• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

همه چيز در مورد احمد شاملو

mbf

Registered User
لایک‌ها
7
اشتباه مي‌كنيد، فردوسي كه توده‌اي خائن به ميهن نبود تا از اين كارها خوشش بيايد!
مگر شاملو بود؟
نمی دانم چه چیز باعث شده که در این تایک شاملو با فردوسی در مقابل هم قرار بگیرند؟
ولی این سوال من را جواب دهید تا بهتان ثابت کنم شاملو چقدر بزرگ بود و چقدر فردوسی به نسبت از این مقام دور

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
به نقل از mbf :
مگر شاملو بود؟
نمی دانم چه چیز باعث شده که در این تایک شاملو با فردوسی در مقابل هم قرار بگیرند؟
ولی این سوال من را جواب دهید تا بهتان ثابت کنم شاملو چقدر بزرگ بود و چقدر فردوسی به نسبت از این مقام دور

دوست من نياز به اثبات چيزي نيست
استاد شاملو در اين سخنراني همه چيز را توضيح داده است .

mbf

Registered User
لایک‌ها
7
ممنون می خوانم نظر می دهم
متشکر بهروز جان که مستند کار می کنی

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
به نقل از AtoorPat :
شما به تنها مدركي كه براي اثبات سخنتان اشاره كرديد گفتار ناصرپورپيرار بود. آن هم بدون كوچكترين اشاره‌اي به صفحه‌اي و پاراگرافي از كتابهاي او. اصولا هنگاميكه درخواست مدرك و سند مي‌شود، پاراگراف مربوطه به همراه شمارهء‌ رويه(صفحه) آورده مي‌شود تا مورد داوري قرار گيرد. آدرس و نشاني روي هوا دادن را سند و مدرك نمي‌گويند.

چون ديدم بگونهء كلي نظر داديد من نيز چنين كردم و گفتم كه نوشته‌هاي پورپيرار سنديت ندارد. اما براي اينكه به من و ديگر دوستان ثابت كنيد كه ايشان دانشمند(به گفتهء‌شما) هستند، دست كم چند نكته از گفته‌هاي ايشان بياوريد كه درست باشد (از همان كتابهاي تاملي بر تاريخ) . گمان نمي‌كنم از بين 5 جلد كتاب ايشان نتوان چند نكتهء‌ درست استخراج كرد! مگر آنكه براستي آدمي دروغگو و خيالپرداز باشد كه حتي به اندازهء انگشتان يك دست هم سخن راست نگفته است!

كتب پژوهشي ؛ نامه هاي عاشقانه يا صفحه حوادث روزنامه ها نيستند كه با خواندن يك خط شان بشود به همش پي برد . شما هم اگر براستي اهل تحقيق بودي به جاي اين حرفها و نعل وارونه زدن لاقل چند ورقش را ميخواندي و بر مي گشتي و در موردش صحبت ميكردي .

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
به نقل از AtoorPat :
شما به تنها مدركي كه براي اثبات سخنتان اشاره كرديد گفتار ناصرپورپيرار بود. آن هم بدون كوچكترين اشاره‌اي به صفحه‌اي و پاراگرافي از كتابهاي او. اصولا هنگاميكه درخواست مدرك و سند مي‌شود، پاراگراف مربوطه به همراه شمارهء‌ رويه(صفحه) آورده مي‌شود تا مورد داوري قرار گيرد. آدرس و نشاني روي هوا دادن را سند و مدرك نمي‌گويند.

چون ديدم بگونهء كلي نظر داديد من نيز چنين كردم و گفتم كه نوشته‌هاي پورپيرار سنديت ندارد. اما براي اينكه به من و ديگر دوستان ثابت كنيد كه ايشان دانشمند(به گفتهء‌شما) هستند، دست كم چند نكته از گفته‌هاي ايشان بياوريد كه درست باشد (از همان كتابهاي تاملي بر تاريخ) . گمان نمي‌كنم از بين 5 جلد كتاب ايشان نتوان چند نكتهء‌ درست استخراج كرد! مگر آنكه براستي آدمي دروغگو و خيالپرداز باشد كه حتي به اندازهء انگشتان يك دست هم سخن راست نگفته است!
نياز نيست من اثبات كنم . چون ايشان بر اهل فرهنگ شناخته تر از آن است كه شما تصور ميكنيد .
شما كه مي فرماييد چند جلد كتاب ايشان يك مشت مهملات و تصورات باطل و توهمات اين نويسنده است بايد ادعايتان را ثابت كنيد .

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
به نقل از AtoorPat :
از زور ترياك‌كشي آب بيني‌اش هميشه جاري بود!

اول از همه اينكه شاملو مواد مخدر مصرف ميكرد اما ترياك نمي كشيد . شما يه چيزي به گوش ات خورده اما درستش را نمي داني .

دوم اينكه اغلب هنر مندان بزرگ به اينگونه مواد اعتياد دارند . چه در ايران چه در بيرون از ايران . اين قاعده تقريبا همه گير است .
من نمي خواهم از اساتيد بزرگ موسيقي و ادبيات نام بياورم اما درصد بسياري از آنها اين مواد را استعمال ميكنند . اگر نام آنها را بخواهيد ميتوانم در جايي ديگر برايتان بنويسم كه اينجا بدليل آنكه اعلام اين نام ها باعث بوجود آمدن خدشه به شخصيت آن بزرگان است همچنين ممكن است براي جوانتر ها هم كه به اين اساتيد علاقه دارند باعث بروز مشكلات ذهنيتي در مورد اين اشخاص گردد ؛ خودداري ميكنم . شما هم كار درستي نكرديد كه اين موضوع را نوشتيد چون شما خواستيد اين موضوع را به عنوان يك ضعف بزرگ براي شاملو حساب كنيد درصورتيكه اين مسائل بين اساتيد تقريبا همه گير است .

AtoorPat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
احتمالا هنوز به گوش برخي نرسيده است كه شاملو بجز مواد مخدر، دائم الخمر هم بود و با وجود اينكه بيماري قندي داشت اما باز هم مشروب مي‌خورد. از بس به همه چيز معتاد بود كه خرفت شده و نمي‌دانست كه مشروب براي بيماري قندي سم است و نبايد خورد كه نهايتا به پايش زد و لنگان لنگان پايش سياه شد و مجبور به جراحي گرديد!

آنگاه اين آدم نادان چپي ضد ايراني در بارهء روانشاد فردوسي و ديگر بزرگان ايران نظر هم مي‌داد! و شگفت آنكه اسطوره‌هاي شاهنامه را زاييده خيال فردوسي مي‌دانست!

شاملو اگر كمي منابع ادبي و تاريخي ايراني را مي‌شناخت هيچگاه اينچنين سخن گزافي را عنوان نمي‌كرد و مي‌فهميد كه بجز روانشاد فردوسي در همهء متنهاي پيشين اين اسطوره‌ها امده است. يا شايد مي‌دانست و مخصوصا اينگونه مي‌گفت كه با توجه به چپي بودنش دور از انتظار نيست!

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
به نقل از AtoorPat :
احتمالا هنوز به گوش برخي نرسيده است كه شاملو بجز مواد مخدر، دائم الخمر هم بود و با وجود اينكه بيماري قندي داشت اما باز هم مشروب مي‌خورد. از بس به همه چيز معتاد بود كه خرفت شده و نمي‌دانست كه مشروب براي بيماري قندي سم است و نبايد خورد كه نهايتا به پايش زد و لنگان لنگان پايش سياه شد و مجبور به جراحي گرديد!

آنگاه اين آدم نادان چپي ضد ايراني در بارهء روانشاد فردوسي و ديگر بزرگان ايران نظر هم مي‌داد! و شگفت آنكه اسطوره‌هاي شاهنامه را زاييده خيال فردوسي مي‌دانست!

شاملو اگر كمي منابع ادبي و تاريخي ايراني را مي‌شناخت هيچگاه اينچنين سخن گزافي را عنوان نمي‌كرد و مي‌فهميد كه بجز روانشاد فردوسي در همهء متنهاي پيشين اين اسطوره‌ها امده است. يا شايد مي‌دانست و مخصوصا اينگونه مي‌گفت كه با توجه به چپي بودنش دور از انتظار نيست!
حالا چرا اينقدر عصباني مي شوي .
نكن پسر جان
حرف مرا نفهميدي .
من گفتم معتاد بودن يا نبودن يكنفر ربطي به بعد ادبي اش ندارد .

حالا يك سوال ديگر بپرسم ؟ اين همه ميگويي چپ چپ / ميشود براي آگاهي ما بفرمايي چپ يعني چي ؟؟؟

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
به نقل از AtoorPat :

از آنجائيكه معلوم است هنوز بچه سال هستي و حرفهاي بالاتر از سنت را به غلط ميگويي و در تاپيك بالا هم گفتم كه فقط يه چيزي به گوش ات خورده
ما يك ضرب المثلي داريم كه ترجمه اش چنين است " شنيدي موي گربه را مي چينند اما نمي داني از كجايش "

بايد براي اطلاعت عرض كنم كه آنهايي كه معتاد به مواد مخدر هستند نمي توانند دائم الخمر باشند . چون اين دو تيپ ماده با هم تناقض دارند و استعمال هر دوي اينها با هم باعث بروز over - doze و بعضا باعث مرگ فرد استعمال كننده مي گردد . چون مصرف همزمان الكل با ساير فرآورده هاي مخدري باعث تشديد علايم مسموميت مي گردد .
پس حرفي بزن كه لاقل مسخره نباشد پسر جان - اينجا احتمالا چهار نفر پزشك و يا كساني كه سابقه مصرف دارند هم گذر ميكنند .
در ضمن درصدد امتحانش هم بر نيا .

mbf

Registered User
لایک‌ها
7
AtoorPat عزیز ببین من وقتی حرفی می زنم با شخصیت واقعی می زنم
شما اگر خیلی حرف برای گفتن دارید لطفا آدرس سایت یا وبلاگتان را بدهید و خودتان را معرفی کنید و سابقه ادبیتان را نیز
تا ببینیم که چقدر اصلا صلاحیت دارید در ارتباط با شاملو حرف بزنید و گرنه دقیقا با نظر بهروز موافقم که اصلا اینهایی که شما گفتید هیچ ارتباطی با سابقه ادبی ایشان ندارند بر فرض صحت

من خودم را اصلا در اندازه این نمی بینم که از شاملو حتی تعریف بکنم چه رسد به انتقاد الان هم که می بینید ، دارم جسارت می کنم که در مقام به اصلاح تایید ایشان بر امده ام و گرنه من کجا و صحبت از بزرگی به مانند شاملو کجا بله حرف زدن راحت است ولی به پای عمل ...
گفتم که عزیز من ایشان اصلا جانی و جنایت کار ، شما بهتر می توانید برای میهن خودتان فخر بخرید بفرمایید ، تماشا می کنیم

ولی با کمال تاسف و با تمام حسن نیتی که سعی می کردم برایتان قایل شوم آخر باز به همین نتیجه می رسم که شما یکی از همان عزیزان گمراهی هستی که دانسته و یا ندانسته در صدد ضربه زدن به کسانی مثل شاملو هستید که خیال خامیست.
ولی با عرض شرمندگی خدمتتون می گویم که شاملو را برای ما بر خلاف کسان دیگر روایت نکردند
ما از شاملو نشنیده ایم
ما شاملو را زندگی کردیم و دیدیم و شناختیم
کسی که تا به این حد جرات و جسارت داشت که در عمق فاجعه از فاجعه بگوید بدون ترس از عاقبتش
شاملو حقیقتی بود که به قول بهروز عزیز اگر سن و سالتان قد داده باشد شما نیز دیده بودید و از شنیدهایتان صحبت نمی کردید

عزیز من چه می دانید که بر سر کسی که چنین کند چه میاید
چه می دانید که چه ها باید بشنود و چه چیزها باید تحمل کند و چه بلاها باید از سر بگذراند تا بشود شاملو
چی می دانی
گوشه گود نشسته ای می گویی لنگش کن
ببینم چقدر خود شما توان نزدیک شدن به چنین عملی را داری؟

با قیاس خواهی فهمید که شاملو که بود
دیگر دارد از این بحث حوصله ام سر می رود

چون لحضاتی فکر می کردم قصد دیگری دارید که می توانستم بستایمش
ولی با کمال تاسف هر لحظه بر من واقعیت گفتارتان روشن می شود

عزیز من هدایت خودکشی کرد
آیا می گوید به این دلیل آثار او اصلا ارزشی نداشت؟
ولی من می گویم خودکشی او مهری بود بر تمام گفته هایش

این گفته شما مرا یاد یک معمایی می اندازد که دوستی در وبلاگی چندین سال پیش مطرح کرده بود
عین اون جریان را یادم نیست تعریف کنم ولی داستان از این قرار بود که سه سیاست مدار را بدون گفتن اسم معرفی می کرد که مثلا به این شرح بود
اولی آدم دائم و الخمری بود و سیگاری و وقت نشناس و مشکلات زیادی را اعم از روانی بودن و با خانواد مشکل داشتن رو برای این کاراکتر معرفی کرده بود که همگی بر اساس اسناد تاریخی بود
سومی کسی بود که اصلا لب به سیگار و الکل نمی زد و مبادی آداب بود و وقت شناس و از این حرفا
کاراکتر دوم یه چیزی بین این دوتا بود

بعد سه تا اسم گفته بود که یکی هیتلر و چرچی و سومی رو هم یادم نمیاد ولی یادمه کسی بود که به عنوان شخصت خوب می شناختمش

بعد از طرح سوال و نام بردن از این سه شخصیت معما را حل می کرد
که در اون سالها خیلی روی فکر من تاثیر گذاشت
بگذریم ولی فقط می خواهم به این نتیجه برسانمتان که دقیقا همان کاراکتر وقت شناسی که لب به الکل و این جور قضایا نمی زد کسی نبود جز هیتلر و نفر دوم و سوم رو هم که دیگر حدسش ساده هست

عزیز من این متن را اگر پیدا کردم کاملش را برایتان می فرستم ولی غرض این است که این گفته شما اصلا نمی تواند ملاک خوب یا بد بودن کسی باشد
و یا اینکه شخصیت ادبی این بزرگ مرد را زیر سوال ببرد حتی بر فرض قبول گفته شما

در جمعی بودیم که خیلی بحث پست مدرن و این جور مسائل بود
که بیشتر جوانان روی این مباحث تاکید داشتند و جوانانی بودند که می شناختمشان که زندگیشان را روی مطالعه و تحقیق گذارده بودند و عزیزان پیشکسوتی هم بودن که در این زمینه صاحب نظر بودن و رد و یا تایید می کرند با دلیل و مدرک وچند بقولی پیر غزل هم در بینمان بودند و می شنیدند
و بعد از کلی بحث و تبادل نظر یکیشان تاب نیاورد و گفت
من تنها افتخارم این هست که هیچ کتابی در این عرصه به جز حافط و مولانا و فردوسی و چند تا اسم قطار کرد نخوانده ام و از این اراجیف دوری گزیده ام
ببینید استدلال را
می گفت افتخارم این هست که به غیر از اونها هیچ چیز نخوانده ام و بسیار هم تاکید کرد

من به شما دوست کم سن و سالم و یا شایدم هم سن و سال این عزیزی که مثال آوردم پیشنهادم این هست که بروید بخوانید لطفا و سعی کنید چیزی حتی شبیه انجام دهید و بشناسید تا متوجه بزرگی افراد و اعمال انجام دادهشان بشوید

ashena55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
قسمتی که مشخص کردم به چه زبونیه ؟ و چه معنی میده ؟
...................................................................
...................................................................

مرا با شکوه و تسبیح و تعظیم
از خاطر می گذرانند
و چون خواهند نام ام را بر زبان آرند
زانو بر زمین می گذارند:

-El Cristo Rey!
Viva el Cristo Rey!"

و درد
در جان اش
به تبسمی عمیق
شکوفید

....

.........................................................
مرد مصلوب
مدایح بی صله - نشر زمانه

ashena55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
Atoorpat عزیز!
چپ را تعریف نکردید؟
و اینکه در مقابل چپ چه کسانی هستند؟

ashena55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از behroozsara :
اين كلمه با اعراب كسره پ / كسره لام / فتحه گ / به معناي آواز انگشتان و يا آواز زنجير اطلاق ميگردد .
به نظرت مفهوم شعر چیه؟
و پلنگگ چه ارتباطی با قاشقک داره؟!

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
به نقل از ashena55 :
دوست من
اگر نبودم كه نمي نوشتم .
من به واسطه ي استادم با ايشان ارتباط داشتم . چندين بار نزدش رفته بودم . حتي آثارم را هم ديده بود . همان ايشان بود كه به من پيشنهاد كرد همه آنها را دور بريزم و فقط مطالعه كنم . و چه خوب گفت .

البته باز هم مي گويم و تاكيد فراوان دارم :
مصرف يك ماده مخدر يا شرب محسولات الكلي اصلا ربطي به بعد ادبي شخصي ندارد .

هدايت هميشه مشروب مصرف ميكرد . بايد بگوييم هدايت آدم مزخرفي بود ؟؟؟
البته بسيار هستند كه ميتوانم مثال بزنم اما چون در قيد حيات هستند و از قضا بسيار هم انسانهاي محترمي هستند نمي توانم نامشان را در محل عمومي كه محل گذر اشخاص مختلف است بر زبان بياورم .

اين چه دليل احمقانه اي است براي رد يا تاييد يك نفر .
جيمي هندريكس همواره كوكائين مصرف ميكرد و از طرفي يكي از بزرگان و صاحب نظران سبك راك بود . تاليفات بسياري دارد و تاليفاتش در دانشگاههاي بزرگ موسيقي تدريس ميشود . ميتوانيم به صرف اينكه كوكائين مصرف ميكرد كتابهايش را هم از دانشگاه حذف كرد ؟

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
به نقل از mbf :
AtoorPat
و بعد از کلی بحث و تبادل نظر یکیشان تاب نیاورد و گفت
من تنها افتخارم این هست که هیچ کتابی در این عرصه به جز حافط و مولانا و فردوسی و چند تا اسم قطار کرد نخوانده ام و از این اراجیف دوری گزیده ام

دوست من
اين بنده خدا كه باز هم خيلي خوب بوده .
من خيل عظيمي از اينان را مي شناسم كه حتي همين مقدار را هم مطالعه نكرده اند و باز هم تاكيد ميكنند بر سخنان خود .
كساني كه معتقد هستند هر آنچه را كه بدان نياز دارند بر آنها وحي ميشود و اصلا لازم نيست براي دفاع يا رد شاعري مانند فردوسي و هر اديب ديگري حتي يكبار شاهنامه يا آثار آنان را به دست بگيرند .

ashena55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از behroozsara :
من به واسطه ي استادم با ايشان ارتباط داشتم . چندين بار نزدش رفته بودم . حتي آثارم را هم ديده بود . همان ايشان بود كه به من پيشنهاد كرد همه آنها را دور بريزم و فقط مطالعه كنم . و چه خوب گفت .

خیلی جالب شد
خونه خودش رفتی ؟
از دیدارهات بگو ، از همون دیدار اول!
از نحوه سلوک و برخوردش ، حرفاش و....

یکی از آرزو های من ملاقات شاملو بود که نشد

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
به نقل از ashena55 :
خیلی جالب شد
خونه خودش رفتی ؟
از دیدارهات بگو ، از همون دیدار اول!
از نحوه سلوک و برخوردش ، حرفاش و....

دوست من
در خانه اش يكبار و در مكانهايي كه استادم رفت و آمد ميكرد چندين بار
ديدار اول در خانه استادم بود .
ديداري كه هيچگاه فراموشم نمي گردد . چون من نمي دانستم كه قرار است استاد آنجا بيايد و وقتي از در وارد شد من شوكه شدم . ديداري كه انتظارش را هم نمي كشيدم . مخصوصا هم مرا بي اطلاع گذاشته بودند . شايد باور نكني . اما آن سالها سنم هم خيلي پايين تر از امروز بود و شاملو برايم بت بود . نه اينكه امروز ارزشي ندارد . نه اما خوب توي آن سن و . . . نمي دانم منظورم را مي فهمي .
البته براي من خوشايند نيست كه در مورد ديدار با ايشان چيزي بنويسم . همانطور كه از آغاز تاپيك اگر دقت كرده باشيد در اين مورد مطلبي ننوشتم . چون به نوعي شايد خودنمايي محسوب گردد ولي خب نوشته هاي يك انسان بي اطلاع ، متعصب و متهجر باعث شد كه سخن بدين جا كشيده شود .

مهر ورزيد اگر خواستار اطلاعات بيشتر بوديد با پيام دادن يا اينكه در فضايي خصوصي مانند ياهو مسنجر در خدمت شما باشم .

در ضمن آرزوي شما ميتواند برآورده شود .
شما در آثار ايشان ميتوانيد روزانه دهها بار ايشان را ملاقات كنيد .
به گفته خود ايشان و اغلب بزرگان هنر ؛ اشعار و نوشته هاي اين شاعران و نويسندگان عين زندگي ايشان است و همه چيز را در اين آثار ميتوانيد ببينيد .
من آخر هر هفته ( اگر توفيقي باشد ) به امامزاده طاهر ميروم . آنجا احساس خوبي به من دست ميدهد .
ديدار استاد شاملو / استاد بنان / . . . .
اگر تمايلي داشتيد ميتوانيم آنجا با هم ملاقاتي كنيم .

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
به نقل از ashena55 :

احمد شاملو :
من به اين حقيقت معتقدم كه شعر برداشت هايي از زندگي نيست بلكه يكسره خودِ زندگي است

AtoorPat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
درود بر ايران دوستان

من نمي‌دانم دانستن سنم چه تاثيري در روند نكته‌هاي گفته شده دارد اما براي اينكه جوانان امروز با دنياي جوانان پيش از انقلاب آشنا گردند ناچارم اشاره كنم كه من نيز از همان جوانان پيش از انقلاب هستم.

دربارهء‌ شاملو و اينكه استعمال مواد مخدر به همراه مشروب چه تاثيري بر بدن دارد همين اندازه اشاره كردم كه آغاز آن با درد پاي شاملو و نهايتا منجر به مرگش شد. من هيچگاه نمي‌گويم مشروب خوردن بد است اما براي كسي كه خود را روشنفكر مي‌داند و مرض قند دارد خوردن مشروب سم است. متاسفانه چون روشنفكر ما مشكلات خانوادگي و رفتاري در جامعه داشت، مغزش از مصرف اين مواد زايل شده بود و براي آنكه بتواند براي خود جاي پايي در بين بزرگان ادب ايرانزمين بيابد گمان مي‌كرد با تخريب فرهنگ و تاريخ ايرانيان مي‌تواند خود را بالا بكشد! ايشان چنان دشمن فرهنگ ايران بودند كه هر چيزي كه دربارهء‌ عظمت فرهنگ ايران گفته مي‌شد را با مسخرگي و ريشخند و لمپني رد مي‌كرد.
همانگونه كه اهل پژوهش مي‌دانند موسيقي سنتي ايراني هفت دستگاه دارد كه تنها دوتاي آنرا در همهء جهان غرب مي‌توان يافت. يعني گام ماژور و گام مينور غربيان، دو دستگاه ايراني است و بقيهء دستگاههاي ايراني را آنان ندارند!
اما شاملو كه همواره از شكوه فرهنگي ايراني آزرده بود با مغز ناقص و خرفت‌ و كوته‌نظرش نامي بسيار زشت براي موسيقي ايراني بكار مي‌برد! اين نام چنان زشت است كه شرم دارم بر زبان آورم اما ناچار از گفتنش هستم. اين روشنفكر چپي دربارهء‌ موسيقي ايراني لفظ "چُس ناله" را بكار مي‌برد!!

اي ننگ و شرم بر هر چه چپي ضد ايراني و ايران‌ستيز بيگانه پرست است! خاك بر سر مزدوران شوروي سابق!

يا زماني كه برايش چايي كم رنگ مي‌آوردند چنين اصطلاحي را بكار مي‌برد: اين كه مثل آب كس رقيه هست! (شرمنده كه زبان پاك ايرانيم را ناچار شدم به اراجيف اين مردك كثيف بيالايم)

اگر شاملو هميشه در توالت بوده و زندگيش با همين افكار مملو بوده و او را روشنفكر هم مي‌دانند پس واي به حال طرفدارانش. روشنفكرش كه اين باشد از عاشقان سينه چاكش نمي‌توان بيش از اين انتظار داشت!

كسي كه دشنام و ناسزا هميشه ورد زبانش بوده و آب بيني‌اش همواره جاري، ببينيد حزب توده چگونه او را بعنوان نمادي از استاد فرهنگ به جوانان ما كه هنوز فرصت پژوهش در درياي كرانه ناپيداي فرهنگ و هنر و تاريخ ايراني نيافته‌اند، مطرح مي‌كرده است.

دربارهء چپي پرسش شد كه خدمت پرسشگر گرامي عرض كنم كه اين اصطلاح در زمان رژيم پيشين درست شد و منظور چپ آخوندي امروزي نيست. منظور كمونيست‌ها و سوسياليست‌ها و بويژه توده‌اي‌هاي خائن به ايران است. چپ آن زمان همواره قبله‌گاهش شوروي سابق بوده است و بر طبق فرمان لنين كه براي كمونيستها گفته بود با جنگ و كشتار نمي‌توانند كشورهاي با قدمت تاريخي را همچون شوروي(در زمان استالين كشتار خونين ميليوني انجام شد كه چپيان ما امروزه نكته‌اي از آن نمي گويند!!) بگيرند و مي‌بايد از راه فرهنگ وارد شوند(تنها كشوري هم نام مي‌برد ايران بوده است!) ، اين چپيان هم تا مي‌توانستند ايران و فرهنگ ايراني را كوبيدند. 70 سال با همهء توان به فرهنگ ايراني تاختند كه نهايتا روشنفكر ادبي مانند شاملو را ساخته و پرداخته كردند.
از نمونه‌ها زياد داريم مانند ناصر پورپيرار و...

شگفت اينجاست اينان كه تا اين اندازه دشمن فرهنگ و تاريخ ايران هستند(بفرمان لنين) خبر ندارند كه براي فرمان پتر كبير كه رسيدن روسيه به آبهاي گرم خليج فارس از طريق نابودي ايران بوده، قدم برداشته‌اند. و هيچكدامشان كوچكترين اطلاعي از تاريخ و فرهنگ ايران ندارند. يكنفر چپي باسواد پيدا نمي‌كنيد كه زبانهاي كهن ايراني را بداند!
اما ادعا دارند به اندازهء كلهء‌ كچل لنين و سيبيل استالين و شلوار پارهء ماركس! آيا اين كمونيستهاي به ظاهر مدافع حقوق كارگر هيچگاه از خود نپرسيده‌اند آن ده‌ها ميليون انسان بيگناه شوروي سابق هيچكدام كارگر نبودند؟ آيا همه بورژوا بودند؟ كشتار و قتل عام معلمان و دبيران بيگناه كه دست پينه بسته نداشته‌اند زيرا كه نويسنده بوده‌اند را چگونه مي‌خواهيد پاسخگو باشيد كه اكنون دم از اديب بودن در ادبيات ايراني مي‌زنيد؟ نخست دستان خونالود خود را از اردوگاه‌هاي كار اجباري روسيه بشوييد سپس درباره ايران و فرهنگ ايراني اساعه ادب كنيد!

خجالت هم خوب چيزي است!

ashena55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از AtoorPat :
با مغز ناقص و خرفت‌ و كوته‌نظرش نامي بسيار زشت براي موسيقي ايراني بكار مي‌برد! اين نام چنان زشت است كه شرم دارم بر زبان آورم اما ناچار از گفتنش هستم. اين روشنفكر چپي دربارهء‌ موسيقي ايراني لفظ ......

دربارهء چپي پرسش شد كه خدمت پرسشگر گرامي عرض كنم كه اين اصطلاح در زمان رژيم پيشين درست شد و منظور چپ آخوندي امروزي نيست. منظور كمونيست‌ها و سوسياليست‌ها و بويژه توده‌اي‌هاي خائن به ايران است.

يكنفر چپي باسواد پيدا نمي‌كنيد كه زبانهاي كهن ايراني را بداند!

1- در ذوقیات هنری شاملو هر چه تجسس می کنیم جز عشق به موسیقی اصیل ایرانی نمی یابیم ، نمی دانم کسی که حتی در میان اشعارش شعری را به " ادیب خوانساری " تقدیم می کند چگونه دشمن موسیقی سنتی است؟ حالا بگذریم از ستایش های جسته گریخته او از موسیقی سنتی در مصاحبه ها و .. گوناگون دیگر.

2- زنده یاد شاملو در زمان حیاتش بارها و بارها از همان چپ ها اظهار انزجار کرده اند ، بعد از دو ماهی که در نوجوانی به همین علت به زندان افتاد و در همانجا بود که طبق گفته های خودش به ماهیت حقیقی آنها پی برد

3- چپ با سواد هم وجود دارد که زبان های کهن را بداند ( مثل احسان طبری ) اما اصولا آدم عاقل کار لغو و بیهوده نباید بکند ، آن هم در این عمر کوتاه یا به تعبیر شاملو : سفر یگانه فرصت !

بالا