برگزیده های پرشین تولز

میخوام برم ترکیه و نیازمند تجربیات شما هستم

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
سلام
من چند ماه دیگه میخوام با برادرم و یکی از دوستان مون بریم ترکیه
با توجه به اینکه میخوام تا میشه کم خرج باشه میخواستم از دوستان چند تا سوال بپرسم
واسه ما که 3 نفره میریم نفری چند هزینه رفت و برگشت مون میشه ؟
اگر فقط بخوایم بریم اونجا و بگردیم و لذت ببریم ( اهل کارهای اونجوری و مشروب خوری هم من و برادرم نیستیم و هدف تنها کسب تجربه و گردش سالم هست )
من گیاهخوار هستم و میخواستم بپرسم اونجا میوه فروشی هاشون به چه صورت هست ؟
چون من ابدا گوشت و تخم مرغ و شیر و هر چیز حیوانی را مصرف نمیکنم
آیا باید از اینجا چیزی با خودمون ببریم ؟
آیا اونجا چیزی خریدن مفید است ؟
به غیر از مشروب خوری و دیسکو و ... ! چه چیزهایی در سفر هست که میشه ازشون لذت برد ؟
سوال بسیار مهم
دیدم برخی جاها دوستان نوشته بودن اگر خودمون بریم بگردیم کمتر خرج داره تا با راهنمای تور بریم
با توجه به اینکه من تا حالا سفر خارجی نرفتم آیا شما توصیه یا راهکاری دارید در این زمینه ؟
لطفا هر کس رفته و تجربه ای کسب نموده انجا مطرح کنه
سپاس

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
up...............................

safaridigrtravel

Registered User
لایک‌ها
24
سلام دوست عزیز
"
ه غیر از مشروب خوری و دیسکو و ... ! چه چیزهایی در سفر هست که میشه ازشون لذت برد ؟
سوال بسیار مهم
دیدم برخی جاها دوستان نوشته بودن اگر خودمون بریم بگردیم کمتر خرج داره تا با راهنمای تور بریم "

با توجه به این مطلب بالایی که گفتید می تونم بگم که:
کشور ترکیه دارای طبیعت بسیار زیبا و مکان های تاریخی جالبی است که می تونید تو برنامه سفرتون بذارید که از مناطق جنگلی و دریایی و تاریخی ترکیه هم دیدن کنید.
اما مسئله مهم تر اینه که به کدوم یک از شهر های ترکیه قصد سفر دارید؟
و در مورد خط بعدی نوشتتون می تونم بگم که اگر با توری خواستید برید که فقط ترنسفر داره همون بهتر که خودتون محیای سفر بشید و هزینه اضافه ترنسفر رو ندید
البته خیلی مهمه که بتونید صحبت کنید حالا یا انگلیسی یا خود زبان ترکی استانبولی!که بتونید کاراهاتونو خودتون انجام بدین و نیازی به شخص ثالث و واسطه نباشه!
و اگر هم توری رو انتخاب کردید که ترنسفر و راهنمای گردشگری داشته باشه خوبه چون معمولا به تازه سفرا این مورد پیشنهاد میشه گرچه یکم هزینه بره!
ولی بهتره که اولین سفرتونو با راهنمای تور برید اگر زبان بلد نیستید!

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
سلام دوست عزیز
"
ه غیر از مشروب خوری و دیسکو و ... ! چه چیزهایی در سفر هست که میشه ازشون لذت برد ؟
سوال بسیار مهم
دیدم برخی جاها دوستان نوشته بودن اگر خودمون بریم بگردیم کمتر خرج داره تا با راهنمای تور بریم "

با توجه به این مطلب بالایی که گفتید می تونم بگم که:
کشور ترکیه دارای طبیعت بسیار زیبا و مکان های تاریخی جالبی است که می تونید تو برنامه سفرتون بذارید که از مناطق جنگلی و دریایی و تاریخی ترکیه هم دیدن کنید.
اما مسئله مهم تر اینه که به کدوم یک از شهر های ترکیه قصد سفر دارید؟
و در مورد خط بعدی نوشتتون می تونم بگم که اگر با توری خواستید برید که فقط ترنسفر داره همون بهتر که خودتون محیای سفر بشید و هزینه اضافه ترنسفر رو ندید
البته خیلی مهمه که بتونید صحبت کنید حالا یا انگلیسی یا خود زبان ترکی استانبولی!که بتونید کاراهاتونو خودتون انجام بدین و نیازی به شخص ثالث و واسطه نباشه!
و اگر هم توری رو انتخاب کردید که ترنسفر و راهنمای گردشگری داشته باشه خوبه چون معمولا به تازه سفرا این مورد پیشنهاد میشه گرچه یکم هزینه بره!
ولی بهتره که اولین سفرتونو با راهنمای تور برید اگر زبان بلد نیستید!

خب من همین جاش هم اهل مشروب نیستم
دیسکو و خانم بازی هم فعلا تو فکرش نیستم
کلا میخام واسه کسب تجربه سفر و دیدن یک کشور دیگه برم
تا وقتی خواستم برم جاهای دیگه تجربه داشته باشم

safaridigrtravel

Registered User
لایک‌ها
24
راجع به تجربه و... هم که گفتم به نظر بنده اگر زبان بلد نیستید بهتر هستش که از تور لیدر استفاده کنید برای مسافرت به شرط انتخاب شهرتون!
پیشنهاد می کنم از سایت http://turkey12.com/
دیدن کنید و یک شهر رو انتخاب کنید برای سفر و بعد از انتخاب شهر می تونید روی جاهای دیدنی شهر و مراکز خرید و راههای مسافرتی اون شهر فکر کنید.

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
up...........................

mehrzad22

Registered User
لایک‌ها
95
اول اینجا عضو بشید
بعد توی ترکیه کسی را پیدا کنید که بهتون جا بده
بعد هم بزنید به جاده و انقدر برید تا برسید استانبول

کسی هم بهتون جا نداد خیالی نیست
وقتی رسیدید برید یه هتل ارزون قیمت و بمونید

نگران چیزی نباشید

هرچی باید یاد بگیرید و بدونید رو می تونید بین راه از هم سفرها بپرسید

توی مسیر زمینی وقت برای حرف و صحبت خیلی زیاده :)

سخت نگیرید سخت نمیگذره

Elanor9

Registered User
لایک‌ها
20
دوست عزیز من بیش از 20-30 بار رفتم استانبول . جاهای دیدنی انقدری داره که به این زودی ها تموم نمیشه.بشقاب سبزیجات قیمتاشون از 15لیر شروع میشه تا به بالا.
قیمت میوه و سبزیجات تو میوه فروشی ها بسیار مناسب هستش و خیلی خوشمزه و به صرفه .
افتضاح ترین جاش آکسارای هستش که پیشنهاد میکنم اونجا نرو.
هتل از 40 الی 50 دلار شروع میشه تا شبی 300 دلار.اگه 3نفر برید بهتره هتل آپارتمان بگیرید به صرفه تره
اگه سوالی بود در خدمتم

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
منم پیشنهاد میدم زمینی برید حالا که میخواهید فقط از خود سفر لذت ببرید.
با تموم شدن امتحانات هم بیشتر تورهای زمینی خانوادگی میشه و طی سفر حسابی بهتون خوش میگذره اگه همسفرای خوب و تورلیدر خوب داشته باشین. فقط طاقت چهار روز اتوبوس سواری (دو روز رفت و دو روز برگشت) رو باید داشته باشین.
تجربه مهم اول : نتیجه هر سفر (چه کوتاه مدت چه بلندمدت-چه دور چه نزدیک) کسب تجربیات متفاوت با زندگی عادی و روز مره است. اگه این جمله رو تو ذهنت داشته باشی حتی سختی های سفر هم برات لذت بخش میشه.

تجربه مهم دوم : چه هوایی بری و چه زمینی در معابر عمومی از هموطنای خودت به شدت دوری کن (تاکید هزارباره) . میتونی با تور بری اما توی استانبول خودتون جدا شید و برای گردش برید.کافیه خیلی کم انگلیسی بدونی یا حتی ترکی خودمون دیگه مشکلی نداری.

بالا