برگزیده های پرشین تولز

معافیت کفالت سربازی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mahmoud_mta

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سردار موسى كمالى، مدير كل مشمولان ستاد كل نيروهاى مسلح، از تغيير قانون مربوط به معافيت پزشكى چاقى و لاغرى خبر داده و گفت، سختگيرى بيشترى در اين معافيت اعمال خواهد شد.
روزنامه «ايران» نوشت: كمالى گفته، بر اساس تغييرات ايجاد شده، در صورتى به مشمولان خدمت سربازى بر اثر چاقى يا لاغرى معافيت داده مى‌شود كه چاقى يا لاغرى آنها بر اثر يك بيمارى باشد.
وى اضافه كرد: در صورت احراز بيمارى نيز به مشمولان فرصت درمان داده مى‌شود.
به گفته مدير مشمولان ستاد كل نيروهاى مسلح، در خصوص وزن چاقى و لاغرى كه منجر به معافيت مى‌شود، تغييراتى در حال انجام است.

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

آش ماش بيرون باش !!!

اگه خيلي لاغري مواظب خودت باش !!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از mahmoud_mta :
سردار موسى كمالى، مدير كل مشمولان ستاد كل نيروهاى مسلح، از تغيير قانون مربوط به معافيت پزشكى چاقى و لاغرى خبر داده و گفت، سختگيرى بيشترى در اين معافيت اعمال خواهد شد.
روزنامه «ايران» نوشت: كمالى گفته، بر اساس تغييرات ايجاد شده، در صورتى به مشمولان خدمت سربازى بر اثر چاقى يا لاغرى معافيت داده مى‌شود كه چاقى يا لاغرى آنها بر اثر يك بيمارى باشد.
وى اضافه كرد: در صورت احراز بيمارى نيز به مشمولان فرصت درمان داده مى‌شود.
به گفته مدير مشمولان ستاد كل نيروهاى مسلح، در خصوص وزن چاقى و لاغرى كه منجر به معافيت مى‌شود، تغييراتى در حال انجام است.

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

آش ماش بيرون باش !!!

اگه خيلي لاغري مواظب خودت باش !!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
پس با این حساب کم پشت معافه :eek: :eek: :eek:

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
آن قدر خوردم تا معاف شدم !
:blink:
سینا : براساس طرحی که هم اینک در حوزه **** وظیفه در حال اجرا است افراد براساس معیار حداقل یا حداکثر وزن از خدمت سربازی معاف می شوند اما بسیاری از جوانان در این خصوص حرفهای جالبی دارند.
محمدرضا پیری جوانی 27 ساله که به خاطر وزن بالا معاف شده است می گوید: مدتی از ازدواجم گذشته بود که از طریق یکی از دوستانم که اتفاقآ خبرنگار حوزه معاونت وظیفه بود متوجه شدم اگر بر اساس یک فرمول قد و وزنم میانگینی بیش از 40 داشته باشد می توانم از معافیت پزشکی استفاده کنم به همین دلیل بعد از کلی پرس و جو فهمیدم که در حدود 13 کیلو برای معافیت کسری وزن دارم.

این جوان در ادامه با بیان سختی هایی که بخاطر افزایش وزن متحمل آن شد گفت: از آن زمان به بعد میزان غذایم سه برابر افزایش یافت به طوری که در زانوهایم احساس درد شدیدی می کردم بعد از طی مسافت کوتاهی به صورت پیاده خسته می شدم و باید حتما درجایی برای استراحت می نشستم این وضع به حدی حاد شده بود که دیگر داشتم احساس انفجار می کردم ولی باید وزنم تا حد معافیت افزایش می یافت.

همسرم کم کم داشت از این وضعیت به ستوه می آمد زیرا خوردن غذای زیاد توسط فردی چاق برای او قابل هضم نبود و اگر به خاطر معافیت نبود حتما از من جدا میشد.

صبح روز کمیسیون پزشکی یک دست کله پاچه کامل خوردم وبعد از آن نوبت به آب رسید ، بعد از نزدیک به سه لیتر نوش جان کردن آب معدنی روی با سکول رفتم وکلی نذر و نیاز کردم تا اینکه معاف شدم . :lol:

امیررضا موسوی که 22 سال سن دارد از طریق رسانه ها فهمیده بود می تواند بر اساس فرمول مجذور قد به توان دو تقسیم بر وزن معاف شود.او مجبور بود با هیکل نحیفی که دارد در حدود 7 کیلو از وزن خود را کاهش دهد به همین جهت زیر نظر پزشک تغذیه اقدام به کاهش وزن کرد.

او معتقد است کم کردن 7 کیلو وزن هر چقدر هم که مشکل باشد بهتر از 2 سال دوری از خانواده است زیرا وابستگی او به خانواده اش بسیار زیاد است به حدی که نمی تواند به سفرهای دراز مدت برود.

خوردن کاهو به جای غذاهای گوشتی ، حذف قند و کاهش مصرف آب راه هایی بود که پزشک برای کاهش وزن او تجویز کرده بود او در ظرف مدت 14 روز وزن خود را کاهش داد تا از معافیت پزشکی استفاده کند.

دکتر کوهستانی درخصوص کاهش و یا ازدیاد وزن این گروه می گوید: به دلیل اینکه افراد بدون برنامه و خودسرانه اقدام به این کار می کنند در دراز مدت دچار تبعات منفی می شوند که به هم خوردن برنامه دستگاه گوارش ، افت شدید فشار و سرگیجه های گاه و بیگاه این افراد را تهدید می کند. :eek:

این کارشناس پزشکی هشدار می دهد نباید به صورت ضربتی اقدام به افزایش یا کاهش وزن کرد زیرا به دلیل عدم آمادگی بدن ممکن است فرد از نظر سیستم دفاعی بدن با مشکلات عدیده ای روبرو گردد.

حامد شفیع زاده جوانی 22 ساله با تناسب اندامی مناسب نمی تواند از این نوع معافیت استفاده کند او می گوید این جفایی است به ما جوانان خوش اندام ، چه کنیم که عدم تناسب میان قد و وزن مان به حدی نیست که معاف شده و بتوانیم برای زندگیمان برنامه ریزی کنیم.
هشدار سردار کمالی به افراد چاق :wacko:

سردار "موسی کمالی" مدیر کل مشمولین ستاد کل نیروهای مسلح گفت : براساس بخشنامه ای که امروز ابلاغ شد از این پس در مورد معافیت پزشکی چاقی و لاغری سختگیریهایی اعمال خواهد شد .

وی تصریح کرد : براساس این بخشنامه افرادی که می خواهند از این معافیت استفاده کنند باید داریا بیماری باشند که منجر به بروز چاقی شده است.

کمالی تأییده پزشک متخصص را از دیگر موارد ذکر شده در این بخشنامه دانست و گفت : پس از محرز شدن بیماری به فرد مدت زمانی بفرصت داده خواهد شد تا اقدام به کم کردن وزن خود دکند این مدت زمان حتی ممکناست تا بیش از یکسال هم ادامه یابد.

مدیرکل مشمولین ستاد کل نیروهای مسلح در پایان گفت رخصوص میانگین حداقل یا حداکثر وزن تغییراتی صورت گیرد و این طرح درحال بررسی می باشد.

t_mohsen

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از daftarekhaterat :
آن قدر خوردم تا معاف شدم !
:blink:
سینا : براساس طرحی که هم اینک در حوزه **** وظیفه در حال اجرا است افراد براساس معیار حداقل یا حداکثر وزن از خدمت سربازی معاف می شوند اما بسیاری از جوانان در این خصوص حرفهای جالبی دارند.
محمدرضا پیری جوانی 27 ساله که به خاطر وزن بالا معاف شده است می گوید: مدتی از ازدواجم گذشته بود که از طریق یکی از دوستانم که اتفاقآ خبرنگار حوزه معاونت وظیفه بود متوجه شدم اگر بر اساس یک فرمول قد و وزنم میانگینی بیش از 40 داشته باشد می توانم از معافیت پزشکی استفاده کنم به همین دلیل بعد از کلی پرس و جو فهمیدم که در حدود 13 کیلو برای معافیت کسری وزن دارم.

این جوان در ادامه با بیان سختی هایی که بخاطر افزایش وزن متحمل آن شد گفت: از آن زمان به بعد میزان غذایم سه برابر افزایش یافت به طوری که در زانوهایم احساس درد شدیدی می کردم بعد از طی مسافت کوتاهی به صورت پیاده خسته می شدم و باید حتما درجایی برای استراحت می نشستم این وضع به حدی حاد شده بود که دیگر داشتم احساس انفجار می کردم ولی باید وزنم تا حد معافیت افزایش می یافت.

همسرم کم کم داشت از این وضعیت به ستوه می آمد زیرا خوردن غذای زیاد توسط فردی چاق برای او قابل هضم نبود و اگر به خاطر معافیت نبود حتما از من جدا میشد.

صبح روز کمیسیون پزشکی یک دست کله پاچه کامل خوردم وبعد از آن نوبت به آب رسید ، بعد از نزدیک به سه لیتر نوش جان کردن آب معدنی روی با سکول رفتم وکلی نذر و نیاز کردم تا اینکه معاف شدم . :lol:

امیررضا موسوی که 22 سال سن دارد از طریق رسانه ها فهمیده بود می تواند بر اساس فرمول مجذور قد به توان دو تقسیم بر وزن معاف شود.او مجبور بود با هیکل نحیفی که دارد در حدود 7 کیلو از وزن خود را کاهش دهد به همین جهت زیر نظر پزشک تغذیه اقدام به کاهش وزن کرد.

او معتقد است کم کردن 7 کیلو وزن هر چقدر هم که مشکل باشد بهتر از 2 سال دوری از خانواده است زیرا وابستگی او به خانواده اش بسیار زیاد است به حدی که نمی تواند به سفرهای دراز مدت برود.

خوردن کاهو به جای غذاهای گوشتی ، حذف قند و کاهش مصرف آب راه هایی بود که پزشک برای کاهش وزن او تجویز کرده بود او در ظرف مدت 14 روز وزن خود را کاهش داد تا از معافیت پزشکی استفاده کند.

دکتر کوهستانی درخصوص کاهش و یا ازدیاد وزن این گروه می گوید: به دلیل اینکه افراد بدون برنامه و خودسرانه اقدام به این کار می کنند در دراز مدت دچار تبعات منفی می شوند که به هم خوردن برنامه دستگاه گوارش ، افت شدید فشار و سرگیجه های گاه و بیگاه این افراد را تهدید می کند. :eek:

این کارشناس پزشکی هشدار می دهد نباید به صورت ضربتی اقدام به افزایش یا کاهش وزن کرد زیرا به دلیل عدم آمادگی بدن ممکن است فرد از نظر سیستم دفاعی بدن با مشکلات عدیده ای روبرو گردد.

حامد شفیع زاده جوانی 22 ساله با تناسب اندامی مناسب نمی تواند از این نوع معافیت استفاده کند او می گوید این جفایی است به ما جوانان خوش اندام ، چه کنیم که عدم تناسب میان قد و وزن مان به حدی نیست که معاف شده و بتوانیم برای زندگیمان برنامه ریزی کنیم.
هشدار سردار کمالی به افراد چاق :wacko:

سردار "موسی کمالی" مدیر کل مشمولین ستاد کل نیروهای مسلح گفت : براساس بخشنامه ای که امروز ابلاغ شد از این پس در مورد معافیت پزشکی چاقی و لاغری سختگیریهایی اعمال خواهد شد .

وی تصریح کرد : براساس این بخشنامه افرادی که می خواهند از این معافیت استفاده کنند باید داریا بیماری باشند که منجر به بروز چاقی شده است.

کمالی تأییده پزشک متخصص را از دیگر موارد ذکر شده در این بخشنامه دانست و گفت : پس از محرز شدن بیماری به فرد مدت زمانی بفرصت داده خواهد شد تا اقدام به کم کردن وزن خود دکند این مدت زمان حتی ممکناست تا بیش از یکسال هم ادامه یابد.

مدیرکل مشمولین ستاد کل نیروهای مسلح در پایان گفت رخصوص میانگین حداقل یا حداکثر وزن تغییراتی صورت گیرد و این طرح درحال بررسی می باشد.

جدی تصويب شد؟!؟؟!؟ من ميخواستم از لاغری استفاده کنم و وزن کم کنم!

ای خدا شکرت که همه درا رو رو ما بستی!! آخه چی کار کنم حالا!!!
زور بخدا تک پسر باشی (اما بابات زير 60 باشه!)
وزنم که ميخوای کم کنی اینجوری ميشه!!!!

لعنتی ها ... .
:( :(

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
t_mohsen
بیخیال برو سربازی فقط اون بیست ماه اولش سخته :happy:

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
خوب سربازي نرو مثله من :D :rolleyes:

mahmoud_mta

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
[QUOTE=artin]t_mohsen
بیخیال برو سربازی فقط اون بیست ماه اولش سخته :happy:[/QUOTE]

الآن فقط 18 ماه اولش سخت است !!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

mahmoud_mta

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از ehsan :
حالا این تغییرات رو نگفتن؟

قبلا ضريب نسبت وزن و قد 20 بوده كه الان به 15 و يا فكر كنم به 12 رسيده است .

و اين يعني بايد 2 متر قد داشته باشي با 40 كيلو وزن !!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
اينكه خوبه ! فكر كنم حشرات معاف بشن :lol:

kami

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2
زماني که من کرفتم( پارسال آذر) 20 بود. از دي ماه همون سال شد 15. الانو خبر ندارم.

mahmoud_mta

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از hwt :
اينكه خوبه ! فكر كنم حشرات معاف بشن :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

اما وزنشون خيلي نسبت به قدشان كمه !!! اونا هم معاف نميشن !!!

mahmoud_mta

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از kami :
زماني که من کرفتم( پارسال آذر) 20 بود. از دي ماه همون سال شد 15. الانو خبر ندارم.

پارتي داشته باشي برات 45 ميشه !!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

t_mohsen

Registered User
لایک‌ها
1
بچها جريان کفالت گرفتن چه جوريه؟
مثلا من تک پسرم و بابام بازنشستست با 55 سال سن ، ميشه؟
:(

saeedonline

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از t_mohsen :

بايد 5 سال خدمتو بپيچوني تا بابات به 60 برسه بعد معافي بايد 60 تمام باشه يه باباتو جريمه كن اونو جا خودت بفرست خدمت

kami

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2
به نقل از t_mohsen :
مثل اينکه داره تغييراتي مي کنه يعني ديگه لازم نيست 60 سال تمام داشته باشه همينه که رسيد به 60 معافي.

mahmoud_mta

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
معافيت‌هاي تازه سربازي

مدير مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح از موافقت فرماندهي كل قوا با تمديد مهلت اجراي مقررات ارائه تسهيلات به گروهي از مشمولان خبر داد.
به گزارش ايسنا، سردار موسي‌ كمالي روز دوشنبه اظهار داشت: بر اين اساس كليه سربازان متأهل غيرغايب در استان‌هاي محل سكونت همسر خود خدمت خواهند كرد.
وي افزود: بر اساس تسهيلات جديد، تنها مراقب خواهر فاقد همسر، از انجام خدمت سربازي معاف مي‌شود؛ اين در حالي است كه تا كنون سرپرست و مراقب خواهر تنها تا سن 24 سالگي خواهر از خدمت سربازي معاف مي‌شد. همچنين بر اساس اين مصوبه، جانبازان بالاي 15 درصد در صورت تاييد درصد جانبازي توسط بنياد جانبازان از انجام خدمت سربازي معاف مي‌شوند؛ اين در حاليست كه پيش از اين جانبازاني كه قادر به اداره امور خود نبودند طبق مصوبه كميسيون پزشكي از خدمت معاف مي‌شدند. مدير مشمولان ستاد كلي نيروهاي مسلح تصريح كرد: بر اساس مصوبه جديد يكي از فرزندان آزادگاني كه 3 سال يا بيشتر در اسارت به سر برده‌اند و فرزند آنها پس از آزادي به سن معافيت رسيده، از انجام خدمت سربازي معاف مي‌شوند.
همچنين اگر كسي كمتر از سه سال در اسارت بوده به ازاء هر سال 6 ماه از خدمت دوره ضرورت فرزند وي كم مي‌شود. به گفته وي در اين مصوبه يكي از فرزندان مفقودالاثرها و يا آزادگاني كه برادر آنها قبلا از تسهيلات معافيت استفاده كرده‌اند نيز مي‌توانند از تسهيلات جديد جهت معافيت استفاده كنند؛ اين در حالي است كه تا پيش از اين تنها يك نفر از خانواده مفقودالاثر و يا آزادگان مي‌توانست از معافيت استفاده كند.
سردار كمالي با بيان اينكه اگر فرزند فرد مفقودالاثر يا شهيد از معافيت استفاده كرده و اكنون برادر فرد مفقودالاثر يا شهيد به سن مشموليت رسيده باشد، اين موضوع مانع معافيت برادر نمي‌شود، خاطرنشان كرد: طبق مصوبه جديد يكي از فرزندان مفقودالاثرها و يا آزادگاني كه قبلا فرزند وي از معافيت استفاده كرده و به دلايلي مانند فوت و يا مهاجرت در كنار خانواده حضور ندارد، مي‌تواند از خدمت سربازي معاف شود.
وي تصريح كرد: مدت فعاليت كليه خلبانان و عوامل پروازي كه 40 ماه در زمان جنگ فعاليت داشته‌اند معادل سنوات جبهه محسوب مي‌شود و يكي از فرزندان آنها مي‌تواند معاف شود. به گفته سردار كمالي مهلت اجراي مصوبه جديد تا 23 تيرماه سال 84 بوده و دستورالعمل اجرايي آن از سوي ستاد كل نيروهاي مسلح به كليه مبادي ذيربط ارسال شده است؛ لذا سازمانهاي مربوط به محض وصول اين دستورالعمل ملزم به اجراي آن هستند.
مدير مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح تاكيد كرد: اين مصوبه با مصوبه مقررات اعطاي امتيازات ويژه به ايثارگران و قهرمانان ملي مرتبط بوده و به نوعي مكمل آن محسوب مي‌شود. به گفته وي همچنين زمان پايان اجراي اين دو مصوبه تا تاريخ 23 تيرماه سال 84 است تا پس از پايان زمان اجرا اين دو مصوبه با هم بازنگري و بررسي شوند.
وي در ادامه با اشاره به مصوبه طرح خدمت سربازي فرهيختگان و نخبگان گفت: اين طرح با توجه به رويكرد و نگرش جديد تهيه شده تا به جاي معافيت از خدمت سربازي دامنه مشمولان طرح گسترش يابد و به جاي معافيت نخبگان تسهيلات جديدي به آنها اعطا شود.
سردار كمالي گفت: بر اساس اين مصوبه، كليه حافظان قرآن و نهج‌البلاغه، قاريان ممتاز قرآن و محققان، مبتكران، مخترعان و نفرات برتر كنكور، المپيادهاي داخل و خارج ، دانشجويان نمونه قهرمانان ورزشي و المپيك و ارتش‌هاي جهاني از تسهيلات ويژه‌اي از قبيل زمان اعزام داوطلبانه و انتخاب محل خدمت و افزايش حقوق به بيش از 100 هزار تومان و 4 ماه مرخصي جهت انجام فرصت مطالعاتي علاوه بر 2 ماه قبلي اعطاء مي‌شود.
به گفته وي اين طرح به مدت 20 ماه به صورت آزمايشي اجرا مي‌شود و مهلت اجراي آن تا 23 تيرماه 85 تعيين شده است.
به گزارش ايسنا مديرمشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح در خصوص اطلاع‌رساني مسائل **** وظيفه تصريح كرد: به موجب اصل 110 قانون اساسي فرماندهي كل نيروهاي مسلح از اختيارات رهبري است و هر گونه قانونگذاري در مورد ****‌ وظيفه با كسب اجازه از فرماندهي كل قوا در چارچوب سياستهاي اعلام شده است؛ لذا آخرين خبرها اعم از قوانين مصوب رهبري مجلس و دولت در مورد **** وظيفه صرفا از سوي ستاد كل نيروهاي مسلح اعلام مي‌شود و مسائل مربوط به نحوه اجراي قوانين از سوي معاونت وظيفه عمومي به اطلاع ملت خواهد رسيد.
سردار كمالي تصريح كرد: خبرهايي كه بعضا از سوي سازمانها و اشخاص در مورد **** وظيفه مطرح مي‌شود سنديت نداشته و موثق نيست و تنها مردم را در خصوص تصميم‌گيري دچار ترديد مي‌كند.
وي گفت: فرمانده ناجا در مورد تجديد نظر در قانون وظيفه عمومي مطالبي را مطرح كرد كه سوالاتي در اذهان عمومي بوجود آورد و در اين رابطه ناجا بايد پاسخگو باشد و ستاد كل نيروهاي مسلح از جزئيات مطالب مورد نظر ناجا اطلاعي ندارد.
وي در پايان خاطرنشان كرد: ستاد كل نيروهاي مسلح دو كميته با حضور نمايندگان نيروهاي مسلح، نمايندگان مجلس و سازمانهاي ذيربط تشكيل داده و در اين راستا چندين جلسه برگزار و چند ماده وظيفه عمومي را بررسي كرده است كه هدف از اين بررسي‌ها تجديد نظر در قانون وظيفه عمومي، تقويت و تحكيم خدمت سربازي به منظور افزايش توان رزمي نيروهاي مسلح و بنيه دفاعي و امنيتي كشور است.

نقل از سايت بازتاب

t_mohsen

Registered User
لایک‌ها
1
تو اخبار راجع به معافيت به دليل مفرط بودن چاقی و لاغری صحبت شد ولی چيزی راجع به الزام بر مريض بودن فرد مطرح نشد!

ميگم اگه 15 باشه که هيچ!!! عمرا
ولی اگه اون نسبته 20 باشه ميشه يه کاريش کرد. واسه من که 20 ok يه!
راستی شنيدم که کسايی که زمان قبل از جنگ خارج بودن و در حين جنگ به ایران امدن فرزند ارشد معاف ميشه. البته 5 مليون بايد بده! يکی از رفيقام همينجوری پريد!
اطلاعات کامل تر نداريد؟

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
اگر پسر همسايه عمه تون هم يك روز توي جبهه بوده باشه شما يك ساعت از خدمت معاف ميشين... :eek:
چه قوانين مسخره اي... :hmm:

mahmoud_mta

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از daftarekhaterat :
اگر پسر همسايه عمه تون هم يك روز توي جبهه بوده باشه شما يك ساعت از خدمت معاف ميشين... :eek:
چه قوانين مسخره اي... :hmm:

جوش نزن محمد جان !!!

بالاخره درست ميشه !!!؟؟؟

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا