برگزیده های پرشین تولز

مشكل pcm بودن خط،لطفا راهنمايي كنيد

Koosha_Raisi

Registered User
لایک‌ها
325

hootan2003

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
منم مثه همه مشکل pcm داشتم و بعد از اینکه پارس آنلاین آب پاکی رو ریخت رو دستم و گفت نمیتونیم به شما اینترنت بدیم و بعد از 2 هفته نصف پولی رو که داده بودم بهم پس داد. به گفته دوستمون آخوند عزیز، رفتم تو سایت مخابرات به این لینک و شکایت خودم رو مطرح کردم. فقط حواستون باشه که حتما تو توضیحات ذکر کنین که مثلا دانشجویین یا مهندس یا دکتر!!! من حتی عکس کارت دانشجوییم رو پیوست کردم تو قسمت مربوطه. در کمال ناباوری بعد از دقیقا 1 هفته از مرکز مخابرات پیروزی تماس گرفتن( یک خانم بسیار خوش برخورد) و گفت که مراجعه کنم برای برطرف شدن مشکل خطم:)) رفتم با رییس صحبت کردم و گفت دو هفته دیگه مراجعه کن که بیان کابل رو عوض کنن و از فرداش adsl بهت بدیم. فقط گفت باید از اینترنت خودمون فقط استفاده کنی، منم گفتم به روی چشم :)
ممنونم از همه دوستانی که راهنمایی کردن. ایشالا مشکل اونایی هم که هنوز درگیرش، حل شه
فقط ترجیحا قبل از شکایت درخواستتون رو به مرکز مخابراتتون بدین.(من یه فرم قبلا پر کرده بودم)

mohijon

Registered User
لایک‌ها
16
شبانه رایگان تنها جایی که دیدم زیر حرف اش نزده صبانت بوده .. بقیه جاها شبانه رو میبندن مثل فن‌آوا که دزد سر گردنه است تا شاتل و غیره .. با شبانه نداگستر من از هر خط شبی حداقل 3 گیگ دانلود میکنم

پارس انلاین سرعتش شبا از روزا بالاتره!!!!! من روزا 185 190 200 مینزم شبا +210 میزنه

mohijon

Registered User
لایک‌ها
16
خط من مشکل داره و پهنای باند بیشتر از 2 مگر و نمیکشه(قبلا پی سی ام بود) اینی که خط مشکل داره و بیشتر از 2 مگ رو نمیکشه واسه اینه که قبلاpcm بوده؟ نسبت به مرکز مخابراتی ربط داره؟!

aseman abi

Registered User
لایک‌ها
178
عزیز من همه پیام هارو نخوندم ببینم شما از چه منطقه ای هستین؟
چرا از نت های نقطه به نقطه استفاده نمیکنید البته اگه شرکتی دکل نزدیک به محل زندگی شما داشته باشه
که معمولا اینجور شرکت ها میگردن ببینن چه منطقه ای مثل شما خط شون پی سی ام سریع میرن 1 دکل میزنن......

mohijon

Registered User
لایک‌ها
16
عزیز من همه پیام هارو نخوندم ببینم شما از چه منطقه ای هستین؟
چرا از نت های نقطه به نقطه استفاده نمیکنید البته اگه شرکتی دکل نزدیک به محل زندگی شما داشته باشه
که معمولا اینجور شرکت ها میگردن ببینن چه منطقه ای مثل شما خط شون پی سی ام سریع میرن 1 دکل میزنن......
من الان از پارس انلاین دارم,سرویسم 2 مگ هست الان چه درخواستی به پارس انلاین بدم؟(البته اینم بگم که بنده تو تبریز هستم)

tkavosh

Registered User
لایک‌ها
71
نتیجه گیری بنده از بخش سوم : همونطور که میبینید مخابرات باید مشکل این خطوط DLC رو برطرف میکرده ... حالا چرا این کار رو نکرده ؟ بنده عرض میکنم ! این DLC کردن خطوط تلفن ثابت ( که همچنان هم ادامه داره و دولت پزش رو میده که داریم به شدت هر چه تمامتر تعداد خطوط ثابت رو بیشتر میکنیم ) شاید چندین مزیت برای دولت داشته باشه که به نظر بنده مهمترینش قراردادن دست شرکتهای ندا ( ارائه دهندهء اینترنت پرسرعت ) در پوست گردو و ایجاد رانت برای خود مخابرات میباشد ! به اینصورت که اینها الان هر جا میرسن یه کابین میزارن و تجهیزات رو میچپونن داخلش . و بعدش که مردم اون منطقه تقاضای ADSL میکنند و به شرکتها درخواست میدن با این مشکل مواجه میشن که در این کابینها فضایی برای قرار دادن تجهیزات ADSL وجود نداره . و بدین ترتیب شرکتها نمیتونن در اون مناطق سرویس بدن . که همین خودش یه مزیت بسیار بزرگ برای مخابرات بوجود میاره . اونم اینه که تقاضاهای مردم در مناطق دارای خطوط DLC رو برای خودش در آب نمک نگه میداره تا وقتی که مخابرات خصوصیسازی شد ( بخوانید خانوادگیسازی و رانتسازی ) خودش با توجه به سرمایه ها و امکانات عظیمی که در اختیار داره شروع کنه به ارائهء سرویس در مناطقی که قبلا امکانش وجود نداشته ... نتیجه مشخصه . مخابرات میشه بزرگترین ارائه دهندهء سرویس پرسرعت و از قِبَلِ این موضوع سود هنگفتی به جیب میزنه . این قضیه شامل خطوط PCM هم میشه . اغلب هم به همین دلیل مدیران مخابراتِ مناطق شهرها از رفع مشکلات خطوط PCM و DLC سر باز میزنند . به نظرم این وسط یک پیمان نانوشته ای برقرار شده مبنی بر عدم رفع اشکال خطوط DLC و PCM و ... البته نباید بی وجدانی و بی تعهدی و عدم وجود حس و حال انجام کار رو هم فراموش کرد اما به نظرم مشکل اصلی بر میگرده به همون موضوعی که عرض کردم . ( و مثل اینکه تنها راهش پیگیری موردی از طریق شکایته . مثل کاری که آخوند عزیز انجام داد . اما اکثر قریب به اتفاق مردم از این موضوع اطلاعی ندارند و به محض شنیدن عدم امکان ارائهء سرویس پرسرعت بر روی خطشون به کل بی خیال میشن ... مثل خودم که سه سال پیش قید ADSL رو زدم ! بنابراین بخش بازرسی هم چندان مشکلی برای عملکرد مخابرات و سیاستهاش بوجود نمیاره ... چون عملا تعداد کسانی که راهکار قانونی رو میشناسند شاید حتی به تعداد انگشتان دست هم نرسه . و رفع مشکل این تعداد مانع خاصی در راه اجرای سیاست علنی نشدهء مخابرات بوجود نمیاره ... ) حتی مخابرات مشکل دیگری هم بوجود آورده و اون عدم وجود فضای کافی برای نصب پورتهای ADSL در مراکز مخابراتیه ( مراکزی که مشکل PCM و DLC و ... ندارند . ) و نیز مشکلات دیگری که احیانا در جهت نصب اون پورتها برای شرکتها بوجود میاره تا اونها رو منصرف کنه . و صد البته این مشکل در مناطقی بوجود میاد که مردمش استطاعت پرداخت هزینهء این سرویسها رو دارند و نیز احیانا استفادشون از اینترنت بیشتر از مناطق کم استطاعته . نمونش رو در همین انجمن میشه دید که مثلا در منطقه ای مثل سعادت آباد تهران پورت خالی وجود نداره و مردم برای دریافت سرویس باید چندین ماه در انتظار بمونند . و این هم باز رانتیه که مخابرات برای خودش نگه داشته تا وقتی که اجازهء ارائهء سرویس پرسرعت رو بدست آورد بتونه از ظرفیت مناطقی که تقاضا زیاده به نفع خودش سوء استفاده کنه ... ( که همین الان هم خبرهاش منتشر شده و مخابرات علنا اعلام کرده در مناطقی که شرکتهای ندا نتونستند سرویس بدن میخواد شروع به ارائهء ADSL کنه ... متن خبرش رو در پست بعدی قرار میدم . )
پ.ن : اگر به نظر دوستان بخشی از این نظر یا همش ! تخیلی به نظر میاد با دلیل بیان کنند .

درود
یکی از زیباترین پیشگویی هایی هست که بی شک از ذهن یک خردمند و ازاد اندیش تراویده است
مخابرات (دولت(مافیا)(حکومت))) بی شرمی را به انجا رسانده که می گوید خط شما pcm هست و تنها راه ، درخواست adsl از شرکت مخابرات هست و بس !
گفتیم در نمایشگاه مشهد PAP دیگری نیم قیمت شما با شبانه رایگان میداد چشم دید دل هوس کرد وگر نه ما که هستیم جسارت کنیم :)
بله در اخر کاشف عمل امد که راه همان است که فرمودند + اینکه چند ماهی که خراجشان پرداخت شد با اخترام فراوان و سر به زیر افکنده درخواست جمع اوری پورت را تقدیمشان کنیم و مخفیانه با PAP دلخواه تماس بگیریم !
با سپاس فراوان از پیشگوی ازاد :)

ehsanmody

Registered User
لایک‌ها
659
سلام
دوستانی که مشکل فیبر داشتن مشکلشون حل شد ؟ اگه شده به ا هم بگن خواهشن !؟

Client1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام .
داستان من هم مثل همه تکراریه با این فرق طی 1 ماه گذشته اتفاق افتاد .
با مکافات دریافتم تلفن ما PCM هست .رفتم مرکز مخابرات با کلی التماس و بحث اینکه آقا من از این راه نون میخورم
کارم اینترنته زندگیم رو هواست ... مسئول محترم قسمت توسعه با کلی چونه زنی و زبون بازی گفت هیچ راهی نیست مگر اینکه تلفن 20 نفر رو قطع کنیم به شما اینترنت بدیم !
گفتم اگر به خط دیگه بخرم چطور گفت ممکنه، شایدم نه ! گفت تازه لطف کردیم به شما خط تلفن دادیم ! برو از وایرلس استفاده کن.
( که البته اون سرویس ها در این منطقه ما کیفیت مناسبی نداشتند )
رفتم از دوست بنگاه دارمون شماره تلفن قدیمی چند تا از ساختمان هاشو که خراب کرده داره می سازه گرفتم
، شماره های قدیمی رو دادم مخابرات گفت اینا رو هم از رانژه جدا کردیم .( امتحان کنید واسه من جواب نداد شاید شما بتونید )

خلاصه فهمیدم نخیـــــــــــــــر اصلا بنا ندارند هیچ همکاری کنند و معنی و مفهوم واقعی شهر هرت دریافتم.
مخابرات بر اساس قوانین باید به هر مشترک یک زوج سیم اختصاص بده اما تو این مملکت صدای ما به کجا میرسید ؟

آخرش با سفارش آشنایی در مخابرات به سادگی و طی یک هفته " امکان ناپذیر به زعم مسئول زیر ساخت " کاملا امکان پذیر شد. و خط رانژه شد.:)

زمانی سیم کارت همراه اول می خریدیم 1 میلیون تومان و مخابرات پول پارو می کرد .. حالا چی شده بودجه ندارند زیرساخت لازم برای سرویس دهی
به مردم رو بدند ؟ وقتی شرکت ملی مخابرات منحصرا در اختیار یک شرکت خصوصی قرار میگیره چطور هیچ مسئولیتی در قبال سرویس دهی تمام و کمال به مردم نمی پذیره ؟

morteza_mng

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بچه ها
من رفتم شکایت کردم تو این سایت http://bazresi.telecom.ir
چند روز که گذشت معاون شعبه زنگ زد به من داد و بیداد که چرا رفتی زیر آب منو زدی من گفته بودم که کابل برگردونه چند وقت دیگه بهت میدیم در صورتی که به من گفته بود تا 6-7 ماه دیگه نمیدیم .آخرشم گفت باید صبر کنی تا خرداد و تیر سال دیگه امکانات نداریم.

hootan2003

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نظر من که کوتاه نیا، اگه واقعا رفتی و بهت گفته بود ۶ ۷ ماه دیگه بیا و الان داره یه چیز دیگه میگه، برو باهاش صحبت کن و بگو شرایطتو، اگه دیدی بازم داره بدقلقی می کنی، دوباره تو همون سایته شکایت کن ;)
البته این نظر منه :)
سلام بچه ها
من رفتم شکایت کردم تو این سایت http://bazresi.telecom.ir
چند روز که گذشت معاون شعبه زنگ زد به من داد و بیداد که چرا رفتی زیر آب منو زدی من گفته بودم که کابل برگردونه چند وقت دیگه بهت میدیم در صورتی که به من گفته بود تا 6-7 ماه دیگه نمیدیم .آخرشم گفت باید صبر کنی تا خرداد و تیر سال دیگه امکانات نداریم.

ms.negar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان! منم با توجه به مطالب این تاپیک ، از طریق سایت 195 شکایت کردم. دیروز بعد از یکهفته زنگ زدن و گفتن خطتتون از حالت pcm در آمده !! [emoji4]

alirezabaghi

Registered User
لایک‌ها
654
بالا