برگزیده های پرشین تولز

مکمل های ورزشی ( گفت و گو درباره مکمل های بدنسازی)

آیا داشتن یک بدن ایده آل بدون دوپینگ امکان پذیر است ؟

• Total voters
    271

me22

Registered User
لایک‌ها
574
حقیقتش خیلی روی تغذیه کار کردم و تاجایی که میتونم زیاد کردم تغذیم رو ولی انگار وزنم الان تقریبا سه چهار ماهه با تغذیه نسبتا خوب اصلا تعغیر نمیکنه((نمیدونم دلیلش ژنتیکه یا مشکل دیگه))بخاطر همین رفتم سراغ مکمل
یکی از دوستام میگفت که هردفعه که مکمل برمیداری بدن کمتر جواب میده و بخاطر همین گلوتامین رو بهتره بذاری برای دوره بعدی،نظر شما چیه؟!

عوامل مختلفی مثل ژنتیک، استرس، منظم نبودن زمان خواب و وعده های غذایی و ... میتونه تاثیر گذار باشه
ولی با توجه به اینکه 18 سالتون هست بنظرم خیلی نگران نباشین، معمولا توو این سن پسرا سخت وزن میگیرن مخصوصا تیپ اکتو (البته نظر و تجربه شخصیه منه)
ولی توده عضلانی مهم هستش و خیلی ذهنتون رو درگیر عدد روی ترازو نکنین

گلوتامین رو حتما مصرف کنین (حالا با هر مکمل دیگه ای که استفاده میکنین مثل گینر یا پروتئین)، چون برای ریکاوری بدن الزامیه و لزومی نداره موکولش کنین به دوره بعدی

me22

Registered User
لایک‌ها
574
یه صحبت منتصب به رونی کلمن هست که از صحت و سقمش مطمطئن نیستم ولی بنظرم جالبه که برای شما هم میگم
(حالا اگه کسی از دوستان صحیح ترش رو می دونستن بفرمایند)

به رونی کلمن گفته بودن اگه قرار باشه یه مدت طولانی جایی باشی که دسترسی به مکمل نداشته باشی مثل زندان، و فقط حق داشته باشی یه مکمل با خودت ببری، چه مکملی میبری؟
گفته بود گلوتامین

NaVaZ

Registered User
لایک‌ها
272
سلام دوستان
من الان حدود یک ساله بدنسازی کار میکنم و الان ۱۸سالمه یبار یک گینر on ۲.۷کیلویی از داروخانه خریدم و تقریبا سه کیلو بهم وزن داد و الان وزنم تقریبا۵۵هست و قدم۱۷۷ و میخوام یک دوره دیگه برم کراتین او ان از دوبی خریدم ولی گینر نخریدم میخوام از همینجا تهیه کنم نمیدونم چه مارکی برام بهتره!مربی باشگاهمون میگه مکمل های داروخونه تقلبین و واقعا نمیدونم از کی خریداری کنم
لطفا راهنمایی کنید که چه مارکی بخرم و از کجا بگیرم

نخست اینکه بکوشید مربی‌ آگاهی پیدا کنید که فروشنده مکمل نباشه! چون معمولا در تکاپو برای سود بیشتر هدف اصلی و اساسی رو فراموش می‌کنند.
در موارد نادر مشاهده شده که در برخی داروخانه‌ها مکمل تقلبی در کنار مکمل اصلی بوده اما نه اینکه صدر تا ذیل مکمل‌های داروخانه‌ای ضرورتا تقلبی باشه!
گینر‌ Serious mass اپتیموم نوتریشن رو می‌تونید از داروخانه تهیه کنید‌...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

NaVaZ

Registered User
لایک‌ها
272
سلام
شما بهتره در وهله‌ی اول روی تغذیه فوکوس کنین، مکمل ها همونطور که از اسمشون پیداست تکمیل کننده هستن و نمیتونن جایگزین غذای اصلی بشن
مربی های باشگاه ها هم کم لطفی دارن به داروخونه ها، مشکل داروخونه فقط گرون بودن محصولاتش هستش
مکمل هایی که ارائه میکنن مشکلی نداره و میتونین خریداری کنین ( گینر ON میتونه انتخاب خوبی باشه براتون)
به نقل از دوستمونOVH بهتره بجای کراتین از ترکیب ویتامین C و ال-آرژنین استفاده کنین
+ از گلوتامین هم غافل نشین!
البته نیتریک اکساید‌هارو نمیشه `جایگزین` کراتین دونست.در تمرینات سنگین و فشرده البته می‌توان از استک هردو استفاده کرد اما اگر یک انتخاب داشته باشید قطعا کراتین گزینه‌ی بهتری خواهد بود.پژوهش‌های بسیار زیادی در ارتباط با فواید کراتین به‌ویژه در ارتباط یا افزایش توده عضلانی انجام شده درحالی که بسیاری از محققان در اثرگذاری نیتریک اکساید‌ها بر افزایش قدرت تاکید و در افزایش بافت عضلانی تشکیک کرده‌اند.البته شاید به تعبیری افزایش قدرت در تمرین رو بشه در هایپرتروفی ماهیچه‌ای موثر دونست اما در پایان روز توجیهی برای ارجحیت NO بر کراتین نخواهد بود.

mohammad1378A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
نخست اینکه بکوشید مربی‌ آگاهی پیدا کنید که فروشنده مکمل نباشه! چون معمولا در تکاپو برای سود بیشتر هدف اصلی و اساسی رو فراموش می‌کنند.
در موارد نادر مشاهده شده که در برخی داروخانه‌ها مکمل تقلبی در کنار مکمل اصلی بوده اما نه اینکه صدر تا ذیل مکمل‌های داروخانه‌ای ضرورتا تقلبی باشه!
گینر‌ Serious mass اپتیموم نوتریشن رو می‌تونید از داروخانه تهیه کنید‌...

حقیقتش من تا اینجا چند بار باشگاهم رو در این یکسال عوض کردم و همه مربیایی که داشتم فقط به فکر فروش مکمل های خودشون بودند و از بقیه بد میگفتند
راهی هست که از همون داروخانه خریداری میکنیم تشخیص بشه داد اصله یا نه؟!درضمن بنظر شما بهتره از داروخونه ای در همین شهر خودم(کرمان)بخرم یا از سایتهایی مثل مکمل شاپ و بادی من و..؟

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
باورم نمیشه که کسی پیدا بشه و No رو کمتر از کراتین بدونه و اون رو برای افراد کوچک و ناکارآمد تشریح کنه !
اینکه No ارجحیت بر مصرف کراتین نداره بیشتر به طنز شبیه میمونه

بحث قدرت ورزشکار بود

متاسفانه تصورات در مورد کراتین کاملا اشتباست ! فواید کراتین در مقابل عوارضش واقعا ناچیزه !
نیاز نیست توضیح بدم آقایان کافیه یک سرچ کوچیک در مورد ال آرژنین - آرژنین انجام بدن فوایدش رو مطالعه کنند
و بعد در مورد کراتین سرچ کنند ! برید در بین بدنسازان مختلف حرفه ای و یا افرادی که علم بدنسازی دارند اگر دسترسی دارید و این جمله تاریخی رو مطرح کنید

قضاوت با شما دوستان

http://bodyfull.ir/23529/ال-آرژنین-آنچه-که-باید-بدانید.html

مصرف کراتین به جهت افزایش توده های عضلانی ؟!!!

واقعا تاسف باره !!!

Last edited:

NaVaZ

Registered User
لایک‌ها
272
حقیقتش من تا اینجا چند بار باشگاهم رو در این یکسال عوض کردم و همه مربیایی که داشتم فقط به فکر فروش مکمل های خودشون بودند و از بقیه بد میگفتند
راهی هست که از همون داروخانه خریداری میکنیم تشخیص بشه داد اصله یا نه؟!درضمن بنظر شما بهتره از داروخونه ای در همین شهر خودم(کرمان)بخرم یا از سایتهایی مثل مکمل شاپ و بادی من و..؟

راه تشخیص که بسیار هست. اما مستلزم کمی تجربه و آگاهی هست.یک راه این هست که از داروخانه به شرط خریداری کنید و بعد عکس قوطی و پودر رو به افراد آگاه نشان داده یا به نشانی ایمیل شرکت سازنده بفرستید.
من توصیه‌ای برای خرید ندارم چون خودم از داخل تهیه نمی‌کنم‌.
اما دست‌کم داروخانه متصدی موجه‌تری برای پیگیری‌های پسینی هست.

NaVaZ

Registered User
لایک‌ها
272
باورم نمیشه که کسی پیدا بشه و No رو کمتر از کراتین بدونه و اون رو برای افراد کوچک و ناکارآمد تشریح کنه !

بحث قدرت ورزشکار بود

متاسفانه تصورات در مورد کراتین کاملا اشتباست ! فواید کراتین در مقابل عوارضش واقعا ناچیزه !
نیاز نیست توضیح بدم آقایان کافیه یک سرچ کوچیک در مورد ال آرژنین - آرژنین انجام بدن فوایدش رو مطالعه کنند
و بعد در مورد کراتین سرچ کنند ! برید در بین بدنسازان مختلف حرفه ای و یا افرادی که علم بدنسازی دارند اگر دسترسی دارید و این جمله تاریخی رو مطرح کنید

قضاوت با شما دوستان

واقعا تاسف باره !!!

گرامی آرامش خود رو حفظ کنید.
در پیک پیشین نقد بنده متوجه این سخن بود: ``ترکیب آرژنین و ویتامین سی بهتر از کراتینه``
این سخن باید تدقیق بشه.
اساسا کارایی این دو مکمل متفاوت و در نتیجه هم‌سنجی این دو و یا به عبارت دیگر قائل شدن به هم‌پوشانی میان ایندو مخدوش هست.
به دید من به لحاظ ارزشمندی و پشتیبانی پژوهشی آرژنین هرگز به پای کراتین نخواهد رسید اما نگفتیم که بی ارزش هست!قطعا در جای خود مکمل سودمندی خواهد بود.
خصوصا در بازه‌ی ماسل دفنیشن خود بنده از این مکمل در دوز بالا بهره می‌برم.
برای مطالعه بیشتر کافیست شما ساز و کار کراتین و نیتریک‌ اکسایدهارو در بدن بخوانید.
در سرمای زمستان که نمی‌توان دستکش رو به ژاکت ترجیح داد ، هریک سرجای خود سودمندند اما به نظر ما ژاکت حیاتی‌تر هست.

NaVaZ

Registered User
لایک‌ها
272

بحث قدرت ورزشکار بود

قضاوت با شما دوستان

واقعا تاسف باره !!!
ژورنال بین‌المللی انجمن تغذیه ورزشی :

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2048496/

1. Creatine monohydrate is the most effective ergogenic nutritional supplement currently available to athletes in terms of increasing high-intensity exercise capacity and ``lean body mass`` during training.

2. Creatine monohydrate supplementation is not only safe, but possibly beneficial in regard to preventing injury and/or management of select medical conditions when taken within recommended guidelines.

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
گرامی آرامش خود رو حفظ کنید.
در پیک پیشین نقد بنده متوجه این سخن بود: ``ترکیب آرژنین و ویتامین سی بهتر از کراتینه``
این سخن باید تدقیق بشه.
اساسا کارایی این دو مکمل متفاوت و در نتیجه هم‌سنجی این دو و یا به عبارت دیگر قائل شدن به هم‌پوشانی میان ایندو مخدوش هست.
به دید من به لحاظ ارزشمندی و پشتیبانی پژوهشی آرژنین هرگز به پای کراتین نخواهد رسید اما نگفتیم که بی ارزش هست!قطعا در جای خود مکمل سودمندی خواهد بود.
خصوصا در بازه‌ی ماسل دفنیشن خود بنده از این مکمل در دوز بالا بهره می‌برم.
برای مطالعه بیشتر کافیست شما ساز و کار کراتین و نیتریک‌ اکسایدهارو در بدن بخوانید.
در سرمای زمستان که نمی‌توان دستکش رو به ژاکت ترجیح داد ، هریک سرجای خود سودمندند اما به نظر ما ژاکت حیاتی‌تر هست.

بنده کاملا در آرامش هستم حتی دارم می خندم ! واقعا نوشته های شما با کمال احترام به طنز شبیه ! عزیزم شما با اطلاعات غلطی که دارید ارائه میدید این بنده های خدا رو به بی راهه راهنمایی می کنید
کدام پشتیبانی پژوهشی !!!
بنده توضیحات لازم رو دادم این عزیزان تحقیق می کنند خودشون پی خواهند برد که کی درست می گه کی غلط
شما الان کراتین رو ژاکت فرض کردی !

بحث افزایش قدرت و کارایی بود ( در کنار سلامتی و حفظ کیفیت ) ! بحث احتباس آب و املاح و ... نبود که شما به ایشون اون مورد رو متذکر شدید

بنده به جای اینکه روی نظر خودم پافشاری کنم ! این عزیزان رو به تحقیق و مراجعه به گوگل و سرچ و ... تشویق کردم که خودشون متوجه بشن شما درست می گید یا اشتباه
برای نمونه یک لینک هم گذاشتم ! خب اینا میرن مطالعه می کنند
خودشون قضاوت خواهند کرد با شما و امثال شما بنده هیچ بحثی ندارم
شما برید کتاب های ترجمه شده صادق سلامی رو مطالعه کنید که در دسترس عموم هست
من منابع رو دارم اعلام می کنم و شما از پژوهشگرانی دارید نام می برید که در خیال پروروندید
ژورنال هایی که ارائه دادید کراتین رو با ترکیب ال آرژنین + ویتامین C مقایسه کردن ؟!

به هر حال علاقه ای به ادامه این بحث ندارم قضاوت رو به خود این عزیزان میسپارم که بهترین تصمیم رو در مصرف این دو گزینه اتخاذ کنند

Last edited:

NaVaZ

Registered User
لایک‌ها
272
بنده کاملا در آرامش هستم حتی دارم می خندم ! واقعا نوشته های شما با کمال احترام به طنز شبیه ! عزیزم شما با اطلاعات غلطی که دارید ارائه میدید این بنده های خدا رو به بی راهه راهنمایی می کنید

من منابع رو دارم اعلام می کنم و شما از پژوهشگرانی دارید نام می برید که در خیال پروروندید
ژورنال هایی که ارائه دادید کراتین رو با ترکیب ال آرژنین + ویتامین C مقایسه کردن ؟!

خوانندگان امروزین انجمن‌ها خوشبختانه باسواد هستند و متودولوژی علمی رو می‌دانند.امید که با خواندن من به بیراهه نرفته باشند....
من چندی از مطالعات معتبر انجام شده روی کراتین رو هم در ادامه در دسترس قرار میدم که امیدوارم سودمند و ممتع باشه.
در مقاله معتبری که در پیک پیشین گذاشتم هم به چندی از این مسائل پاسخ داده شده.گزاره مربوط به توده عضلانی رو هم براتون در داخل علامت واگویه کردم.
همچنین در ادامه مقاله به جمله‌های بازدارنده‌ای مثل تجمع آب و املاح که فرمودید هم اشاره شده.

1. All weight gained during supplementation is due to water retention.

2. Creatine supplementation causes renal distress.

3. Creatine supplementation causes cramping, dehydration, and/or altered electrolyte status.

4. Long-term effects of creatine supplementation are completely unknown.

5. Newer creatine formulations are more beneficial than creatine monohydrate (CM) and cause fewer side effects.

به تمام این ۵ مورد پاسخ جامعی داده شده...
موفق باشید...

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
خوانندگان امروزین انجمن‌ها خوشبختانه باسواد هستند و متودولوژی علمی رو می‌دانند.امید که با خواندن من به بیراهه نرفته باشند....
من چندی از مطالعات معتبر انجام شده روی کراتین رو هم در ادامه در دسترس قرار میدم که امیدوارم سودمند و ممتع باشه.
در مقاله معتبری که در پیک پیشین گذاشتم هم به چندی از این مسائل پاسخ داده شده.گزاره مربوط به توده عضلانی رو هم براتون در داخل علامت واگویه کردم.
همچنین در ادامه مقاله به جمله‌های بازدارنده‌ای مثل تجمع آب و املاح که فرمودید هم اشاره شده.

1. All weight gained during supplementation is due to water retention.

2. Creatine supplementation causes renal distress.

3. Creatine supplementation causes cramping, dehydration, and/or altered electrolyte status.

4. Long-term effects of creatine supplementation are completely unknown.

5. Newer creatine formulations are more beneficial than creatine monohydrate (CM) and cause fewer side effects.

به تمام این ۵ مورد پاسخ جامعی داده شده...
موفق باشید...

بنده نیز براتون آرزوی تندرستی و موفقیت دارم
عافیتتون پایدار

kalepoook

Registered User
لایک‌ها
37
سلام به همه دوستان
من خودم با اینکه تازه ورزش بدنسازی رو شروع کردم بیشتر از هرچیزی به سلامتی اهمیت میدم تا به اینکه سلامتی رو از دست بدم خدانکرده برای رسیدن به حجم و عظله اونم به هر قیمتی،البته من خودم کراتین رو مصرف نکردم و بنا بر توصیه مربی خودم به جای کراتین از مصرف آرژنین و ویتامین سی جویدنی سود بردم،البته کراتین رو به خاطر رسوب به کلیه و اینکه حجمی میده به وسیله آب زیره پوست و قدرت،برای همین هم هست که یه سری از ورزشکارا وقتی استفاده میکنن و یه مدت تمرین نمیکنن شاهد این هستن که حجم عظلشون خیلی کم شده در صورتی که با چند هفته ورزش نکردن نباید عظله از دست داد،تو مولتی ویتامین ول من که برای مردان ساخته شده هم از ال کارنتین و آرژنین استفاده شده برای انرژی و توانایی جسمی و جنسی،من خودم زمانی که مصرف میکنم شاهد حجم خوبی هستم تو تمرینات یا همو دم عضلانی،البته خستگی و فشار هم کمتر میشه در موقع تمرین.
همه این نوشته ها نظرات شخصی بنده بود و امیدوارم هر کدوم از دوستان به هر نوعی شده در کنار ورزش سلامتی خودشون رو هم حفظ کنن
موفق باشید

m6788

Registered User
لایک‌ها
2,482
البته نیتریک اکساید‌هارو نمیشه `جایگزین` کراتین دونست.در تمرینات سنگین و فشرده البته می‌توان از استک هردو استفاده کرد اما اگر یک انتخاب داشته باشید قطعا کراتین گزینه‌ی بهتری خواهد بود.پژوهش‌های بسیار زیادی در ارتباط با فواید کراتین به‌ویژه در ارتباط یا افزایش توده عضلانی انجام شده درحالی که بسیاری از محققان در اثرگذاری نیتریک اکساید‌ها بر افزایش قدرت تاکید و در افزایش بافت عضلانی تشکیک کرده‌اند.البته شاید به تعبیری افزایش قدرت در تمرین رو بشه در هایپرتروفی ماهیچه‌ای موثر دونست اما در پایان روز توجیهی برای ارجحیت NO بر کراتین نخواهد بود.

کاملا موافقم
اگر هدف عضله سازی باشه قطعا کراتین ارجحیت داره

mohammad1378A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام دوستان
زمان و مقدار مصرف کراتین در دوره بارگیری و نگهداری چجوریه؟
وزن:55قد:177کراتین on منوهیدرات
ممنون میشم کمکم کنید از فردا ميخوام شروع کنم

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
سلام دوستان
زمان و مقدار مصرف کراتین در دوره بارگیری و نگهداری چجوریه؟
وزن:55قد:177کراتین on منوهیدرات
ممنون میشم کمکم کنید از فردا ميخوام شروع کنم

درود عزیزم
مقدار مصرف کلی روزانه : معمولا 15 گرم در مرحله بارگیری و 4 تا 8 گرم در مرحله نگهدارنده
البته وزن و اهداف و نوع برنامه ریزی ورزشکار هم دخیل هست.

در مورد بارگیری هم یه سری مطالعات شده که می گن تاثیری در کارایی نداره و بهتره از روز اول به شکل نگهدارنده مصرف بشه که 100 البته اکثرا به شکل سنتی و مانند گذشته هنوز مصرف می کنند تصمیم گیری در نوع مصرف با خودتونه
( خودم نظری ندارم )

محاسبه آنلاین بر اساس وزن
http://bestbody.ir/calculate-creatine-intake/

مرحله بارگیری : ( 5 روز اول )

معمولا
1- نیم ساعت قبل از صبحانه
2- نیم ساعت قبل از ناهار
3- نیم ساعت قبل از تمرین
4- پس از اتمام تمرین

مرحله نگهداری : ( از روز ششم آغاز میشه )

معمولا
1- نیم ساعت قبل از تمرین
2- پس از اتمام تمرین

Last edited:

mohammad1378A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
درود عزیزم
مقدار مصرف کلی روزانه : معمولا 15 گرم در مرحله بارگیری و 4 تا 8 گرم در مرحله نگهدارنده
البته وزن و اهداف و نوع برنامه ریزی ورزشکار هم دخیل هست.

در مورد بارگیری هم یه سری مطالعات شده که می گن تاثیری در کارایی نداره و بهتره از روز اول به شکل نگهدارنده مصرف بشه که 100 البته اکثرا به شکل سنتی و مانند گذشته هنوز مصرف می کنند تصمیم گیری در نوع مصرف با خودتونه
( خودم نظری ندارم )

محاسبه آنلاین بر اساس وزن
http://bestbody.ir/calculate-creatine-intake/

مرحله بارگیری : ( 5 روز اول )

معمولا
1- نیم ساعت قبل از صبحانه
2- نیم ساعت قبل از ناهار
3- نیم ساعت قبل از تمرین
4- پس از اتمام تمرین

مرحله نگهداری : ( از روز ششم آغاز میشه )

معمولا
1- نیم ساعت قبل از تمرین
2- پس از اتمام تمرین
خیلی ممنون بابت راهنماییتون
فقط ببخشید من گینر هم کنارش مصرف میکنم و شنیدم اگه کراتین به صورت مخلوط با گینر مصرف بشه اثرش بهتره بنظر شما این حرف درسته؟و اگه اینجوری بهتره بازهم باید مخلوط گینر و کراتین نیم ساعت قبل از ورزش مصرف بشه یا باید فاصله بیشتری باشه؟
و درمرحله بارگیری 15 گرم رو در چهار وعده باید مصرف بشه هر وعده باید مساوی و تقریبا کمتر از چهار گرم باشه یا یک وعده بیشتر و یک وعده کمتر باشه؟ر مرحله بارگیری ((برای من زد پنج گرم در روز))باید دو و نیم گرم قبل از ورزش و دو و نیم گرم بعدز ورزش مصرف بشه

Last edited:

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
خیلی ممنون بابت راهنماییتون
فقط ببخشید من گینر هم کنارش مصرف میکنم و شنیدم اگه کراتین به صورت مخلوط با گینر مصرف بشه اثرش بهتره بنظر شما این حرف درسته؟و اگه اینجوری بهتره بازهم باید مخلوط گینر و کراتین نیم ساعت قبل از ورزش مصرف بشه یا باید فاصله بیشتری باشه؟
و درمرحله بارگیری 15 گرم رو در چهار وعده باید مصرف بشه هر وعده باید مساوی و تقریبا کمتر از چهار گرم باشه یا یک وعده بیشتر و یک وعده کمتر باشه؟ر مرحله بارگیری ((برای من زد پنج گرم در روز))باید دو و نیم گرم قبل از ورزش و دو و نیم گرم بعدز ورزش مصرف بشه

خواهش می کنم

كراتین معمولا زمانی بهترین اثر رو داره كه همراه مواده قندی مصرف بشه . هنگام استفاده از كراتین آب و مایعات به مقدار زیاد بنوشید در كنار مصرف كراتین می توانید از مكملهای فولات، ویتامینهای B6 و B12 نیز استفاده نمایید.
در مورد مصرف همزمانش با کربوهیدرات براتون لینکی گذاشتم که می تونید مطالعه کنید
https://edcoan.ir/carbohydrates-with-a-supercharged-creatine-supplementation/

خیر در 4 وعده تقسیمش کنید ! هر چند خیلی از مصرف کنندگان اصلا به این موضوع دقت نمی کنند و در دوره بارگیری تقریبا روزی 20 گرم مصرف می کنند

وعده قبل از تمرین : با معده خالی با آب خنک مصرف کنید یا می تونید با آب انگور بخورید ( آب انار هم جواب میده )

Last edited:

amirshop

Registered User
لایک‌ها
17
سلام دوستان کسی می دونه مکمل
مکمل دی اسپارتیک اسید رو چطور میشه تهیه کرد ؟
تستسترونم 60 هست بخاطر بیماری
میزان نرمال 600 باید باشه

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
سلام دوستان کسی می دونه مکمل
مکمل دی اسپارتیک اسید رو چطور میشه تهیه کرد ؟
تستسترونم 60 هست بخاطر بیماری
میزان نرمال 600 باید باشه

درود

DAA رو از مکمل فروشی ها میشه تهیه کرد شاید داروخانه ها هم داشته باشن !

بستگی داره کپسولی می خوای بگیری یا پودر ؟! معمولا در شرایط خاص باید با دستور پزشک دوزش مشخص بشه
اگر پودری باشه معمولا 3 گرم در روز همراه با صبحونه ( یا اولین وعده غذایی که مصرف می کنید چون ممکنه مثلا ساعت 15 بیدار بشید ! )

بالا