برگزیده های پرشین تولز

مشكل در استفاده از كابل IDE به USB

30rus

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من يه هارد اينترنال از قبل پارتيشن بندي شده رو ميخوام با كابل IDE به USB به پورت USB وصل كنم. ويندوز هارد رو ميشناسه (از تو قسمت مال پارتيشن بندي تو setting/admin tools/computer management هارد شناسايي شده. ولي همه اين هارد رو يه پارتيشن به صورت unallocated نشون ميده). هارد تو اينجا initialize نمي شه و error ميده ميگه restart كن.

حالا بايد چي كار كرد؟ با jumper ها هم حتي ور رفتم درست نشد.

دوباره كه هارد رو ميزنم تو خود كامپيوتر (به خود IDE وصل ميكنم) ويندوز كه بالا مياد همه اطلاعات هارد درسته و هارد هم پارتيشن بندي هست.

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
به نقل از 30rus :
من يه هارد اينترنال از قبل پارتيشن بندي شده رو ميخوام با كابل IDE به USB به پورت USB وصل كنم. ويندوز هارد رو ميشناسه (از تو قسمت مال پارتيشن بندي تو setting/admin tools/computer management هارد شناسايي شده. ولي همه اين هارد رو يه پارتيشن به صورت unallocated نشون ميده). هارد تو اينجا initialize نمي شه و error ميده ميگه restart كن.

حالا بايد چي كار كرد؟ با jumper ها هم حتي ور رفتم درست نشد.

دوباره كه هارد رو ميزنم تو خود كامپيوتر (به خود IDE وصل ميكنم) ويندوز كه بالا مياد همه اطلاعات هارد درسته و هارد هم پارتيشن بندي هست.
مشكلت خيلي عجيبه . ميشه مشخصات تبديلت و همن طور مشخصات هاردت رو بهم بدي تا بهت كمك كنم . من كه مشكل خاصي نداشتم

30rus

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مشخصات هارد:
120GB Maxtor

تبديل هم به صورت يك تبديل دو طرفه براي هاردهاي 2.5 , 3.5 هست.

master/slave بودن هارد فكر نميكنم مهم باشه. اين طور نيست؟

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
به نقل از 30rus :
مشخصات هارد:
120GB Maxtor

من كع تا حالا هيچ وقت جامپر عوض نكردم :blink:
يعني اين كارو هم بايد كرد ؟ :blink: :blink: :blink:
در ضمن تبديل من يك طرفه هست

من فكر ميكنم مشكل از هاردت باشه يا از نرم افزار پارتيشن بندي . در اين مورد برام بگو تا مشكلتو حل كنم

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
به نقل از 30rus :
مشخصات هارد:
120GB Maxtor

راستي مگه تبديل راي هاردهاي 2.5 , 3.5 باهم فرق ميكنه ؟
هر دوشون ide هستن دیگه . نکنه مظورت اینکه که یه فقط کابل برق داری

یادم رفت که یه چیزی رو بهت بگم و اون اینکه که کابل برق من یکی از 4 تا پینش خالی هست . من فکر میکنم این هم برای هارد مشکل درست کنه

توصیه من اینه که یه همچین هاردی رو برای این کار استفاده نکن

30rus

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هارد 2.5 مثلا هارد لپ تاپ ديگه پاور نمي خواد و همون كابل مبدل به USB كافيه.
سر اين تبديل من، دو طرفه هست. يه طرفش رو ميشه براي 2.5 و طرف ديگش رو ميشه براي 3.5 استفاده كرد.

مشكل از آداپتور هم نيست چون به پاور خود كامپيوتر هم وصل كردم درست نشد.

تو دفترچه اون نوشته: ويندوز XP كه خودش هارد رو بايد بشناسه و نرم افزار نمي خواد. فقط بعد از شناسايي كابل توسط پورت USB، بايد به يه قسمتي تو admin tools بري و هارد رو پارتيشن بندي يا initialize كني. ويندوز الان فهميده كه هارد رو وصل كردم. سايز هارد هم درست نشون ميده ولي هارد رو unallocated نشون ميده و initialize نميكنه و error ميده ميگه restart كن و دوباره بيا همين كار رو انجام بده!

اون كابل آداپتور هم يه پين نداره زياد مساله اي درست نمي كنه. چون دوتايي وسط مال زمين (GND) هستن. ولي به هر حال اگه بود بهتر مي بود. لابد يه حكمتي داشته كه دو تا GND گذاشتن.

حالا نمي دونم مشكل از كجاست.

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
تو دفترچه اون نوشته: ويندوز XP كه خودش هارد رو بايد بشناسه و نرم افزار نمي خواد. فقط بعد از شناسايي كابل توسط پورت USB، بايد به يه قسمتي تو admin tools بري و هارد رو پارتيشن بندي يا initialize كني. ويندوز الان فهميده كه هارد رو وصل كردم. سايز هارد هم درست نشون ميده ولي هارد رو unallocated نشون ميده و initialize نميكنه و error ميده ميگه restart كن و دوباره بيا همين كار رو انجام بده!

من تا يادمه به اين سختي ها نيست . به نظر من 3 احتمال وجود داره كه يا برنامه پارتيشن بنديت خراب باشه كه بنويس از چي استفاده ميكني و يا ممكنه كه هاردت صدمه خورده باشه و يا اين تبديل مشكل داره . كه اميدوارم دومي اتفاق نيفتاده باشه

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
آهان یه چیز دیگه هم یادم افتاد .
این تبدیل رو به پورت های دیگه usb بزن ببین درست نمیشه

30rus

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درست شد! به همين راحتي.

ممنون من جان!

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167

30rus

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
كابل رو زدم تو يه پورت USB ديگه. درست شد.

بالا