برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

3362

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
با سلام
من بار اول كه مي خوام از شما خريد كنم لطفا راهنمايي فرماييد.
چند تا اسانس رو مي خواستم. ولي اول بايد اونا رو تست كنم.
پلو بلو- بلو آيس- چنس شانل- بلك افغان
تق هرمس-بوس من
اگر امكان داره قيمت و نحوه ارسال رو بفرماييد.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
راستی رضا یه سوال برام پیش اومده، چند شبه توی پاتوق صحبت از عطرها و اودکلنهایی میشه که خیلی خاص هستن و کمتر میشه اونها رو تست کرد. خودتم هروقت بحث میشه صحبت از سمپل هایی با کیفیت عالی میکنی! خب عزیز من کی میخوای اینجور عطرها رو بیاری؟!!!!!!! بابا ما هم دل داریم، به خدا دلم آب شد... گناه ما چیه که به عطرهای با کیفیت معتاد شدیم و میخوایم کارای خاص رو تست کنیم...:-( :-(
با درود خدمت تمامی دوستان عطربازم؛
بهرام جان اجمالا خدمت شما و باقی دوستان عرض شود که:
1- همان طور که قبلا عرض شده من فله ای عطر نمیارم. گلچین می کنم و به مرور سخت گیرتر شده ام (اخیرا یادت هست که 59 عطر رو در یک شرکت؛ یکجا تست کردم و عکسش رو هم گذاشتم تو پاتوق و هیچ کدومش رو انتخاب نکردم) . سیاستم افزایش بی رویه عطرهای پاتوق نیست؛ حتی همین الان باید لیست را مجدد تنظیم کنم چون برخی عطرها را حذف کرده ام ؛ بیشتر از این که دنبال آوردن اسانس اودکلنهایی باشم که از 100 نفر؛ عین 100 نفر هم اودکلنش رو ندیدن(!) خط مشی ام کار کردن روی اسانسهایی است که افراد زیادی می شناسن و خاطرات جمعی ازش دارن. تلاشم اینه که بهترین نسخه های تولید شده از اسانس های نام آشنا رو داشته باشم. به نظرم این خیلی بهتره تا این که فله ای کار کنم و هر چه دستم رسید بدم به ملت و اصلا اهمیت ندم که مثلا عطر شناخته شده ای مثل همین "الین" که دیروز صحبتش بود؛ باید بوی یاس و روایح چوبی بده نه مرکبات! اگه تو عطرهای معروف سخت گیری نداشته باشم؛ میشه حدس زد عطرهای ناشناس چی از آب در میان!
2 - مشتریان عطرهای من عمدتا فرهیختگانی چون شما (استاد دانشگاه) و از طبقه متوسط به بالای جامعه (به ویژه از نظر فرهنگی) هستن و مثل خود من زیر و بم عطرها رو از سایت فرگرانتیکا در میارن و نه اونا توقع دارن که هر عطری رو با هر کیفیتی از من بگیرن؛ نه من با بی احترامی به شعور اونا هر عطری رو براشون می فرستم. خود شما در چند روز اخیر برخی عطرها رو از من خواستی و من خیلی راحت بهت گفتم اونا کارهای قوی و جونداری نیستن (مثلا روایح چوبی مثل لالیک؛ ضعیفن) و در چنین مواردی؛ تصمیم گیری با خریداره.
3 - بله؛ من سمپل برخی عطرها دستم هست که خرید و فروش نمی کنم؛ علیرغم کیفیت و رایحه بسیار خوبی که دارن؛ چون سلیقه ی جمعی مشتریان رو در نظر می گیرم؛ اما همینها رو مشتری به طور خاص سفارش بده براش می فرستم. مثلا همین دیروز؛ دوست عزیزی که تشکر ویژه داشت بابت سفارش دومش؛ عطری رو براش فرستادم که اختصاصا برای ایشون تهیه شده بود و در لیستم نبود.
4 - من "فرشته نجات" ندارم که 24 ساعته کشیک بده هر کامنت منفی یا امتیاز منفیم رو در جا حذف کنه یا اساسا نمایش نده! اینم یک دلیل دیگه برای سخت گیریم در خصوص عطرها!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
چند بار ملکول ۱ رو تست کردم. معلوم نیست واقعا چی ساختن! ماندگاری اش قابل قبول ولی پخش کنندگی خیلی اروم و کمی داره.
در لحضه اول بعداز اسپری٬ هیج بویی نداره بعد اولش کمی بوی الکل میده بعد از یک دقیق روایح فلفلی و ادویه ای با پخش بوی کمی شروع میشن و در نهایت بعداز ۵ دقیقه حالت چوبی پیدا می کنه
بوی چوبش شبیه هی وود اینتنس هست.
در نوع خودش پروژه جالبی بوده.
باید اعتراف کنم هیچوقت نتونستم با درس شیمی رابطه خوبی برقرار کنم.

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
الین در کنار هی وود

!WOW

با اطمینان میگم که برای بنده؛ اصلا قابل تصور نیست بوی چوبی خوش تر از این! عطر روایح چوبی در الین کنار عطر خنک و چوبی هی وود کرم رنگ مستم کرد. یکی از بهترین کشفهای عطریم بود. از این دو در کنار هم علاوه بر بوی چوب و یاس؛ نتی رو دارم استشمام می کنم که در دیور هوم اینتنس خیلی برجسته است. (دقیق نمیدونم چیه؛ شاید گل زنبقه؟)
واجب شد این نسخه عطر الین رو بیارم تا رفقا در کنار هی وود استفاده کنن و اونایی که عاشق روایح چوبین؛ هوش از سرشون بپره!

کنار هم دیگه رو مچ دستم؛ کمی از این مالیدم کمی از اون. الین عطر جوندارتریه نسبت به هی وود. شما اودکلن اورجینالشو داری؟ پخش و موندگاریش در چه حدیه؟
وقتی اسپری هم زمان می کنی باید هر دو با هم حس شن تا دقیقا تجربه کنی چه رایحه ای منو برد فضا! الان بعد چند ساعت اون نت دیور هومی رو ندارم. یاس دارم و روایح چوبی.

آره تست کردم ولی نت ها رو هم خوب جواب نداد. شاید بهتر باشه،کنار هم تست اش کنم یا اینکه نت های سمپل شما تفاوت داشته
آرش جان؛ برای درک تجربه ی من؛ لازمه که دقیقا کاری رو که انجام دادم کپی کنی. یعنی کنار هم نه بر روی هم. چون الان شما هی وود کرم منو داری. الین من هم یاسه و روایح چوبی ؛ بنابراین باید بسیار شبیه اودکلنش باشه. (به قول بهرام شاید بهتر از اون!) ؛ رایحه ای که به شامه ات میرسه در نهایت خنکه (خنکی هی وود باید غلبه کنه) و از شیرینی الین کم باید بشه. تست کن دوباره گزارش بده ببینم توجهت جلب میشه به این هم نشینی؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
آرش جان؛ برای درک تجربه ی من؛ لازمه که دقیقا کاری رو که انجام دادم کپی کنی. یعنی کنار هم نه بر روی هم. چون الان شما هی وود کرم منو داری. الین من هم یاسه و روایح چوبی ؛ بنابراین باید بسیار شبیه اودکلنش باشه. (به قول بهرام شاید بهتر از اون!) ؛ رایحه ای که به شامه ات میرسه در نهایت خنکه (خنکی هی وود باید غلبه کنه) و از شیرینی الین کم باید بشه. تست کن دوباره گزارش بده ببینم توجهت جلب میشه به این هم نشینی؟
تست کردم
فضای رایحه هر دو خیلی شبیه همه
خنکیش یجور گرفتگی و سنگینی داره
تو نت های الین تو مرکبات نیست؟

Sent from my iPad using Tapatalk

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
تست کردم
فضای رایحه هر دو خیلی شبیه همه
خنکیش یجور گرفتگی و سنگینی داره
تو نت های الین تو مرکبات نیست؟
Sent from my iPad using Tapatalk
نه خودم و نه دیگرانی که این الین رو تست کردن متوجه مرکباتی توش نمیشیم. فقط یاس است و چوب (یکی بهم گفت چه چوب سوخته ای!) و یک شیرینی ملیح . منظورت از گرفتگی و سنگینی چیه؟ از هم پوشانی بوی این دو؛ یک نت که در دیور هوم اینتنس هست ظاهر شد برات؟

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
با درود خدمت تمامی دوستان عطربازم؛
بهرام جان اجمالا خدمت شما و باقی دوستان عرض شود که:
1- همان طور که قبلا عرض شده من فله ای عطر نمیارم. گلچین می کنم و به مرور سخت گیرتر شده ام (اخیرا یادت هست که 59 عطر رو در یک شرکت؛ یکجا تست کردم و عکسش رو هم گذاشتم تو پاتوق و هیچ کدومش رو انتخاب نکردم) . سیاستم افزایش بی رویه عطرهای پاتوق نیست؛ حتی همین الان باید لیست را مجدد تنظیم کنم چون برخی عطرها را حذف کرده ام ؛ بیشتر از این که دنبال آوردن اسانس اودکلنهایی باشم که از 100 نفر؛ عین 100 نفر هم اودکلنش رو ندیدن(!) خط مشی ام کار کردن روی اسانسهایی است که افراد زیادی می شناسن و خاطرات جمعی ازش دارن. تلاشم اینه که بهترین نسخه های تولید شده از اسانس های نام آشنا رو داشته باشم. به نظرم این خیلی بهتره تا این که فله ای کار کنم و هر چه دستم رسید بدم به ملت و اصلا اهمیت ندم که مثلا عطر شناخته شده ای مثل همین "الین" که دیروز صحبتش بود؛ باید بوی یاس و روایح چوبی بده نه مرکبات! اگه تو عطرهای معروف سخت گیری نداشته باشم؛ میشه حدس زد عطرهای ناشناس چی از آب در میان!
2 - مشتریان عطرهای من عمدتا فرهیختگانی چون شما (استاد دانشگاه) و از طبقه متوسط به بالای جامعه (به ویژه از نظر فرهنگی) هستن و مثل خود من زیر و بم عطرها رو از سایت فرگرانتیکا در میارن و نه اونا توقع دارن که هر عطری رو با هر کیفیتی از من بگیرن؛ نه من با بی احترامی به شعور اونا هر عطری رو براشون می فرستم. خود شما در چند روز اخیر برخی عطرها رو از من خواستی و من خیلی راحت بهت گفتم اونا کارهای قوی و جونداری نیستن (مثلا روایح چوبی مثل لالیک؛ ضعیفن) و در چنین مواردی؛ تصمیم گیری با خریداره.
3 - بله؛ من سمپل برخی عطرها دستم هست که خرید و فروش نمی کنم؛ علیرغم کیفیت و رایحه بسیار خوبی که دارن؛ چون سلیقه ی جمعی مشتریان رو در نظر می گیرم؛ اما همینها رو مشتری به طور خاص سفارش بده براش می فرستم. مثلا همین دیروز؛ دوست عزیزی که تشکر ویژه داشت بابت سفارش دومش؛ عطری رو براش فرستادم که اختصاصا برای ایشون تهیه شده بود و در لیستم نبود.
4 - من "فرشته نجات" ندارم که 24 ساعته کشیک بده هر کامنت منفی یا امتیاز منفیم رو در جا حذف کنه یا اساسا نمایش نده! اینم یک دلیل دیگه برای سخت گیریم در خصوص عطرها!

درود بر دوستان فرهیخته عطرباز؛
رضاجان با صحبت هات کاملا موافقم. اتفاقا یکی از دلایلی که من به شخصه، به پاتوق اعتماد دارم و عطرهام رو از اینجا تهیه میکنم، چیزی غیر از این نیست. بنظرم صحبت یکی از دوستان در مورد شما که میگفت شما "عطر فروش نیستی و عطرهات رو با دوستان به اشتراک میذاری" دقیقا درسته. چون نه تنها راضی به آوردن عطر بی کیفیت نمیشی، بلکه عطرهایی متناسب با سلیقه و طبع افراد بهشون پیشنهاد میدی و به هر قیمتی حاضر نیستی عطرهات رو به فروش برسونی.
درباره مورد 4 هم باید بگم که ارزش این پاتوق به امتیازهای مثبت بازارچه شما نیست (که مثل سایر فروشندگان به هرقیمت و ترفندی سعی در حفظش داشته باشی! ) بلکه به مشارکت دوستان و ارائه آزادانه نظراتشون در پاتوق هست. مطمئنا همین مساله خاری به چشم دیگرانی خواهد بود که صرفا به فکر فروش بیشتر به هر قیمتی هستند.

اما یه سوال؛ برای پاییز عطرهای جدیدی رو مد نظر داری که بیاری؟

Last edited:

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
نه خودم و نه دیگرانی که این الین رو تست کردن متوجه مرکباتی توش نمیشیم
درسته مرکباتی توش نیست فقط جهت اطمینان پرسیدم چون دوتا الین داریم اونی که دست من و شماست ورژن EDP هست ولی تو ورژن EDT همین روایح بعلاوه مرکبات هست.

نه خودم و نه دیگرانی که این الین رو تست کردن متوجه مرکباتی توش نمیشیم. فقط یاس است و چوب (یکی بهم گفت چه چوب سوخته ای!) و یک شیرینی ملیح . منظورت از گرفتگی و سنگینی چیه؟
بعضی از گل ها مثلا گل مریم یه سنگینی تو رایحه شون هست این یاس هم بنظرم همینطوره شاید بخاطر ترکیبش با چوب اینطور شده. بوی چوب سوخته رو هم از هی وود میگیرم ولی نتی شبیه دیور رو متوجه نشده. کلا هرچی میگذره ترکیبش بهتر جا می افته

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود بر همه دوستان عزیزم؛
دیشب جای همگی خالی؛ در باغی در شمال غرب تهران ؛ در یک جشن بودم. براتون چند تا عکس میگذارم که با موبایل گرفتم اما کیفیتش بد نیست. عطری که زده بودم؛ دلارنتا رو جداگانه اسپری کرده بودم؛ ترکیب نرولی؛کرید اونتوس؛پورش دیزاین و گری وتیور رو (در یک ظرف) جدا. تو ترکیب ؛ گری وتیور دست بالا رو داشت. اما در کل از دلارنتا بیشتر اسپری کرده بودم. رایحه ای که به مشام دیگران می رسید خنک بود و کمی تلخ. وتیور و بهار نارنج و گلهای بهاری!
aks2.jpg
aks3.jpg
این هم عکسی از خودم!
me1.jpg

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
هر چند بنظرم رالف به تنهایی رایحه بهتری داره ولی برای کارهای مردانه و ترکیبات عطری٬ دلارنتا رو خیلی بهتر جواب میده و بیشتر میپسندم.
امروز یه کار خاص از دسکوراد بنام پشن رویال بلک رو تست کردم. ترکیب رز و چرم با تاثیر بیشتر رز. ترکیب اش جوری هست که ادم نمی دونه باید خوشش بیاد یا نه؟

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
هر چند بنظرم رالف به تنهایی رایحه بهتری داره ولی برای کارهای مردانه و ترکیبات عطری٬ دلارنتا رو خیلی بهتر جواب میده و بیشتر میپسندم.
امروز یه کار خاص از دسکوراد بنام پشن رویال بلک رو تست کردم. ترکیب رز و چرم با تاثیر بیشتر رز. ترکیب اش جوری هست که ادم نمی دونه باید خوشش بیاد یا نه؟

آرش جان تا تست نکنم نمی تونم نظر بدم. هر دو نت چرم و رز رو دوست دارم منتهی باید دید چه رزی (رز بلو ایس با رز آمواج گلد خیلی فرق می کنه! یکی در یک عطر گرمه یکی در عطر خنک) و چه چرمی (توسکان لدر هم چرم داره اسپایس بمب هم چرم داره) . الان عطری که دستته درجه حرارتش احتمالا گرمه. نه؟ تلخه؟
درباره مورد 4 هم باید بگم که ارزش این پاتوق به امتیازهای مثبت بازارچه شما نیست (که مثل سایر فروشندگان به هرقیمت و ترفندی سعی در حفظش داشته باشی! ) بلکه به مشارکت دوستان و ارائه آزادانه نظراتشون در پاتوق هست. مطمئنا همین مساله خاری به چشم دیگرانی خواهد بود که صرفا به فکر فروش بیشتر به هر قیمتی هستند.
اما یه سوال؛ برای پاییز عطرهای جدیدی رو مد نظر داری که بیاری؟
راستش بعد اون جریان امتیاز منفی که علیرغم مخالفت فرد امتیاز دهنده ؛ امتیاز منفی و کامنتش حذف شد؛ اعتبار امتیاز بازارچه برای من تموم شد و حکم یک عدد بی محتوا و بی ارزش رو پیدا کرد. با شاکی صحبت کردم و جزییات قضیه رو پرسیدم. بعدش هم که امتیاز منفی داده شده اش پاک شد باز ازش پرسیدم آیا شما رضایت دادی؛ سندش هم هست.
سوالم از سر کلانتر بازی نبود. من به عنوان کسی که معامله انجام میده اینجا؛ تنها اعتبار قابل ارزیابی هم براش امتیاز بازارچه بود؛ باید متوجه می شدم قضیه چیه.
اما در خصوص سوالت برای عطرهای جدید!
بله؛ همین امروز؛ در پی تماسی که یکی از وارد کننده ها باهام گرفته بود که فلانی سمپل کارهای جدید رسیده بیا ببین (مشورت بدم که order بدن یا نه) ؛ رفتم چند تا تام فورد تست کردم. همشون رو در کل پسندیدم:
کافه رز؛ نویر د نویر؛ گری وتیور؛نرولی؛ musk pure
نرولیش از نرولی من گرون تر بود. بوی محجوب و ملایمی داشت. شک دارم پخش و موندگاریش به نرولی من برسه.
وتیورش هم بد نبود؛ اما حتی اگر بارش هم بیاد من وتیور فعلیم رو عوض نمی کنم.
نویر د نویر بوی جالبی داشت. بهترین نسخه ای بود که تا حالا از نویر د نویر دیده بودم. بیاد حتما میارم.
کافی رز خیلی برام جالب بود. امیدوارم بیاد. ماسک پیور هم همین طور.
اینا اما و اگر داره. به هر حال از تستشون لذت بردم و الان روی کاغذ گذاشتم تست بشن.
اما برخی عطرهای دیگه حتمیه. مثلا هرود مارلی.

Last edited:

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
آرش جان تا تست نکنم نمی تونم نظر بدم. هر دو نت چرم و رز رو دوست دارم منتهی باید دید چه رزی (رز بلو ایس با رز آمواج گلد خیلی فرق می کنه! یکی در یک عطر گرمه یکی در عطر خنک) و چه چرمی (توسکان لدر هم چرم داره اسپایس بمب هم چرم داره) . الان عطری که دستته درجه حرارتش احتمالا گرمه. نه؟ تلخه؟
اکثر سایت ها اون رو یه کار تلخ می دونند ولی بنظرم شیرینی رز به تلخی بقیه روایح میچربه تاجایی که گفتم شاید سمپل رو اشتباه فرستادن ولی در گرم و تقریبا سنگین بودن نتها حرفی نیست
رز یه کار گرم و تقریبا شیرینه و چرم هم بنظرم بیشتر شبیه توسکانه البته روایح چوبی هم داره

Atrbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
142
با سلام دوستان

من این کارها رو سفارش دادم:
بلک افغان
توسکان لدر
توباکو وانیل
کرید اونتوس
اینترلود آمواج
بلوآیس
از این بین بنده خودم ادکلن اینترلوده امواژ رو دارم. و اونتوس رو هم تست کرده دارم. بلک افغان رو بو نکردم اما کویق (cuirs) کارنر بارسلونا رو داشتم که توی مایه های بلک افغان بوده. در کل هدف از خرید من صرفا آشنایی با فضای کارها بوده و برای اینکار هم اینترلوده رو گرفتم تا ببینم چقدر فضاها شبیه هستن! زمانی که سفارش به دستم برسه یه نقد مفصل میزارم تا دوستان هم از دید بنده هم نگاهی به کیفیت اسانس ها داشته باشن.
با تشکر

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
رضا بوگارت هنوز همون اسانس سابقه؟
بوگارت پیور هوم رو تست داشتی؟

کافی رز چطور بود؟
کلا کارهای زمستون خیلی زیادن ادم نمیدونه چی استفاده کنه
نه تست نداشتم؛ کل بوگارت باقی مونده رو یکی از بچه های پاتوق برای مصرف شخصیش (!) خرید؛ اره کارهای زمستون خیلی زیادن دست مون حسابی بازه. کافی رز ترکیب نسبتا پیچیده ای داره مطلقا شبیه مثلا ترکیب قهوه و رز خودمون نیست. گرمه و شیرین. مشترکه بین خانم ها و آقایون. اگه بیاد؛ میارم. باحاله و البته مناسب هوای خنک.
راستی رفقا؛ قول داده بودم نتیجه تجزیه فیکساتور رو براتون بفرستم. توقع ندارم اکابری های بی سواد به خصوص از نوع لیبل دار(!) - گیریم لیبل شان شامل امداد غیبی و لطف فرشته نجات شده - بفهمن این یعنی چه. منتهی اساتید دانشگاه حاضر در پاتوق و دیگر فرهیختگان حتما براشون قابل فهمه.
fixator.jpg

mohammad.kh69

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
سلام
بسته منم رسید
بسته بندی عالی و عطر ها هم همه عالی
وقتی در بسته رو باز کردم مطمئن بودم که حتما عطر توسکان که خیلی بهش علاقه دارم رو حس می کنم و همین جور هم شد
فقط تونستم بین 18 عطر ارسالی
بلک افغان
توسکان
پشن+ورساچ
کافی نیل
رو تست کنم و به دلیل کارم با رنگ های فوری بیشتر توانایی نداشتم
ان شاله که رفتم دانشگاه بهتر میتونم رو عطر ها نظرم رو بدم
فقط من نظرم بر اساس قدرت و حسی هست که اون عطر بهم میده هست ،
با بلک افغان خیلی خوب راه اومدم قدرت توش حس کردم ولی قدرتی که روی زمین آدم داره ،مدرن
وانیل بیشتر بعد رز فلفل خیلی کم
پشن +ورساچ
هیچ کدومشون رو حتی امتحان هم نکردم ولی رایحه ای که حس پرش رو به آدم میده یا حسی که موقع پرش بین زمین و هوا هستی (معلق بودن)
تا حالا حتی تو طبیعت ،رایحه ای که چنین حسی بهم بده رو ندیده بودم
اون رایحه ملایم از مشک و هلو از زمین بلندت میکنه توت فرنگی هم حس میکنم

توسکان
قدرت در کنار اوج گرفتن
رسمی ،شیک،با اقتدار
منگ این رایحه هستم

کافی نیل
هم قهوه هم وانیل به یک اندازه حس میکنم هیچ کدوم اونیکی رو ضعیف نمیکنه در یک کلام عالیه
وانیل یجور محیط رو واسم غیر رسمی میکنه ولی کنارش قهوه میگه که محیط کاملا رسمی هست
ولی تو دوراهی سختی قرار گرفتم :دی توی محیطی که چنین مشخصات رو داشته باشه تا حالا قرار نگرفتم نمیدونم کجا استفاده کنمش

بقیه رو هم باید موقعی که از شر کار با رنگ های فوری خلاص شدم نظرم رو بگم

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود بر دوستان عطرباز؛
رضاجان ایشالا همیشه به خوشی! خیلی خوش تیپ شدیا، ماشالا چشمت نزنن؟!:)
اینکه هرود مارلی هم قراره بیاد جزو عطرای پاتوق، خیلی خبر خوبی بود! امیدوارم کلکسیون تام فورد هم کامل بشه. من که این چند روز فقط ایتالین سایپرس استفاده میکنم. عطر خنک و در عین حال با کلاس و خیلی رسمیه!
بابت تست فیکساتور هم خیلی خوب کاری کردی. البته صحبت شما برای ما سند بود ولی برای اوناییکه هنوز شک دارن، امیدوارم خیالشون راحت بشه.

راستی آقا محمد @mohammad.kh69 ارشد قبول شدین؟!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود بر دوستان عطرباز؛
رضاجان ایشالا همیشه به خوشی! خیلی خوش تیپ شدیا، ماشالا چشمت نزنن؟!:)
اینکه هرود مارلی هم قراره بیاد جزو عطرای پاتوق، خیلی خبر خوبی بود! امیدوارم کلکسیون تام فورد هم کامل بشه. من که این چند روز فقط ایتالین سایپرس استفاده میکنم. عطر خنک و در عین حال با کلاس و خیلی رسمیه!
بابت تست فیکساتور هم خیلی خوب کاری کردی. البته صحبت شما برای ما سند بود ولی برای اوناییکه هنوز شک دارن، امیدوارم خیالشون راحت بشه.
درود؛
ممنون بهرام جان لطف داری. جای شما و باقی رفقای پاتوق خالی. خیلی باغ با صفایی بود.
در خصوص فیکساتور؛ من از اولش هم گفتم اینو می خورن (و البته هنگامی که "اصل ماجرا" گیرشون نمیاد!) و چیزی که خورده میشه؛ اسپریش حتما بی ضرره. به هر حال من هم سلامتی خودم و خانواده ام (همگی عطرهای منو می زنن! دیشب عطرهایی که برای جشن توسط افراد خانواده استفاده شده بود: ترکیب اینترلود و رفلکشن؛پشن+ورساچ؛ کوکو شنل؛بلک افغان؛ال هوم؛بی دلیشس) برام مهمه هم سلامتی همه کسانی که از این عطرها استفاده می کنن. عکس مربوط به این تجزیه فیکساتور در آزمایشگاه رو در پست مربوط به فیکساتور هم گذاشتم و لینکش مثل همه ی مطالب مهم دیگه در صفحه اول در پست شماره یک هست. پست شماره یک مهمترین پسته همیشه!
کم کم دارم مطالب مهم رو کپی می کنم در وبلاگ پاتوق عطربازها؛ وبلاگ عطر یاد یار.
پی نوشت:
چه می کنه این نویر د نویر! الان بعد 10 ساعت نت انتهاییش رو خیلی دوست دارم. امیدوارم حتما تو سفارش بعدی شرکتش باشه و بیاد. خوشحالم که به وارد کننده اش انگیزه دادم برای سمپل اینا درخواست بده!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود بر عطربازان عزیز؛
چند وقت پیش مطلبی نوشتم با عنوان عطر فروشی و معضل عطرفروشهای دروغ گو که لینکش در پست اوله. آن یادداشت رو امروز با نوشتن مطلبی دیگر تکمیل می کنم.
اینو از من به عنوان عطرباز بشنوید؛ متاسفانه دروغ و فریب (که فوق العاده شایع است در بین مردم) در بین عطرفروشها بیداد می کنه. براتون یک مثال میزنم:
چند برادر که به عنوان "آقای ق" معرفی شون می کنم اخیرا عطرهاشون رو (با کیفیت واقعا افتضاح) با عنوان برندی دارن میفروشن که اصلا وجود خارجی نداره. "آقای ق" خیلی جدی ادعا می کنه که "بی ناموسم(!) اگه خودمو نکشم؛ اگه کسی پیدا بشه تو عطر بیشتر از من بفهمه"! این آقا بالای 50 سال سن داره و من چند هفته پیش؛ اول با برادر کوچکترش (همکارش)که او هم ادعا داشت عطرهاش بهترین های جهانن و هیچ کس اندازه او نمی فهمه - اما تهدید به خودکشی نکرد؛ اگه کسی پیدا شه بیشتر عطر بشناسه و آرزو می کرد یکی بیاد روش رو در عطر کم کنه - اشنا شدم. فکر کردم عطرهای شرکت جدیدی رو آوردن معرفی کنن و طبق معمول؛ مشتاقانه رفتم برای تست. حدود 15 عطر رو که تست کردم دیدم وضع کیفی عطرها خیلی خرابه؛ به برادر کوچیکه که گفتم رفت تو فاز ادعاهای بزرگ و دروغین ... بحث مون رسید به اینجا که گفت عطرهای من مطابق جدیدترین نسخه اودکلنهاست که همه شون بوهاشون تغییر کرده و من به انگلیسی بهش گفتم اطلاعات من در خصوص اودکلنها از منبعی مثل سایت فرگرانتیکاست.
مشخص بود که این آقای بسیار مدعی؛ انگلیسی نمی دونست ؛ یکی از ظرفهای الومینیمی عطرشو داد گفت بخون و ترجمه کن روش چی نوشته. با خوندن و ترجمه اش؛ فهمید با آدم بسیار با سوادی طرفه که با ادعاهای مسخره و دروغش نمی تونه فریبش بده. در یک لحظه خرد شد و شکست ... گفت شما با سوادی؛ بقیه عطرفروشها این جوری نیستن ...
بگذریم؛ نکته ی خیلی مهمش این بود که من همونجا یقین کردم این برندی که کل مغازه شون با همون یک عنوان پر شده اصلا وجود خارجی نداره (که اینا نمایندگیش باشن!)
به دو دلیل
:
1 - متن انگلیسی روی ظرف ایراد داشت و محاله یک شرکت خارجی چنین سوتی بزرگی بده! انگلیسی شون از من قطعا قوی تره و غلط املایی یا دستوری و معنایی اونم روی ظرف محصولشون امکان نداره رخ بده.
2 - آقای "ق" کوچک انگلیسی بلد نبود و حرفهای منو نمی فهمید وقتی انگلیسی حرف زدم؛ اما متنی که به فارسی داده بود یک مترجم کم سواد اونو به انگلیسی ترجمه کرده بود و خودشون چسبونده بودن روی این ظرفها؛ می دونست چیه. برای همین به من گفت اونو به فارسی ترجمه کنم تا اگه با متن فارسیش - که می دونست چیه - می خوند مطمئن شه من انگلیسی بلدم و بی خیال ادامه "حرف مفت زدن"هاش بشه.
آقای "ق"؛ برادر بزرگه؛ بی خبر از کم شدن روی برادر کوچیکه؛ رفت برای خودش دور برداره که خیلی ساده و صریح بهش گفتم؛ آقا این شرکتی که شما ادعای فروش عطرهاشو دارین اصلا وجود خارجی نداره ...
من اسم و آدرس و تلفن همه وارد کننده های عطر از شرکت های نام و نشان دار رو دارم. (همه نمایندگی های شرکتهای عطرسازی معروف) تو دفتر خیلی هاشون رفت و آمد دارم؛ با برخی هم تلفنی در ارتباطم. وقتی شرکتهای عطر سازی به کسی نمایندگی میدن؛ امکان نداره مستقیم به شما عطر بفروشن و اگه شما باهاشون تماس بگیری فقط ارجاع میدن به نمایندگی شون. بعدا هم از نمایندگی تماس می گیرن که فلانی؛ شما که با شرکت فلان برای عطر تماس گرفتی؛ نماینده انحصاری شون در ایران ما هستیم. بگو چی می خوای برات بفرستیم. خودم ؛ یک بار در سال 89 و بار دیگر پارسال با دو شرکت مطرح تماس گرفتم و عملا دیدم که هیچ راهی برای واردات موازی و همزمان از شرکت اصلی وجود نداره. یعنی یک شرکت عطرسازی در ایران دو تا نماینده نداره.
قبلا توضیح دادم که یک شرکت عطرسازی؛ بنا به سفارشی که دریافت کرده یک عطر رو می سازه. مثلا شرکت لوزی عطری که برای اروپا می سازه یک کیفیت داره؛ عطری که برای پاکستان می سازه یک کیفیت دیگه داره و ...
حالا ما در ایران؛ اگه مثلا عطر لوزی رو از نمایندگیش (آقای سعید تقی زاده) بخریم یک کیفیت داره؛ اگه مثلا از آقای (م. ع) خریداری کنیم یک کیفیت دیگه داره. کاملا متفاوت. آقای م.ع خودش وارد کننده عطره و اتفاقا از عطر لوزی هم وارد می کنه با این توضیح:
1 - هیچ وقت ادعای دروغین و خنده دار و بچه گول زنک نمایندگی لوزی رو نداره؛ چون آدم عاقلیه و نمی خواد خودشو مضحکه عام و خاص بکنه.
2 - خیلی راحت میگه که من از پاکستان وارد می کنم. یعنی لوزی پاکستان رو میاره (که کیفیتش با لوزی که آقای تقی زاده میاره یکی نیست) .
3- عطر وارد کردن از پاکستان یا دوبی کار سختی نیست! همه می تونن انجام بدن.

3362

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
با تشكر از آقا رضا،‌ عطرهاي منم بعدازظهر به دستم رسيد
پلو بلو
بلو آیس
شنل چنس
بلک افغان
بوس من
تغ هرمس
و گري ويتور.