برگزیده های پرشین تولز

مکمل های ورزشی ( گفت و گو درباره مکمل های بدنسازی)

آیا داشتن یک بدن ایده آل بدون دوپینگ امکان پذیر است ؟

• Total voters
    271

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
سلام ممنون
گلوتامین عوارض خاصی نداره ؟
و ضمنا بعنوان چربی سوز ضعیفتر ال کارنیتین یا cla هم عوارض دارن ؟

در این دنیا آبی هم که مصرف می کنید بدون عوارض نیست عوارضش رو می تونید در اینترنت سرچ کنید
اما شما به cla و ال کارنیتین نیازی ندارید همون مورد رو که در کامنت قبلی توصیه کردم مصرف کنید جواب میگیرید
فقط کافیه تمرینات هوازی و **** غذایی داشته باشید

Last edited:

Ashkan.2549

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
108
سلام
صبح ها 30 دقیقه رانینگ به همراه طناب زدن دارم
بعد از ظهر هم به ورزش بدن سازی مشغول هستم
مکمل چی پیشنهاد میکنید برای اینکه هم عضله هام نریزه هم چربی بسوزونم؟؟؟
با تشکر

lfc

Registered User
لایک‌ها
95
سلام
با تشکر

سلام
برای عضله سازی و چربی سوزی هم زمان یکی از بهترین ترکیبات اینه :

بتاالانین + ارژنین + کافیین برای زمان فعالیت چربی سوزی
برای عضله سازی هم مکمل زیاد هست ، پروتیین وی ، امینو ، بی سی اا می تونید مصرف کنید . نسبت داره چقدر بخواهید هزینه کنید

NaVaZ

Registered User
لایک‌ها
272
سلام
با تشکر

درود
پیش از پرسش چنین سوالاتی که پاسخگویی بهشون مستلزم آگاهی از فاکتورهای متعدد هست بهتره اطلاعات بیشتری از خودتون بدید اما ؛
توجه داشته باشید که دویدن صبح حتما بعد از دریافت ماده‌‌ی مغذی باشه.(می‌تونه حتی یه اسکوپ پروتئین باشه)
اگر اصرار به خرید مکمل دارید هم گلوتامین و آمینواسیدهای شاخه‌دار گزینه‌های مناسبی هستن.
چربی‌سوزی بدون ریزش عضله فرآیندی نسبتا پیچیده و چند بعدی هست که گزینش مکمل‌ها بخش کوچکی از این فرآیند رو تشکیل میده.
کسانی هم که مدعی عضله‌سازی و چربی‌سوزی هم‌زمان هستند به مقاله‌های معتبر روز دنیا ارجاع بدید.
اساسا فازبندیِ مدرنِ بازه‌های کاتینگ و بالکینگ به سبب همین واقعیت که انجام هم‌زمان این‌دو بیش از اندازه دشوار و کم‌بازده هست؛ انجام شده.​

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
دوستان من دنبال گینر ماسل تچ هستم منتها به دلیل تجربه ای که داشتم به جایی به غیر از داروخونه یا سایت های خیلی خیلی معروف اعتماد ندارم
جایی رو میشناسید که بتونم تهیه کنم ؟

NaVaZ

Registered User
لایک‌ها
272
دوستان من دنبال گینر ماسل تچ هستم منتها به دلیل تجربه ای که داشتم به جایی به غیر از داروخونه یا سایت های خیلی خیلی معروف اعتماد ندارم
جایی رو میشناسید که بتونم تهیه کنم ؟
اگر فقط به داروخانه اعتماد دارید باید محصول مشابه تهیه کنید...
کدوم گینرش مدنظرتون هست؟

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
اگر فقط به داروخانه اعتماد دارید باید محصول مشابه تهیه کنید...
کدوم گینرش مدنظرتون هست؟

اخه دارخونه ها فقط شرکتی میارن اون شرکتی هم که اینو وارد میکرد دیگه نمیکنه در نتیجه داروخونه ها ندارن اصلا
این گینر(اونی که درصد پروتئین به کربوهیدراتش بالاتره) :
http://www.tehransupps.com/product/241/گینر-مس-تک-شرکت-ماسل-تک-MuscleTech-Mass-Tech

NaVaZ

Registered User
لایک‌ها
272
اخه دارخونه ها فقط شرکتی میارن اون شرکتی هم که اینو وارد میکرد دیگه نمیکنه در نتیجه داروخونه ها ندارن اصلا
این گینر(اونی که درصد پروتئین به کربوهیدراتش بالاتره) :
http://www.tehransupps.com/product/241/گینر-مس-تک-شرکت-ماسل-تک-MuscleTech-Mass-Tech
به همین دلیل عرض کردم که باید محصول مشابه بخرید.گینر کور پرفورمنس سلوکور پروفایلی شبیه به مس‌تک داره.همچنین دو گزینه‌ی نزدیک دیگه‌ای که در بعضی داروخانه‌ها موجود هست بالک‌ماسل بی‌پی‌آی و ترومَس بی‌اس‌ان هست.

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
به همین دلیل عرض کردم که باید محصول مشابه بخرید.گینر کور پرفورمنس سلوکور پروفایلی شبیه به مس‌تک داره.همچنین دو گزینه‌ی نزدیک دیگه‌ای که در بعضی داروخانه‌ها موجود هست بالک‌ماسل بی‌پی‌آی و ترومَس بی‌اس‌ان هست.

خیلی ممنون از جوابتون
شما کدوم گینر رو بین این ها پیشنهاد میکنید ؟
کور پرفورمنس توی هر سروینگ 30 گرم پروتئین و 40 گرم کربوهیدرات داره
بالک ماسل توی هر سروینگ 53 گرم پروتئین و 85 گرم کربوهیدرات داره
بالک ماسل تقریبا توی هر سروینگ 2 برابر کور پرفورمنس پرتئین و کربوهیدرات داره منتها من نمیدونم کدومشون پروتین با کیفیت تری دارند و حجم خشک تری به بدن میدن؟(برای یک اکتو اندومورف یعنی اکتورمورفی که کمی زمینه چربی داره و اکتومورف خالص نیست قد 182 وزن 72)

NaVaZ

Registered User
لایک‌ها
272
خیلی ممنون بابت جوابتون
شما از بین این 3 تا کدوم رو پیشنهاد میکنید ؟
ترومَس بی‌اس‌ان
البته دو نوع هست.
قوطی ۲.۶کیلویی
کیسه‌ای ۴.۷ کیلویی که پروفایل متفاوتی داره و با نام ترومس ۱۲۰۰ فروخته میشه.
نوع قوطی هست که شبیه به مس‌تکه...

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
ترومَس بی‌اس‌ان
البته دو نوع هست.
قوطی ۲.۶کیلویی
کیسه‌ای ۴.۷ کیلویی که پروفایل متفاوتی داره و با نام ترومس ۱۲۰۰ فروخته میشه.
نوع قوطی هست که شبیه به مس‌تکه...

این مورده درسته ؟
http://www.mokamelshop.com/product/592/گینر-ترومس-1200-بی-اس-ان-BSN-1200-True-Mass
این نسبت کربو به پروتدینش رو نوشته 4 به 1 هه .ایا اینا برای من مناسبه ؟(پست بالایی رو ویرایش کردم لطفا بخونیدش)

NaVaZ

Registered User
لایک‌ها
272
این مورده درسته ؟
http://www.mokamelshop.com/product/592/گینر-ترومس-1200-بی-اس-ان-BSN-1200-True-Mass
این نسبت کربو به پروتدینش رو نوشته 4 به 1 هه .ایا اینا برای من مناسبه ؟(پست بالایی رو ویرایش کردم لطفا بخونیدش)
خیر این لینک ترومس ۱۲۰۰ هست.
ترومس قوطی به وزن ۲.۶ کیلو رو پیشنهاد کردم.

NaVaZ

Registered User
لایک‌ها
272
خیلی ممنون از جوابتون
شما کدوم گینر رو بین این ها پیشنهاد میکنید ؟
کور پرفورمنس توی هر سروینگ 30 گرم پروتئین و 40 گرم کربوهیدرات داره
بالک ماسل توی هر سروینگ 53 گرم پروتئین و 85 گرم کربوهیدرات داره
بالک ماسل تقریبا توی هر سروینگ 2 برابر کور پرفورمنس پرتئین و کربوهیدرات داره منتها من نمیدونم کدومشون پروتین با کیفیت تری دارند و حجم خشک تری به بدن میدن؟(برای یک اکتو اندومورف یعنی اکتورمورفی که کمی زمینه چربی داره و اکتومورف خالص نیست قد 182 وزن 72)

گینر سلوکور هر سروینگش ۸۷ گرم هست.
اما بالک‌ماسل هر سروینگ ۱۶۵ گرم هست.
تفاوت چشم‌گیری ندارند.پروفایل مشابهی دارند.
اگر استعداد ذخیره چربی دارید ، باید آگاهانه و در زمان درست و محدودی از گینر استفاده کنید.
این سه موردی که نام برده شد در کنار پروگینر شرکت اپتیموم نوتریشن گزینه‌های مناسبی برای تیپ‌های بدنی مستعد در ذخیره چربی هستند...
دوره‌های (نه دوره‌ی دارویی :D) بعدی به جای گینر از پروتئین‌های ترکیبی استفاده کنید.

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
گینر سلوکور هر سروینگش ۸۷ گرم هست.
اما بالک‌ماسل هر سروینگ ۱۶۵ گرم هست.
تفاوت چشم‌گیری ندارند.پروفایل مشابهی دارند.
اگر استعداد ذخیره چربی دارید ، باید آگاهانه و در زمان درست و محدودی از گینر استفاده کنید.
این سه موردی که نام برده شد در کنار پروگینر شرکت اپتیموم نوتریشن گزینه‌های مناسبی برای تیپ‌های بدنی مستعد در ذخیره چربی هستند...
دوره‌های (نه دوره‌ی دارویی :D) بعدی به جای گینر از پروتئین‌های ترکیبی استفاده کنید.

خیلی ممنون از توضیحاتتون
داداش من خیلی گشتم ترو مس رو پیدا نکردم
میخوام همون سلوکور رو بگیرم .الان حساب کردم کلا 28 سروینگه یعنی هر سروینگش حدود 9 هزار تومن تموم میشه .روزی 2 وعده(اول صبح و بعد تمرین) بخوام بخورم 2 هفته ای تمومه .
بنظرت با یه دونه تاثیری داره ؟(توی سایت داروکده هم نوشته بوده که مصرف یک تا 2 سروینگ در روز برای حقظ توده عضلانی و مصرف 3 الی 4 سروینگ جهت رشد و ایجاد توده عضلانی این تا چه حد درسته ؟ یعنی کسی بخواد عضله سازی کنه باید حداقل 3 سروینگ بخوره؟)
راستی پروتئین گلد 100 اوپتیمومم همون که 650 تومنه حساب کردم هر سروینگش 5 تومن تموم میشه .بنظرت پروتئین رو بگیرم بهتر نیست ؟

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
دوست عزیز بنظر من پولتو برا گینر هدر نده. گینرها مملو از قندهای ساده و چربی هان و عنصر اصلی تشکیل دهندشون مالتودکسترینه (شکر)
بنده پیشنهاد میکنم به جای گینر حتما یک پروتئین وی تهیه کنید و وی گلد اپتیموم نوتریشن 4.5 کیلیوییش حدود 150 سروینگه اگر دو اسکوپ در روز بخوری تا عید میبرت. (هفته ای 5 بار تمرین کنی) يک سروينگ در ابتداي روز بعد از بيدار شدن و يک سروينگ پس از تمرين
فقط برای شما که میخواید وزن هم اضافه کنید پروتئین خالی جواب نمیده. باید هر اسکوپ پروتئین وی رو با دو لیوان شیر محلی یک موز رسیده يک قاشق کره بادام زميني یک قاشق عسل و چند تا خرما که میشه بالای هزار تا کالری بریزی تو مخلوط کن و بزنی به بدن میترکونت .

NaVaZ

Registered User
لایک‌ها
272
خیلی ممنون از توضیحاتتون
داداش من خیلی گشتم ترو مس رو پیدا نکردم
میخوام همون سلوکور رو بگیرم .الان حساب کردم کلا 28 سروینگه یعنی هر سروینگش حدود 9 هزار تومن تموم میشه .روزی 2 وعده(اول صبح و بعد تمرین) بخوام بخورم 2 هفته ای تمومه .
بنظرت با یه دونه تاثیری داره ؟(توی سایت داروکده هم نوشته بوده که مصرف یک تا 2 سروینگ در روز برای حقظ توده عضلانی و مصرف 3 الی 4 سروینگ جهت رشد و ایجاد توده عضلانی این تا چه حد درسته ؟ یعنی کسی بخواد عضله سازی کنه باید حداقل 3 سروینگ بخوره؟)
راستی پروتئین گلد 100 اوپتیمومم همون که 650 تومنه حساب کردم هر سروینگش 5 تومن تموم میشه .بنظرت پروتئین رو بگیرم بهتر نیست ؟

بله عرض کردم اگر قصد خرید گینر دارید همه گزینه‌هایی که گفته شد تقریبا یکسان هستند می‌تونید به جاش سلوکور بگیرید.
این اشتباه در محاسبه بر پایه‌ی سروینگ که قبلا هم انجام دادید به دلیل تفاوت وزن سروینگ هر مکمل هست.هر سروینگ وی گلد تقریبا ۳۱ گرم هست بنابراین قیمتش رو در مقایسه باید برابر ۳۱ گرم از گینر سلوکور بگذارید نه ۸۷ گرم!
در هم‌سنجی دو مکمل هم ، وی خالص کالری کمتری خواهد داشت و اگر به دنبال افزایش کالری مصرفی از رهگذر مکمل هستید گینر گزینه‌ی مناسب‌تری هست.

NaVaZ

Registered User
لایک‌ها
272
دوست عزیز بنظر من پولتو برا گینر هدر نده. گینرها مملو از قندهای ساده و چربی هان و عنصر اصلی تشکیل دهندشون مالتودکسترینه (شکر)
بنده پیشنهاد میکنم به جای گینر حتما یک پروتئین وی تهیه کنید و وی گلد اپتیموم نوتریشن 4.5 کیلیوییش حدود 150 سروینگه اگر دو اسکوپ در روز بخوری تا عید میبرت. (هفته ای 5 بار تمرین کنی) يک سروينگ در ابتداي روز بعد از بيدار شدن و يک سروينگ پس از تمرين
فقط برای شما که میخواید وزن هم اضافه کنید پروتئین خالی جواب نمیده. باید هر اسکوپ پروتئین وی رو با دو لیوان شیر محلی یک موز رسیده يک قاشق کره بادام زميني یک قاشق عسل و چند تا خرما که میشه بالای هزار تا کالری بریزی تو مخلوط کن و بزنی به بدن میترکونت .
تا حدی با شما همدل هستم اما فراموش نکنیم یکی از مهم‌ترین دلایل خرید مکمل سهولت و سرعت مصرف اونهاست.برای افرادی که کمبود وزن دارند دریافت ترکیبی از پروتئین‌ها ، ویتامین‌ها و قندهای ساده مثل دکستروز و الیگوساکاریدها نظیر مالتودکسترین در یک سروینگ پودری که به راحتی قابل میل شدن هست ؛ خصوصا در زمان‌های طلایی فوق‌العاده خواهد بود.
با این حال نگرش شما ، نگرش درستی هست...

mohammad1378A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام دوستان
من الان حدود یک ساله بدنسازی کار میکنم و الان ۱۸سالمه یبار یک گینر on ۲.۷کیلویی از داروخانه خریدم و تقریبا سه کیلو بهم وزن داد و الان وزنم تقریبا۵۵هست و قدم۱۷۷ و میخوام یک دوره دیگه برم کراتین او ان از دوبی خریدم ولی گینر نخریدم میخوام از همینجا تهیه کنم نمیدونم چه مارکی برام بهتره!مربی باشگاهمون میگه مکمل های داروخونه تقلبین و واقعا نمیدونم از کی خریداری کنم
لطفا راهنمایی کنید که چه مارکی بخرم و از کجا بگیرم

me22

Registered User
لایک‌ها
574
سلام دوستان
من الان حدود یک ساله بدنسازی کار میکنم و الان ۱۸سالمه یبار یک گینر on ۲.۷کیلویی از داروخانه خریدم و تقریبا سه کیلو بهم وزن داد و الان وزنم تقریبا۵۵هست و قدم۱۷۷ و میخوام یک دوره دیگه برم کراتین او ان از دوبی خریدم ولی گینر نخریدم میخوام از همینجا تهیه کنم نمیدونم چه مارکی برام بهتره!مربی باشگاهمون میگه مکمل های داروخونه تقلبین و واقعا نمیدونم از کی خریداری کنم
لطفا راهنمایی کنید که چه مارکی بخرم و از کجا بگیرم

سلام
شما بهتره در وهله‌ی اول روی تغذیه فوکوس کنین، مکمل ها همونطور که از اسمشون پیداست تکمیل کننده هستن و نمیتونن جایگزین غذای اصلی بشن
مربی های باشگاه ها هم کم لطفی دارن به داروخونه ها، مشکل داروخونه فقط گرون بودن محصولاتش هستش
مکمل هایی که ارائه میکنن مشکلی نداره و میتونین خریداری کنین ( گینر ON میتونه انتخاب خوبی باشه براتون)
به نقل از دوستمونOVH بهتره بجای کراتین از ترکیب ویتامین C و ال-آرژنین استفاده کنین
+ از گلوتامین هم غافل نشین!

mohammad1378A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
شما بهتره در وهله‌ی اول روی تغذیه فوکوس کنین، مکمل ها همونطور که از اسمشون پیداست تکمیل کننده هستن و نمیتونن جایگزین غذای اصلی بشن
مربی های باشگاه ها هم کم لطفی دارن به داروخونه ها، مشکل داروخونه فقط گرون بودن محصولاتش هستش
مکمل هایی که ارائه میکنن مشکلی نداره و میتونین خریداری کنین ( گینر ON میتونه انتخاب خوبی باشه براتون)
به نقل از دوستمونOVH بهتره بجای کراتین از ترکیب ویتامین C و ال-آرژنین استفاده کنین
+ از گلوتامین هم غافل نشین!
حقیقتش خیلی روی تغذیه کار کردم و تاجایی که میتونم زیاد کردم تغذیم رو ولی انگار وزنم الان تقریبا سه چهار ماهه با تغذیه نسبتا خوب اصلا تعغیر نمیکنه((نمیدونم دلیلش ژنتیکه یا مشکل دیگه))بخاطر همین رفتم سراغ مکمل
یکی از دوستام میگفت که هردفعه که مکمل برمیداری بدن کمتر جواب میده و بخاطر همین گلوتامین رو بهتره بذاری برای دوره بعدی،نظر شما چیه؟!

بالا