• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مشكل pcm بودن خط،لطفا راهنمايي كنيد

behnam1360

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه دوستان

من چند روز پیش که اینجا رو خوندم رفتم و روی اون لینکی که دوستمون از بازرسی مخابرات داده بود پیغام فرستادم
امروز بهم زنگ زدن :D

خیلی با حال بود
یک آقا مودبانه ازم پرسید که من فرم رو پر کردم
من هم گفتم بله :)
بعد ازم پرسید چرا شماره تلفن منطقه که مشکل داره رو نزاشتم!! :eek:
(راست می گفت بنده خدا ... من یادم رفته بود پیش شماره منطقه رو اعلام کنم )

خلاصه من پیش شماره رو گفتم و ایشون هم گفت پیگیری میشه :)
احساس خوبی دارم
فکر می کنم برای شروع خوب بود :p
با تشکر هز همه دوستانی که با انتشار اطلاعاتشون دیگران (مثل من) رو راهنمایی می کنن

Akhoond

Registered User
لایک‌ها
1
سلام به همه دوستان

من چند روز پیش که اینجا رو خوندم رفتم و روی اون لینکی که دوستمون از بازرسی مخابرات داده بود پیغام فرستادم
امروز بهم زنگ زدن :D

خیلی با حال بود
یک آقا مودبانه ازم پرسید که من فرم رو پر کردم
من هم گفتم بله :)
بعد ازم پرسید چرا شماره تلفن منطقه که مشکل داره رو نزاشتم!! :eek:
(راست می گفت بنده خدا ... من یادم رفته بود پیش شماره منطقه رو اعلام کنم )

خلاصه من پیش شماره رو گفتم و ایشون هم گفت پیگیری میشه :)
احساس خوبی دارم
فکر می کنم برای شروع خوب بود :p
با تشکر هز همه دوستانی که با انتشار اطلاعاتشون دیگران (مثل من) رو راهنمایی می کنن

این نشون می ده که پست من رو تو صفحه اول نخوندید :blush:
امیدوارم که مشکل بر طرف بشه ... :happy:
به هر حال موضوع پست قبلی من رو در نظر داشته باشید ، تا خیلی تو ذوق تون نخوره :wacko:
راستی ، شماره طرف رو سیو کنید که لازم می شه :cool:

مرسی
یا حق ;)

behnam1360

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این نشون می ده که پست من رو تو صفحه اول نخوندید :blush:
امیدوارم که مشکل بر طرف بشه ... :happy:
به هر حال موضوع پست قبلی من رو در نظر داشته باشید ، تا خیلی تو ذوق تون نخوره :wacko:
راستی ، شماره طرف رو سیو کنید که لازم می شه :cool:

مرسی
یا حق ;)

سلام
من تصمیم گرفتم شرکت رو به adsl وصل کنم

و می کنم! :rolleyes:
اگه از این راه نشه میرم دنبال راضی کردن مدیر برای خرید تجهیزات بی سیم
;)
ممنونم ولی من تو ذوقم نمی خوره :happy:
اونقدر تو این کشور پیش میاد که ضد ضربه شدیم

behnam1360

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
دیروز مجددا از بازرسی مخابرات تماس گرفتن و من با کارشناس حدود 15 ذقیقه مکالمه کردیم
موضوع همون طور که قبلا مطرح شده بود :
چون یبر هستین امکانش نیست مگر تعداد درخواست در محله زیاد بشه
البته اطلاعات دیگری هم در این میان رد و بدل شد
حتی قرار شد جواب درخواست من رو فکس کنن
من خیلی خوشم اومد از برخودشون
هر چند راه حل مشخصی به دست نیومد
اما کارشناس به من گفت حتما به مرکز مخابراتبرم و درخواست کتبی بدم
حتی گفت اگه لازم بود می تونه تا معاون فنی مرکز هم بری و درخواستم رو مطرح کنم
گفت به محض اینکه تعداد افراد برای درخواست زیاد بشه واحد پشتیبانی برای نصب قطعات اقدام می کنن
البته به نظر من یه جوری حرف می زد که من احساس کردم راه های دیگری هم وجود داره به شرطی که پارتیداشته باشم

در آخر هم گفت می تونم هر ماه پیگیر باشم و برای همون لینک با ذکر کد ره گیری های قبلی مجددا درخواست بفرسم
فعلا تا برم مرکز ببینم حرف اونها چیه :)

Satanys

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آخوند جان الان نزدیک سه هفته از جوابیه بازرسی گذشته.
میشه لطف کنی و اون شماره تلفن رو برای من هم پی ام کنی؟
ممنون میشم.

Akhoond

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
دیروز مجددا از بازرسی مخابرات تماس گرفتن و من با کارشناس حدود 15 ذقیقه مکالمه کردیم
موضوع همون طور که قبلا مطرح شده بود :
چون یبر هستین امکانش نیست مگر تعداد درخواست در محله زیاد بشه
البته اطلاعات دیگری هم در این میان رد و بدل شد
حتی قرار شد جواب درخواست من رو فکس کنن
من خیلی خوشم اومد از برخودشون
هر چند راه حل مشخصی به دست نیومد
اما کارشناس به من گفت حتما به مرکز مخابراتبرم و درخواست کتبی بدم
حتی گفت اگه لازم بود می تونه تا معاون فنی مرکز هم بری و درخواستم رو مطرح کنم
گفت به محض اینکه تعداد افراد برای درخواست زیاد بشه واحد پشتیبانی برای نصب قطعات اقدام می کنن
البته به نظر من یه جوری حرف می زد که من احساس کردم راه های دیگری هم وجود داره به شرطی که پارتیداشته باشم

در آخر هم گفت می تونم هر ماه پیگیر باشم و برای همون لینک با ذکر کد ره گیری های قبلی مجددا درخواست بفرسم
فعلا تا برم مرکز ببینم حرف اونها چیه :)

خب ، دیگه خودتون دستتون اومده دیگه ، من چیزی نمی گم ، ولی شکایت های بعدی رو فراموش نکنید ، بی تاثیر نیست .... :blush:

آخوند جان الان نزدیک سه هفته از جوابیه بازرسی گذشته.
میشه لطف کنی و اون شماره تلفن رو برای من هم پی ام کنی؟
ممنون میشم.

آها ، خوب شد که یاد آوری کردی ، الآن برات فوروارد می کنم ... :happy:

abre sepid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام آخوند عزیز از شکایت من حدود یه ماه گذشته ولی هیچ کس زنگ نزده،چرا این طوریه؟انگار فقط به تهرانیا زنگ میزنن،نمی خواد فعلا اقدام دیگه ای بکنم؟

Akhoond

Registered User
لایک‌ها
1
ممنون آخوند جون.
خواهش می شه ، امیدوارم تاثیر داشته باشه ...
خبر بده ، هوای آقای بیگدلی رو داشته باش ، من زیاد اذیت اش کردم ، شما ها خوب باهاش تا کنید ، آدم خوبیه :دی :D
سلام آخوند عزیز از شکایت من حدود یه ماه گذشته ولی هیچ کس زنگ نزده،چرا این طوریه؟انگار فقط به تهرانیا زنگ میزنن،نمی خواد فعلا اقدام دیگه ای بکنم؟
1 _ شما کحا تشریف دارید ؟
2 _ Pcm یا فیبر ؟

رو شکایت قبلی کامنت نذاشتن ؟ عجیبه ... ! من پیشنهاد می کنم با ذکر شماره شکایت قبلی و تاریخ و غیزه ، یکی دیگه سند کنید ، ان شاالله که جواب می دن ، یعنی امیدوارم ، اگه باز هم ندادن ، یاد آوری کنید ، یه فکری بکنیم ، حالا یا شماره بیگدلی رو بدم بهتون ، البته بعیده که به دردتون بخوره ، ولی 100% راهنمایی می کنه .

شما این کار رو بفرمایید ، اگه نتیجه حاصل نشد ، بفرمایید ، با همفکری هم یه فکری یکنیم .... :blush:

mrdvdfilm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
--------------------------------------------------------------------------------

اقا سلام همین الان بگم میخ واستم توی انجمن متفرقه تاپیک بزنم اما دسترسی نداشتم حالا دیگه هرجا خواستید انتقالش بدید حتی ترش اخه دلم پره باید دردودل کنم
آقا همه می دونید که ما مشکل سرعت و دسترسی به برخی سایت ها به دلیل -------- داریم خوب همه دیال آپی ها نهایتا سرعتی که مودمشون نشون می دهد(آنچه ای اس پی به مدم می دهد نه با دست کاری)56 هست خوب حالا فک کنید سرعت شما 56 هم نباشه حتمی میگید چرا
بله به دلیل این که خط شما پی سی ام هست خوب الان من خطم پی سی ام هست سرعتم 26 هست خداوکیلی ظلم نیست اداره مخابرات می گه که امکانش نیست مگه سیم کشی امکان میخواد اقا نه دلیلش این نیست اگه بخوان میشه تازه به قول خیلیل پارتی پیدا کن برات ردیف میکنه (آقا پارتی معرفی کن شیرینی بگیر)خوب اصلا چی هست این پیز سی ام اره بهت می گم
پی سی ام وسیله ای(چینی) است که نصب می کنن و فقط یک خط میخ واد برای 64 تلفن فک کنید!!!شما که یک خط آدی دارید یک خط هست ما که داخل آپارتمان هستیم یک خط و 8 واحد که استفاده می کنن اره براشون مفت میفته نمی خوان پول سیم کشی بدن می گن امکاناتش نیست
خوب واقعا ظلم هست پی سی ام دیتا نداره برای ای دی اس ال هم نیشه من الان اینترنت هوشمند دارم 24 ساعته ماهی 5000 تومان دانلود فری(پیشنهاد می کنم شما هم بیگری)اگه خطم پی سی ام نبود سرعتم 56 بود می تونستم بهتر استفاده کنم ولی >>>>......
خوب من از شیراز هستم باور کنید 1 کیلومتر تا مرکز مخابرات نیست نکته جالب اینه که هم اسم من ابوذر هست هم مرکز مخابرات باید بزنم به سر خودم اقا من از شیراز هستم خداحافظ

hamid268

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سالم خدمت همه دوستان
بنده با توجه به شغلم نیاز مبرم به اینترنت پر سرعت دارم
چند روز پیش یه خونه گرفته در مجیدیه بعد الان متوجه شدم که خط خونه pcm هستش باید چیکار کنم:(
اینترنت نداشته باشم یعنی گرسنگی
واسه همین هنور نرفتم داخل خونه مستقر بشم چون اینترنت نداره و جای قبلی موندم و اساس کشی نکردم
اون فرم شکایت در سایت و هم پر کردم ولی فعلا که خبری نیست
کسی می تونه کمکی بهم بکنه؟

Satanys

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من که دیگه نا امید شدم!
اون شماره ای که اخوند جان دادند رو زنگ زدم. با اقای بیگدلی صحبت کردم. آخوند گفته بود که آدم خوبی هستن, ولی من توی این 26 سال اولین بار بود که یک کارمند سازمان دولتی رو دیدم که اینقدر با ادب و خوش برخورد بود!! کف کردم واقعاً.
خلاصه مشکل ما حل شدنی نیست. خدا رو شکر که حد اکثر چند ماه دیگه توی جهنمی به اسم ایران زندگی میکنم! خدا نسل اینارو از بین ببره که ما هنوز توی سال 2009 باید با این وضع از اینترنت استفاده کنیم.

آخوند جان باز هم ممنون.

Hamid_311

Registered User
لایک‌ها
25
سلام بچه ها.
یه صحبتی راجع به کسانی که مشکل دسترسی به اینترنت ADSL به خاطر DLC یا PCM بودن خط تلفنشون دارن.
البته این چیزی که من میگمو خیلیا راجع بش آگاهن، خیلیا هم قبلاً بشون پیشنهاد شده و ... و 100 البته خیلیا هم نا آگاهند.

واسه کسانی که خطشون DLC یا PCM هست روشهای دیگه ای واسه دسترسی به اینترنت ADSL هست.
یه سری شرایط میخواد که خیلیا این شرایطو دارند.
به این صورت که اگه شما بر فرض خطتون PCM هست و در اطراف منزل شما شماره های غیر PCM وجود دارد، و بتونید مودم ADSL را اونجا بذازین میتونید با استفاده از رادیو آنتنهای NanoStation یا PowerStation یک ارتباط وایرلس OutDoor برقرار کنید و کامپیوتر خودتونو به مودم لینک بدید و بدون هیچ مشکلی به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشید.

hamid268

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام بچه ها.
یه صحبتی راجع به کسانی که مشکل دسترسی به اینترنت ADSL به خاطر DLC یا PCM بودن خط تلفنشون دارن.
البته این چیزی که من میگمو خیلیا راجع بش آگاهن، خیلیا هم قبلاً بشون پیشنهاد شده و ... و 100 البته خیلیا هم نا آگاهند.

واسه کسانی که خطشون DLC یا PCM هست روشهای دیگه ای واسه دسترسی به اینترنت ADSL هست.
یه سری شرایط میخواد که خیلیا این شرایطو دارند.
به این صورت که اگه شما بر فرض خطتون PCM هست و در اطراف منزل شما شماره های غیر PCM وجود دارد، و بتونید مودم ADSL را اونجا بذازین میتونید با استفاده از رادیو آنتنهای NanoStation یا PowerStation یک ارتباط وایرلس OutDoor برقرار کنید و کامپیوتر خودتونو به مودم لینک بدید و بدون هیچ مشکلی به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشید.

سلام

اقا می شه بیشتر توضیح بدین چطوری ؟
من NanoStation دارم

با تشکر از شما

Hamid_311

Registered User
لایک‌ها
25
سلام

اقا می شه بیشتر توضیح بدین چطوری ؟
من NanoStation دارم

با تشکر از شما

ببینید کسانی که خطشون واسه ADSL مشکل داره، برای اینترنت پرسرعت یا باید از اینترنت Wimax استفاده کنند یا مثلا وایرلس داتک یا ماهواره ای. که همشون هزینه ماهانشون خیلی بالاست.
فرض کنید خط خونه شما PCM ـه و هر کاری کردید مخابرات درستش نکرد که نکرد. این راه حلی که من گفتم در واقع استفاده از همون ADSL هست. البته در صورت داشتن یه سری شرایط به شرح زیر:

1- در نزدیکیهای منزل شما خطوط غیر PCM و DLC موجود باشه که جزء مراکز تحت پوشش حداقل یکی از شرکتهای ارائه دهندۀ ADSL باشه.

2- امکان قرار دادن مودم ADSL در محل مذکور شرط 1 میسر باشه. مثلا منزل یکی از آشناهای شما در فاصله چند صد متری منزل شما خطش عادی باشه و اجازه بده شما بری خطشو رانژه کنی و مودمو بذاری اونجا.

3- بین منزل شما و محل مذکور امکان دید مستقیم وجود داشته باشه. یعنی مانعی بینشون نباشه تا ارتباط وایرلس برقرار بشه. اگه روی پشت بامهای دو ساختمان مورد نظر هم دید مستقیم باشه ، حله!

4- هزینه خرید آنتها و راه اندازی اونارو رو تقبل کنید. آنتن NanoStation5 حول و حوش 170-180 هر کدوم قیمتشه.

فراهم بودن شرایط بالا در ابتدا به نظر سخت و بعید میاد. ولی زیادم سخت نیست. خیلی ها هستن که این شرایطو فراهم میکنند.
فرضا شما خونه خودتون PCM هستش خونه خالتون 2 تا کوچه پایین تر خطش عادیه. میری رو پشت بوم میبینی دید داری. بعد میری خط خونه خاله رو رانژه میکنی مودمو میذاری اونجا، 2 تا آنتن نانو میخری، حالا یا خودت یا یه فرد متخصص کانفیگ میکنی، نصب میکنی و از اینترنت پرسرعت لذت میبری.:D

Majid Eghbal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببینید کسانی که خطشون واسه ADSL مشکل داره، برای اینترنت پرسرعت یا باید از اینترنت Wimax استفاده کنند یا مثلا وایرلس داتک یا ماهواره ای. که همشون هزینه ماهانشون خیلی بالاست.
فرض کنید خط خونه شما PCM ـه و هر کاری کردید مخابرات درستش نکرد که نکرد. این راه حلی که من گفتم در واقع استفاده از همون ADSL هست. البته در صورت داشتن یه سری شرایط به شرح زیر:

1- در نزدیکیهای منزل شما خطوط غیر PCM و DLC موجود باشه که جزء مراکز تحت پوشش حداقل یکی از شرکتهای ارائه دهندۀ ADSL باشه.

2- امکان قرار دادن مودم ADSL در محل مذکور شرط 1 میسر باشه. مثلا منزل یکی از آشناهای شما در فاصله چند صد متری منزل شما خطش عادی باشه و اجازه بده شما بری خطشو رانژه کنی و مودمو بذاری اونجا.

3- بین منزل شما و محل مذکور امکان دید مستقیم وجود داشته باشه. یعنی مانعی بینشون نباشه تا ارتباط وایرلس برقرار بشه. اگه روی پشت بامهای دو ساختمان مورد نظر هم دید مستقیم باشه ، حله!

4- هزینه خرید آنتها و راه اندازی اونارو رو تقبل کنید. آنتن NanoStation5 حول و حوش 170-180 هر کدوم قیمتشه.

فراهم بودن شرایط بالا در ابتدا به نظر سخت و بعید میاد. ولی زیادم سخت نیست. خیلی ها هستن که این شرایطو فراهم میکنند.
فرضا شما خونه خودتون PCM هستش خونه خالتون 2 تا کوچه پایین تر خطش عادیه. میری رو پشت بوم میبینی دید داری. بعد میری خط خونه خاله رو رانژه میکنی مودمو میذاری اونجا، 2 تا آنتن نانو میخری، حالا یا خودت یا یه فرد متخصص کانفیگ میکنی، نصب میکنی و از اینترنت پرسرعت لذت میبری.:D
سلام
دوست عزیز واقعا چقدر فکر میکنی این طرح عملی باشه ؟ !!!
خونه خاله چیه این حرفا زشته توی فروم زده میشه بری بالا آنتن بذاری تازه اگر خونه خاله pcm نباشه
مگه همه جای دنیا این کارو میکنن
یه کاربر میخواد از طریق adsl به اینترنت وصل بشه
حالا مخابرات ما این وسط داره کارشکنی میکنه یه یوزر باید اینقدر عذاب بکشه
واقعا دادن یه خط مسی انقدر مشکل لاینحلی که دارن با اعصاب آدم بازی میکنن
لعنت به این زندگی سگی که یه سری گرگ‌های آدم نما دارن تو سر ما میزنن

hamid268

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

سلام
ممنون از کمک شما
اتفاقا شرایط و من دارم
عمه بنده خونشون شاید 200 یا 300 متر با خونه ما فاصله داره حالا روی پشت بام تست نکردم ببینم همدیگر را می بینیم با نه
خط همه ام هم با مخابرات چک کردم adsl روش نصب می شه
nanostation هم دارم 180 تومن خریدم
حالا این انتن نانو باید چند تا باشه ؟
کسی و می شناسید بتونه کانفیگ کنه؟

Last edited:

Hamid_311

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
دوست عزیز واقعا چقدر فکر میکنی این طرح عملی باشه ؟ !!!
خونه خاله چیه این حرفا زشته توی فروم زده میشه بری بالا آنتن بذاری تازه اگر خونه خاله pcm نباشه
مگه همه جای دنیا این کارو میکنن
یه کاربر میخواد از طریق adsl به اینترنت وصل بشه
حالا مخابرات ما این وسط داره کارشکنی میکنه یه یوزر باید اینقدر عذاب بکشه
واقعا دادن یه خط مسی انقدر مشکل لاینحلی که دارن با اعصاب آدم بازی میکنن
لعنت به این زندگی سگی که یه سری گرگ‌های آدم نما دارن تو سر ما میزنن

سلام.
کدوم حرفا زشته؟ می بینین که آقای hamid268 شرایط لازم رو دارند. آدم نباید هیچوقت نا امید بشه که. همیشه روشهایی واسه حل یه مساله هست. من به شما کاملاً حق میدم که ناراحت باشی ولی با فحش دادن که مشکلی حل نمیشه. میشه؟
هیچ جای دنیا اینجور نیست که شما نتونی به ADSL وصل بشی، 2 تا کوچه بالاتر بتونه!! غیر از ایران.
فرض کنید هیچ جای دنیا این روش استفاده نشه.دلیلی نمیشه روش بدی باشه. برای یه مشکل ایرانی، روش ایرانی چاره سازه.
ضمن اینکه استفاده از این آنتن ها کاملاً مجاز و قانونیه.

Hamid_311

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
ممنون از کمک شما
اتفاقا شرایط و من دارم
عمه بنده خونشون شاید 200 یا 300 متر با خونه ما فاصله داره حالا روی پشت بام تست نکردم ببینم همدیگر را می بینیم با نه
خط همه ام هم با مخابرات چک کردم adsl روش نصب می شه
nanostation هم دارم 180 تومن خریدم
حالا این انتن نانو باید چند تا باشه ؟
کسی و می شناسید بتونه کانفیگ کنه؟

2 تا آنتن نیاز داری.
شما کدوم شهر هستی؟ تهران؟

بالا