برگزیده های پرشین تولز

معافیت کفالت سربازی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

t_mohsen

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از roozbeh :
اگه غیبت کنی نمیتونی کفالت بگیری!
من الان از همین کفالت دارم استفاده میکنم و دارم معافی میگیرم!

چقدر مطمعنی؟ :( واقعا اینطوری؟ :wacko:

roozbeh

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از itnlive :
عرض شود که ما این مراحل همین 2 ماه پیش گذروندیم هر چه گفتیم بر اساس دیده بود حرف الکی نزدیم
استشاهد منطقه که گرفتن واسه ما اون تو نوشتن فلانی تک پسر خوانوادس و یک خواهر داره و5 نفر از اهالی این موضوع رو تایید میکنن لطفا از ثبت احوال استعلام کنید

اون سه نفر رو هم بردیم تازه باید سند خونشون یا اجاره نامشون هم می بردیم کلانتری یعنی اینقدر خر تو خر نیست که شما خودت جایی رو امضا کنی بعد کلانتری از صحتش مطلع نباشه و تایید کنه باید با عقل هم جور بیاد نه :blink:
تازه ما حتی نتونستیم کسی که خونش تو پاسداران بود ببریم شهرک غرب چون 2 نفر ساکن شهرک بودن به سومی گفتیم بیاد شهرک که اونجاکار تموم بشه ولی گفتن این اقا چون سندخونش تو پاسدارانه باید بره همون کلانتری مربوط به محل سوکونتش

ما هم مدرک فرستادیم خواستنمون یک هئت رسیدگی بود نه دادگاه
فقط هم با بابام صحبت کردن ولی با بعضی ها با مشمول هم صحبت میشد
حال اگه تو کره ما شرایط فرق داره مارو ببخشید:wacko:
شرمنده!
بنده نمیخواستم جسارت کنم!
من حدود 1 هفته پیش این کارا رو انجام دادم! واسه همین گفتم!

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
آقا سلام . بزار خیالت رو راحت کنم. من حودم تو مرکز عملیات نزسا خدمت کردم و کارمم اونجا همین قانونها و مصوبات افرادی بود که معافی کفالت یا پزشکی یا جانبازی میگرفتن. قانونا رو فوتم دیگه
شرمنده ولی تازمانی که 2 تا برادر داری حتی اگه خارج از ایران هم باشن و شما تک پسر تو ایران باشی بازم قانونش شاملت نمیشه چون میگن اون داداشات بیان مراقبت !! سن کفالت هم 63 هستش نه 65 و حتما" حتما" باید تک پسر باشی. ولی خوب میدونی که ... همیشه یه راههایی هست. از من میشنوی برو دنبال راه حلها که خودت بهتر از من میدونی :D

ms100

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از icedangel21 :
آقا سلام . بزار خیالت رو راحت کنم. من حودم تو مرکز عملیات نزسا خدمت کردم و کارمم اونجا همین قانونها و مصوبات افرادی بود که معافی کفالت یا پزشکی یا جانبازی میگرفتن. قانونا رو فوتم دیگه
شرمنده ولی تازمانی که 2 تا برادر داری حتی اگه خارج از ایران هم باشن و شما تک پسر تو ایران باشی بازم قانونش شاملت نمیشه چون میگن اون داداشات بیان مراقبت !! سن کفالت هم 63 هستش نه 65 و حتما" حتما" باید تک پسر باشی. ولی خوب میدونی که ... همیشه یه راههایی هست. از من میشنوی برو دنبال راه حلها که خودت بهتر از من میدونی :D
آقا یعنی میگی دفترچه همش الکیه؟ مگه میشه؟
توی دفترچه دقیقا این نوشته شده :
پدر مشمول (مکفول) بیش از 59 سال تمام باشد .
مشمول برادر تنی یا ناتنی بالای 18 سال از پدر نداشته باشد (اگر دارد توانایی کافی برای مراقبت از مکفول را نداشته باشد) یا در محلی خارج از استان محل سکونت مکفول دانشجو باشد .

خوب منم داداشم دانشجو هست و توی یه شهر دیگه هست و داره درس میخونه علاوه بر این متاهل هست و جدا از ما در همون شهری که درس میخونه فعلا زندگی میکنه. بنابراین نباید مشکلی باشه که این وسط. بنابراین اینجا گفته که در صورتی که بردارتون مثلا دانشجو باشه در شهری دیگه. میشه این قضیه رو پیگیری کرد. درسته؟

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
به نقل از itnlive :
اون سه نفر رو هم بردیم تازه باید سند خونشون یا اجاره نامشون هم می بردیم کلانتری یعنی اینقدر خر تو خر نیست که شما خودت جایی رو امضا کنی بعد کلانتری از صحتش مطلع نباشه و تایید کنه باید با عقل هم جور بیاد نه :blink:
تازه ما حتی نتونستیم کسی که خونش تو پاسداران بود ببریم شهرک غرب چون 2 نفر ساکن شهرک بودن به سومی گفتیم بیاد شهرک که اونجاکار تموم بشه ولی گفتن این اقا چون سندخونش تو پاسدارانه باید بره همون کلانتری مربوط به محل سوکونتش

ما هم مدرک فرستادیم خواستنمون یک هئت رسیدگی بود نه دادگاه
فقط هم با بابام صحبت کردن ولی با بعضی ها با مشمول هم صحبت میشد
حال اگه تو کره ما شرایط فرق داره مارو ببخشید:wacko:

احتمالا انقدر تقلب شده که سخت میگیرند! دو سه سال پیش سند نمیخواستن!
بعدشم همون هیئت رسیدگی رو بهش میگن دادگاه:D

HamMihan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ms100 نوشته :

مشمول برادر تنی یا ناتنی بالای 18 سال از پدر نداشته باشد (اگر دارد توانایی کافی برای مراقبت از مکفول را نداشته باشد) یا در محلی خارج از استان محل سکونت مکفول دانشجو باشد .
خوب منم داداشم دانشجو هست و توی یه شهر دیگه هست و داره درس میخونه علاوه بر این متاهل هست و جدا از ما در همون شهری که درس میخونه فعلا زندگی میکنه. بنابراین نباید مشکلی باشه که این وسط. بنابراین اینجا گفته که در صورتی که بردارتون مثلا دانشجو باشه در شهری دیگه. میشه این قضیه رو پیگیری کرد. درسته؟

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
به نقل از HamMihan :
ms100 نوشته :

شما خودتم خارج از محدوده زندگی مکفول هستی!برای اون دادگاه پدرت حتما باید حضور داشته باشه

t_mohsen

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از roozbeh :
100% مطمئن هستم!

کسی حرف روزبه رو تاييد ميکنه؟

لابد کسی که غيبت داره نميتونه معافی پزشکی هم بگيره؟!!! نه عزيزم فکر نکنم اینجوری باشه؟
:wacko:

roozbeh

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از t_mohsen :
کسی حرف روزبه رو تاييد ميکنه؟

لابد کسی که غيبت داره نميتونه معافی پزشکی هم بگيره؟!!! نه عزيزم فکر نکنم اینجوری باشه؟
:wacko:
خودم تایید میکنم!
بابا جون والا بلا وفتی مشمول شده باشی و دفترچه رو فرستاده باشی و نری و بخوای تا زمانی که از کفالت استفاده کنی بپیچونی سربازی رو امکان نداره بهت معاف بدن!

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
اقا اين تاپيك انقدر بحث نداره كه ! من كفالت گرفتم ميدونم ... شما به هيچ عنوان نميتوني معافيت بگيري ... چون برادر داري ! حالا هر شرايطي كه ميخوان داشته باشن ! ( همچنين پدر شما ... هر جاي دنيا كه ميخواد باشه )

يه مثال برات بزنم دستت بياد ديگه نپرسي ! :D

يكي از موارد پرونده كفالت اينه كه پدر شما از ثبت احوال گواهي بياره كه هيچ وقت ديگه اي تو زندگيش زن نگرفته !!! چون ممكنه اگه گرفته باشه ... يه پسري داشته باشه ... هر چند كه اصلا اون پسره ( فرضي ) اصلا ديگه رابطه نداشته باشه يا هر شرايط ديگه اي ! ولي به هر حال ميشه يه پسر ديگه ي پدر ... به جز كسي كه ميخواد كفالت بگيره ! و ديگه ...................

چه برسه به اينكه شما 2 تا برادر داري !!!

بازم ميگم اولين شرطش تك پسر بودن ه ! برادر داشته باشي اصلا نميتوني اقدام كني ... ! كه حالا بخواي توضيح بدي شرايط خانوادگيت رو !

ms100

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آقا یعنی میگی گه این رو الکی نوشتن؟
یا برادر مکفول در محلی خارج از استان محل سکونت مکفول دانشجو باشد .

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
نميدونم والا ! من پارسال گرفتم ... قانون ها و مراحل همونايي بود كه گفتم ... شايد الان اينطوريه.

itnlive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برگ وضعيت مشمولان متقاضي معافيت كفالت ( پدر بالاتر از 60 سال )
اين ستون بوسيله مشمول تكميل مي گردد اين ستون توسط متصديان بخش وظيفه عمومي تكميل مي گردد

نام: نام خانوادگي:

نام پدر: شماره شناسنامه:

تاريخ تولد: / / 13 محل صدور شناسنامه:

محل تولد: كد ملي:

نشاني و تلفن:

كدپستي:
استان:

شهرستان:

درجه و نام و نام خانوادگي اقدام كننده:
تاييد
تاييد

امضاء

تاريخ:

مكفول: پدر ( بيش از 60 سال )

1- آيا در حال حاضر مشغول به تحصيل مي باشيد؟
بله خير: به سوال 2 برويد

2- آيا مكفول بيش از 60 سال دارد؟
بله: تاريخ تولد پدر / / 13 به سوال 3 برويد خير: به برگ كفالت پدر كمتر از 60 سال برويد

3- آيا مكفول فرزند ذكور ديگري با بيش از 18 سال سن ( برادر تني يا ناتني مشمول ) دارد؟
تذكر: منظور از برادر ناتني، در اينجا برادري است كه از پدر يكي و از مادر جدا.

بله: فاقد شرايط لازم خير: ( تاييد شوراي پزشكي ) به قسمت ارسال مدارك برويد

تذكر: فقط مشمولاني مي توانند از اين نوع كفالت استفاده كننده كه:

1- غيبت نداشته باشند.

2- در زمان غيبت حائز شرايط معافيت باشند؟

نام و نام خانوادگي مشمول:

تاريخ تكميل برگ: / / 13 امضاء

برگ تحقيقات محلي مشمولان متقاضي معافيت كفالت

شماره:

تاريخ:

الف: مشخصات مشمول:

نام: .................................. شهرت.......................... نام پدر: ........................... شماره شناسنامه:........................ تاريخ تولد: .....................

محل صدور بخش/ شهر:.................................... محل تولد: ........................ميزان تحصيلات: .......................... كدپستي:..........................

نشاني:.................................................................................................................................................................تلفن: ...............................

ب: مشخصات بستگان مشمول

رديف
نسبت با مشمول
نام
شهرت
پدر
مادر
شماره شناسنامه
محل صدور شناسنامه
تاريخ تولد
تاهل
شغل و ميزان درآمد
محل سكونت

پدر
مادر

برادر

برادر

برادر
برادر

خواهر

خواهر
ج) تحقيقات بالا با توجه به مفاد 60 و 61 قانون وظيفه عمومي، به عمل آمده است و مراتب مذكور مورد تاييد مي باشد.

فرمانده پاسگاه/ كلانتري درجه ............. نام ................... شهرت ........................ محل امضاء و مهر

قابل توجه رؤساي محترم كلانتري ها و پاسگاه ها:

1- پيرامون تعداد ازدواج هاي پدر و مادر و خواهر تني و ناتني مشمول تحقيق و گزارشي تهيه و ارسال گردد.

2- برگ تحقيقات محلي، استشهاد و تاييديه وضعيت و دو قطعه عكس كه از طريق خود مشمول ارائه مي گردد.

بررسي و بدون قلم خوردگي و لاك گرفتگي مورد تاييد قرار گيرد، نياز به مكاتبه وظيفه عمومي نمي باشد.​

http://www.police.ir/vazifeh omomi/mashmool/m-kefalat.htm#3

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از roozbeh :
عزیزم دفترچه رو یه بار دیگه بخون!
59 سال تمام هست! نه 63 :happy:

ای بر کی بگم لعنت ! من تک پسرم ولی اون موقغ که خرم رو گرفتن بردنم خدمت سن معافی 63 سال تموم بود ! من چرا انقدر بد شانسم ؟؟ ولی ظاهرا" قوانین عوض شده ولی اون موقع که من در مرکز عملیت نیروی انسان نزسا مشغول انجام فریضه مقدس سربازی زیر پرچم آقا بودم شرطش فقط و فقظ تک پسری بود یعنی حتی اگه طرف دادشی داشت که خدایی نکرده فوت کرده بود دیگه مشکل اونا نبود ! البته تو قوانین تو ایران در عرض 24 ساعت بعضی وقتها هم 12 ساعت عوض میشه ! حکایت متوقف شدن فروش سربازی که باز هم من اولین نفر بد شانسی بودم که شامل من شد !!!!! خدایا چرا من رو خلق کردی ؟؟؟ :blink: :blink:

itnlive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شانس اوردی بلایی سرت نیومد سر خدمت :D

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
1- معافیت کفالت پدر بالای 59 سال فقط در صورتی داده میشه که شما تک فرزند ذکور باشی
البته من چند ماه پیش در دفترچه خوندم که اگر شما فقط یک برادر داشته باشی و اون برادر در استان دیگری دانشجو باشه شما میتونی برای به عهده گرفتن کفالت پدر بالای 59 سالت تقاضای معافیت کنی!

2- اینکه برادر های شما در استان دیگری باشند و یا اینکه متاهل باشند اصلا مطرح نیست. طبق قانون کذایی کفالت برادر شما وظیفه دارد زندگی خود را رها کرده و در بست در خدمت پدرتان قرار بگیرد تا شما به خدمت اعزام شوید:blink:
3- قوانین کفالت به قدری کیلویی و بی حساب و کتاب است که آن سرش نا پیدا است:wacko: :wacko:

yehnafar

Registered User
لایک‌ها
0
آقا حالا من تک پسرم. ولی پدرم زیر شصت ساله. تو این حالت راهی هست برای معافیت کفالت؟
تو اون سایت ناجا نوشته بود که:

چنانچه سن پدر، كمتر از 60 سال و نيازمند مراقبت باشد، در شوراي پزشكي وظيفه عمومي معاينه، در صورتيكه بنابر راي شوراي پزشكي نياز به مراقبت تشخيص داده شود، آنگاه براي بررسي معافيت، پرونده به هيات رسيدگي بدوي ارجاع و در صورتيكه راي به معافيت صادر نمايند، مشمول مي تواند از معافيت دائم راي به معافيت صادر نمايند، مشمول مي تواند از معافيت دائم برخوردار باشد. ضمناً اقدامات مربوط به تهيه مدارك پس از معاينه پدر در شوراي پزشكي و در صورت نيازمند به مراقبت شناخته شود، انجام گردد.

ولی این نیاز به مراقبت یعنی چی؟ یعنی اوضاع پدر خیلی باید خراب باشه؟ :wacko: :(
کسی هست که این جوری معافیت گرفته باشه یا کسی رو دیده باشه که این جوری معاف شده باشه؟:blink:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا