برگزیده های پرشین تولز

نصب ویندوز 98 روی ایکس پی

yehnafar

Registered User
لایک‌ها
0
اقا ایا امکان نصب 98 روی ایکس پی هست به شکلی که ایکس پی مشکلی پیدا نکنه؟
من یه درسی دارم که نرم افزارش مال عهد بوقه و باید روی 98 نصب بشه ولی الان اییکس پس رو نصب دارم. حالا چه جوری باید روی این ایکس 98 رو نصب کنم که ایکس پی از دست نره؟
ممنون میمشم راهنمایی کنین. :blink: :blink: ;)

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
كاري نداره عزيز دل برادر يك OS Selector 8.0.909 نصب كن بعدش با كمك اون البته روي يك درايو غير درايو اكس پي 98 رو نصب كن البته يك راه ديگه رسيدن به ويندوز 98 هم است كه اگه يكمي دقت نكني كاردست ميدهد و اون اينكه با تغير ستاپ مادربرد با 98 بوت كني و بالا بياي و بعد 98 رو يك درايو غير داريو اكس پي نصب كني بعد حال اين بار با سي دي اكس پي بوت كني بالا بياي ولي اين كار رو توصيه نمي كنم چون با يك كمي بي دقتي مي افتي تودردسر اون راه اولي خيلي مطمئن تره براي رسيدن به ويندوز 98 :cool:
يك نگاهي هم به ميدون هاي جنگ زير بكني بد نيست
انجمن حمایت از جک و جونور های پی تی(ورود سیبیلوها ممنوع)
پرشنطولض پسره یا دختر؟
اعلان جنگ به سیبیلوها
داره بدجوري جنگ مغلوبه ميشه ها :happy:

Segments

Guest
لایک‌ها
0
سلام...
اگه با ويندوز بيشتر آشنايي داشته باشي اين لينك آموزش تا حدي ميتونه كارت رو راه بندازه...
http://www.yarantoos.com/forum/viewtopic.php?t=469
موفق باشيد...
امير

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
مساله اينه که 98 حتماً بايد روی اولين پارتيشن نصب بشه و گر نه بالا بيا نيست چون محدوديت 1024 سيلندر داره در حالی که ايکس پی و 2000 ميتونن از رويه پارتيشن پرايمری دوم هم بوت بشن.در مورد او اس سلکتور هم مواظب باش خيلی وقتا فايلهای 98 رو به يه زير شاخه که خودش ميسازه انتقال ميده که اين خيلی از مواقع دردسر ساز ميشه.

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
راحت ترین کار اینه که بعد از نصب ویندوز 98 با CD ویندوز XP کامپیوتر رو راه اندازی کنید و داخل system recovery تایپ کنید fixmbr و خلاص! :)

yehnafar

Registered User
لایک‌ها
0
اين خلاص يعني چي؟ يعني اون موقع هم 98 دارم و هم ايكس پي؟

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
بله خلاص یعنی هم ۹۸ دارید و هم XP :D

yehnafar

Registered User
لایک‌ها
0
آقا من هنوز می ترسم نصب کنم. ولی چون این پروژه لا مصب رو باید حتما تحویل بدم باید قطعا بتونم 98 رو نصب کنم تا نرم افزارش نصب بشه.
در واقع من می خوام از روشی که دوستمون irgamer گفته:
راحت ترین کار اینه که بعد از نصب ویندوز 98 با CD ویندوز XP کامپیوتر رو راه اندازی کنید و داخل system recovery تایپ کنید fixmbr و خلاص!

استفاده کنم. ولی از طرفی آخه این هم در بالا گفته شده:

مساله اينه که 98 حتماً بايد روی اولين پارتيشن نصب بشه و گر نه بالا بيا نيست چون محدوديت 1024 سيلندر داره در حالی که ايکس پی و 2000 ميتونن از رويه پارتيشن پرايمری دوم هم بوت بشن

حالا منم ویندوز ایکس پیم رو درایو سی نصبه. با این وضعیت نمی دونم با توجه به این نکته باز هم می تونم 98 رو با همون روشی که irgamer عزیز گفته روی همون درایو سی نصب کنم و داخل system recovery تایپ کنم fixmbr و خلاص؟ کاشکی خود irgamer بیاد و جواب بده. :( :(

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از yehnafar :
آقا من هنوز می ترسم نصب کنم. ولی چون این پروژه لا مصب رو باید حتما تحویل بدم باید قطعا بتونم 98 رو نصب کنم تا نرم افزارش نصب بشه.
در واقع من می خوام از روشی که دوستمون irgamer گفته:

استفاده کنم. ولی از طرفی آخه این هم در بالا گفته شده:

حالا منم ویندوز ایکس پیم رو درایو سی نصبه. با این وضعیت نمی دونم با توجه به این نکته باز هم می تونم 98 رو با همون روشی که irgamer عزیز گفته روی همون درایو سی نصب کنم و داخل system recovery تایپ کنم fixmbr و خلاص؟ کاشکی خود irgamer بیاد و جواب بده. :( :(
اين درايو سي تو خلوت كن و اگه تونستي نزديك 1 گيگ جا خالي كني با سيستم كامندر دو قسمتش كن و بعد نصب كن ولي راحت و بي دردسر تر همون او اس سلكتوره چون خودش مديريت بوتو به عهده ميگيره مشكلي پيش نمياد و مي خواد رو سي نصب بشه يا جايه ديگه! ;)

khalilipour

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mehrdad1355 :
كاري نداره عزيز دل برادر يك OS Selector 8.0.909 نصب كن بعدش با كمك اون البته روي يك درايو غير درايو اكس پي 98 رو نصب كن البته يك راه ديگه رسيدن به ويندوز 98 هم است كه اگه يكمي دقت نكني كاردست ميدهد و اون اينكه با تغير ستاپ مادربرد با 98 بوت كني و بالا بياي و بعد 98 رو يك درايو غير داريو اكس پي نصب كني بعد حال اين بار با سي دي اكس پي بوت كني بالا بياي ولي اين كار رو توصيه نمي كنم چون با يك كمي بي دقتي مي افتي تودردسر اون راه اولي خيلي مطمئن تره براي رسيدن به ويندوز 98 :cool:
يك نگاهي هم به ميدون هاي جنگ زير بكني بد نيست
انجمن حمایت از جک و جونور های پی تی(ورود سیبیلوها ممنوع)
پرشنطولض پسره یا دختر؟
اعلان جنگ به سیبیلوها
داره بدجوري جنگ مغلوبه ميشه ها :happy:
:ph34r: جمع سيبيلوها در حال افزايش است . سيبيل سمبل مردانگيه.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از irgamer :
اگر جواب مطمئن میخوای به ترتیب این راهنما رو دنبال کن :) :
http://www.petri.co.il/install_windows_98_after_windows_xp.htm
البته این به شرطیه که Windows XP روی یک پارتیشن Fat32 نصب باشه ها.
اينم متن اصليش ولي راه اصلي و راحت او اس سلكتوره
تازه پدر امرزيده من جا تو بودم از اول يه سري نصب مي كرده بودم رفته بود مگه چقدر كار داره من 3ويندوز با كلي درايور (پرينتر اسكنر كارت ويدئو....راحت در 6 ساعت +كلي نرم افزار نصب كردم همين يه ماه پيش اونم واسه خودم چقدر بابا تو بي كاري ها :D
How can I install Windows 98 after Windows XP?

This procedure assumes that Windows XP is installed on drive C:

Drive C: must be FAT16 or FAT32 to be able to install Windows 98 after XP is already installed. The 98/Me installation routine cannot write to an NTFS partition.

You must have a second hard disk or partition formatted for FAT16/32 in order to be able to install Windows 98/Me.

As always, installing 98/Me to the same partition as Windows XP is Not recommended!

I recommend the use of a Windows 98 Startup disk for this procedure. You should ensure that DEBUG.EXE is on your Startup disk. On a 98 Startup disk, created from Add/Remove Programs, its in the EBD.CAB file on the Startup disk. For a 98 Startup disk created from FAT32EBD.EXE its on the floppy

Installing Windows 98
Use a Win98 Startup disk (with CD support) to boot your computer.

Insert your Win98 CD into the CD Rom drive.

At the A: prompt type X:\Win98\Setup.exe where X: is your CD-ROM drive.

Proceed with the install. When prompted for the install location, you'll see C:\Windows.000. Choose Other directory and change this to the drive you wish to install 98 to and name the folder Windows (or something else if you prefer).

Complete the Win98 install. Allow the computer to boot into Win98.

Repairing the Windows XP Boot Loader
Create a Win98 Startup Disk

Create a Notepad file with the following entries, exactly as shown:

L 100 2 0 1
N C:\BOOTSECT.DOS
R BX
0
R CX
200
W
Q

Save the file to the Win98 Startup Disk as READ.SCR

Boot the computer with the Win98 Startup Disk and at the A: prompt type

DEBUG <READ.SCR

Steps 1 - 4 create the BOOTSECT.DOS file needed to boot Win98. You may need to use the ATTRIB C:\BOOTSECT.DOS -S -H -R command if BOOTSECT.DOS already exists and you get an error when trying to recreate it.

Configure your computer to boot from the CD drive. This is done in the BIOS, or your computer may offer the option at startup if it detects a bootable CD. If your computer does not support booting from CD-Rom, you should also be able to boot with a 98 Startup disk, and run WINNT.EXE from the I386 folder of your XP CD.

Insert your XP CD and boot from it.

You'll see some files being copied, then you'll be presented with a choice of installing or repairing an existing installation. Choose Repair.

You'll be asked which XP installation you want to log into. Enter 1. There is usually only one installation.

You'll be prompted for the Administrator password. For Home, the default password is blank, so just hit Enter. For Pro, enter the same password you did during setup for the Administrator account (this is not the same as the password for an Admin level account. It must be the Administrator account password).

At the C:\Windows prompt, type FIXBOOT. You'll be prompted to confirm. Do so.

When FIXBOOT is finished, remove the XP CD and type EXIT and the machine will reboot.

Reconfigure your computer to boot from the hard drive if necessary.

You will now get the XP Boot loader with your choice of operating system.

Note: This tip was originally written by Doug Knox.

ComEager

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اساتيد ببخشيد سوال بي ربط مي پرسم ولي ميشه يه نفر به ما بگه اس سلكتور ديگه چيه؟

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
OS Selector یکی از برنامه هایی است که امکان نصب و اجرای چندین سیستم عامل رو میده.(بیش از مقدار و نوعی که یک Boot Loader عادی از پسش بربیاد)

ComEager

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دست شما درد نكنه!
خدا عمرت بده جوون!!!!

بالا