برگزیده های پرشین تولز

مشکل من با فایرفاکس

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
امروز اومدم دیدم وقتی خواب بودم داداشم چکار کرده تمام بوکمارکهای من تو فایرفاکس پر شده !
اما کش و کوکی و هیستوری هست !:blink: فایرفاکسم ورژن 3 هست تلاشم برای بازیابی
نتیجه ای نداشت کلی از لینکهام پریده !
تونت یه افزونه دیدم که از بوکمارک بک اپ میگرفت اسمش گمونم febe بود یه همیچین چیزی
نتونستم دانلود کنم !
خلاصه اگه راهی میشناسید به من بگید اگر نه که مجبورم برم دنبال اکسپلوئر معروف
حداقل فیوریت های رو راحت میشه ازرش بک اپ گرفت

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
سلام.... اینکه الان این مشکل تون رو چطوری باید حل کنید رو نمی دونم!
اما تو فایرفاکس بکاپ گرفتن از بوکمارک ها خیلی خیلی راحته...
تصویر گویاست:
http://img3.************/files/903beu9phpend23d4i1s.jpg

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
مشکلش اینه که به صورت یه قایل html بهم میده نه به صورت یه فایل بک اپ که وقتی
برش میگردونی مثل اول بشه

TinySkin

Registered User
لایک‌ها
45
تا جايي كه اطلاع دارم بكاپي كه فايرفاكس ميده با پسوند .json هستش
شما به آدرس زير برو
C:\Documents and Settings\Dear-User\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\30dxjh7u.default\bookmarkbackups
توي بالا اول آدرس كه C:\Documents and Settings\Dear-User هست رو براساس سيستم خودت درستش كن
بعد اونجا اگر فايل بكاپ بودش با پسوندي كه گفتم بودش رو بكش بيرون و برو دوباره از توي فايرفاكس ايمپورتش كن ، مشكلت حل ميشه احيانا

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
مشکلش اینه که به صورت یه قایل html بهم میده نه به صورت یه فایل بک اپ که وقتی
برش میگردونی مثل اول بشه

مگه html چشه؟:wacko: وقتی هم بر میگردونی مثل روز اولشه! :cool:

json هم داره که باهاش کار نکردم! :blush:

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
وقتی import رو میزنم میگه از اکسپلوئر وارد کنم ؟؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام alibati عزيز
animsmilysmile.gif

تونت یه افزونه دیدم که از بوکمارک بک اپ میگرفت اسمش گمونم febe بود یه همیچین چیزی
نتونستم دانلود کنم !
. براي چي نتونستيد دنلودش كنيد؟! از اينجا سعي كرديد ديگه! از FF 3~3.7a را پشتيباني مي كند. يكسالي ميشه دارمش و تنظيم كردم هر جمعه از همه چيز بكاپ ميگيره و هر زمان كه نياز شد به سرعت و راحتي همه چيز را بازمي‌گردانم.... براتون در اينجا اتچ كردم تا راحت دنلود نمايد...

. همانطور كه دوستمان گفتند شما مي‌توانيد كليه داده‌هاي FF را در آدرس:
C:\Documents and Settings\[your user name]\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles

. و سپس در زير فولدري به نام defaul هست. البته قبل از كلمه Default يكسري كاراكتر هست. مثلن: ftfsedfg.default . براي راحتيتان يك بچ فايل براتون نوشتم كه اگر روش كليك كنيد فولدر Profile فايرفاكس را باز مي كند و از آنجا به پروفايلهاي دلخواه دسترسي خواهيد داشت...

. از پارسال قرار بود آموزش كامل FF را بنويسم ولي .... سعي مي كنم در همين هفته در يك تاپيك با موضوعي! كه همه در آن همكاري كنند بنويسم.... انشاالله....

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
88/11/27
26.gif
103.gif

فایل های ضمیمه

• febe-6.3.2-fx.zip
    882.6 KB · نمایش ها: 12
  • Open Firefox Profile Folder.zip
    276 بایت · نمایش ها: 8

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
من تا حالا رو فایرفاکس افزونه نریخته بودم بعضی اوقات خودش میگفت دانلود کنم من اومی میکردم من می رفتم به
ادرس http://customsoftwareconsult.com/extensions/febe/ :rolleyes:
حالا از ادرسی که شما گفتی نصبش کردم
با این بچ فایل رفتم به محل مورد نظر که فایلها توش هست فقط الان بین این فایلها
کدوم ها برای بک اپ هستند کدوم ها برای بوکمارک ؟
کل فولدر رو باید کپی کنم جای دیگه ؟

ممنون

Last edited:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام alibati عزيز
animsmilysmile.gif

...
حالا از ادرسی که شما گفتی نصبش کردم
...
. خوب اگر الان ديگه افزونه فوق را نصب نموديد لازم نيست از روش كپي كل فولدر يا بخشي از آن عمل نماييد (پاسخ سوال شما بله هست يعني هم بخشي يا همه اون فولدر را مي‌توانيد كپي بگيريد). كافيه الان وارد منوي Tools شويد و افزونه FEBE را در ليست مشاهده خواهيد نمود.

1) ابتدا وارد FEBE Options شويد و در صفحه تب اول آن (يعني Options) همه گزينه‌هاي موجود در پنل سمت چپ با عنوان Backup Items را تيك بزنيد حتا منوي Additional Items را هم باز نماييد و Select ALL يا گزينه‌هاي دلخواه را انتخاب كنيد. (به ليست نگاه كنيد كه چه چيز‌هايي را بكاپ مي‌گيرد!!) از پنل سمت راست هم گزينه يكي مانده به آخر با عنوان Include a copy of FEBE With backup را نيز انتخاب نماييد. مشخصه كه براي زمان ريستور كامل داده‌ها وقتي كه FF را كامل پاك كرديد يا روي سيستم ديگري قصد بازيافت را داريد بايد خود افزونه FEBE را هم داشته باشيد!

2) از تب Directory مي‌توانيد و بهتره كه يك فولدر خارج از درايو ويندوز را براي ذخيره بكاپ‌ها در نظر بگيريد. من گزينه زير آن را يعني چه تعداد فولدر بكاپ باشد را روي 3 گذاشتم. ولي گزينه انتهايي كه براي پاككردن هست را انتخاب نكردم.

3) از تب Schedule زماني را براي بكاپ اتوماتيك انتخاب نماييد. من تنظيم كردم كه در هر جمعه بكاپ بگيره. چون در تنظيم قبلي گفتم 3 تا فولدر پس همواره من بكاپي تا 3 هفته قبل را دارد...

. براي بازيافت هم كافيه روي همان منوي Tools/FEBE/Restore رفته و گزينه مورد نظر را انتخاب نماييد و OK كنيد همين!! اگر هم ويندوزتان پكيد!! يا جاي ديگري و براي كس ديگري خواستيد افزونه‌ها و داده‌هاي ديگرتان را در عرض چندثانيه برروي FF جديد نصب نماييد، آخرين فولدر بكاپ را با خود به همراه ببريد و ابتدا افزونه FEBE را نصب وسپس بقيه موارد دلخواه را بازيافت نماييد....به همين سادگي... به همين خوشمزگي..... باز هم سوالي بود در خدمتم.....

. يه افزونه ديگه هم هست به نام Foxmark كه الان تغيير نام داده و شده xmark اين افزونه هم از Bookmarkها بكاپ مي‌گيره ولي در سرور خودش پس شما اگر جايي رفتيد كه داده‌هاي خودتان همراهتان نبود ولي اينترنت در دسترس بود به راحتي مي‌توايد از سايت افزونه داده‌هاي خود را بازيافت نماييد. قبلن اينجا توضيح داده بودم.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
88/11/27
26.gif
103.gif

Last edited:

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها