برگزیده های پرشین تولز

saeed74

Registered User
لایک‌ها
211
سلام.
206 تیپ 1 مدل 80 با قیمت 11 میلیون میصرفه بخرم؟ آیا مشکل خاصی نداره این نوع ماشین؟ مثل تیپ 2 هست که میگن مشکل داره یا نه بهتره؟! :|
اگه بخرم بعد یکی دو ماه میتونم با همین قیمت بفروشم یا اگه نه با چقد ضرر میتونم بفروشم؟ مثلا 10.5 ؟

l0w

Registered User
لایک‌ها
266
سلام.
206 تیپ 1 مدل 80 با قیمت 11 میلیون میصرفه بخرم؟ آیا مشکل خاصی نداره این نوع ماشین؟ مثل تیپ 2 هست که میگن مشکل داره یا نه بهتره؟! :|
اگه بخرم بعد یکی دو ماه میتونم با همین قیمت بفروشم یا اگه نه با چقد ضرر میتونم بفروشم؟ مثلا 10.5 ؟
اینجا مطرح کنید با مشخصات بیشتر البته !
خرید و فروش 206
کارکرد ، رنگ ، وضعیت بدنه ، شرایط موتور ، داشبرد و تودوزی و بیمه و ...
ماشین مدل پایین در این حد هم مثل تخم مرغ شانسی میمونه !
اگه موقع خرید کوتا بیای یهو دیدی بعد یه ماه خرج هنگفت گذاشت رو دستت :D خلاصه تک تک پیچاشو باید چک کنی تا بفهمی میارزه یا نه !
1 تومن گرون تر بخری و یکم بیشتر بگردی بهتره تا 2 تومن خرج رو دست بزاره و کلی بلا تکلیفی و علافی و ...
ادیت :
نظر خودم اینه که در صورت سالامت و بی ازار بودن موتور و نهایتا دور رنگ بودن میارزه ، بیشتر رو موتورش دقت کن !

Last edited:

mr_khodaei2011

Registered User
لایک‌ها
179
سلام. 2 تا سوال:

1 - ماشینم پراید انژکتور 84 هست . جدیدا در واقع با اغاز فصل سرما صبح ها که میخام ماشین رو روشن کنم بد روشن میشه یعنی بد به این معنی ک باید استارت را 10 ثانیه و بعضی وقتا تا 15 ثانیه نگه دارم و هی گاز بدم تا روشن بشه و وقتی هم روشن شود یک دقیقه ای یکم گاز را نگه دارم بعد بزارم سلو کار کنه همون اول گاز را ول کنم خاموش میشه . قبلا و سالهای قبل اینجور نبود .

به نظرتون دلیلش چیه سردی هوا یا اینکه مشکلی داره . در طول روز راحت و با تک استارت روشن میشه . ضمنا شمع های ماشین هم نو هستن

2. به گفته دوست عزیزمون در بالا واقعا ریختن یه روغن دیگه رو روغن دیگه ضرر داره ؟ مثلا من ماشینم یکم روغن کم کرده برم نیم یا ربع لیتر روغن بریزم سرش از همون مارک روغن داخل موتور نباشه ضرر داره ؟

namvari

Registered User
لایک‌ها
192
سلام. 2 تا سوال:

1 - ماشینم پراید انژکتور 84 هست . جدیدا در واقع با اغاز فصل سرما صبح ها که میخام ماشین رو روشن کنم بد روشن میشه یعنی بد به این معنی ک باید استارت را 10 ثانیه و بعضی وقتا تا 15 ثانیه نگه دارم و هی گاز بدم تا روشن بشه و وقتی هم روشن شود یک دقیقه ای یکم گاز را نگه دارم بعد بزارم سلو کار کنه همون اول گاز را ول کنم خاموش میشه . قبلا و سالهای قبل اینجور نبود .

به نظرتون دلیلش چیه سردی هوا یا اینکه مشکلی داره . در طول روز راحت و با تک استارت روشن میشه . ضمنا شمع های ماشین هم نو هستن

2. به گفته دوست عزیزمون در بالا واقعا ریختن یه روغن دیگه رو روغن دیگه ضرر داره ؟ مثلا من ماشینم یکم روغن کم کرده برم نیم یا ربع لیتر روغن بریزم سرش از همون مارک روغن داخل موتور نباشه ضرر داره ؟
من زیاد تجربه ندارم ولی ماشین منم اینطور شده بود باتری رو عوض کردم درست شد

amir_xavi

Registered User
لایک‌ها
86
سلام.

درود.
به نظر من خیر...!!
12 سال کارکرد برای 206 یعنی پایان دوران مصرف مفید!

Sent from my SM-N9005

amir_xavi

Registered User
لایک‌ها
86
سلام. 2 تا سوال:

درود.
داداش این مشکلی که شما داری مربوط میشه به:
1-شمع
2-انژکتور
3-تنظیم موتور و دیاگ

شما میگید شمع هاتون تازست پس میمونه دو مورد بعدی که من نظرم بیشتر رو انژکتوره !!

در مورد روغن هم این کار توصیه نمیشه...!
ولی اگر مقدار کم باشه مثلا در حد نیم لیتر یا 1 لیتر و غلظت و مشخصات روغن ها (مثلا هردو 10w40) یکی باشه مشکلی نیست.

alex-90

Registered User
لایک‌ها
14
سلام
دلیل اینکه ماشین انژکتورش میسوزه چیه؟

Abbath

کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
27,705
سلام
دلیل اینکه ماشین انژکتورش میسوزه چیه؟
یعنی چی که میسوزه؟منظورتون اینه که آب میشه یا چیز دیگه؟چون چیزی به نام سوختن تو قطعه ای به نام انژکتور نداریم

alex-90

Registered User
لایک‌ها
14
یعنی چی که میسوزه؟منظورتون اینه که آب میشه یا چیز دیگه؟چون چیزی به نام سوختن تو قطعه ای به نام انژکتور نداریم
انژکتور ماشین خراب شده بود و ماشین درست کار نمیکرد و از اگزوز ماشین تو سرعتهای مختلف صدای ترقه میداد!!
بردم نمایندگی گفت انژکتور ماشین از 4 تا 3 تاش سوخته و باعث شده ماشین 1 زمانه کار کنه

Abbath

کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
27,705
انژکتور ماشین خراب شده بود و ماشین درست کار نمیکرد و از اگزوز ماشین تو سرعتهای مختلف صدای ترقه میداد!!
بردم نمایندگی گفت انژکتور ماشین از 4 تا 3 تاش سوخته و باعث شده ماشین 1 زمانه کار کنه
ماشین یه زمانه کار نمیکرده،1 سیلندره کار میکرده که اونم نمیشه،یا 1 سیلندر اصلا روشن نمیمونه :eek:

حالا عوض کردی انژکتورا رو درست شد؟کار دیگه ای نکرد؟

alex-90

Registered User
لایک‌ها
14
ماشین یه زمانه کار نمیکرده،1 سیلندره کار میکرده که اونم نمیشه،یا 1 سیلندر اصلا روشن نمیمونه :eek:

حالا عوض کردی انژکتورا رو درست شد؟کار دیگه ای نکرد؟
والا من اطلاعات فنی ندارم.اگر اشتباه میگم معذرت!!
اره انژکتور رو عوض کرد درست شد.کار دیگه ای نکرد نه.

amir_xavi

Registered User
لایک‌ها
86
خدارو شکر که مشکلتون حل شد...از این به بعد بیشتر مراقب انژکتور باشید و همچنین هر 3 ماه انژکتور شویی فراموش نشه!
موفق باشید

Sent from my SM-N9005

Abbath

کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
27,705
والا من اطلاعات فنی ندارم.اگر اشتباه میگم معذرت!!
اره انژکتور رو عوض کرد درست شد.کار دیگه ای نکرد نه.
خواهش میکنم،ماشین 4 سیلندر با یه سیلندر روشن نمیمونه آخه،2 حالت داره:1-یا انژکتورا به صورتی خراب بودن که موتور کار می کرده اما اون بازدهی قبل رو نداشته2-یا یارو یه پول بی خودی سلفیده و مشکلی رو که با یه شست و شو برطرف می شده با تعویض حل کرده :دی

amir_xavi

Registered User
لایک‌ها
86
خواهش میکنم،ماشین 4 سیلندر با یه سیلندر روشن نمیمونه آخه،2 حالت داره:1-یا انژکتورا به صورتی خراب بودن که موتور کار می کرده اما اون بازدهی قبل رو نداشته2-یا یارو یه پول بی خودی سلفیده و مشکلی رو که با یه شست و شو برطرف می شده با تعویض حل کرده :دی

اکثرا به قول شما در پی تیغ زدن ملت هستن...احتمال 70% مشکل ایشون با شستو شو حل میشده و فقط خرج اضافی رو دستشون گذاشتن!

Sent from my SM-N9005

alex-90

Registered User
لایک‌ها
14
بردم نمايندگي ايران خودرو.گفت بخشنامه اومده ك ديگه انژكتور رو نشوريم و بايد تعويض كنيم.بيرون نشون دادم ك گفتن سر سيلندر سوخته و خرج ٥٠٠ تا ١٣٠٠ اينا گفتن!!! بسته به اينكه سيلندر تراش بخوره و چقدر كار داره ك ديدم اينطوره گفتم نمايندگي بهتره ك وقتي درست كردن گفتن انژكتور بوده

l0w

Registered User
لایک‌ها
266
بردم نمايندگي ايران خودرو.گفت بخشنامه اومده ك ديگه انژكتور رو نشوريم و بايد تعويض كنيم.بيرون نشون دادم ك گفتن سر سيلندر سوخته و خرج ٥٠٠ تا ١٣٠٠ اينا گفتن!!! بسته به اينكه سيلندر تراش بخوره و چقدر كار داره ك ديدم اينطوره گفتم نمايندگي بهتره ك وقتي درست كردن گفتن انژكتور بوده
ماشالا مکانیکاتون چه حلق گشادی دارن !
بجا انژکتو میخواسته سر سیلندر باز کنه ؟!؟!؟!؟!؟

ramannet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
اقو من یه ریو دارم نابودم کرده !!!!!!!!!! تو یه سال اخیر چهار بار واشر سوزونده ! به نظرتون چه مشکلی داره؟تا الان حدود 5 تومن خرجش کردم از هرکی هم گه میگم باور نمیکنه میگه ریو اصلا واشر نمیسوزونه خریجی نداره از این حرفا

bijan darbari

Registered User
لایک‌ها
258
اقو من یه ریو دارم نابودم کرده !!!!!!!!!! تو یه سال اخیر چهار بار واشر سوزونده ! به نظرتون چه مشکلی داره؟تا الان حدود 5 تومن خرجش کردم از هرکی هم گه میگم باور نمیکنه میگه ریو اصلا واشر نمیسوزونه خریجی نداره از این حرفا
سلام

به چه صورت واشر میسوزونه؟؟
موتور آب و روغن قاطی میکنه ؟؟ یا اینکه فقط تر تر میکنه و 3 میشه؟؟
ریو چون بلوک سیلندر شبیه پرایده کلا به سختی واشر میسوزونه.مخصوصا اگه واشرسرسیلندرس فلزی باشه.
میتونه علتش تاب داشتن سرسیلندر یا بلوک سیلندر باشه.این تعمیرکارا اصلا این قضیه رو چک نمیکنن.مخصوصا بلوک سیلندر.
و اینکه حتما پیچ های سرسیلندر رو هم نو بنداز و حتما سرسیلندر با آچار تورک بسته بشه.

kamipt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.من یه پراید هاچ بک مدل 84 دارم ، چند وقته مصرف سوختش شده صدی 20 تا!!!!!!!! دلیلش چی میتونه باشه؟؟ چی میتونه این همه افزایش بده مصرف سوخت رو؟؟؟؟؟ارور ECU؟؟؟شمع ها ؟ یا ....

بالا