برگزیده های پرشین تولز

مشاوره خرید قطعات تا 2.5 میلیون

arefjoon

Registered User
لایک‌ها
18
سلام دوستان
میخوام چند قطعه واسه بازی ببندم لطفا راهنمایی کنید
1.مادربرد
2.گرافیک
3.ssd
4.رم
5.پاور
6.cpu
اولویت اول واسه من گرافیک هست که از همه گرونتره و تعویض دوباره سخته
و نظرم بین gtx770 و r9 280x هست
ممنون میشم راهنمایی کنید

Molten

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
1,413
سلام
درایو وضعیت جامد که با بودجه ای که در نظر دارین جور در نمیاد و تاثیر خاصی هم تو گیمینگ نداره.
اما کارت گرافیک: ببین دوست من کارت هایی که نوشتین هر دو بالای 1 تومن قیمت دارن که حتی بعضی مدلها بالای 1.5.
به نظر من شما می تونی با یه کارت 600 700 تومنی تا یکی دو سال، تمام بازی هارو روی تنظیمات پیشرفته، کاملا روون اجرا کنین، دو سال دیگه هم بدون در نظر گرفتن فروش کارت فعلی، یه کارت با همین قیمت و همین ویژگی ولی امکانات جدیدتر تهیه کنین. با توجه به اینکه سرعت پیشرفت کارت های گرافیک خیلی زیاد هست.
ولی بورد و پردازنده از مواردی هست که سرعت پیشرفت تکنولوژیشون خیلی زیاد نیست، میانگین چیزی بین 10 تا 15 درصد در سال.
من به شما قول میدم اگر الان یه 4670 تهیه کنین تا سه چهار سال، نیاز به ارتقای پردازنده نخواهید داشت.
تازه این مساله رو کنار بازی هایی که به قدرت پردازنده وابسته اند و یا روی PC، بد پورت میشن قرار بدین، بدون در نظر گرفتن افزایش کلی کارایی سیستم.
با تمام این اوصاف باید بگم که پردازنده ای مثل 4130 CORE i3 که با بودجه ی شما در صورت خرید 770 یا 280x متناسب هست، برای این کارتها گلوگاه ایجاد می کنه.
و همینطور این موارد رو در نظر داشته باشین: مصرف توان کمتر چیزی حدود 150 وات در صورت خرید کارت نیمه حرفه ای و در نتیجه صرفه جویی تو مصرف برق و حتی خرید پاور ارزون تر.

بالا