برگزیده های پرشین تولز

کمک برای خواندن چه رشته ای در ارشد ؟ لطفا کمکم کنید

farzad.sadeshi

Registered User
لایک‌ها
898
سلام و ارادت خدمتتون

راستش خداروشکر بالاخره لیسانسمو گرفتم
رشتم اقتصاد نظری بود . دبیرستان رشتم ریاضی پس یکم یکم ریاضیم خوبه
معدلم تا پایان ترم 4 حدودا 14 بود ولی الان معدلم 30/18 بوده
راستش یهو از ترم 5 بخودم اومد و یکم ارادم قوی شد و خیلی معدلمو بالا کشیدم خداروشکر

الان میخام بدونم ارشد چی بخونم
اقتصاد نمیخام بخونم چون واقعا نمیدونید . خودم هم اوایل میگفتم این چه رشتیه ایه ولی سخته و یکم برا ارشد بخوندنش نمیصرفه چون دیدم رشته های مدیریت اینا بیشتر کاربرد دارن

راستش من به رشته های زیر برا ارشد علاقمندم
بهم بگید کدومش در آینده از لحاظ درآمدی در سطح خیلی بالاییه ؟
یه چیزم بگم صادقانه علت اینکه میخوام ارشد بگیرم اینه که نمیخام مثله بابام یه کارمند عادی بشم و حقوق ماهی 500-600 صادقانه بگم . میخوام درآمدش خوب باشه و هم جای خصوصی بخواد و هم دولتی که عصر مثلا برم یه جا دیگه کار

مدیریت مالی . مدیریت صنعتی . حسابداری . . صنایع . مدیریت پروژه زیر شاخه ی عمران

شما بگید فقط کدومش . من از حالا وقت دارم و اینکه ارادم قویه چون وقتی به آیندم فکر میکنم که همش در گرو همین درس و انتخاب رشته هاست بیشتر مایل میشم

زبانم خوبه + اینکه درسته اقتصاد ریاضیش مثه مهندسی نبود ولی میشینم میخونم. توی 4 تا از رشته ها هم که نوشتم بعضی دروس اقتصاد مشترک بودند مخصا تو مدیریت و حسابداری

واقعا کدومش ؟

متشکرم از لطفتون که منو عین برادرتون راهنمایی میکنید

farzad.sadeshi

Registered User
لایک‌ها
898
و یک سوال دیگر اینکه :

مثلا مثلا ارشد من رفتم صنایع بعد یک سری دروس پیش نیاز بهم میخورد درسته ؟ میتونم اینارو پاس کنم ؟
یعنی این پیش نیاز نیاز به چیزه دیگری ندارد

و اینکه برای اشتغال به مدرک ارشد که مثلا حالا صنایع . مدیریت مالی یا .. باشد نگاه میکنند . نه ؟
یا به مدرک کارشناسی هم نگاه میکندد ؟

لطف میکنید

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,530
سلام دوست عزيز .

از من ميشنوي بيخيال ارشد شو ...اما اگه واقعا حوصلشو داري بيا عمران ، زير شاخه سازه نرو ... يه چيز آس .

بايد خيلي بخوني اما اگه بتوني ارشد عمران زلزله ، مديريت پروژه و اينا بگيري تو دانشگاه معتبر با معدل بالا ( البته بايد كار هم بلد باشي ) ميافتي تو روغن !‌

farzad.sadeshi

Registered User
لایک‌ها
898
سلام دوست عزيز .

از من ميشنوي بيخيال ارشد شو ...اما اگه واقعا حوصلشو داري بيا عمران ، زير شاخه سازه نرو ... يه چيز آس .

بايد خيلي بخوني اما اگه بتوني ارشد عمران زلزله ، مديريت پروژه و اينا بگيري تو دانشگاه معتبر با معدل بالا ( البته بايد كار هم بلد باشي ) ميافتي تو روغن !‌

سلام ممنون که لطف کردی راهنمایی کردید

بخونم توپ قبول میشم ؟ کاش یکم جامعتر راهنمایی میکردید
مثلا من خیلی نمیدونم مدیریت پروژه چه جاهایی کاربرد دارد ؟
رشته ای میخام بخونم که دیگه فوق که گرفتم سرکار ه توپ برم
معدلم بالا میشه شک نکنید چون وقتی به هدفم نگاه میکنم انگیزم بالا میره

جایی شاغل هستید ؟ کار میکنید ؟

سلام
ممنونم . نه . 22 سالمه

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,530
سلام ممنون که لطف کردی راهنمایی کردید

بخونم توپ قبول میشم ؟ کاش یکم جامعتر راهنمایی میکردید
مثلا من خیلی نمیدونم مدیریت پروژه چه جاهایی کاربرد دارد ؟
رشته ای میخام بخونم که دیگه فوق که گرفتم سرکار ه توپ برم
معدلم بالا میشه شک نکنید چون وقتی به هدفم نگاه میکنم انگیزم بالا میره

سلام
ممنونم . نه . 22 سالمه

اول اينكه تقريبا هم سنيم ...

دوم :

براي اينكه بخواي ارشد عمران بدي و هيچي هم از عمران ندوني كارت خيلي سخت ميشه ، بايد 1 سال يا بيشتر هر روز هروز فقط درس بخوني .

مثلا مديريت پروژه براي مديريت پروژه هاي بزرگ عمراني .
اصلا از من ميشنوي همش خوبه بجز سازه كه اشباع شده .

شما تصميمت رو بگير ، شروووع كني ميفهمي چه قدر كارت سخته ، اما اگه ببتوني واقعا ارشد مثلا دانشگاه تهران قبول شي ديگه مطمئن باش بعد ارشد مستقيم ميري يه جاي توپ سر كار ...شايد يه مدت با حقوق 1 ميليون اما اگه كار ياد بگيري و كار با نرم افزارا رو ياد بگيري اصلا هيچ حدي براي در آمدت نيست ، واقعا اگه زرنگ باشي بالاي ماهي 3 -4 ميليون داري .... ( البته نه چند سال اول )‌

farzad.sadeshi

Registered User
لایک‌ها
898
اول اينكه تقريبا هم سنيم ...

دوم :

براي اينكه بخواي ارشد عمران بدي و هيچي هم از عمران ندوني كارت خيلي سخت ميشه ، بايد 1 سال يا بيشتر هر روز هروز فقط درس بخوني .

مثلا مديريت پروژه براي مديريت پروژه هاي بزرگ عمراني .
اصلا از من ميشنوي همش خوبه بجز سازه كه اشباع شده .

شما تصميمت رو بگير ، شروووع كني ميفهمي چه قدر كارت سخته ، اما اگه ببتوني واقعا ارشد مثلا دانشگاه تهران قبول شي ديگه مطمئن باش بعد ارشد مستقيم ميري يه جاي توپ سر كار ...شايد يه مدت با حقوق 1 ميليون اما اگه كار ياد بگيري و كار با نرم افزارا رو ياد بگيري اصلا هيچ حدي براي در آمدت نيست ، واقعا اگه زرنگ باشي بالاي ماهي 3 -4 ميليون داري .... ( البته نه چند سال اول )‌

واقعا متشکرم از راهنماییهای برادرانه ی شما دوست عزیز

والا راستش نظر من . اونچیزی که در خودم میبینم و میبینم میتونم و علاقه دارم از بین اینا که گفتم 2 تا رشته ست :

یا مدیریت مالی یا مدیریت پروژه

از نظر خودم :

مدیریت مالی چون مرتبط با رشته ی خودم بوده و اینکه ریاضیم شاید الان نه ولی حساب و کتابم خوبه
مخصوصا رشته های اینجوری و بانک و بورس میخاد و دیگه اگه فوق یا دکترا داشته باشی هم عصر هم تدریسی یا شرکت خصوصی ای چیزی و اینکه میگم 2 جا کار کنم اعتقاد دارم آدم همیشه دستش به یه جای دولتی بند باشه
یا خوده آدم بتونه ازین دفاتر خصوصی مشاوره سرمایه گذاری و ... اینا انجام بده

مدیریت پروژه :

کلا من کارای مدیریتی دوست دارم چون میدونم میتونم

فقط سوال من این هست که یک موقع دیدید مثلا دکترا وقتی عمومین خیلی درآمد ندارن ولی سختی به خودشون میدن تخصص میگیرن بعد پول پارو میکنن

من هم این سوال دارم که به هر حال رشته ی دیگه ای میخام بخونم و به تبع سخت تره
میصرفه بعدا به مرور زمان ؟

متشکر از توجه تون
فقط اینکه بقیش همانطور که تمام حرفایی که شما عزیز فرمودید را قبول دارم

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,530
واقعا متشکرم از راهنماییهای برادرانه ی شما دوست عزیز

والا راستش نظر من . اونچیزی که در خودم میبینم و میبینم میتونم و علاقه دارم از بین اینا که گفتم 2 تا رشته ست :

یا مدیریت مالی یا مدیریت پروژه

از نظر خودم :

مدیریت مالی چون مرتبط با رشته ی خودم بوده و اینکه ریاضیم شاید الان نه ولی حساب و کتابم خوبه
مخصوصا رشته های اینجوری و بانک و بورس میخاد و دیگه اگه فوق یا دکترا داشته باشی هم عصر هم تدریسی یا شرکت خصوصی ای چیزی و اینکه میگم 2 جا کار کنم اعتقاد دارم آدم همیشه دستش به یه جای دولتی بند باشه
یا خوده آدم بتونه ازین دفاتر خصوصی مشاوره سرمایه گذاری و ... اینا انجام بده

مدیریت پروژه :

کلا من کارای مدیریتی دوست دارم چون میدونم میتونم

فقط سوال من این هست که یک موقع دیدید مثلا دکترا وقتی عمومین خیلی درآمد ندارن ولی سختی به خودشون میدن تخصص میگیرن بعد پول پارو میکنن

من هم این سوال دارم که به هر حال رشته ی دیگه ای میخام بخونم و به تبع سخت تره
میصرفه بعدا به مرور زمان ؟

متشکر از توجه تون
فقط اینکه بقیش همانطور که تمام حرفایی که شما عزیز فرمودید را قبول دارم

خواهش ميكنم وظيفه اس

من بازار كار بقيه رشته ها رو نميدونم اما اگه شما واقعا بچه درس خوني و بازار كار رشته خودت رو ميشناسي برو همون رشته كه خودت دوست داري.

در مورد مرور زمان و دكترا ، رشته ما كه اينجوريه ، اولش بايد بري چند سال كار ياد بگيري با حقوق كم وقتي كاربلد شدي پول پارو ميكني ... رشتته هاي ديگه رو نميدونم

اما نظر من :‌ من خوودم واقعا ديگه حس ارشد گرفتن رو ندارم ، خيلي هم درس خون نيستم ... بعد ليسانس ميرم دور تشكيل زندگي و شايد بعدا ها ارشد بگيرم ...
باز نظر خودته ... ااما بنظر من حيف عمره كه بزاري پاي ارشد گرفتن .

hadi222

Registered User
لایک‌ها
85
والا ما که تو عمرانیم هیچ خبری نیست
صدای دهل از دور خوش است
الان فوق لیسانس با سابقه کار روزی 12 ساعت کارگاه 1.4 می دن
اخه این چیه؟ با این همه مسئولیت
والا

اینو بعدش یادم اومد
طبق مصوبه 2 هفته پیش سازمان مهندسی
کسایی که لیسانسشون چیزه دیگه ایه فوقشون یه چیزه دیگه(معمولا بچه های مکانیک فوق رو می یومدن عمران) اینا دیگه پروانه **** مهندسی نمی گیرن
یعنی از روغن در اومدن رفتن توی چاه( با کمال احترام)
تازه بچه های کاردانی و کاردانی به کارشناسی هم دیگه امضا ندارند
فقط بچه های عمران عمران امضا دارن
که اونام انقدر زیاد شدن که توفیری به حالشون نمی کنه!:(

Last edited:

hexasystem

Registered User
لایک‌ها
6
مدیریت مالی . مدیریت صنعتی . حسابداری . . صنایع . مدیریت پروژه زیر شاخه ی عمران

شما اول ببين تو چه كاري مي توني موفق بشي يا حداقل علاقه داري ، اينو از اين جهت مي گم كه طرف مياد يك چيزي مي خونه بعد از چند سال بعد از اخذ مدرك ، مي بوسه مي ذاره كنار ميره دنبال كاري كه خودش دوست داره ... و چيز جالبش اينجاست كه اصلا و ابدا مدرك و رشته دانشگاهي اش هيچ ربطي به اون كار نداره دريغ از حتي يك واحد دانشگاهي ... يعني اين چند سال وقت و هزينه پر ... پس چرا خودتو خسته كني و گول بزني ...

تمام رشته هايي كه بالا براي ادامه تحصيل مثال زدي همه رشته هايي كاملا متفاوت و براي خودشون دنيايي هستند...

حالا من يك سوال ازت بپرسم ناراحت نشي ..

اگر احيانا روزي به جايي رسيدي كه اصلا هيچ نياز مالي براي كار كردن نداشتي و از اون جا كه فرض محال، محال نيست يكي اومد و گفت آقا تا آخر عمر تمام هزينه ها تو مي دم اونوقت چيكار مي كردي؟ همون كار رو بكن و در همون رشته اگه خواستي ادامه تحصيل بده ...

فكر نكن كدوم رشته پولساز تره من برم توي همون رشته ...

اگه طرف ديونه ( به معناي واقعي كلمه ديونه ) كاري باشه توي اون كار موفق ميشه حتي اگه آبياري گياهان دريايي باشه ...

بالا