برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
و همه چیز از یک دروغ شروع شد!
با درود بسیار خدمت عطربازان مقیم پاتوق!

اسانس از ابتدای اسپری شدن نت انتهایی رو داره
امیدوارم کارهای خاصی که هرگز توان خریدشو نداریم هر روز به محصولات تاپیک افزوده بشه
هر چند همین کرید اونتوس هم خریدش برای خیلی از ما ها خیلی سخته و با هزینه اندک میشه اسانس اون رو تهیه کرد

فکر می کنم شهرام عزیز الان داره آماده پرواز میشه و نمیدونم کی مجدد به اینترنت دسترسی پیدا می کنه اما چون یک بحث عمومی است من (امیدوارم برای آخرین بار) برخی از نکات قبلا گفته شده رو نقل قول می کنم و مطلبی رو بهش اضافه می کنم.

اسانس یا اودکلن؟ انتخاب با شماست!

تکرار می کنم:
اودکلن؛ اودکلنه و اسانس؛ اسانس. (یعنی دنیای اودکلن کاملا متفاوت از دنیای اسانسه)
فقط
میشه اسانس اودکلن A از شرکت الف رو با اسانس همان اودکلن از شرکت ب مقایسه کرد. مقایسه اسانس و اودکلن اصلا غلطه و از بیراهه سر در میاره. فقط میشه از خوندن نتهایی که در ساخت اودکلن به کار رفته حدس زد این اسانس از چه موادی ساخته شده. نه بیشتر.
اودکلنهای شرکتی هم که این روزها بسیار فراوان شده و از شرکتهای مختلف در نمایشگاه عکس انداختم گذاشتم در پاتوق؛ دقیقا قصه اش همینه. اسانس و فیکساتور رو میکس می کنن تو یه ظرف و بسته بندی قشنگ تحویل تون میدن. بهش مثلا میگن تستر اصل ؛ بعد هم میگن تضمین می کنیم بوش 80 درصد شبیه اصله ( و معلوم نیست چرا این عدد 80 است و مثلا 79 یا 81 نیست!) به خود من چند بار در نمایشگاه و خارج از اون پیشنهاد شده بیا برات این کار رو انجام بدیم هر اسمی خواستی میزنیم روش؛ هر کشوری که تو بخوای می زنیم Made in OONJAA! خواستی؛ از اسانسهایی که دست خودته بده؛ نخواستی اسانسش رو ما انتخاب می کنیم (و من میدونم چه اسانسهایی انتخاب میشه). من قبول نکردم.
دو راه جلوی دوستان بیشتر نیست:
1 ) خرید اودکلن اورجینال
2) اگر به هر دلیل؛ اولی ناممکنه؛ خرید اسانس و پذیرفتن این که آن چه خریداری شده اسانسه ؛ نه اودکلن اورجینال. و مثلا هزار تومن شده نه 2 میلیون!
نه فقط من؛ بلکه وارد کننده های دست اول اسانس هم اودکلن اورجینال همه اسانسهایی که وارد می کنن رو ندیدن. چرا؟ چون کارشون اسانسه نه اودکلن. شخصا با مراحل واردات اسانس آشنایی کافی دارم (هر چند که تا حالا این کار رو انجام ندادم) و میدونم روند امور به چه شکله.
فقط میشه اسانس اودکلن A از شرکت الف رو با اسانس همان اودکلن از شرکت ب مقایسه کرد.

با تشکر از آرش عزیز؛ جمله ای رو ازش نقل قول می کنم که یک بار در پاتوق نوشت :((نقل به مضمون)
"نباید به دیگران به دروغ بگوییم اودکلن فلان را زده ایم؛ باید بدانیم و بگوییم اسانسش را زده ایم".
یک بار شخصی اصرار بسیاری داشت که عطری را از من منحصرا در ظرف اودکلنش بگیرد. پرسیدم چرا ظرفش این قدر مهم است؟ گفت چون می خواهم همراهم این طرف آن طرف ببرم کسی پرسید بگویم این را زده ام و اینم ظرفش! منم خیلی صریح بهش گفتم برو پول بده یک میلیون تومن اودکلنش رو بخر و با خودت این طرف آن طرف ببر و پزش را بده! ضرب المثل پز عالی؛ جیب خالی را به یادش آوردم. از قدیم هم گفتن هر چقدر پول بدی؛ همون قدر آش می خوری.
دو راه کاملا متفاوت جلوی پای همگی ما هست:
1 - خرید اودکلن اورجینال و پرداخت هزینه اش
2 - خرید اسانس و پذیرفتن این که اسانس خریدیم!

به نظر من فقط کسانی براشون پذیرفتن این مساله راحت نیست که مثل اون آقایی که گفتم قصدشون فریب و نمایشه برای دیگرون. باقی افراد خیلی راحت کنار میان با این موضوع.
بعد از پذیرفتن این که آن چه خریدیم اسانسه؛ می رسیم سر این موضوع که اسانس (خریداری شده) در مقایسه با اسانسهای دیگه چه کیفیتی داره و چه قیمتی.
مایلم با تاکید عرض کنم خدمت همگی دوستان که ریشه مقایسه اودکلن و اسانس؛ و این توقع که اسانس هم باید مثل اودکلنی که از روش ساخته شده ؛ مو به مو و طابق النعل بالنعل نت عوض بکنه به یک دروغ برمی گرده. شخصی برای قیمت گذاری روی اسانسهاش؛ قیمت اودکلن 100 میل عطری را تقسیم بر 100 کرد و در ارزان ترین حالت گفت هر گرم عطر؛ قیمتش یک صدم اودکلن است. گاهی هم پا فراتر نهاد و گفت چون اودکلن مثلا 20 درصد اسانسه و 80 درصد اودکلن ساز یا الکل؛ پس قیمت هر گرم اسانس باید چیزی بیش از یک صدم اودکلن صد میل باشه. بعد برای توجیه این قیمت پرت و پلا؛ آسمون ریسمون بافت که بله؛ اسانس های من مثل اودکلنش با نت فلان شروع میشه و بعد به نت فلان میرسه و نت نهاییش هم میشه بهمان!
نکته ای که شهرام عزیز بهش اشاره کرد نکته درست و تقریبا صادق برای همه عطرهاست. تقریبا همه اسانسها فقط نت اصلی یک اودکلن رو می تونن شبیه سازی کنن. هر کسی غیر این ادعا بکنه یا ناآگاهه یا یک دروغ گوی شیاد.
بله؛ ما اسانسهایی داریم که نت عوض می کنن؛ گاهی با شباهت قابل توجه به اودکلن اصلی. اما عزیزان توجه کنن که قاعده چیست و استثناء کدام است.
خلاصه کلام آن که اگر به هر دلیلی امکان یا تمایل تهیه اودکلن اورجینال عطر مورد علاقه مان را نداریم؛ با شناخت صحیح و توقع منطقی سراغ اسانس بیاییم تا اذیت نشویم و پول و وقت مان را هدر ندهیم.
نکته ی مهم پایانی آن که در بیرون اینترنت من حتی یک بار هم با پرسش در خصوص مساله ذکر شده مواجه نشده ام. یعنی کسانی که آن دروغ اصلی را نشنیده اند در ذهن شان چنین پرسشی نیست. خیلی راحت اسانسی را می خرند و از آن لذت می برن.
این چند روزه دو بار بهم گفته شده آکوا بولگاریم چقدر شبیه اودکلنشه! یکیش آرش خودمونه که سمپل اورجینالشو گرفته و در پ خ بهم گفت؛ یکی هم عزیزی که به تازگی با پاتوق آشنا شده اما مثل برخی افراد دیگه که داخل پاتوق سفارش نمیدن و از تلگرام و ... استفاده می کنن برام نوشت.
قصه مکرر مقایسه اسانس و اودکلن که ظاهرا موافقین و مخالفینش توان قانع کردن هم رو ندارن و منم دنبال این نیستم بحثش دوباره زنده بشه (فقط اشاره کنم به لینکی در پست شماره یک با عنوان همه چیز از یک دروغ شروع شد؛ و این که من همیشه گفتم اسانس مثلا کرید اونتوس پاتوق رو باید با اسانس کرید اونتوس فروشگاه دیگه مقایسه کرد؛ رایحه/ پخش و موندگاریشو. نه مقایسه اسانس با اصل اودکلن؛ بین رفقا فقط مهدی @Mahdispn این کار رو - تا اونجا که حافظه ام به یاد میاره - انجام داد به درستی و با دقت) اینو نوشتم تا بگم که واقعا موقعی که ازم پرسیده میشه فلان اسانست (مثلا دانهیل) کپی جعبه قهوه ای روشنشه یا قهوه ای تیره اش(!) ؛ نمی دونم چی جواب بدم!
رفقا؛ امپراطوری دروغ بساطش جمع شده! اونی که می گفت (و یک بار در پاتوق بدون اجازه گرفتن ؛ خطاب به من نوشت) عطرهایی که من دارم ( و میارم) هیچ کس تو کل ایران نداره جز خودم ؛ مگه این که از خودم خریده باشه و عطرام بیس اصلی اودکلنشه (!) رفته. لطفا فراموش کنین افسانه های به دور از واقعیت رو. نه فقط وقتی میاین سراغ پاتوق؛ بلکه حتی وقتی از جای دیگه هم اسانس می خرین؛ از اسانس مورد نظرتون چند گرم برای تست بخرین. اگه دوست داشتین با وزن بالا سفارش بدین. اگر نه؛ عطری رو تست کردین و تجربه ای داشتین از یک رایحه. به همین سادگی!

Last edited:

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام و عرض ادب و احترام خدمت دوستداران عطر

نه رضا جان تا 10 صبح فردا در خدمتم

بهرحال اینطور برداشت میشد که من حتی حاضر نیستم هیچ نظری راجع به اسانسها بدم و باید قبول کرد دوستان حق دارند

همیشه و همیشه این مطلب رو ذکر کردم که حتی یک فرد در شرایط مختلف نظرات مختلفی از یک کار داره

کسانی هم که تو این زمینه تبحر دارند کم هستند

نظر کلی من جو صمیمی
راهنمایی به هم
کمک در مورد ترکیبات
و.........
خیلی چیزهای مهم دیگه ای هست که ارزش اونها برای حداقل من بسیار گرانبها هست

بله اسانس اسانسه و ادکلن ادکلن
منم منکر این حقیقت نیستم
ولی یک امای کوچک وجود داره

بهرحال باید یک مقایسه ای صورت بگیره و بقول قدیمیها دو دو تا چهار تا بشه

خود من الور هوم اسپورت رو بسیار دوست دارم

ولی موندگاری ضعیف و پخش بوی عالی در ابتدا داره

خوب مجبورم اسانس شما رو با اون مقایسه کنم
چرا؟
چون فرضا آقایی که از شهر دیگه داره مطالب ما رو میخونه با مراجعه به ادکلن فروشی اول رایحه رو میپسنده بعد میاد نظر منو میخونه

به نظر بنده که تقریبا هیچی از دنیای عطر و ادکلن نمیدونم

مطمئنم با پسندیدن ادکلن از اسانس اون هم خوشتون میاد و اگر مثلا 8 پاف از اسانس رو به لباستون بزنید تا فردا هم بوی اونو استشمام خواهید کرد که تو ادکلن اصلا محاله همچین اتفاقی براتون بیوفته

متاسفانه رضا جان چاره ای جز مقایسه بالاجبار نداریم

بالاخره باید یک ذهنیت در ذهن خریدار شکل بگیره

بزار من کلام شما رو تکمیل کنم با شرایط فعلی
حتی خرید ادکلن از دو جای مختلف هم دو بوی مختلف میده

بازار به شدت به سمت و سوی تقلب پیش میره
حالا چطور نمیدونم
بحث ادکلنهای فیک و پر کردن شیشه های اصلی رو کنار بزاریم

وقتی خرید اونتوس از سایت اصلی بالای یک میلیون و خرده ای میشه
چطور مثلا من از فلان فروشگاه 810 تومن خریدم

بعد کلی عذاب وجدان داشتم چرا اینکار رو کردم

مراجعه به یکی از معتبرترین ادکلن فروشیهای تهران کردم با قیمت بالای یک تومن
میتونم به جرات بگم کار من به اصل بیشتر شبیه بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پشت سرت گفتم بزار جلوی روی خودتم بگم اگر شما هدفت فقط فروش بود تو خرید دوم همون 100 گرم الور هوم اسپورت شنل رو به من داده بودی

این مکان علاوه بر داشتن یک استارتر بسیار محترم و با شخصیت شامل کلی دوستان فرهیخته و خوب هست که هر روز از هرکدومشون کلی چیز یاد میگیرم

یک احساس خیلی خوب که همه تمام سعی و تلاششون رو میکنن به همدیگه کمک کنن

حالا اگر از امثال من قصوری صورت میگیره هیچ عمدی در کار نبوده و فقط نیت کمک بوده

چون من دو بار تاپیک رو کامل خوندم یاد اونروزی افتادم که شما و بهرام و آرش و .... متهم به مولتی اکانت شده بودید

به هر حال میگن این طرف چرا تو اینمدت کم سه تا خرید بالا داشته و هیچ فیدبکی نمیده

اما واقعا سرم شلوغه و کمتر میتونم بیام و پست بنویسم

رضا جان هیچکس منکر تفاوت اسانس با ادکلن نیست
اما اگر تاپیک همجوار رو که مطمئنا خوندی
طرف هر چی خریده و با ادکلنهای خودش مقایسه کرده هیچ شباهتی ندیده
و حاضر به مرجوع کردن شده و چون کسی جوابش رو نداده مجبور شده تو تاپیک عنوان کنه

پس بازم پوزش منو بپذیر و قبول کن تو اسانسهایی که اسم دارن مجبور به مقایسه هستیم

ممکنه فردا شما با ترکیب 4 تا اسانس به معجزه ای دست پیدا کنی که هر اسمی هم داشته باشه همه اونو رو هوا ببرن

چون فقط رایحه اهمیت داره

اما وقتی اسانس هم نام هست مجبور به مقایسه میشیم

تازه شما بسیار از این مساله خوشحال باش

چرا؟

چون من دارم میگم اسانس x شما هم قیمت کمتر و هم موندگاری بیشتر از ادکلن x رو داره

حالا فردی تو شهر خودش میره اسانس رو میخره
وقتی بحث قیمت پیش میاد میبینه همسنگ ادکلن پول داده

موندگاری و بو هم که 10 درصد بزور شباهت داره

خوب این فیدبک های مثبت بچه ها + حسن خلق شماست که باعث میشه هر روز جلوتر بریم
تعدادمون بیشتر بشه

کمک و مساعدتمون نسبت به هم بیشتر بشه

آدم پیر میشه زیاد بالای منبر میمونه

از اینکه دوستان لطف کردن و صحبتهای زیاد منو خوندن عذرخواهی میکنم

ارادتمند همه دوستان با قلبهای آکنده از مهر و محبت نسبت به همدیگه

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و شب خوش بر دوستان عطرباز؛
امروز یک تجربه جالبی برام پیش اومد. دیشب یک پاف توسکان به پیرهنم اسپری کرده بودم. امروز به نت آخرش یعنی زعفران عالی در کنار کمی چرم رسیده بود، در کنارش یک پاف اپیک امواج اسپری کردم. حدس بزنید بوی این ترکیب به چیزی شبیه بود، "تام فورد عود وود"! همین الان بویی بسیار شبیه به عود وود به مشامم میرسه منتها خیلی خنکتر. انگار همون تام فورد عود ووده منتها خنک! :)

خوب من امدم.بازم بخاطر کیفیت بالای عطرا از اقا رضا تشکر میکنم.
خوب باربری لندن واقعا عالی بود و حیف از دستم رفت.خواهرم زورکی ازم گرفت.از بین باربری لندن و رالف لورن باربریو پسندید.
امواج گلد عالی بود با بلو ایس خیلی بهتر شد.
وان میلیون یکم اولش تندی و تلخی داره اما واقعا عالی و موندگاری عالی الان بعد دو روز باز از چند سانتی بوش میاد و واقعا الان خیلی عالی شده.بوی شیرین خاص.
بلو ایس واقعا بوی عالی و خنکی داره واقعا عالی حیف موندگاریش کمه.
رالف لورن بد نیست از اول یه بوی علف مانندی داره و به قول خواهرم یه بویی شبیه کپک داره که بدم نیست.واقعا بوی گلها عالیه.
ایتالین سایپرس بد نبود بعد سه روز هنوز بوش از رو لباس میاد اما زیاد مورد قبولم قرار نگرفت.
بلو شنل موندگاری خوب بعد دو روز بازم بوش معلومه.بوی خاصیه من وقتی عمیق بو میکنم .بویی شبیه تخم مرغ ازش میاد.(البته از نوع گندیده) مقبول نیفتاد.
یه ترکیب وان میلیون و سایپرس و بلو شنل بعد 24 ساعت بازم بوی جالبی ازش میومد و جالب شده بود.(البته اسپره همزمان)
نتیجه اینا اینکه فکر کنم که بوی ملایم مایل به گرم و ترش یا شیرین بیشتر باب میل منه.

موندگاری همشونم مطمعنا بالای ۱۴-۱۵ ساعته.اونم بخاطر کیفیت عالی عطرای اقا رضاست.

اندر حکایت ما در این پاتوق آنکه " توباکو وانیل" را بوییدندی و گفتندی که شور است. "بلو شنل" را بوییدندی و گفتندی که تخم مرغ گندیده است. " بلو آیس" ماندگاریش کم است و "رالف لورن" کپک زده است!
بعد از دیدن این احوال، حقیر سراپا تقصیر جامه دریدندی و اسانسها را دوباره تست کردندی و های های گریستندی که یا شامه بنده مشکل داشتندی یا اسانس بقیه فرق داشتندی! :)

از شوخی بگذریم بنظرم غیر از رالف لورن که خودم تست نکردم تابحال و نمیتونم نظر بدم، نه از بلو شنل بوی تخم مرغ گندیده میگیرم و نه اینکه بلو آیس ماندگاری کمی داره. حداقل در مورد بلو آیس خودم روش تعصب دارم چون در بین عطرهای خنک هم رایحه خاصی داره و هم موندگاری و پخش عالی! (اون هم با غلضت 50 درصد)

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
بهرام و رضاي عزيز عود وود رو چقدر لايت مي كنيد؟
درود و روز بر همگی دوستان عزیزم؛ خوش
همون طور که بهرام عزیز گفت عود وود تام فورد (نسخه ی پاتوق!) کاری جوندار و قوی است و مجال 50 درصد لایت رو میده. اتفاقا با لایت شدنش زعفرون خوش عطرش پدیدار میشه.
تجربه بهرام رو تست کردم؛ توسکان وقتی بمونه؛ کنارش اپیک بزنی؛ به عود وود شباهت پیدا می کنه؛ اما هم چنان نت پایانی عود وود برای بنده (میدونم فردید عزیز و برخی دیگر هم همین نظر رو دارن) یک شاهکار بی بدیله!
امروز احتمالا با توجه به درخواستهای مکرر دوستان علاقمند به هی وود راکی مانتین؛ یک نسخه ای که تازگی باهاش آشنا شدم رو میارم. به هر حال؛ هی ووده. اینترلود نیست!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
دوستان 4 عطر جدید داریم که بسیار شناخته شدن؛ نیاز چندانی به توضیح ندارن:
102 - هی وود راکی مانتین؛ رایحه ای محجوب و در عین حال مشهور!
103 - فارنهایت؛ فارنهایت رو با این اسانس از نو تجربه کنین و قدرتشو ببینین! معتدل و تلخ
104 - نارسیسو رودریگز مردونه Narciso Rodriguez for Him به شامه ی من خنک و کمی تلخه
105 - اپن Open by Roger & Gallet گرم و ترکیبی از تلخی و شیرینی. بمب پخش بو و موندگاری. ترکیبش با الور اسپرت شنل به نسبت 6 الور و یک گرم اپن بسیار پیشنهاد میشه! ترکیب حاصله خنکه.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128

Sarmaee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان محترم٬
بنده هم بعد از رد و بدل کردن چند پیام با جناب هادی به عنوان اولین سفارش ۵ گرم از این موارد رو درخواست دادم:
آلور هوم ادیشن بلانچ٬تام فورد ماندارینو٬ویاج هرمس٬هرود د مارلی٬تام فورد ایتالین سایپرس٬تام فورد گری وتیور٬اینترلود آمواج٬بلو آیس٬تق هرمس٬دیور هوم اینتنس٬پگاسوس د مارلی٬کرید اونتوس٬ال هوم آیدل گرلن٬بی دلیشس٬توسکان لدر٬پشن.
امیدوارم که تجربه خوبی باشه.

sata108

Registered User
لایک‌ها
78
اندر حکایت ما در این پاتوق آنکه " توباکو وانیل" را بوییدندی و گفتندی که شور است. "بلو شنل" را بوییدندی و گفتندی که تخم مرغ گندیده است. " بلو آیس" ماندگاریش کم است و "رالف لورن" کپک زده است!
بعد از دیدن این احوال، حقیر سراپا تقصیر جامه دریدندی و اسانسها را دوباره تست کردندی و های های گریستندی که یا شامه بنده مشکل داشتندی یا اسانس بقیه فرق داشتندی! :)

از شوخی بگذریم بنظرم غیر از رالف لورن که خودم تست نکردم تابحال و نمیتونم نظر بدم، نه از بلو شنل بوی تخم مرغ گندیده میگیرم و نه اینکه بلو آیس ماندگاری کمی داره. حداقل در مورد بلو آیس خودم روش تعصب دارم چون در بین عطرهای خنک هم رایحه خاصی داره و هم موندگاری و پخش عالی! (اون هم با غلضت 50 درصد)
شب شما همگی دوستان به خیر و خوشی.و اندر احوالات ما گفتن اینکه نظرات شخصی یک تازه کار نا اشنا به عطر اودکلن بوده و هست.
بلو شنل شما نسخه قبلی هست فکر کنم و بلو شنل من کار جدید.
من برای توصیف برداشتم شاید به اشتباه بویی رو گفتم که تجربم رو منتصل کرده باشم.شاید بوی کلسیم پوسته تخم مرغ درستتر باشه به هر حال یکی از نتاش منو به یاد تخم مرغ میندازه.
خداوکیلی توصیفی که از بلو شنل شده به هیچ وجه نمیگیرم. گریپ فروت- جوز- زنجبیل - فلفل شیرین- عود -نعناع هندی- سدر- خس خس- چوب صندل

در مورد بلو ایسم نسبت به دیگر عطرا گفتم.
در مورد رالف لورن هم گفتم بوی عالی داره و اولش تجربه من شبیه چیزیه که گفتم.
در نهایت باید بگم بعضی موقعها ادم از توصیف چیزی که میخواد بگه عاجز میمونه و همینطور که خودش نمیدونه چی میگه و چی بگه دیگرونم نمیدونن چی میخواد بگه.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود مجدد به همه دوستان و شب خوش؛
سعید گرامی؛
بنده این قدر حرفه ای هستم که اگر عطری رو جایگزین بکنم؛ با نسخه ی دیگری از همان عطر؛ حتما با نسخه بهتری جایگزین می کنم.
در مورد اودکلنش و نتهاش نظری ندارم؛ قبلا هم مفصل نوشتم و همه ی دوستان هم خوندن؛ رجوع بفرمایید به چند پست قبل و یادداشت "همه چیز از یک دروغ شروع شد". کار من اسانس است و کمترین تردیدی ندارم در حال حاضر بهترین بلوشنل بازار؛ بلوشنل من است . در یادداشت قبلی تان؛ به احترام تجربه فردی ؛ که داشته اید علیرغم این که با مضمون نوشته تان موافقتی نداشتم؛ (هم در مورد رالف لورن؛ که به قول آرش که اصولا اهل روایح گلی نیست بهترین رایحه با بوی گل؛ رالف لورن است هم در مورد بلو شنل) آن را لایک زدم. اتفاقا برای برخی از دوستان سوال شد این لایک زدن من. پاسخش این است که ما نه تنها رایحه ها را لزوما یکسان تجربه نمی کنیم بلکه حتی در درک پخش بو و ماندگاریش هم شامه ی ما یکسان عمل نمی کند.(توضیح بیشترش را قبلا در پاتوق نوشته ام از قول متخصصین مربوطه؛ همراه با لینک به اصل سخنان و معرفی منبع.)
تجربه ی شما؛ یک واقعیت است که برای شما اتفاق افتاده و شما به نحوی که توانسته اید آن را با کلام بیان کرده اید. در پاتوق عطربازها هر کس حس و برداشت و تجربه ی خودش را می نویسد و همیشه هم تجربه ها شبیه هم نیست.
موفق و سلامت باشید.

4rooos

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
30
خوب من امدم.بازم بخاطر کیفیت بالای عطرا از اقا رضا تشکر میکنم.
خوب باربری لندن واقعا عالی بود و حیف از دستم رفت.خواهرم زورکی ازم گرفت.از بین باربری لندن و رالف لورن باربریو پسندید.
امواج گلد عالی بود با بلو ایس خیلی بهتر شد.
وان میلیون یکم اولش تندی و تلخی داره اما واقعا عالی و موندگاری عالی الان بعد دو روز باز از چند سانتی بوش میاد و واقعا الان خیلی عالی شده.بوی شیرین خاص.
بلو ایس واقعا بوی عالی و خنکی داره واقعا عالی حیف موندگاریش کمه.
رالف لورن بد نیست از اول یه بوی علف مانندی داره و به قول خواهرم یه بویی شبیه کپک داره که بدم نیست.واقعا بوی گلها عالیه.
ایتالین سایپرس بد نبود بعد سه روز هنوز بوش از رو لباس میاد اما زیاد مورد قبولم قرار نگرفت.
بلو شنل موندگاری خوب بعد دو روز بازم بوش معلومه.بوی خاصیه من وقتی عمیق بو میکنم .بویی شبیه تخم مرغ ازش میاد.(البته از نوع گندیده) مقبول نیفتاد.
یه ترکیب وان میلیون و سایپرس و بلو شنل بعد 24 ساعت بازم بوی جالبی ازش میومد و جالب شده بود.(البته اسپره همزمان)
نتیجه اینا اینکه فکر کنم که بوی ملایم مایل به گرم و ترش یا شیرین بیشتر باب میل منه.

موندگاری همشونم مطمعنا بالای ۱۴-۱۵ ساعته.اونم بخاطر کیفیت عالی عطرای اقا رضاست.
حس چشایی و بویایی بهم نزدیکه ، احتمالا تخم مرغ خورده بودید و رفتید رالف و بلوشنل بیچاره رو بو کردید
ولی بدون شوخی من رو بلو شنل حساسم ، چیزی بهش نگید،عزیز دل منه!
قربان شما، شب خوش❤

Sent from my HTC Desire 816 using Tapatalk

Last edited:

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان محترم٬
بنده هم بعد از رد و بدل کردن چند پیام با جناب هادی به عنوان اولین سفارش ۵ گرم از این موارد رو درخواست دادم:
آلور هوم ادیشن بلانچ٬تام فورد ماندارینو٬ویاج هرمس٬هرود د مارلی٬تام فورد ایتالین سایپرس٬تام فورد گری وتیور٬اینترلود آمواج٬بلو آیس٬تق هرمس٬دیور هوم اینتنس٬پگاسوس د مارلی٬کرید اونتوس٬ال هوم آیدل گرلن٬بی دلیشس٬توسکان لدر٬پشن.
امیدوارم که تجربه خوبی باشه.
درود بر شما؛
مطمئنا تجربه خوب و منحصر به فردی رو خواهید داشت اما یه هشدار بهتون میدم که بعد از بوییدن این روایح اونقدر سطح سلیقتون میره بالا که به چیزی غیر تام فورد، مارلی، امواج و دیور رضایت ندید. متاسفانه همون بلایی که سر من اومد. دیگه هیچ عطری مگر چی بشه که به مشامم خوش بیاد که اونم به احتمال نود درصد مربوط به همون برندهای ذکر شده است! :-(

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534

آقا آرش جای شما خالی الان دارم دیور هوم پرفیوم رو بو میکنم اصلا با محصولات ایران قابل قیاس نیست

حتما جزو خرید لحاظ میشه

بنظر من دیور هوم اینتنس جلوش کم میاره

امیدوارم به محصولات پاتوق افزوده بشه

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
آقا آرش جای شما خالی الان دارم دیور هوم پرفیوم رو بو میکنم اصلا با محصولات ایران قابل قیاس نیست
حتما جزو خرید لحاظ میشه
بنظر من دیور هوم اینتنس جلوش کم میاره
امیدوارم به محصولات پاتوق افزوده بشه
درود و صبح همگی دوستان بخیر و شادی؛ چه دوستان مقیم ایران؛ چه آنها که مسافرت رفتن به خارج از ایران!
به کجا چنین شتابان؟ گون از نسیم پرسید
دل من گرفته زینجا ، هوس سفر نداری ز غبار این بیابان؟
همه آرزویم اما چه کنم که بسته پایم ،
به کجا چنین شتابان؟
به هر آن کجا که باشد بجز این سرا سرایم
سفرت به خیر اما ، تو و دوستی خدا را
چو از این کویر وحشت به سلامت بگذشتی
به شکوفه ها به باران برسان سلام ما را!

zeyner

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
سلام دوستان
من تازه با این تاپیک آشنا شدم و اولین سفارشم (بلک افغان)رو ثبت کردم .قیمتش که خیلی مناسب بود تا کار دستم برسه و ببینم کیفیت کار چطوره
راستی کسی فروشگاه عطر محسن رو که تو خیابان صفاییه قم هست میشناسه ؟دیروز بلک ارکید تام فورد رو گرمی 4500 ازش خریدم که قیمت فروش آقا رضا گرمی هزار تومنه! خوب من بیش از ده سال هست مشتری عطر محسن هستم و مطمعنم اسانس هاش خالص و با کیفیت هست اما از این اختلاف قیمت سر در نمیارم،اگه کسی از دوستان از این دو دوست خرید داشته لطفا نظرش رو بگه تا از سردرگمی خلاص بشم.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
اول اینکه دیشب یه متن بلند در مورد پست های اخیر نوشتم که متاسفانه یا خوشبختانه هنگام فرستادنش به مشکل خورد و تو تاپیک ثبت نشد.
شایدم بهتر همین بود که اتفاق افتاد. مخلص کلام این بود که لطفا و خواهشا از کلمات سنگین و نیش دار در مورد بقیه دوستان استفاده نشه و تجربیات هرکس چه خوب و چه بد مربوط به خودش هست و همونطور که از اسم تاپیک مشخصه اونچه که اهمیت داره صداقت نویسنده هست حالا چه خوب بنویسه٬ چه بد. مسلما همه از همه عطرها خوششون نمیاد و هر عطری موافق و مخالف خودش رو داره اونچه که اهمیت داره احترام به سلیقه و برداشت شخصی دوستان هست حالا یا به احترام بیان عقیده اش فقط پست شون رو لایک می کنیم یا اینکه با استدلال و احترام جواب شون رو میدیم. کسانی هم که در اینده این تاپیک رو می خونند همه نظرات رو مدنظر و تصمیمشون قرار میدن نه فقط یک نظر رو. (عجب مخلص کلام طولانی شد.دی:))

شهرام عزیز هر جا هستی٬ جای ما رو هم خالی کن. البته اگه خدا بخواد در اینده نزدیک فارنهایت پارفوم و دیور هوم پارفوم بدستم میرسه. هوم پارفوم که تقریبا کاری چرمی هست و در نهایت بیشتر باید شبیه دیور هوم باشه تا اینتنس ولی مهم رایحه زنبق اش هست که باید ببینیم چطور از اب در اومده. انشااله هرجاهستی سلامت باشی. اگه فرصت کردی از فروشگاه هایی که برای تست عطر میری حتما عکس بزار تا ماهم با عکس هات با تو هم سفر بشیم.

اما از هرچه بگذریم سخن دوست خوش تر است. دی:
تست جالبی که دیشب داشتم اسپری همزمان هوم اینتنس در کنار عود وود بود. مخصوصا وقتی مدتی بمونند و روایح باهم ادغام بشن. من که واقعا لذت بردم و بقول رضا جان ما رو برد به کهکشان های دور.
هر دو تقریبا ۵۰ درصد لایت شده بودن و یک پاف عود وود و دو پاف دیورهوم بالاتر از اون. هوم اینتنس خودش شیک و مجلسی بود الان بازم بیشتر شد

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
اومدن عطرای جدید مبارک! ولی این انصاف نیست، عملا با این عطرهای خوب و جدید نقشه قتل جیب مارو کشیدی! :-(

کسی فروشگاه عطر محسن رو که تو خیابان صفاییه قم هست میشناسه ؟دیروز بلک ارکید تام فورد رو گرمی 4500 ازش خریدم که قیمت فروش آقا رضا گرمی هزار تومنه! خوب من بیش از ده سال هست مشتری عطر محسن هستم و مطمعنم اسانس هاش خالص و با کیفیت هست اما از این اختلاف قیمت سر در نمیارم،اگه کسی از دوستان از این دو دوست خرید داشته لطفا نظرش رو بگه تا از سردرگمی خلاص بشم.
بهرام جان؛ بیام برات؟ یک سفر بفرستم بری قم زیارت؛ سر راهت از مغازه "ارباب اسانس ها" ...
اما جدای از شوخی یکی به من بگه چه خبره؟ تستر بلک ارکید خودم رو برای ایشون میفرستم با بلک ارکید خودش مقایسه کنه. وقتی بلک ارکید گرمی 4500 تومنه عطرای خاص و نیش گرمی چنده؟

اول اینکه دیشب یه متن بلند در مورد پست های اخیر نوشتم که متاسفانه یا خوشبختانه هنگام فرستادنش به مشکل خورد و تو تاپیک ثبت نشد.
شایدم بهتر همین بود که اتفاق افتاد. مخلص کلام این بود که لطفا و خواهشا از کلمات سنگین و نیش دار در مورد بقیه دوستان استفاده نشه و تجربیات هرکس چه خوب و چه بد مربوط به خودش هست و همونطور که از اسم تاپیک مشخصه اونچه که اهمیت داره صداقت نویسنده هست حالا چه خوب بنویسه٬ چه بد. مسلما همه از همه عطرها خوششون نمیاد و هر عطری موافق و مخالف خودش رو داره اونچه که اهمیت داره احترام به سلیقه و برداشت شخصی دوستان هست حالا یا به احترام بیان عقیده اش فقط پست شون رو لایک می کنیم یا اینکه با استدلال و احترام جواب شون رو میدیم. کسانی هم که در اینده این تاپیک رو می خونند همه نظرات رو مدنظر و تصمیمشون قرار میدن نه فقط یک نظر رو
نظر بنده دقیقا نظر شماست؛ چند پست بالاتر هم همین مضمون رو نوشتم. در عین حال خوبه که همه در انتخاب لغات دقت کنیم. برخی عطرها هواخواه جدی دارن و استفاده از لغات نامناسب؛ نامتعارف و عجیب در مورد اونا میتونه واکنش دیگران رو در پی داشته باشه.
بنده در خرید اول از هر عطر محدودیت خرید 5 گرم گذاشتم . در صورتی که عطر پسند شد میشه کیلو هم سفارش داد و اگر پسند نشد؛ هزینه ی پرداخت شده؛ کمترین ریسکی است که کسی می تونه انجام بده برای آشنایی با یک عطر. مضاف بر این که اکثر عطرهای پاتوق (به خصوص عطرای نام و نشون دار) در حال حاضر شناسنامه دارن و براشون کلی کامنت نوشته شده. یعنی انتخاب عطر در خلاء صورت نمی گیره و بسیاری دوستان قبل از خرید وقت میگذارن و کامنتهای دوستان دیگه رو در خصوص یک عطر می خونن. با این وصف ممکنه بازم عطر تهیه شده رایحه اش مقبول نیفته که میشه خیلی ساده نوشت من این عطر رو نمی پسندم. هیچ ایرادی هم نداره.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
بهرام جان؛ بیام برات؟ یک سفر بفرستم بری قم زیارت؛ سر راهت از مغازه "ارباب اسانس ها" ...
اما جدای از شوخی یکی به من بگه چه خبره؟ تستر بلک ارکید خودم رو برای ایشون میفرستم با بلک ارکید خودش مقایسه کنه. وقتی بلک ارکید گرمی 4500 تومنه عطرای خاص و نیش گرمی چنده؟

نظر بنده دقیقا نظر شماست؛ چند پست بالاتر هم همین مضمون رو نوشتم. در عین حال خوبه که همه در انتخاب لغات دقت کنیم. برخی عطرها هواخواه جدی دارن و استفاده از لغات نامناسب؛ نامتعارف و عجیب در مورد اونا میتونه واکنش دیگران رو در پی داشته باشه.
بنده در خرید اول از هر عطر محدودیت خرید 5 گرم گذاشتم . در صورتی که عطر پسند شد میشه کیلو هم سفارش داد و اگر پسند نشد؛ هزینه ی پرداخت شده؛ کمترین ریسکی است که کسی می تونه انجام بده برای آشنایی با یک عطر. مضاف بر این که اکثر عطرهای پاتوق (به خصوص عطرای نام و نشون دار) در حال حاضر شناسنامه دارن و براشون کلی کامنت نوشته شده. یعنی انتخاب عطر در خلاء صورت نمی گیره و بسیاری دوستان قبل از خرید وقت میگذارن و کامنتهای دوستان دیگه رو در خصوص یک عطر می خونن. با این وصف ممکنه بازم عطر تهیه شده رایحه اش مقبول نیفته که میشه خیلی ساده نوشت من این عطر رو نمی پسندم. هیچ ایرادی هم نداره.

درود و صبح بخیر بر دوستان عطرباز؛
جهت تنویر افکار عمومی عرض میکنم که منظور تنوع و کیفیت اسانسها بود که در دوماه اخیر بیش از 25مورد اسانس به پاتوق اضافه شده.:) از هیچکدوم هم الحق والانصاف نمیشه گذشت. پس ما میمونیم و دل خاطرخواه و جیب خالی و اسانس با کیفیت! :-(
وگرنه بحث قیمت و مقایسه نبود که خود حکایتیست مفصل که هزار بار دوستان نقل کرده اند چه بر سرشان رفته در فروشگاههای دگر...
به قول شیخ اجل سعدی؛
گویند مگو سعدی چندین سخن از عشقش
میگویم و بعد از من گویند به دوران ها...

بالا