برگزیده های پرشین تولز

cpu برای کار با 3dmaxو گرفتن رندر

asadmahdi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان ایاcpu4770kبرای کارهای 3dmaxفوتوشاپ اتوکد......انتخاب کردم .ایا cpuخوبیه؟؟
تورنج قیمت 1تومان این خوبه یا شما پیشنهاد دیگه ای میدید؟؟؟

erfan33

همکار سخت افزار
همکار انجمن
لایک‌ها
466
دوستان ایاcpu4770kبرای کارهای 3dmaxفوتوشاپ اتوکد......انتخاب کردم .ایا cpuخوبیه؟؟
تورنج قیمت 1تومان این خوبه یا شما پیشنهاد دیگه ای میدید؟؟؟
سلام
هر انتظاري از اين مدل پردازنده داشته باشيد يقينا جوابگوي شماست !

asadmahdi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
هر انتظاري از اين مدل پردازنده داشته باشيد يقينا جوابگوي شماست !

مدل مادربرد پیشنهادی شما چیه؟قیمتش تا600,700تومان باشه؟؟؟
بعد دوست عزیز فزق مادربرد 700تومانی با 1.000.000فرقشون چیه؟؟ایا تو سرعت سیستم موثر هست؟

asadmahdi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان کسی نیست جوابه منو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Jimm

Registered User
لایک‌ها
197
منم خودم3d کار میکنم و واسه خریدن همین مشکل رو داشتم در این که 4770k پردازنده خیلی خوبیه شکی نیست ولی خودتون هم که اشاره کردید مادربرد زیر 600 پیدا نمیکنید براش ( به علت جدید بودن گرونه ) حالا من که بنچمارک ها رو نگاه میکردم اختلاف نسل 2 با 3 خیلی زیاد بود ولی نسل 3 با نسل چهار اختلاف زیادی نداره و این درصورتیه که نسل چهار که 4770k شاملش میشه تقریباً 500 تومن خرج بیشتر واسه شما داره ! ( منظور کل سیستم مخصوصاً مادربورد رو میگم ) ولی اگه براتون این اختلاف هزینه مهم نیست صد در صد این پردازنده رو انتخاب کنید !

در مورد مادربورد هم خیر قیمت مادربرد و مدلش هیچ ارتباطی با سرعت کار شما نداره وقتی یه مادربرد از یه نوع پردازنده پشتیبانی میکنه مثلاً همین 4770 دیگه سرعت بالا و پایین نداره که ! علت گرون بودن 3 تا مورده که اولیش مربوط میشه به آیتم هایی که اضافه رو مادربورد قرار میگیره به عنوان مثال تعداد پورت های usb3 یا مثلاً پشتیبانی از یک نوع ورودی یا خروجی خواص که روی بورد نصب میشه ! و دومین مورد گرون شدن جنس موادیه که استفاده میکنن مثلاً میبنی یک شرکت میاد رو همه چیپ های بورد خنک کننده میزاره یا تو طراحی خیلی کار کردن و به چشم قابل مشاهده است ! گیزنه سوم هم برمیگرده به برند محصول که مثلاً دیگه ایسوس و گیگابایت یا ... از مادربورد های که اسمشون هم نشنیدی 100% گرون تره !

واسه شما هم اگه همین پردازنده رو برمیداری فکر کنم این مدل خیلی خوب باشه ASUS Z87-K LGA1150 که قیمتش فکر کنم 610 تومن باشه .

mohammadasus

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
[h=1]Intel Core i7-4770K Haswell 3.5GHz LGA 1150 84W Quad-Core Desktop Processor Intel HD Graphics[/h] [h=2]Learn more about Core i7-4770K[/h] [h=3]Model[/h] BrandIntelSeriesCore i7ModelBX80646I74770K [h=3]CPU Socket Type[/h] CPU Socket TypeLGA 1150 [h=3]Tech Spec[/h] CoreHaswellMulti-CoreQuad-CoreNameCore i7-4770KOperating Frequency3.5GHzL3 Cache8MBManufacturing Tech22 nm64 bit SupportYesHyper-Threading SupportYesIntegrated Memory Controller SpeedDDR3Virtualization Technology SupportYesIntegrated GraphicsIntel HD GraphicsThermal Design Power84W

KASES

Registered User
لایک‌ها
32
سلام ما داریم تو شرکت از مدل 3770k با 16 گیگ رم استفاده می کنیم، در کل کارهای سه بعدی و مخصوصاً رندر با سی پی یو واقعاً وقت گیره حتی با این سی پی یو ها طوریکه اگه صبر و حوصله و عشق به کار نداشته باشید بعد از یه مدت از کارهای سه بعدی مخصوصاً انیمیشن سازی به کلی زده می شید.
به نظرم کارت گرافیکی بگیرین که بشه ازش تو رندر استفاده کرد یعنی gpu +cpu rendering ولی بازم صبر و حوصله میخواد این کار شدید.

asadmahdi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام ما داریم تو شرکت از مدل 3770k با 16 گیگ رم استفاده می کنیم، در کل کارهای سه بعدی و مخصوصاً رندر با سی پی یو واقعاً وقت گیره حتی با این سی پی یو ها طوریکه اگه صبر و حوصله و عشق به کار نداشته باشید بعد از یه مدت از کارهای سه بعدی مخصوصاً انیمیشن سازی به کلی زده می شید.
به نظرم کارت گرافیکی بگیرین که بشه ازش تو رندر استفاده کرد یعنی gpu +cpu rendering ولی بازم صبر و حوصله میخواد این کار شدید.

اقا کارت گرافیکی که استفده میکنی مدلش چیه؟؟
کارت گرافیک برای 3maxکار با سه بعدی تا1تومان چی پیشنهاد میدی؟

Daniel_kn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
دوست عزيز من همین CPU رو با یه مادربورد گیگابایت ( Gigabyte Ga - Z87X - D3H ) و کارت گرافیک Gv-N66TOC - 2gi استفاده میکنم . فکر میکنم که اینهم خوب باشه . اون مدل ایسوس هم که کاربر عزیز jimm فرمودند هم خوبه ( چیپست مورد استفاده مثل مادربورد منه Z87 )

Hessam 3

Registered User
لایک‌ها
301
اون دوستی که با 3770 مشکل دارن! درست می فرمایند!! 3770 اصلاً برای رندرینگ نیست!!! برای اورکلاک و گیم استفاده میشه! شما انتخاب درستی از پردازنده در رابطه با کاربریتون نداشتید!
از اون مهم تر قطعاً از اس اس دی یا استفاده از چند هارد به صورت رید استفاده نمی کنید!! چون شدیداً در سرعت موثر خواهد بود! روی یک هارد معمولی انتظار نداشته باشید سه سوت کارتون انجام شه.
به علاوه فقط پردازنده موثر نیست! همنطور که گفتم هارد و اس اس دی موثر هست. کارت گرافیک موثر هست. از همه مهم تر نقش چیپست مادربرد و سوکت آن مهم ترین و بیشترین تاثیر رو داراست.

متاسفانه دوستان اشتباه بزرگی می کنن که از سوکت 1150 و 1155 سیستم برای رندرینگ انتخاب می کنن! چون اصلاً و هرگز ماهیت ساخت این دو سوکت و پردازنده هاشون جهت کاربری های سنگین و صنعتی مثل رندرینگ ساخته نشده!
و کسی که به شما سیستم رو معرفی کرده، درک درست و فنی در قبال کارایی شما نداشته!

برای چنین کاربری هایی جهت خرید سیستم (فقط کیس) حداقل حداقل 4-5 میلیون بودجه نیاز هست!

اگر چه پردازنده ای مثل 3820 از امثال 3770 و 4770 ضعیف تره، اما ماهیت ساختش از ریشه جهت کاربری های سنگین و رندرینگ ساخته شده!

mahdizd

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خدمت مهندسین عزیز.

دوستان بنده با توجه به بودجه 5 میلیون تومانی می خواهم یک سیستم رندرینگ معماری ببندم که بر حسب lga 2011 باشد حال می خواهم در خرید قطعات راهنمایی بشوم و اینکه موجود باشد.

1- مادربورد asus باشه lga 2011 که 64 gb رم ساپورت کند ؟
2- cpu 4930 یا 4820 یا 4770k کدامیک را پیشنهاد می کنید؟
3- رم 16 ddr3 کدام برند را پیشنهاد می کنید برای رندرینگ بهتر است ؟ الف- corsair ب- crucial ج - G.Skill
4- کارت گرافیک asus gtx 650 ti 2 gb جوابگو رندرینگ است؟
5- 2ترا هارد خوب + یک هارد ssd 128 gb چی پیشنهاد می کنید؟
6- یک پاور خوب برای کارهای سنگین چی مارکی چند وات پیشنهاد می کنید؟

فراموش نکنید قطعاتی را که نام می برید قیمت آنها روی هم بیشتر از 5 میلیون نشود .(کیفیت و قیمت را مناسبترین لحاظ کنید) ..ممنون

Ali.Agha

Registered User
لایک‌ها
165
سلام خدمت مهندسین عزیز.
دوستان بنده با توجه به بودجه 5 میلیون تومانی می خواهم یک سیستم رندرینگ معماری ببندم که بر حسب lga 2011 باشد حال می خواهم در خرید قطعات راهنمایی بشوم و اینکه موجود باشد.

این پست فکر می کنم برای بقیه دوستان هم راهگشا باشه

این دو مورد رو می فرمودید بیشتر راهنمایی تون می کردم:
1. بودجه تون رو دقیق مشخص کنید و اگر جا داره بیشترش کنید چون ممکنه گرون تر در بیاد
2. اینکه بعدا میخواین ارتقا بدید یا نه هم مهمه و یکی از فاکتور های انتخاب قطعاتتون هست
مثلا شما الان یه سیستم با 4930 می بندید بدون hdd و ssd شاید بشه 5 تومن ! حالا SSD یا هارد خوب نمیذارید
وبا یه هارد معمولی سر می کنیدبعدا قطعات بهتری رو جدا جدا می خرید ... اما در کل در بحث رندر شما هر کانفیگی که استفاده کنید باز هم جا داره ...

الا ای حال کلیتی که از سیستم رندر بهتون می تونم بگم ...

Socket : 2011 دلیلش هم بیشتر بودن مقدار cache l3 و قابلیت quad channel بودن این cpu های نازنینه
CPU : I7 4930 / 4820 >>> 1860-1100

Main : P9X79 LE / P9X79 / P9X79 Pro >>> 830-980
موارد دیگه ای هم هستن ولی تفاوت خاصی ندارن و تفاوتشون به تعداد پورت ها و بیشتر بودن اسلات pcie 3 هست

Ram : هر سه خوبن فقط نکته مهم اینه که رم هاتون 4 تا باشن ، چون سوکت 2011 رماش به صورت quad channel کار می کنن
برای مورد شما یعنی یه کیت 4 تایی 4 گیگی. مثلا Gskill ripjaws فک کنم گیر بیاد 4x4 2133 اش. فرکانس بالاتر هم که بهتر ...

GPU : کاملا بسته به بودجتون داره ، چون به قیمت پایینتر محدودید مجبورید روی همون Geforce باشید اما برای رندر GPU یا بهتر بگم رندر RealTime کارت های سری Quadro خیلی بهتر هستن ولی خب قیمتاشون خیلی بالاست! (خیلی نمی تونم بحث رو اینجا باز کنم چون یکم پیچیده اس و از حوصله این تاپیک خارجه ... ) مثلا Quadro k2000 هست 2gb ddr5 حدود 1700 ولی خب مال اینکاره ... و تا 10 15 تومن هم کارت quadro و tesla داریم ... اصولا همینطور که سیستم workstation رو از لحاظ فنی روی سوکت 1150 یا 1155 نمی بندن سیستم workstation رو براش کارت geforce هم نمیذارن (البته اگر اصولی بخوایم کار کنیم ...) ولی خب Geforce هم خیلی خوبه و مشکلی ایجاد نمیکنه (بازم هر کارت geforce ای می گیرید سعی کنید sli باشه دو سه تایی بذارید بندواید gpu بره بالا )

HDD و SSD : یکی از مهم ترین قسمتهای هر سیستمی به خصوص سیستم های رندره و غالبا هم به دلیل سواد کم سخت افزاری متصدی های فروش مهجور باقی مونده ... این دو باز خودشون مباحث گسترده ای دارن اما به طور خلاصه بهترین storage ها به ترتیب انواع ssd ها و انواع hdd های بالای 7200rpm هستن ... روی این دو مورد هرچقدر هزینه هم انجام بشه بازم جا داره ! حداقل هزینه و بهترین پرفورمنس اینه که یه ssd 128gb خوب یا عالی بذارید برای Os و برنامه ها و یه هارد 7200 هم مثل western black یا segate barcuda ضمیمه اش کنید برای پروژه ها و غیره و ذالک ... هر چند هزینه کردن روی ssd هیچ ضرری که نداره همش سوده ... بهترین ssd های موجود اگر گیرتون بیاد سری 840 سامسونگ هست که خودش چند مدله 840pro/840/840evo و بعدش ocz خیلی هم به گارانتی ssd توجه نکنید چون اینا معمولا خرابی ندارن ...

Power : این روزها همه green میذارن ... شما نذارید ! گرین از برندهای متوسط پاور محسوب میشه ولی چون خیلی رایجه خیلی ها فکر می کنن خیلی انتخاب خوبیه کما اینکه خیلی مواقع اینطور نیست ... در مورد پاور اسمهای خوب زیادی به چشم میخورن ولی اگر بخوام نام ببرم cooler master و enermax انتخاب های خوبین ... برای سیستمی که 2011 بسته میشه بسته به اینکه نهایتا قطعات چی بشن باید 750 وات به بالا گذاشت حتما

اولش که پست رو شروع کردم قصد نداشتم انقدر زیاد بشه :D
ولی چون دیدم واقعا لازمه گفته بشه ، گفتنی ها رو گفتم ان شا ا... که دوستان بتونن خرید حرفه ای داشته باشن :rolleyes:

mahdizd

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

این پست فکر می کنم برای بقیه دوستان هم راهگشا باشه

این دو مورد رو می فرمودید بیشتر راهنمایی تون می کردم:
1. بودجه تون رو دقیق مشخص کنید و اگر جا داره بیشترش کنید چون ممکنه گرون تر در بیاد
2. اینکه بعدا میخواین ارتقا بدید یا نه هم مهمه و یکی از فاکتور های انتخاب قطعاتتون هست
مثلا شما الان یه سیستم با 4930 می بندید بدون hdd و ssd شاید بشه 5 تومن ! حالا SSD یا هارد خوب نمیذارید
وبا یه هارد معمولی سر می کنیدبعدا قطعات بهتری رو جدا جدا می خرید ... اما در کل در بحث رندر شما هر کانفیگی که استفاده کنید باز هم جا داره ...

الا ای حال کلیتی که از سیستم رندر بهتون می تونم بگم ...

Socket : 2011 دلیلش هم بیشتر بودن مقدار cache l3 و قابلیت quad channel بودن این cpu های نازنینه
CPU : I7 4930 / 4820 >>> 1860-1100

Main : P9X79 LE / P9X79 / P9X79 Pro >>> 830-980
موارد دیگه ای هم هستن ولی تفاوت خاصی ندارن و تفاوتشون به تعداد پورت ها و بیشتر بودن اسلات pcie 3 هست

Ram : هر سه خوبن فقط نکته مهم اینه که رم هاتون 4 تا باشن ، چون سوکت 2011 رماش به صورت quad channel کار می کنن
برای مورد شما یعنی یه کیت 4 تایی 4 گیگی. مثلا Gskill ripjaws فک کنم گیر بیاد 4x4 2133 اش. فرکانس بالاتر هم که بهتر ...

GPU : کاملا بسته به بودجتون داره ، چون به قیمت پایینتر محدودید مجبورید روی همون Geforce باشید اما برای رندر GPU یا بهتر بگم رندر RealTime کارت های سری Quadro خیلی بهتر هستن ولی خب قیمتاشون خیلی بالاست! (خیلی نمی تونم بحث رو اینجا باز کنم چون یکم پیچیده اس و از حوصله این تاپیک خارجه ... ) مثلا Quadro k2000 هست 2gb ddr5 حدود 1700 ولی خب مال اینکاره ... و تا 10 15 تومن هم کارت quadro و tesla داریم ... اصولا همینطور که سیستم workstation رو از لحاظ فنی روی سوکت 1150 یا 1155 نمی بندن سیستم workstation رو براش کارت geforce هم نمیذارن (البته اگر اصولی بخوایم کار کنیم ...) ولی خب Geforce هم خیلی خوبه و مشکلی ایجاد نمیکنه (بازم هر کارت geforce ای می گیرید سعی کنید sli باشه دو سه تایی بذارید بندواید gpu بره بالا )

HDD و SSD : یکی از مهم ترین قسمتهای هر سیستمی به خصوص سیستم های رندره و غالبا هم به دلیل سواد کم سخت افزاری متصدی های فروش مهجور باقی مونده ... این دو باز خودشون مباحث گسترده ای دارن اما به طور خلاصه بهترین storage ها به ترتیب انواع ssd ها و انواع hdd های بالای 7200rpm هستن ... روی این دو مورد هرچقدر هزینه هم انجام بشه بازم جا داره ! حداقل هزینه و بهترین پرفورمنس اینه که یه ssd 128gb خوب یا عالی بذارید برای Os و برنامه ها و یه هارد 7200 هم مثل western black یا segate barcuda ضمیمه اش کنید برای پروژه ها و غیره و ذالک ... هر چند هزینه کردن روی ssd هیچ ضرری که نداره همش سوده ... بهترین ssd های موجود اگر گیرتون بیاد سری 840 سامسونگ هست که خودش چند مدله 840pro/840/840evo و بعدش ocz خیلی هم به گارانتی ssd توجه نکنید چون اینا معمولا خرابی ندارن ...

Power : این روزها همه green میذارن ... شما نذارید ! گرین از برندهای متوسط پاور محسوب میشه ولی چون خیلی رایجه خیلی ها فکر می کنن خیلی انتخاب خوبیه کما اینکه خیلی مواقع اینطور نیست ... در مورد پاور اسمهای خوب زیادی به چشم میخورن ولی اگر بخوام نام ببرم cooler master و enermax انتخاب های خوبین ... برای سیستمی که 2011 بسته میشه بسته به اینکه نهایتا قطعات چی بشن باید 750 وات به بالا گذاشت حتما

اولش که پست رو شروع کردم قصد نداشتم انقدر زیاد بشه :D
ولی چون دیدم واقعا لازمه گفته بشه ، گفتنی ها رو گفتم ان شا ا... که دوستان بتونن خرید حرفه ای داشته باشن :rolleyes:

سلام

مرسی مهندس واقعا اطلاعات مفیدی دادی.گفتی ماکسیمم هزینه من.؟ می تونم تا 6.000.000 میلیون هزینه کنم برای کیس.حالا ممنون میشم بهترین و باکیفیت ترین قطعات را طبق لیست زیر با توجه به قیمت 6 میلیون به من بدهید.دوست دارم یک سیستم کامل lga 2011 برای رندرینگ بهم پیشنهاد بدهی.ممنون می شوم؟؟؟ می خواهم یک سیستمی باشد که در آینده بشه ارتقا داد مادربورد و سی پی یو و رم در اولویت.

cpu :?
cooler:?
mb:?
ram:?
vga:?
ssd:?
hdd?
dvd writer:?
kase:?

اگر برند خوبی از قطعات سراغ داری که در ایران نبود مشکلی نیست اونم نام ببر آشنا داریم می تونم ازونور جور کنم.

Last edited:

Ali.Agha

Registered User
لایک‌ها
165
خواهش می کنم

I7 4930 >>> 1860
P9X79 Pro >>> 980
VGA 650TI OR 760 >>> about 1000
G.SKILL Ripjaws Z 2133 4x4gb or Crucial Ballistix 2133 >>> 600
SSD Samsung 840pro 128gb or 840 evo 250gb >>> 600
HDD 1tb or 2tb WD Black >>> 395-515
DVD RW + Case >>> 400
Power 750 to up Enermax or cooler master >>> 500 to up
اگر کولر هم حساب کنیم حدود 7 تومن در میاد کلا

نکات :
- ram سعی کنید ار اون دو مدل پیدا کنید اگر هم نبود بازم بگردید ولی هرچی میگیرید کیت 4 تایی باشه که quad channel بشه. Gskill Trident x 2400 هم هست که اون هم به این راحتی ایران گیر نمیاد شاید از اونور براتون بیارن خوب باشه ...
- ssd اون دو مدل که گفتم هر دو خوبن و قیمتاشون نزدیکه اونی مدل pro گرون بودنش برای اینه که کلاک write اش بالاتره در کل پیشنهاد میکنم تاپیک دوست عزیزم احسان رو هم نگاه بندازید ، ایشون ssd تخصصی می فروشن ، به هر حال اگر هزینه تون جواب میده بی شک 840 pro از همشون بهتره.
- case یکمش به سلیقه خودتونه یکمم به اینکه بعدا آیا ممکنه اورکلاک بکنید یا نه ... یا مثلا تعداد کارت های گرافیکتون بالا باشه ! هرچی می گیرید یه کیس بزرگ و خنک باشه ولی خیلی هم دیگه هزینه نکنید ...
- برای overclock و cooling اگر براتون مهم باشه باید بیشتر فکر کنم و یه سری چیزا رو بررسی کنم که به نتیجه نهایی برسم ، حتی ممکنه اگر بخواین 4930 رو توی بهترین حالت اورکلاک کنید مجبور باشید main بهتری بذارید ... یه چی مثل rampage iv مثلا ...
- برای ارتقاء در آینده می تونید تا 2 تا کارت 760 یا 650ti دیگه هم اضافه کنید و همچنین اگر هزینه تون الان جواب نمیده ssd رو بعدا بخرید.

بالا