• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

Jun Fan Jeet Kune Do (کارشناس متخصص استاد آبتین)

trian

Registered User
لایک‌ها
2,885
خواهش میکنم.ممنون جواب دادید.از سانشو بگید.چه جوریه؟ بیشتر منظورم ضربات دست و تکنیک های گلاویزی و اینجور چیز هاست.

ممنون دوست عزیز ببخشید من پست شما رو الان دیدم آره ضربات دست در ساندا مثل کیک بوکس و بوکس شامل هوک و پانچ و آپر و ضربات ترکیبی و..در بخش دیگه هم ساندا شامل انواع فنون گلاویزی و پرتابی و زیرگیری هست که البته بحث در مورد اون بسیار زیاد هست برخی از این فنون با دستکش و برخی هم بدون دستکش قابل اجراست که البته آموزش این فنون بستگی به باشگاه داره چون کمتر باشگاهی پیدا میشه که این فنون رو کامل کار کنه که من بعد از امتحانات آموزش اونها رو توی سایت میذارم;)
....اما از اونجا که شما هدفتون فنون کاربردی و مبارزه هست من این رو به شما قول میدم با فراگیری و تمرین مستمر فنون گلاویزی-پرتابی در برابر مشت و ضربه پا و ... محال هست که شما در درگیری نتوانید از خود دفاع کنید و کار حریفتون زیاد طول بکشه چون در برابر هر ضربه حریف شما یک فن جالب دارید.....پیشنهاد میکنم حتما یک باشگاه ساندای خوب رو ببینید

استاد آبتین از شما هم به خاطر بیان این مطلب در اینجا عذر میخوام

trian

Registered User
لایک‌ها
2,885
خواهش می کنم. من هم از شما و دوستان خوبی که در مباحث این تاپیک مشارکت می کنند مجددا تشکر می کنم.

شخصا تمام افراد و عقیده ها را کاملا محترم می دانم.

اگر بنده چیزی را به صراحت عرض می کنم، خواهش می کنم به حساب غرور نگذارید.

البته این ناشی از غرور شما نیست بلکه اطلاعات بسیار خوبی هست که شما دارید و ما هم خوشحال میشیم که از این اطلاعات استفاده کنیم..
ضمنا من دو کلیپ از جیت کاندوی شما رو در آپارات دیدم و لذت بردم لطفا کلیپ های دیگه هم که به درد ما مبتدی ها بخوره بذارین ;)

morteza1986

Registered User
لایک‌ها
474
ممنون دوست عزیز ببخشید من پست شما رو الان دیدم آره ضربات دست در ساندا مثل کیک بوکس و بوکس شامل هوک و پانچ و آپر و ضربات ترکیبی و..در بخش دیگه هم ساندا شامل انواع فنون گلاویزی و پرتابی و زیرگیری هست که البته بحث در مورد اون بسیار زیاد هست برخی از این فنون با دستکش و برخی هم بدون دستکش قابل اجراست که البته آموزش این فنون بستگی به باشگاه داره چون کمتر باشگاهی پیدا میشه که این فنون رو کامل کار کنه که من بعد از امتحانات آموزش اونها رو توی سایت میذارم;)
....اما از اونجا که شما هدفتون فنون کاربردی و مبارزه هست من این رو به شما قول میدم با فراگیری و تمرین مستمر فنون گلاویزی-پرتابی در برابر مشت و ضربه پا و ... محال هست که شما در درگیری نتوانید از خود دفاع کنید و کار حریفتون زیاد طول بکشه چون در برابر هر ضربه حریف شما یک فن جالب دارید.....پیشنهاد میکنم حتما یک باشگاه ساندای خوب رو ببینید

واقعا ممنونم.به باشگاه رفتم استادش گفت سبکشون سانشو هست.کلا چه فرقی دارن؟ کارایی ساندا بیشتره؟ خودم کیک بوکس رو خیلی دوست ندارم.به بوکس هم دسترسی ندارم چون روزهای زوج هاپکیدو میرم.تشکر

morteza1986

Registered User
لایک‌ها
474
جناب آبتین بنده و بقیه ی دوستان کماکان منتظر نظرات کارشناسانه ی شما هستیم.لطفا با انرژی ادامه بدید.تشکر

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286

خواهش می کنم. استفاده کردم از توضیحات خوب شما و با شما موافقم در مورد ساندا.

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
جناب آبتین بنده و بقیه ی دوستان کماکان منتظر نظرات کارشناسانه ی شما هستیم.لطفا با انرژی ادامه بدید.تشکر

خواهش می کنم. ممنونم که مطالب را پی گیری می کنید.

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
البته این ناشی از غرور شما نیست بلکه اطلاعات بسیار خوبی هست که شما دارید و ما هم خوشحال میشیم که از این اطلاعات استفاده کنیم..
ضمنا من دو کلیپ از جیت کاندوی شما رو در آپارات دیدم و لذت بردم لطفا کلیپ های دیگه هم که به درد ما مبتدی ها بخوره بذارین ;)

شما بزرگوار هستید. ممنونم.

بله قصد دارم به تدریج ویدئوهای خوبی که دارم را آنجا آپلود کنم. خوشحالم که تماشا کردید.

trian

Registered User
لایک‌ها
2,885
واقعا ممنونم.به باشگاه رفتم استادش گفت سبکشون سانشو هست.کلا چه فرقی دارن؟ کارایی ساندا بیشتره؟ خودم کیک بوکس رو خیلی دوست ندارم.به بوکس هم دسترسی ندارم چون روزهای زوج هاپکیدو میرم.تشکر

ببنید چند سال قبل بخش مبارزه ووشو به سانشو،ساندا و ساندا وانگ تقسیم میشده که البته سانشو زیر نظر مستقیم فدراسیون ووشو بود و دو سبک دیگه بیشتر به صورت غیرمستقیم یا خصوصی کار میکردن ساندا و سانداوانگ در مبارزه آزادتر عمل می کردن و محدودیت های سانشو مثل استفاده از آرنج و دست و قفل کردن رو نداشتن
در تکنیک هم شامل دفاع شخصی و همین فنون گلاویزی بودن که البته در کمترین باشگاه سانشویی این فنون آموزش داده میشد.
الان یکی دو سال میشه که سانشو به اسم ساندا و ساندا به اسم ساندا وانگ تغییر نام داده....هم اکنون ووشو در دو بخش ساندا (مبارزه)و تالو (نمایشی) انجام میشه

Last edited:

trian

Registered User
لایک‌ها
2,885
شما بزرگوار هستید. ممنونم.

بله قصد دارم به تدریج ویدئوهای خوبی که دارم را آنجا آپلود کنم. خوشحالم که تماشا کردید.

من هم از شما استاد گرامی تشکر می کنم
اگه ممکنه درباره تکنیک ها و فنون جیت کاندو هم بیشتر توضیح بدین
ممنون

trian

Registered User
لایک‌ها
2,885
همیشه فکر میکردم بروسلی چه آدم مغروری بوده که با اساتید سبکهای دیگه مبارزه میکرده با خودم میگفتم بابا میدونیم بلدی اینکه انقدر پز دادن نداره
ولی یک مدت که رزمی رو توی سبک های مختلف کار کردم فهمیدم که تا با سبک های دیگه مبارزه نکنی هرگز نمی تونی نقاط ضعف و قدرت سبک خودت رو بفهمی توی جیت کاندو سعی شده نقاط قوت سبک های دیگه رو داشته باشه و همین طور تجربه بروسلی در این مبارزات هم باعث شده که اصلاحاتی در سبک ها به وجود بیاد به نظرم اگه بروسلی خیلی زود فوت نمی کرد شاهد یک سبک بینظیر بودیم البته این نظر شخصی منه و ممنون میشم خود استاد آبتین در این زمینه بیشتر توضیح بده

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
همیشه فکر میکردم بروسلی چه آدم مغروری بوده که با اساتید سبکهای دیگه مبارزه میکرده با خودم میگفتم بابا میدونیم بلدی اینکه انقدر پز دادن نداره
ولی یک مدت که رزمی رو توی سبک های مختلف کار کردم فهمیدم که تا با سبک های دیگه مبارزه نکنی هرگز نمی تونی نقاط ضعف و قدرت سبک خودت رو بفهمی توی جیت کاندو سعی شده نقاط قوت سبک های دیگه رو داشته باشه و همین طور تجربه بروسلی در این مبارزات هم باعث شده که اصلاحاتی در سبک ها به وجود بیاد به نظرم اگه بروسلی خیلی زود فوت نمی کرد شاهد یک سبک بینظیر بودیم البته این نظر شخصی منه و ممنون میشم خود استاد آبتین در این زمینه بیشتر توضیح بده

کوتاهی من رو باید ببخشید ترین گرامی. متاسفانه به دلیل مشکلات فرصت کافی برای ارائه مطالب ندارم. در اولین فرصت باید به بحث های تکنیکی جیت کان دو ادامه بدیم.
ممنونم که هنوز سر می زنید به اینجا.

درباره موضوعی که فرمودید، راستش بروس لی یک رزمی کار قلدر و مغرور نبود که بخواهد سایر سبک ها و اساتید را زیرسوال ببرد و تخطئه کند.
"جیت کان دو" یک نام هست برای ارجاع به روش تفکر و مبارزه ی لی. اما نام ها بی اهمیت اند. در واقع، روش تفکر و مبارزه ی بروس لی، روشی فلسفی - عرفانی مبتنی بر تعالیم ذن است. طریقت ذن در عالی ترین مرتبه شما را به کمال انسانی می رساند و هنرهای رزمی وسایل مهمی هستند برای رسیدن به این هدف. و بروس لی به دنبال چنین اهدافی بود ...

البته عمده ی مبارزات ِ لی ناخواسته بودند اما او همیشه آماده بود تا عقایدش را به طور عملی اثبات کند. طیف مبارزاتش هم گسترده است، از مبارزه با کسی که از دیوار خانه اش به داخل پرید و گفت " بروس لی بیا ببینم چی کاره ای! " تا اساتید کونگ فویی که او را به مبارزه می طلبیدند. بهرحال نمی شد در برابرش لاف زد!

بهرحال صراحتی که او در نقد روش های مختلف مبارزه و تفکر داشت، دانش گسترده اش و شجاعتی که آنرا در حرف و عمل اثبات می کرد، برای خیلی ها خوشایند نبود ...

Last edited:

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
راستی اگر از من بپرسید جیت کان دو بی نظیره! اما ناشناخته باقی مونده.

nadie

Registered User
لایک‌ها
430
بنظرم چینی ها باعث مرگ بروس لی بودن

trian

Registered User
لایک‌ها
2,885
کوتاهی من رو باید ببخشید ترین گرامی. متاسفانه به دلیل مشکلات فرصت کافی برای ارائه مطالب ندارم. در اولین فرصت باید به بحث های تکنیکی جیت کان دو ادامه بدیم.
ممنونم که هنوز سر می زنید به اینجا.

درباره موضوعی که فرمودید، راستش بروس لی یک رزمی کار قلدر و مغرور نبود که بخواهد سایر سبک ها و اساتید را زیرسوال ببرد و تخطئه کند.
"جیت کان دو" یک نام هست برای ارجاع به روش تفکر و مبارزه ی لی. اما نام ها بی اهمیت اند. در واقع، روش تفکر و مبارزه ی بروس لی، روشی فلسفی - عرفانی مبتنی بر تعالیم ذن است. طریقت ذن در عالی ترین مرتبه شما را به کمال انسانی می رساند و هنرهای رزمی وسایل مهمی هستند برای رسیدن به این هدف. و بروس لی به دنبال چنین اهدافی بود ...

البته عمده ی مبارزات ِ لی ناخواسته بودند اما او همیشه آماده بود تا عقایدش را به طور عملی اثبات کند. طیف مبارزاتش هم گسترده است، از مبارزه با کسی که از دیوار خانه اش به داخل پرید و گفت " بروس لی بیا ببینم چی کاره ای! " تا اساتید کونگ فویی که او را به مبارزه می طلبیدند. بهرحال نمی شد در برابرش لاف زد!

بهرحال صراحتی که او در نقد روش های مختلف مبارزه و تفکر داشت، دانش گسترده اش و شجاعتی که آنرا در حرف و عمل اثبات می کرد، برای خیلی ها خوشایند نبود ...

راستی اگر از من بپرسید جیت کان دو بی نظیره! اما ناشناخته باقی مونده.

خواهش میکنم استاد آبتین ممنون ... بی صبرانه منتظر مطالب شما در مورد تکنیک های جیت کاندو هستیم حالا دیگه امتحانات هم تمومه و وقت بچه ها بازتر
در مورد سبک جیت کاندو هم با شما هم عقیده هستم و منظور من هم همین بود که اگر بروسلی زود فوت نمی کرد شاید این سبک به شکل بسیار بهتر و به معنای واقعی خود منتقل میشد

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
خواهش میکنم استاد آبتین ممنون ... بی صبرانه منتظر مطالب شما در مورد تکنیک های جیت کاندو هستیم حالا دیگه امتحانات هم تمومه و وقت بچه ها بازتر
در مورد سبک جیت کاندو هم با شما هم عقیده هستم و منظور من هم همین بود که اگر بروسلی زود فوت نمی کرد شاید این سبک به شکل بسیار بهتر و به معنای واقعی خود منتقل میشد

بله، خواهش می کنم، حق باشماست. مسلما در صورتیکه زنده بود این همه بلا بر سر جیت کان دو نمی آمد!

natars

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,116
بروس لی برای تمرکز روی مشت حریف از توپ تنیس برای تمرکز و گرفتن ضربه حریف استفاده میکرد

حالا فکرشو بکن توپ تنیس موقع پرتاب به دیوار و برگشتش چند متر بر ثانیه سرعت داره تازه شتابش چقدره؟

natars

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,116
بروس لی تمامی تابوهایی که در دنیای ورزشی های رزمی بود را شکست
بروس لی تمامی معادلات ورزشی های رزمی را از نو نوشت
بروس لی با یاد دادن جیت کان دو شاگردانش را تبدیل به سلاح انسانی کرد
بروس لی شیوه درست فکر کردن در زندگی را یاد داد
تنها دشمنان بروس لی زمان و انرژی بودند بدن انسان تحمل این همه تمرین و بی خوابی در طول شبانه روز و طول عمر را ندارد

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
درود بر شما آبتین جان ،

خیلی خیلی ممنون که چنین تاپیکی زدی . به کلی نظرم و افکارم در مورد جیت کاندو عوض شد . خوبی نوشته های شما این است که تخیلی و واهی نیست و با دلیل و مدرک است .
بسیار سپاسگذارم .

می دانم سرتان شلوغ است و گرفتار زندگی هستید . اما سوالی دارم . سوالم کمی گنگ و ناقص است . شرمنده . در جیت کاندو از چه قسمت هایی از دست برای ضربه زدن به حریف استفاده میشود ؟؟ ( یک مثال عرض میکنم تا کمی از گنگ بودن سوالم کم بکنم . مثلا در کاراته ما استخوان بر آمده مشت دست که اغلب سیکن میگویند برای مشت زدن استفاده میکنیم . )

بالا