینکارو نکنی بهتره.چون شما پیش از افطار که منطقی نیست تمرین کنی چون مث این میمونه به درختی که هیچ منبع خوراکی بهش نرسیده انتظار میوه داشته باشی .یعنی به بدنی که چیزی بهش نرسیده و مواد اولیه ای به بهش نرسیده شما انتظار پیشرفت داری و میخوای به شما محصول حجم ماهیچه ای بده!خب بدن موقع تمرین این انرزی رو از کجا بیاره ؟پس اینجا ماهیچه نداشته ی من و شما هم سوخت میشه.
پس میمونه پس از افطار.شما ساعت 9 میخوای افطار کنی و هجوم یکباره ماده های خوراکی!این ماده هم تجزیه شدن و جدا شدن مواد موردنیاز ازش و رسیدن به همه ی بدن نیاز به زمانی میان 3تا2داره حالا چندی از غذاها دیرتر هم جذب میشن پس میشه همون قضیه ی نخست ما شما بخوای در دم غذا رو بخوری و بری این هم اصلا هیچ سودی نداره در نتیجه زمانی نمیمونه برای باشگا رفتن
برای نتیجه گرفتن در بدنسازی باید تعداد وعده ها 6تا8 باشه حالا بعضی حرفه ای ها نیمه شب هم پا میشن و پروتیین مصرف میکنن دیگه ماه رمضون که بماند!!
دیگه روزه گرفتن یا نگرفتنتون میمونه با خودتون
موفق باشید

mojifa

Registered User
لایک‌ها
33
بچه ها یکی درست حسابی کمکم کنه
من میرم باشگاه نزدیک یه سال این طورا ولی منظم نمیرم به خاطر کار و دانشگام
به نظرتون واس حجم اگه گینر و کراتین بخورم ولی تمرینم کافی نباشه مشکلی پیش میاد ؟ اصن ترکیب این دوتا واس حجم خوبه ؟ لاغرم میخام یکم فقط وزن بگیرم

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
بچه ها یکی درست حسابی کمکم کنه
من میرم باشگاه نزدیک یه سال این طورا ولی منظم نمیرم به خاطر کار و دانشگام
به نظرتون واس حجم اگه گینر و کراتین بخورم ولی تمرینم کافی نباشه مشکلی پیش میاد ؟ اصن ترکیب این دوتا واس حجم خوبه ؟ لاغرم میخام یکم فقط وزن بگیرم
درود
مصرف مکمل ها به ویزه کراتین بدون تمرین مناسب یا کم تمرین کردن باعث جمع شدن اب زیر پوست و شل شدن ماهیچه ها به ویزه سینه میشه
با توجه به اینکه در ابتدای راه بدنسازی هستید سه روز یا چهار روز تمرین در هفته کافیه (بعد ها با توجه به دیدگاه مربی کاربلد این بازه میتونه افزایش یا کاهش پیدا کنه)
بله این ترکیب برای افزایش وزن عالیه حتی من خودمم با تحقیق به این دو ترکیب +امینو اسید رسیدم و مربیم هم همینو پیشنهاد داده به من
این مکمل ها در کنار وعده ی غذایی خوب +تمرین با کیفیت فوق العاده خواهد بود

mojifa

Registered User
لایک‌ها
33
درود
مصرف مکمل ها به ویزه کراتین بدون تمرین مناسب یا کم تمرین کردن باعث جمع شدن اب زیر پوست و شل شدن ماهیچه ها به ویزه سینه میشه
با توجه به اینکه در ابتدای راه بدنسازی هستید سه روز یا چهار روز تمرین در هفته کافیه (بعد ها با توجه به دیدگاه مربی کاربلد این بازه میتونه افزایش یا کاهش پیدا کنه)
بله این ترکیب برای افزایش وزن عالیه حتی من خودمم با تحقیق به این دو ترکیب +امینو اسید رسیدم و مربیم هم همینو پیشنهاد داده به من
این مکمل ها در کنار وعده ی غذایی خوب +تمرین با کیفیت فوق العاده خواهد بود
چقدر وزن اضافه کردید ؟ تو چه مدت ؟

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
دوستان یه مشکلی که دارم اینه که عضله دست راستم(بیشتر جلو بازو و کمی هم پشت بازو البته با شدت کمتر) قوی تر از دست چپم هست از نظر ظاهری تفاوت انچان حجمی ای نمیبینم ولی توی وزنه زدن دست چپم کاملا کم میاره .... مثلا با دست راست 8 تا حرکت میرم دست چپ 4 تا بیشتر نمیتونم برم باید کمک بگیرم
کسی میدونه راه حل چیه ؟

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
دوستان یه مشکلی که دارم اینه که عضله دست راستم(بیشتر جلو بازو و کمی هم پشت بازو البته با شدت کمتر) قوی تر از دست چپم هست از نظر ظاهری تفاوت انچان حجمی ای نمیبینم ولی توی وزنه زدن دست چپم کاملا کم میاره .... مثلا با دست راست 8 تا حرکت میرم دست چپ 4 تا بیشتر نمیتونم برم باید کمک بگیرم
کسی میدونه راه حل چیه ؟
برای منم دقیقا همینطوریه
منم مثلا 10تا جلو بازو میزنم با چپ هم همونقدر میزنم ولی خیلی باید زور بزنم
دست راستم قوی تره کلا و حجم بیشتری هم داره برای بیشتر افراد اینطوریه
سعی کن دو روز یا سه روز پس از تمرین جلو بازو،مثلا روزی که پا داری اخر تمرینت تنها دست چپت رو تقویت کن
دقن کن روز بعد جلو بازو دست چپت رو تقویت نکنی چون بازو ها در حال رشد و استراحت هستند و بدتر میشه .سعی کن دو روز یا سه روز بعدش انجام بدی
کارهای روزانه ت رو هم سعی کن با دست چپت انجام بدی ،مثلا جابه جایی هایی که با یه دست میشه انجام داد رو با چپ انجام بده باور کن تاثیر داره
زیادم رو این موضوع زوم نکن باعث دلزدگی از تمرین میشه تنها کافیه راه حلش رو انجام بدی
اینو یادم رفت سعی کن اخر تمرین پا دست چپت رو تقویت کنی چون هنگام تمرین پا ترشح تستسترون بالا میره در نتیجه رشد بیشتر(اگه دقت کنی کسانی که پا کار نمیکنن ،بدنی که دارن اگه پا کار میکردن بدنی بهتر و حجیم تر می داشتند)
معمولا برای برطرف کردن نقاطی که نسبت به سایر ماهیچه های بدن ضعیفتر هستند ،اون ماهیچه رو پس از تمرین پا انجام میدن
برای نمونه طرف زیربغلش نسبت به دیگر ماهیچه های بدنش ضعیفتره،پس از تمرین پا ،تمرین زیر بغل میکنه

Last edited:

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
برای منم دقیقا همینطوریه
منم مثلا 10تا جلو بازو میزنم با چپ هم همونقدر میزنم ولی خیلی باید زور بزنم
دست راستم قوی تره کلا و حجم بیشتری هم داره برای بیشتر افراد اینطوریه
سعی کن دو روز یا سه روز پس از تمرین جلو بازو،مثلا روزی که پا داری اخر تمرینت تنها دست چپت رو تقویت کن
دقن کن روز بعد جلو بازو دست چپت رو تقویت نکنی چون بازو ها در حال رشد و استراحت هستند و بدتر میشه .سعی کن دو روز یا سه روز بعدش انجام بدی
کارهای روزانه ت رو هم سعی کن با دست چپت انجام بدی ،مثلا جابه جایی هایی که با یه دست میشه انجام داد رو با چپ انجام بده باور کن تاثیر داره
زیادم رو این موضوع زوم نکن باعث دلزدگی از تمرین میشه تنها کافیه راه حلش رو انجام بدی
اینو یادم رفت سعی کن اخر تمرین پا دست چپت رو تقویت کنی چون هنگام تمرین پا ترشح تستسترون بالا میره در نتیجه رشد بیشتر(اگه دقت کنی کسانی که پا کار نمیکنن ،بدنی که دارن اگه پا کار میکردن بدنی بهتر و حجیم تر می داشتند)
معمولا برای برطرف کردن نقاطی که نسبت به سایر ماهیچه های بدن ضعیفتر هستند ،اون ماهیچه رو پس از تمرین پا انجام میدن
برای نمونه طرف زیربغلش نسبت به دیگر ماهیچه های بدنش ضعیفتره،پس از تمرین پا ،تمرین زیر بغل میکنه
دست درد نکنه خیلی فکر خوبیه حتما انجام میدم .... پارسال که کار میکردم تفاوت انجانی نداشتن امسال اینطوری شده احتمالا اگر یکی دو ماه اینطوری تقویتش کنم با اون یکی بازوم یکی بشه ...

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
دست درد نکنه خیلی فکر خوبیه حتما انجام میدم .... پارسال که کار میکردم تفاوت انجانی نداشتن امسال اینطوری شده احتمالا اگر یکی دو ماه اینطوری تقویتش کنم با اون یکی بازوم یکی بشه ...
خواهش میکنم کاری نکردم
حالا با مربی باشگاه هم صحبت کت(اگه ایمان داری کاربلده یا تجربه اش زیاده)شاید روش بهتری هم ارایه داد

maysam.m

Registered User
لایک‌ها
1,369
سلام
دوستان لطفا یه مرامی بزارید یه برنامه غذایی درست و حسابی بدید بعد عمری دوباره میخوام برم باشگاه اما ایندفعه دیگه وقت بزارم طولانی مدت برم.
هر سایتی میرم یه برنامه غذایی گذاشته که قیمتش خدا تومن میشه که من از این پولها ندارم.
یا برنامه هاش اینقدر سخته تهیه اش که اصلا نمیشه روش حساب کرد.

یه برنامه غذایی سه وعده اصلی و اینکه قبل و بعد تمرین چی بخوریم و در نهایت قبل خواب
مرسی

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
سلام
دوستان لطفا یه مرامی بزارید یه برنامه غذایی درست و حسابی بدید بعد عمری دوباره میخوام برم باشگاه اما ایندفعه دیگه وقت بزارم طولانی مدت برم.
هر سایتی میرم یه برنامه غذایی گذاشته که قیمتش خدا تومن میشه که من از این پولها ندارم.

یه برنامه غذایی سه وعده اصلی و اینکه قبل و بعد تمرین چی بخوریم و در نهایت قبل خواب
مرسی
پول برنامه غذایی رو نداری خود خوراکی‌ها رو چطور میخوایی تهیه کنی؟ من خودم هم تو این مرحله دوم گیر کردم و ترک باشگاه کردم :|

omid_vanpersie

Registered User
لایک‌ها
32
سلام

مرسی

ع
سلام

مرسی

سلام
داداش شما نمیدونید که برنامه غذایی برای کسی که می خواد بدنسازی کار کنه باید چندین فاکتور مشخص باشه؟ قد، وزن، سن، سابقه تمرینی، شرایط خاص، اهدافتون، برنامه تمرینیتون...

یه چیز کلی اگه می خواید بدونین اینه که بهتره بیشتر کربوهیدرات و چربی بدنتون از صبحانه تامین بشه و روزانه حدود پنج وعده میل کنید که چهار وعده حاوی پروتئین باشه. نیم ساعت قبل از تمرین محرک ها مثل قهوه و یا چای دارچین و شکلات تلخ توصیه میشه. بعد از تمرین هم سینه مرغ یا فیله ماهی توصیه میشه. حدود یک ساعت و نیم قبل از تمرین کربوهیدرات های پیچیده مثل سیب زمینی یا موز خوب هست تا بدنتون هنگام تمرین زود تخلیه نشه. قبل از خواب هم حدود دو لیوان شیر خوبه چون پروتئینش دیر حضم هست.

Picalm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
سلام دوستان
من ساعت 22:30 تمرینم تمام میشه و بعد از تمرین گینر میخورم و تقریبا ساعت 23:30 شام میخورم
لازم هستش قبل از خواب هم مجددا گینر بخورم یا نه؟
و آیا گینر با آب بهتر جواب میدهد یا با شیر؟
سپاس

maysam.m

Registered User
لایک‌ها
1,369
پول برنامه غذایی رو نداری خود خوراکی‌ها رو چطور میخوایی تهیه کنی؟ من خودم هم تو این مرحله دوم گیر کردم و ترک باشگاه کردم :|
حالا حداقل بدونم برنامه غذایی معمولی و استاندارد چیه بلاخره یه طوری این مشکلات رو حل میکنیم.
چند ساله میخوام برم باشگاه کارم سنگینه برنامه نویسم دانشجو هم هستم اصلا نمیتونم برم و اعصاب واسه م نمونده شده ترک تحصیل و کار کنم اما باید دیگه باشگاه رو برم

ع

سلام
داداش شما نمیدونید که برنامه غذایی برای کسی که می خواد بدنسازی کار کنه باید چندین فاکتور مشخص باشه؟ قد، وزن، سن، سابقه تمرینی، شرایط خاص، اهدافتون، برنامه تمرینیتون...

یه چیز کلی اگه می خواید بدونین اینه که بهتره بیشتر کربوهیدرات و چربی بدنتون از صبحانه تامین بشه و روزانه حدود پنج وعده میل کنید که چهار وعده حاوی پروتئین باشه. نیم ساعت قبل از تمرین محرک ها مثل قهوه و یا چای دارچین و شکلات تلخ توصیه میشه. بعد از تمرین هم سینه مرغ یا فیله ماهی توصیه میشه. حدود یک ساعت و نیم قبل از تمرین کربوهیدرات های پیچیده مثل سیب زمینی یا موز خوب هست تا بدنتون هنگام تمرین زود تخلیه نشه. قبل از خواب هم حدود دو لیوان شیر خوبه چون پروتئینش دیر حضم هست.

قد 176
وزن 74
سابق ندارم یعنی چند ماه پراکنده پارسال رفتم هر سال چند ماه پراکنده رفتم ول کردم.
با اینکه 74 هستم اما بدنم اصلا عضله ای نیست و بهم کمتر میخوره و میخوام یه هیکل با عضلات متوسط داشته باشم.
برنامه تمرینی چون تازه میخوام دوباره شروع کنم یه برنامه 4 روز تو هفته دارم حالا نمیدونم چقدر درسته و بهم گفتن 2 ماه با این برنامه برم. البته برنامه مهم نیست و اگه برنامه بهتری باشه از اون استفاده میکنم. اگر برنامه مهمه بگید بزارمش .
سال 90 میرفتم باشگاه با جدیت دنبال میکردم مریض شدم و چند سال نتونستم برم حالا هم که سرکار میرم کارم سنگینه درسم میخونم نشد برم اما الان دیگه صبرم لبریز شده و میخوام شده از کارم استعفا بدم میدم اما باشگاهم رو جدی و اصولی برم تا به یه نتیجه برسم.

ALIREZA567

Registered User
لایک‌ها
656
من از یه سال پیش شروع کردم به تلاش برای کم کردن وزن.
از 76 کیلو رسیدم 62 یعنی وزن ایده آلم .
ولی مشکلی که الان باهاش مواجه شدم (البته فکر میکنم طبیعی هست با هم کم شدن وزن)
حس میکنم پوست اضافه دارم.چجوری میشه حل کرد این مشکلو حداقل بهترش کرد؟
پ.ن:قبلا ورزش میکردم(فوتبال) ولی مدتی بود ول کرده بودم و وزنم زیاد شده بود.

lfc

Registered User
لایک‌ها
95
سلام دوستان
من ساعت 22:30 تمرینم تمام میشه و بعد از تمرین گینر میخورم و تقریبا ساعت 23:30 شام میخورم
لازم هستش قبل از خواب هم مجددا گینر بخورم یا نه؟
و آیا گینر با آب بهتر جواب میدهد یا با شیر؟
سپاس
سلام
قبل از خواب نیاز نیست ، شما کافیه در طول روز و بعد از تمرین گینر مصرف کنید
مثلا بعد از صبحانه ، بعد از ناهار ، عصر و بعد از تمرین
توصیه من مصرف با شیر هست

lfc

Registered User
لایک‌ها
95
من از یه سال پیش شروع کردم به تلاش برای کم کردن وزن.
از 76 کیلو رسیدم 62 یعنی وزن ایده آلم .
ولی مشکلی که الان باهاش مواجه شدم (البته فکر میکنم طبیعی هست با هم کم شدن وزن)
حس میکنم پوست اضافه دارم.چجوری میشه حل کرد این مشکلو حداقل بهترش کرد؟
پ.ن:قبلا ورزش میکردم(فوتبال) ولی مدتی بود ول کرده بودم و وزنم زیاد شده بود.
شما قدتون چند سانته ؟
پوست اضاف به ارامی و در طولانی مدت تا حدودی رفع میشه
راه حل سریعش عمل جراحیه
یا وزن عضلانی تون رو بالا ببرید

ALIREZA567

Registered User
لایک‌ها
656
شما قدتون چند سانته ؟
پوست اضاف به ارامی و در طولانی مدت تا حدودی رفع میشه
راه حل سریعش عمل جراحیه
یا وزن عضلانی تون رو بالا ببرید